MERK NORSK BRUKERVEILEDNING. Modellnr. WEEVBE Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "MERK NORSK BRUKERVEILEDNING. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk."

Transkript

1 Modellnr. WEEVBE Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. NORSK BRUKERVEILEDNING Du finner serienummeret under setet på produktet. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen før du benytter deg av dette apparatet. Oppbevar denne brukerveiledningen for fremtidig bruk.

2 INNHOLD PLASSERING AV ADVARSELSMERKER... 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER... 3 FØR DU BEGYNNER... 4 DELEOVERSIKT... 5 MONTERING... 6 JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM SERVICE

3 VIKTIGE FORHOLDSREGLER ADVARSEL: For å unngå å risikere skade på deg selv eller produktet, er det viktig å lese gjennom alle forholdsreglene og instruksjonene i denne brukerveiledningen før du benytter deg av apparatet. 1. Før du begynner på dette treningsprogrammet bør du snakke med en lege. Dette er særdeles viktig dersom du er over 35 år gammel, eller har kjente helseproblemer. 2. Benytt deg av denne vektbenken kun som beskrevet i denne brukerveiledningen. 3. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle brukere av dette apparatet er tilstrekkelig informert om alle advarsler og forholdsregler. 4. Hold vektbenken innendørs, vekk fra fuktighet og støv. Plasser apparatet på en jevn overflate med en matte under for å beskytte gulv eller teppe. Pass på at det er nok avstand rundt benken for at du sikkert klarer å benytte deg av apparatet. 5. Vektbenken er kun med for hjemmebruk. Ikke bruk det i kommersiell, utleie- eller institusjonell sammenheng. 7. Forsikre deg om at alle pinner og justeringsskruer er strammet sikkert før du benytter deg av benken. 8. Ikke oppbevar multigymmet tilgjengelig for barn under 12 år eller kjæledyr. 9. Bruk alltid passende bekledning under bruk. Bruk alltid joggesko når du benytter deg av benken. 10. Multigymmets maks brukervekt er 136 kg, og en maks totalvekt på 277 kg. Ikke benytt mer enn 141 kg verdt av vektskiver. Ikke plasser mer enn 68 kg vekt på benspaken. Merk: Vektskiver er ikke inkludert. 11. Dersom du opplever smerte, svimmelhet eller annen form for ubehag under trening, anbefales det på det sterkeste at du avslutter treningsøkten og starter nedtrappingen. 6. Inspiser og stram alle deler med jevne mellomrom. Bytt ut slitte deler umiddelbart. 3

4 FØR DU BEGYNNER Takk for at du valgte den allsidige WEIDER PRO 290 WC. Denne vektbenken tilbyr et utvalg av vektstasjoner som er designet for å utvikle alle de store muskelgruppene i kroppen din. Uansett om ditt hovedmål er å tone kroppen din, bygge kraftige muskler eller å forbedre ditt kardiovaskulære system, så kan denne vektbenken hjelpe deg til å få de resultatene du vil ha. Det anbefales på det sterkeste at du leser nøye gjennom denne brukerveiledningen før du benytter deg av dette multigymmet. Før du leser videre, anbefales det at du tar en kikk på tegningen under, og gjør deg kjent med de forskjellige delene. Vektlene Sikkerhetsbjelke DIMENSJONER, MONTERT Høyde: 165 cm Bredde: 127 cm Dybde: 185 cm Vekt: 61 kg Seterygg Justeringsskrue Curlpute Stang, seterygg Curlstang Pinne Vekttube Sete Benspak 4

5 DELEOVERSIKT Bruk tegningene under for å finne de små delene som du vil trenge under montering. Noen små deler er allerede forhåndsmontert. Dersom du ikke finner enkelte deler i posen, sjekk om de kan allerede være forhåndsmontert. Skrue, M4 x 19mm (54) Skrue, M5 x 19mm (52) Skrue, M6 x 20mm (53) Skive, M10 () Skrue, M6 x 40mm (51) Bolt, M8 x 70mm (46) Skive, M8 (49) Skive, M6 (32) Skrue, M6 x 80mm (48) Bolt, M10 x 85mm (44) Bolt, M10 x 165mm (50) Låsemutter, M10 () Låsebolt, M10 x 90mm (43) Bolt, M10 x 90mm (45) Låsemutter, M8 (36) Boltsett, M10 x 77mm (47) 5

6 Gjør monteringen enklere Alt i denne brukerveiledningen er designet for å gjøre at multigymmet kan bli montert av alle. Før du begynner monteringen, må du lese informasjonen på denne siden. Denne korte introduksjonen kan spare deg masse tid under selve monteringen. Før du påbegynner monteringen, ber vi deg om å lese nøye gjennom følgende informasjon og instruksjoner. - Det kreves to personer til montering - På grunn av vekt og størrelse, lønner det seg å montere apparatet der det skal bli brukt. Pass på at du har nok plass til å komme til fra enhver vinkel mens du monterer apparatet. - Plasser alle delene av vektsystemet på et åpent område, og fjern pakningsmatriellet. Ikke kast pakningsmatriellet før monteringen er ferdig. - Stram alle deler når du monterer dem, unntatt når det står spesifikt at du ikke skal det. - Når du monterer apparatet, pass på at alle deler settes på plass nøyaktig som de er i tegningene. - For hjelp til å identifisere apparatets mindre deler, kan du benytte deg av deleoversikten på side 5. - Til montering trenger du umbraconøkkelen som er inkludert i pakningen, og følgende verktøy: To skiftenøkler En gummiklubbe En skrutrekker En stjernetrekker Merk: Monteringen vil kunne gå enklere dersom du også har tilgang på flere skiftenøkler eller liknende. 1. Før du begynner monteringen, bør du forsikre deg om at du har lest og forstått informasjonen øverst på denne siden. Se DELEOVERSIKTEN på side 5 for hjelp til å identifisere mindre deler. Posisjoner den fremre stabilisatoren (2) slik at de kvadratiske hullene peker mot gulvet. Fest den fremre stabilisatoren til det fremre benet (4) med to M10 x 90mm låsebolter (43) og to M10 låsemuttere (). Ikke stram låsemutterene ennå. 1 4 Kvadratiske hull Posisjoner den bakre stabilisatoren (3) slik at de kvadratiske hullene på siden er vist slik som på tegningen. Fest den bakre stabilisatoren til rammen (1) med to M10 x 90mm låsebolter (43) og to M10 låsemuttere (). Ikke stram låsemutterene ennå Kvadratiske hull 43 6

