NORSK BRUKERVEILEDNING

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "NORSK BRUKERVEILEDNING"

Transkript

1 NORSK BRUKERVEILEDNING

2 INNHOLDSFORTEGNELSE INTRODUKSJON 4 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELELISTE 7 DELER 8 MONTERING 9 PULSBELTE 12 OPPVARMING 13 RENGJØRING OG VEDLIKEHOLD 14 2

3 INTRODUKSJON A. Introduksjon Denne brukerveiledningen inneholder informasjon om montering, drift, vedlikehold og sikkerhetstiltak. Vennligst les gjennom før bruk, og spar brukerveiledningen for fremtidig referanse. B. Forholdsregler a. Les gjennom denne brukerveiledningen før du benytter deg av apparatet. b. Dette apparatet er utviklet for innendørs bruk hjemme eller i kommersielle sammenhenger. c. Inspiser apparatet før bruk, og forsikre deg om at alle deler er strammet godt. d. Forsikre deg om at apparatet står stabilt på underlaget. Unngå ujevne overflater. e. Barn under 14 år og kjæledyr må ikke ha tilgang til apparatet. f. Apparatet består av bevegelige deler. Tilskuere, spesielt barn, bør holde god avstand når det er i bruk. g. Forsikre deg om at apparatet er riktig justert før bruk. h. Ikke ikle deg smykker, inkludert ringer, halskjeder og nåler under trening. i. Ikle deg passende bekledning og sko under bruk. Ikke ikle deg løstsittende klær som kan vikles inn i apparatets bevegelige deler. j. Varm opp i fem til ti minutter før hver treningsøkt, og trapp ned i fem til ti minutter etterpå. Dette vil forebygge muskelstrekker ved å gradvis øke og redusere pulsen til brukeren. k. Ikke hold pusten når du trener. Pust som du normalt ville gjort i henhold til treningsintensiteten. l. Sørg for å få nok hvile mellom treningsøktene. Muskler tones og utvikles i løpet av hvileperiodene 3

4 m. Ikke tren for mye. Overtrening kan virke mot sin hensikt. n. Alle justeringsmekanismer bør låses mens apparatet er i bruk. o. Bremsesystemet er hastighetsuavhengig. VIKTIG: APPARATETS MAKSVEKT ER 150 KILO. ADVARSEL: Snakk med en lege før du påbegynner et nytt treningsprogram. Dersom du under treningen føler deg svimmel eller opplever unormalt ubehag, avslutt treningen og snakk med en lege. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. Apparatet er ikke utviklet for barn under 14 år. Tilskuere bør holde en avstand på minst én meter når apparatet er i bruk. VIKTIG: Les nøye gjennom alle instruksjoner. Monter apparatet i henhold til stegene i denne brukerveiledningen. Legg alle delene ut på gulvet og forsikre deg om at du har alle delene før du påbegynner monteringen. Vennligst se siste side for kundeservice dersom du mangler deler. 4

5 A41 A42 A40 A35 A37 A44 A39 A41 A41 A42 A38 A36R A41 B4 B3 B2 E4 E7 E6 B5 A40 A39 A41 A36L E2 E1 B1 OVERSIKTSDIAGRAM A30R A29R A13 E3 E5 E4 A13 A4 B6 A15 A25 D4 A14 D17 D3 A16 A18 D13 A28 A27 A12 A16 A17 D15 A28 A34 A12 A10 A43 A20 A22 A27 A4 A41 D16 D10 A26 A10 A11 A19 D14 D9 A21 D2 D12 A11 A23 D11 A32 A33 A9 D6 A24 A31 A2 A3 D8 A8 A7 D1 A29L A6 A30L A5 C1 A3 A1 C2 C3 C4 C3 C2 D5 D7 6

6 DELELISTE (ENGELSK) Nr. Engelsk navn Ant. Nr. Engelsk navn Ant. A1 main frame 1 A42 screw M4 12mm 9 A2 axle bushing Ø25*Ø21*46.5mm 1 A43 sensor wire clamp 1 A3 ball bearing 6004ZZ 2 A44 net cover 6 A4 tension motor 1 B1 upright 1 A5 nut 3/4"*10T 1 B2 console 1 A6 washer 3/8"*Ø23*2T R30 2 B3 handlebar plate 1 A7 nut 3/8" 2 B4 screw M5 10mm 2 A8 plug 2 B5 screw 4 A9 wheel Ø76 2 B6 upper wire 1 A10 nut 3/8'*26*6T 2 C1 rear stabilizer 1 A11 