7 3. Fest setet (18) og setebraketten (38) til rammen (1) med to M6 x 80mm skruer (48) og to M6 skiver (32) Fest det fremre benet (4) til rammen (1) med to M10 x 85mm bolter (44), to M10 skiver (), og en M10 låsemutter (). 4 Se steg 1 og 2. Du kan nå stramme M10 låsemutterene () Smør litt av det inkluderte smøremiddelet på en M10 x 165mm bolt (50). Fest seteryggsstangen (15) til seteryggsrammene (16) med bolten, to M10 skiver (), og en M10 låsemutter (). Ikke stram låsemutteren ennå. Fest seteryggen (19) til seteryggsrammene (16) med fire M6 x 40mm skruer (51) og fire M6 skiver (32). Ikke stram skruene ennå Smøremiddel

8 6. Bruk smøremiddelet på en M10 x 165mm bolt (50). Fest seteryggsrammene (16) til rammen (1) med bolten, to M10 skiver () og en M10 låsemutter (). Plasser enden av seteryggsstangen (15) i en av sporene i rammen. Ikke overstram låsemutteren; seteryggsrammene må kunne dreies enkelt Se steg 5. Stram M10 låsemutteren () og de fire M6 x 40mm skruene (51). Ikke overstram låsemutteren; seteryggsstangen må kunne dreies enkelt. 16 Smøremiddel 50 Spor 1 7. Fest vekttuben (24) til benspaken (5) med en M8 x 70mm bolt (46), en vekttubespacer (41), to M8 skiver (49), og en M8 låsemutter (36). Trykk så en 25mm rund ytterkapsel (29) på vekttuben. Smør smøremiddel på sylinderen på et M10 x 77mm boltsett (47). Fest benspaken (5) til det fremre benet (4) med boltsettet. Forsikre deg om at sylinderen på boltsettet er ført gjennom begge sider av braketten på det fremre benet. 7 Brakett 47 Smøremiddel Før den lange putetuben (56) inn på braketten på det fremre benet (4). Før to skumputer (22) på putetuben, og trykk to putekapsler (23) på skumputene. Gjenta dette steget med de to korte putetubene (21) og benspaken (5) Brakett

9 9. Fest støtdemperen (39) til curlstangen (17) med en M4 x 19mm skrue (54). Fest curlstangen (17) til benspaken (5) med pinnen (35). Fest så pinnen til benspaken med en M4 x 19mm skrue (54) Fest curlputen (20) til curlstammen (6) med to M6 x 20mm skruer (53) Finn den venstre stolpen (11), som er merket med et L -merke. Posisjoner en av basene (9) som vist på tegningen. Fest basen til den venstre stolpen med to M10 x 90mm låsebolter (43), og to M10 låsemuttere (). 11 Fest den andre basen (9) til den høyre stolpen (10) på samme måte Advarselsmerker 43 9

10 12. Fest skjøtestykket (28) til den venstre stolpen (11) med to M5 x 19mm skruer (52), to M10 x 90mm bolter (45), og to M10 skiver (). Ikke stram skruene ennå. Fest det andre skjøtestykket til den høyre stolpen (10) på samme måte Merk: Dersom du har olympiske vekter, bruk den lengre olympiske forlengeren (8) til dette steget; dersom du har standard vekter, bruker du den kortere standardforlengeren (7) Fest forlengeren (7 eller 8) til skjøtestykket (28) på den venstre stolpen (11) med tre M10 x 90mm bolter (45), fire M10 skiver (), og tre M10 låsemuttere (). Fest den andre forlengeren (7 eller 8) på det andre skjøtestykket (28) på samme måte Se steg 12. Stram M5 x 19mm skruene (52) Plasser en sikkerhetsbjelke (13) på et pinnesett på den venstre stolpen (11). Sett den andre sikkerhetsbjelken på det tilsvarende pinnesettet på den høyre stolpen (10)

11 JUSTERINGER Denne delen av brukerveiledningen forklarer hvordan du skal justere vektbenken. Se i den medfølgende treningsveiledningen på side 13 for å lære hvordan du kan få mest ut av ditt treningsprogram. Referer også til den medfølgende treningsguiden for å se riktig form av foskjellige øvelser. Forsikre deg om at alle deler er strammet riktig hver gang du bruker vektbenken. Bytt ut slitte deler umiddelbart. Apparatet kan bli renset med et fuktig håndkle og et mildt, ikkeslipende rensemiddel. Ikke bruk løsemidler. BRUK AV CURLPUTE Når du skal benytte deg av curlputen (20), fjerner du den indikerte 70mm kvadratiske innerkapselen, og fører curlstammen (6) inn på det fremre benet (4). Stram en justeringsskrue (37) inn i det fremre benet. Forsikre deg om at justeringsskruen går inn i et av hullene i curlstammen Når du utøver øvelser hvor curlputen (20) ikke er nødvendig, fjerner du denne og setter på plass 70mm kvadratiske innerkapselen (26) i det fremre benet (4). 4 JUSTERING AV SETERYGG Når du skal justere posisjonen på seteryggen (19), løfter du det indikerte håndtaket på seteryggsstangen (15). Hev eller senk seteryggen til ønsket posisjon og før tappen på den nedre enden av seteryggsstangen inn i et av sporene på rammen (1). Forsikre deg om at tappen er ført helt inn i sporet du har valgt. Tapp Spor 19 Håndtak 15 1 BRUK AV BENSPAK For å benytte deg av benspaken (5), før en vektskive (ikke inkludert) på vekttuben (24) og fest den med en vektklemme (57). Merk: Fjern curlstangen (se neste side) når du skal benytte deg av benspaken Vektskive 11

12 BRUK AV CURLSTANG Når du utøver øvelser hvor curlstangen (17) ikke er nødvendig, så kan du dra ut pinnen (35) fra benspaken og fjerne curlstangen. 5 For å montere på plass curlstangen (17), før pinnen (35) helt gjennom benspaken (5) og curlstangen JUSTERING AV VEKTLENER OG SIKKERHETSBJELKER For å justere høyden på vektlenene (12), hev eller senk dem til ønsket høyde og stram justeringsskruen (37) inn i hver stolpe (10, 11). Forsikre deg om at vektlenene er festet i samme høyde og at justeringsskruene er strammet helt inn i stolpene. For å justere posisjonen på sikkerhetsbjelkene (13), før dem til et annet pinnesett på stolpene (10, 11). Forsikre deg om at sikkerhetsbjelkene er festet i samme høyde Pinne Pinne 12

13 TRENINGSRETNINGSLINJER DE FIRE GRUNNLEGGENDE TYPER TRENING Muskelbygging For å øke størrelsen og styrken i musklene dine, press dem nær deres maksimum kapasitet. Musklene dine vil kontinuerlig tilpasse seg og vokse mens du progressivt øker intensiteten i din treningsøkt. Du kan justere intensitetsnivået på en individuell øvelse på to måter: ved å øke antall vekter du bruker ved å øke antall repetisjoner eller sett per treningsøkt. (En repetisjon er en full syklus av en øvelse, for eksempel èn sit-up. Et sett er en serie repitisjoner.) Riktig antall vekter pr øvelse varierer fra bruker til bruker. Du må innse dine begrensninger, og velge den mengden med vekter som er riktig for deg. Begynn med 3 sett av av 8 repetisjoner for hver øvelse du utfører. Hvil i tre minutter mellom hvert sett. Når du du kan fullføre 3 sett av 12 repetisjoner uten problemer, kan du øke antall vekter. Toning Du kan tone musklene dine ved å presse dem til en moderat prosentandel av deres kapasitet. Velg en moderat mengde vekter og øk antall repetisjoner i hvert sett. Fullfør så mange sett av 15 til 20 repetisjoner som du kan uten å føle ubehag. Hvil i ett minutt mellom hvert sett. Tren musklene dine ved å fullføre flere sett istedet for å bruke flere vekter. Vekttap For å gå ned i vekt, bruk en liten mengde vekter og øk antallet repetisjoner i hvert sett. Tren i 20 til 30 minutter, og hvil i maksimum 30 sekunder mellom hvert sett. Krysstrening Krysstrening er en effektiv måte å fullføre et velbalansert fitnessprogram. Et eksempel på et balansert program er som følger: Planlegg å utføre styrketreninger på mandag, onsdag og fredag. Planlegg å utføre 20 til 30 minutter med aerobic trening, som for eksempel løping på tredemølle eller bruke en elliptisk maskin eller treningssykkel, på tirsdag og torsdag. Ta minst èn dags hvile pr uke fra både styrketrening og aerobic trening for å gi kroppen din tid til å bygge seg opp igjen. Kombinasjonen av styrketrening og aerobic trening vil hjelpe til å styrke og tone kroppen din i tillegg til å utvikle hjertet og lungene dine. UTVIKLE DITT EGET PERSONLIGE PROGRAM Det å bestemme nøyaktig hvor lenge en treningsøkt bør vare, i tillegg til antall repetisjoner og sett, kommer an på brukeren. Det er viktig å unngå overtrening de første få månedene i ditt treningsprogram. Du bør bevege deg fremover i ditt eget tempo og være oppmerkson på kroppens signaler. Dersom du opplever smerte, svimmelhet eller annen form for ubehag under trening, må du avslutte treningsøkten umiddelbart å begynne å tøye ut. Finn ut hva som er galt før du fortsetter treningen. Husk at tilstrekkelig hvile og et sundt kosthold er viktige faktorer i ethvert treningsprogram. OPPVARMING Før hver treningsøkt, bør du varme opp i 5 til 10 minutter ved å strekke og utføre lette treningsøvelser. Oppvarming forbereder kroppen din for mer krevende trening ved å øke sirkulasjonen og heve din kroppstemperatur og ved å frakte mer oksygen til musklene dine. TRENING Hver treningsøkt bør inneholde 6 til 10 forskjellige øvelser. Velg øvelser for hver store muskelgruppe, og fokuser på områder hvor du helst vil utvikle mest. For å gi balanse og variasjon til dine treningsøkter, bør du forsøke å variere øvelsene fra økt til økt. Planlegg dine treningsøkter for den tiden av dagen hvor energinivået ditt er på det høyeste. Hver treningsøkt bør bli fulgt av minst èn dags hvile. Når du finner en timeplan som fungerer for deg, så bør du holde deg til den. TRENINGSFORM Å opprettholde god form er essensielt for et effektivt treningsprogram. Dette innebærer å bevege seg gjennom det fulle spekteret av bevegelse for hver øvelse, og bevege kun de gjeldende delene av kroppen. Det å trene ukontrollert vil kun gjøre at du føler deg utslitt. Se neste side for å vite navnet på de forskjellige musklene. Repetisjonene i hvert sett bør bli utført jevnt uten pauser. Ut-bevegelsen i hver repetisjon bør vare halvparten så lang tid som inn-bevegelsen. Det er viktig å puste riktig. Pust ut når du utfører ut-bevegelsen, og pust inn når du utfører inn-bevegelsen. Aldri hold pusten.

14 Hvil en liten stund etter hvert sett. Ideele hvileperioder er som følger: Hvil i tre minutter etter hvert sett for muskelbygging. Hvil i ett minutt etter hvert sett for toning av muskler. Hvil i 30 sekunder etter hvert sett for vekttap. Bruk de første par ukene til å gjøre deg kjent med multigymmet, og å lære deg den riktige formen for hver øvelse. TØY UT Avslutt hver treningsøkt med 5 til 10 minutter med uttøyning. Dette inkluderer tøying av muskler i både armer og ben. Beveg deg sakte mens du tøyer ut, og ikke i rykk og napp. Beveg deg sakte og jevnt inn i hver strekk, og gå kun så langt som du kan uten problemer. Å tøye ut etter hver treningsøkt er en effektiv måte å øke din fleksibilitet på. FORBLI MOTIVERT Det kan være til hjelp for din motivasjon om du skriver en dagbok over din trening. Side 37 og 38 i denne brukerveiledningen kan bli kopiert og brukt til å planlegge og holde oversikt over dine treningsøkter. Skriv ned dato, hvilke øvelser du gjennomførte, antall vekter brukt, og antall sett og repetisjoner du gjennomførte. I slutten av hver måned, skriver du ned din vekt og kroppsmål. Husk at nøkkelen til å oppnå de beste resultatene er å gjøre treningen til en vanlig og fornøyelig del av din hverdag. A B C D E H I J K G F L M N U O P Q R S T V W X MUSKELDIAGRAM A. Sternomastoid (hals) B. Pectoralis Major (bryst) C. Biceps (fremre overarm) D. Obliques (liv) E. Brachioradials (underarm) F. Hip Flexors (øvre lår) G. Abductor (ytre lår) H. Quadriceps (fremre lår) I. Sartorius (fremre lår) J. Tibialis Anterior (fremre legg) K. Soleus (fremre legg) L. Anterior Deltoid (skulder) M. Rectus Abdominus (mage) N. Adductor (indre lår) O. Trapezius (øvre rygg) P. Rhomboideus (skulder) Q. Posterior Deltoid (øvre rygg) R. Triceps (bakre overarm) S. Latissimus Dorsi (midt rygg) T. Spinae Erectors (nedre rygg) U. Gluteus Medius (hofte) V. Gluteus Maximus (rompe) W. Hamstring (bakre lår) X. Gastrocnemius (bakre legg) 36

15 MANDAG Dato: / / TRENING VEKT SETT REPETISJONER TIRSDAG Dato: / / AEROBIC TRENING ONSDAG Dato: / / TRENING VEKT SETT REPETISJONER TORSDAG Dato: / / AEROBIC TRENING FREDAG Dato: / / TRENING VEKT SETT REPETISJONER Kopier denne siden for å holde oversikt og nedtegning av dine treningsøkter 37

16 MANDAG Dato: / / TRENING VEKT SETT REPETISJONER TIRSDAG Dato: / / AEROBIC TRENING ONSDAG Dato: / / TRENING VEKT SETT REPETISJONER TORSDAG Dato: / / AEROBIC TRENING FREDAG Dato: / / TRENING VEKT SETT REPETISJONER Kopier denne siden for å holde oversikt og nedtegning av dine treningsøkter 38

17 DELELISTE MODELLNR.: WEEVBE R0608A Nr. Beskrivelse Ant. Nr. Beskrivelse Ant. 1 Ramme 1 32 Skive, M6 6 2 Stabilisator, fremre 1 33 Seteryggsforing 2 3 Stabilisator, bakre 1 34 Kvadratisk innerkapsel, 25mm 4 4 Fremre ben 1 35 Pinne 1 5 Benspak 1 36 Låsemutter, M8 1 6 Curlstamme 1 37 Justeringsskrue 3 7 Forlenger, standard 1 38 Setebrakett 1 8 Forlenger, olympisk 1 39 Støtdemper 1 9 Base 2 40 Stolpeforing 2 10 Stolpe, høyre 1 41 Spacer, vekttube 1 11 Stolpe, venstre 1 Låsemutter, M Vektlene 2 43 Låsebolt, M10 x 90mm 8 13 Sikkerhetsbjelke 2 44 Bolt, M10 x 85mm 2 14 Stolpespacer 2 45 Bolt, M10 x 90mm Stang, seterygg 1 46 Bolt, M8 x 70mm 1 16 Ramme, seterygg 2 47 Boltsett, M10 x 77mm 1 17 Curlstang 1 48 Skrue, M6 x 80mm 2 18 Sete 1 49 Skive, M Seterygg 1 50 Bolt, M10 x 165mm 2 20 Curlpute 1 51 Skrue, M6 x 40mm 4 21 Putetube, kort 2 52 Skrue, M5 x 19mm 4 22 Skumpute 6 53 Skrue, M6 x 20mm 2 23 Putekapsel 6 54 Skrue, M4 x 19mm 6 24 Vekttube 1 Skive, M Rund ytterkapsel, 76mm 8 56 Putetube, lang 1 26 Kvadratisk innerkapsel, 70mm 1 57 Vektklemme 1 27 Rund innerkapsel, 57mm 3 - Brukerveiledning - 28 Skjøtestykke 2 - Treningsguide - 29 Rund ytterkapsel, 25mm 1 - Smøremiddel - 30 Rund innerkapsel, 25mm 20 - Umbraconøkkel - 31 Curlforing 2

18 18 Oversiktsdiagram, modellnr.: WEEVBE R0608A

19 19 R0608A Oversiktsdiagram, modellnr.: WEEVBE2078.0

20 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE Om det skulle oppstå andre problemer av noe slag, ber vi dere kontakte Nordic Fitness servicesenter på telefon Når du kontakter oss bør du ha dette bilaget til brukerveiledningen, samt den originale brukerveiledningen ( USER S MANUAL ). BESTILLING AV RESERVEDELER: Kontakt eller skriv til Nordic Fitness AS Nordic Fitness AS Postboks Mjøndalen Telefon : Telefaks : Kundeservice : Når du bestiller reservedeler er det viktig at du tar med følgende informasjon: Modellnummeret på tredemøllen. Navnet på produktet. Serienummeret på produktet. Key nummeret på reservedelene (finnes i USER S MANUAL ). Beskrivelse av delen du trenger, se på Exploded Drawing i USER S MANUAL.

BRUKERVEILEDNING. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen

BRUKERVEILEDNING. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen Modellnr. WEEVSY2826.0 Serienr. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. BRUKERVEILEDNING Serienummeret finner du under setet. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: WEEVBE Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: WEEVBE Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: WEEVBE50.0 Serienr.: BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette apparatet.

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0 BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette

Detaljer

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9 BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før du benytter deg av vektbenken.

Detaljer

INNHOLD PLASSERING AV KLISTREMERKER PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21

INNHOLD PLASSERING AV KLISTREMERKER PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21 INNHOLD PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21 DIAGRAM OVER VEKTMOTSTAND 23 KABELDIAGRAM 24 VEDLIKEHOLD 25 RETNINGSLINJER 26 DELELISTE

Detaljer

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM BRUKERMANUAL INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før

Detaljer

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM BRUKERMANUAL INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM VIKTIGE FORHÅNDSREGLER 1. Les alle instruksjonene i denne manualen før

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr. Serienr. WEEVBE1334.1 Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. NORSK BRUKERVEILEDNING Serienummermerke MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH VIKTIGE FORHOLDSREGLER ADVARSEL: For å redusere risikoen for skade på deg selv eller produktet, er det viktig å lese gjennom alle forholdsreglene og instruksjonene i denne

Detaljer

BRUKERVEILEDNING. Modell nr. WEEVSY Serie nr. Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. Serienummer (under setet)

BRUKERVEILEDNING. Modell nr. WEEVSY Serie nr. Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. Serienummer (under setet) Modell nr. WEEVSY3996.0 Serie nr. Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. BRUKERVEILEDNING Serienummer (under setet) Les alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen før

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 640

BRUKERMANUAL for Exerfit 640 BRUKERMANUAL for Exerfit 640 1 BUILT FOR HEALTH INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 3 PRESENTASJON... 4 PLEIE OG VEDLIKEHOLD:... 4 MONTERING... 5 DELELISTE... 6 KABELMONTERING... 13 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10).

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). BRUKERVEILEDNING MONTERING STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). STEG 2 Fest styrestammen (22) ved å føre den inn i den fremre

Detaljer

UNIVERSAL TRAINER LA-1447

UNIVERSAL TRAINER LA-1447 UNIVERSAL TRAINER LA-1447 ====Bruksanvisning ===== Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 140 kg. b)

Detaljer

235 spinner II. Brukerveiledning

235 spinner II. Brukerveiledning 235 spinner II Brukerveiledning Vennligst les gjennom denne brukerveiledningen før du benytter deg av apparatet. Forholdsregler Spar på denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Vennligst les gjennom

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym. Art No. 722 210

Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym. Art No. 722 210 Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym Art No. 722 210 VIKTIG SIKKERHETSINFORMASJON Forholdsregler Apparatet bør oppbevares utilgjengelig for barn. Apparatet bør kun brukes av en person av gangen. Dersom

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

BRUKERMANUAL For 230 Rower

BRUKERMANUAL For 230 Rower ccc BRUKERMANUAL For 230 Rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER BUILT FOR HEALTH VIKTIG: Før du benytter deg av denne romaskinen, er det viktig at du leser og setter deg inn i de følgende forholdsreglene. 1. Dette

Detaljer

Bruksanvisning. Art. nr: 106106

Bruksanvisning. Art. nr: 106106 Bruksanvisning Art. nr: 106106 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER FØR DU MONTERER TRENINGSAPPARATET VIKTIG: Les hele bruksanvisningen før du forsøker å montere eller bruke dette apparatet. Denne bruksanvisningen inneholder

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer

Treningsprogram 34 øvelser for bedre kondisjon og helse

Treningsprogram 34 øvelser for bedre kondisjon og helse Treningsprogram 34 øvelser for bedre kondisjon og helse Disse 34 øvelsene vil hjelpe deg å bygge en bedre kondisjon. Alle muskelgrupper jobbes med. Start med en serie av hver øvelse, og ta deg tid til

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Deleliste 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste, smådeler 7 Forhåndsmonterte deler 8 Montering 9 Computer 13 Treningsinstruksjoner 14 Service 16 VIKTIGE

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

BRUKERMANUAL for. Corestepper BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. Corestepper BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for Corestepper BUILT FOR HEALTH Pakningsinnhold Exerfit Corestepper Dimensjoner: Lengde: 52 cm, Bredde: 32 cm, Høyde: 31 cm Vekt: 8,5 kg Computer Brukerveiledning Riktig bruk av produktet

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner UF-9.2F-F-XXL 05.03.2007 V01 BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD *SIKKERHET OG VEDLIKEHOLD.... 3 *TILBEHØR... 4-5 *MONTERING Deleliste...... 6 Trinn for trinn....7-9 *OPERASJONER

Detaljer

Treningsprogram. Treningsprogram med 22 ulike øvelser. 1. Magetrening. - Juster magestøtten til ønsket høyde med

Treningsprogram. Treningsprogram med 22 ulike øvelser. 1. Magetrening. - Juster magestøtten til ønsket høyde med Treningsprogram Treningsprogram med 22 ulike øvelser Disse 22 øvelsene vil vise deg eksempler på treningsprogram som vil jobbe med muskler og muskelgrupper som buk, rygg, overarm og skulder. Start programmet

Detaljer

UKE 1. Mandag: Kondisjonsøkt: 1x4 minutter kick-start

UKE 1. Mandag: Kondisjonsøkt: 1x4 minutter kick-start UKE 1 Mandag: Kondisjonsøkt: 1x4 minutter kick-start bør du være på rundt 85-95% av makspuls mot slutten av 4-minutters perioden. Her kan du lese om hvordan du finner makspuls. 3. 5 minutter nedtrapping

Detaljer

Styrketrening nivå 1 og 2

Styrketrening nivå 1 og 2 Styrketrening nivå 1 og 2 Styrketrening er viktig for å forebygge skader og vondter, og for å mestre dagliglivets oppgaver. i blir anbefalt å trene styrke to ganger i uken. Dette er viktig informasjon

Detaljer

TOTAL GYM BENEFIT 97103

TOTAL GYM BENEFIT 97103 TOTAL GYM BENEFIT 97103 BRUKSANVISNING 0 VIKTIGE ADVARSEL: For å unngå alvorlige skader må du lese alle forhåndsregler, instruksjoner og advarsler i bruksanvisningen før du bruker Total Gym. Casall tar

Detaljer

Optimal rehabilitering etter ekstreme belastninger

Optimal rehabilitering etter ekstreme belastninger Optimal rehabilitering etter ekstreme belastninger (Bilde: VG) Av Styrkeøvelser...3 Skråflies med hantler...3 Hantelpress...3 Pullover...4 En-arms roing med støtte for hånden...4 Sittende hantelpress...5

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

m. pectoralis major store brystmuskel m. serratus anterior den fremre sagmuskelen m. deltoideus deltamuskelen m. biceps brachii tohodet overarmsmuskel

m. pectoralis major store brystmuskel m. serratus anterior den fremre sagmuskelen m. deltoideus deltamuskelen m. biceps brachii tohodet overarmsmuskel m. pectoralis major store brystmuskel m. serratus anterior den fremre sagmuskelen m. deltoideus deltamuskelen m. rectus abdominis rette bukmuskelen m. obliquus externus abdominis yttre skrå bukmuskelen

Detaljer

INNHOLDSFORTEGNELSE PLASSERING AV VARSERLSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5.

INNHOLDSFORTEGNELSE PLASSERING AV VARSERLSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. INNHOLDSFORTEGNELSE Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5 Drift 9 Vedlikehold og feilsøk 16 Retningslinjer 17 Deleliste 18 Oversiktsdiagram 19 Service 20

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer (Under setet)

BRUKERVEILEDNING MERK. Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer (Under setet) Modellnr.:. WEEVSY2909.0 Serienr.: BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer (Under setet) MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg.

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg. Art. Nr: 101304 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 660 Multigym BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHÅNDSREGLER 3 MONTERING 4-11 KARTLEGGING AV KABEL 12 OVERSIKTSDIAGRAM 13 DELELISTE 14-15 VEDLIKEHOLD 16 FORHÅNDSREGLER 1. Les og sett deg inn i

Detaljer

SPINNER S7. Brukerveiledning

SPINNER S7. Brukerveiledning SPINNER S7 Brukerveiledning Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom de følgende forholdsreglene før du benytter deg av romaskinen. 1. Denne romaskinen er kun designet for hjemmebruk. Ikke bruk

Detaljer

Benkøvelser. Merk! 1. Dersom du lar beintreneren falle fritt eller slå ned på stangen foran, kan det føre til skader på ramme og beintreneren.

Benkøvelser. Merk! 1. Dersom du lar beintreneren falle fritt eller slå ned på stangen foran, kan det føre til skader på ramme og beintreneren. Benkøvelser Merk! 1. Dersom du lar beintreneren falle fritt eller slå ned på stangen foran, kan det føre til skader på ramme og beintreneren. 2. Ikke belast beintreneren med mer enn 40 kg vektskiver. 30

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 5 DELEOVERSIKT 7 SMÅDELER 8 MONTERING 9 COMPUTER 12 TRENINGSINSTRUKSJONER 13 SERVICE 16 Dette treningsapparatet er utviklet

Detaljer

BRUKERMANUAL for Shoulder and neck massager

BRUKERMANUAL for Shoulder and neck massager BRUKERMANUAL for Shoulder and neck massager BUILT FOR HEALTH Takk for at du kjøpte Shoulder and Neck massager. Før du starter å bruke produktet, les nøye gjennom brukermanualen, spesielt i den delen som

Detaljer

Treningshefte. manualer. www.abilica.no

Treningshefte. manualer. www.abilica.no Muskler som kommer... Treningshefte for manualer www.abilica.no FØR DU BEGYNNER Dette heftet er laget med tanke på deg som ønsker å begynne å trene med manualer for å få en sterkere og strammere kropp.

Detaljer

Styrkeprogram nivå 1. Altså: 3 knebøy 1 minutt pause 3 knebøy 1 minutt pause 3 knebøy 1 minutt pause Videre til neste øvelse!

Styrkeprogram nivå 1. Altså: 3 knebøy 1 minutt pause 3 knebøy 1 minutt pause 3 knebøy 1 minutt pause Videre til neste øvelse! Styrkeprogram nivå 1 Dette er et treningsprogram for deg som skal begynne med forsiktig styrketrening. Du trenger ikke ha noe utstyr, og du kan gjennomføre treningsprogrammet hjemme i stua. Dersom du er

Detaljer

Aleksander Kilde, junior verdensmester i storslalåm2013

Aleksander Kilde, junior verdensmester i storslalåm2013 Styrketreningsprogram Alpint v/ Aleksander Kilde, junior verdensmester i storslalåm2013 Under følger forslag til to forskjellige økter tatt ut fra treningsopplegget til landslagsalpinist Aleksander Kilde

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012

CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012 CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012 Følgende program er basert på anbefalinger og program fra Norges Håndballforbund for ungdom i alderen 14 16 år. Programmet skal gjennomføres minst 2 ganger hver

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

200 rower. Brukerveiledning UF

200 rower. Brukerveiledning UF 200 rower Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne romaskinen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

Fysisk aktivitetsplan: Uke 7-12

Fysisk aktivitetsplan: Uke 7-12 Fysisk aktivitetsplan: Uke 7-12 Her er en mer avansert treningsplan for når du har bygget opp et fitness-grunnlag ved å bruke introduksjonstreningen. Denne treningsplanen gjør det mulig for deg å trene

Detaljer

EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING. QF-2008 2006/2007, Version 1

EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING. QF-2008 2006/2007, Version 1 EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING QF-2008 2006/2007, Version 1 FORHÅNDSREGLER OG SIKKERHET Les alle forhåndsregler og instruksjoner før du tar apparatet i bruk. Dette er et hjemmetreningsapparat

Detaljer

CASALL AB TRACK 98100

CASALL AB TRACK 98100 CASALL AB TRACK 9800 PLASSERING AV ADVARSELSMERKER Denne tegningen viser hvor advarselsmerkene er plassert. Merk: Det er ikke sikkert at merkene vises i faktisk størrelse. VIKTIGE ADVARSEL: For å redusere

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

FORENKLET BRUKERVEILEDNING

FORENKLET BRUKERVEILEDNING Pro Form 400 C FORENKLET BRUKERVEILEDNING 1 HVORDAN SETTE INN STRØMLEDNINGEN Dette produktet må bli koblet til en stikk kontakt som er jordet. Hvis tredemøllen ikke fungerer riktig eller gå i stykker,

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet.

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet. 400 Walker 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Montering 5 Folding 8 Stigning 9 Computer 10 Vedlikehold 13 Justering av løpebånd 14 Oversiktsdiagram 15 Deleliste 16 Feilsøk 18 Service 19 1 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

NB! Les bruksanvisningen nøye før stolen tas i bruk!

NB! Les bruksanvisningen nøye før stolen tas i bruk! NB! Les bruksanvisningen nøye før stolen tas i bruk! Arctic løftestoler er testet og godkjent i henhold til følgende krav og standarder: EN 12182 EN 1021-1 EN 13751 EN 1021-2 EN 1728 EN 1022 EN 60601-1

Detaljer

Forviss deg om at du har lest alle instruksjonene, rådene og forholdsreglene nøye før du tar i bruk Gymform ABS & CORE.

Forviss deg om at du har lest alle instruksjonene, rådene og forholdsreglene nøye før du tar i bruk Gymform ABS & CORE. Gymform ABS & CORE BRUKERVEILEDNING Din sikkerhet er viktigst. Vi ber deg derfor gjøre deg kjent med all informasjonen i denne brukerveiledningen før du tar i bruk Gymform ABS & CORE. Det er viktig at

Detaljer

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

De lange ryggstrekkerne. De lange ryggstrekkerne er med på å holde ryggen stabil. Du bør styrke dem for å forebygge ryggproblemer.

De lange ryggstrekkerne. De lange ryggstrekkerne er med på å holde ryggen stabil. Du bør styrke dem for å forebygge ryggproblemer. 42 Muskelstyrke De lange ryggstrekkerne De lange ryggstrekkerne er med på å holde ryggen stabil. Du bør styrke dem for å forebygge ryggproblemer. Ligg på magen med beina litt fra hverandre. Hold armene

Detaljer

1 Oppvarming. 8 Vg1 Oppvarming

1 Oppvarming. 8 Vg1 Oppvarming 8 Vg1 Oppvarming 1 Oppvarming Før du går i gang med et hardt fysisk arbeid, bør du varme opp. Oppvarming fra hvile til arbeid Kroppen trenger tid til å omstille seg fra hvile til arbeid. Derfor bør du

Detaljer

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8 Brukerveiledning 0 Innholdsfortegnelse Viktige opplysninger side 2 Oversikt over deler side 3 Monteringsanvisning side 5 Computeren side 7 Treningsprogram side 8 Instruksjoner side 9 Oversikt over sykkel

Detaljer

Møtt opp i godt tid før treningen starter ferdig påkledd med fotball utstyret på. Det er lurt å ta med joggesko til hver trening.

Møtt opp i godt tid før treningen starter ferdig påkledd med fotball utstyret på. Det er lurt å ta med joggesko til hver trening. GENERELL INFORMASJON: Minner alle på at det ikke er lenge igjen til seriestart. Første Bredde kamp er 4 april. Første KM kamp er 21 april. UKE 11. 4 planlagte treningsøkter. Uke 12. Vi kjører trening for

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold Justering av motorbelte 2 Justering av løpebånd 3 Oversiktsdiagram

Detaljer

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1)

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) 770F Elliptical MONTERING 1* 2* M 8 * 1 6 L M 8 * 5 5 L M 8 Steg 1: a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) b. Fest bakre stabilisator (E-1) til bakre del av

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Viktig sikkerhetsinformasjon Ta vare på bruksanvisningen til fremtidig bruk. 1. Det er viktig å lese hele bruksanvisningen før utstyret monteres

Detaljer

SPRETTRUMPE OG STERKE ARMER

SPRETTRUMPE OG STERKE ARMER Rå pilatesøvelser for SPRETTRUMPE OG STERKE ARMER Har du en halvtime å spandere på rumpa di tre ganger i uka? Da kan vi love deg resultater med dette effektive programmet. Du trenger bare en yogamatte!

Detaljer

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 190 cycle Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

STYRKETRENING MED STRIKK

STYRKETRENING MED STRIKK STYRKETRENING MED STRIKK Nå nærmer sommeren seg med ferie og herlige, late dager på hytta eller andre plasser dere velger å feriere. Dere har vært utrolig flinke til å trene jevnt og trutt gjennom hele

Detaljer

MARATON. Treningsprogram Maraton 3 timer 3 timer 30 minutter

MARATON. Treningsprogram Maraton 3 timer 3 timer 30 minutter MARATON Treningsprogram Maraton 3 timer 3 timer 30 minutter Programmet er på hele 24 uker. Ingen går gjennom en treningsperiode uten problemer med sykdom, småskader og andre hendelser. Husk at du aldri

Detaljer

Wonder Core Smart brukerveiledning WCS-61

Wonder Core Smart brukerveiledning WCS-61 WCS-61 Wonder Core Smart brukerveiledning Vær nøye med å lese «Sikkerhetsregler» før bruk så du vet hvordan du skal benytte utstyret riktig. Oppbevar instruksene på et trygt sted så du kan slå opp i dem

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 KOMPLETT DELELISTE Del nr. Beskrivelse Ant. 1 Hovedramme 1 2 Justeringsstag 1 3 Liggeplate 1 4 Hengsler 2 5 Håndtak 2 6 Støttestag 2 7

Detaljer

195 rower II. Brukerveiledning UF

195 rower II. Brukerveiledning UF 195 rower II Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Kundeservice Om det skulle oppstå feil ved ditt produkt, ber vi dem gjøre følgende: Gå gjennom monteringsanvisningen for å sjekke om produktet er riktig

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Vibro Max Art No. 555 260

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Vibro Max Art No. 555 260 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Vibro Max Art No. 555 260 INNHOLD: VIKTIG SIKKERHETSINFORMASJON 1 DELEOVERSIKT 2 UTPAKKING 3 MONTERING 4-5 BETJENING AV COMPUTEREN 6 TRENINGSØVELSER 7-12 KOMPLETT

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

(New) Power 5/ juli 2014

(New) Power 5/ juli 2014 (New) Power 5/ juli 2014 Oppvarming 8-10 min: Følger manual fra oppvarming til hoveddel på 1,2,3 og for øvrig som før/program 1. Enkle øvelser der de største muskelgruppene brukes. Inn og ut av takt/musikk.

Detaljer

Brukerveiledning UF

Brukerveiledning UF Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne romaskinen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

Sammenleggbar benk LA-1535BC. ===== Bruksanvisning =====

Sammenleggbar benk LA-1535BC. ===== Bruksanvisning ===== Sammenleggbar benk LA-1535BC ===== Bruksanvisning ===== 1 Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2, 957-4 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt

Detaljer

MAXXUS Art. nr

MAXXUS Art. nr MAXXUS Art. nr. 555 700 BRUKSANVISNING TIL ET KOMPLETT ALT- I- ETT TRENINGSAPPARAT 1) Øvre stolpe 2) Motstandsstolpe 3) Motstandsregulator med låsepinne 4) Hovedstolpe 5) Dra/skyv stang 6) Fotstang 7)

Detaljer

BP-208 Gresvig no.:

BP-208 Gresvig no.: BP-208 Gresvig no.: 107831 2005-06 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

UTVALG AV TESTER FOR GUTTER. 14 år Løp 800 meter Kassehopp h=30 tid=75sek tilløp Knebøy 0,5 kv

UTVALG AV TESTER FOR GUTTER. 14 år Løp 800 meter Kassehopp h=30 tid=75sek tilløp Knebøy 0,5 kv UTVALG AV TESTER FOR JENTER Ferdighet Aerob Anaerob Max / eksplosiv Submax/Utholdende Stabilisering Overkropp Armene Hexagonal Obstacle Test Alder Utholdenhet Utholdenhet Styrke i beina Styrke i beina

Detaljer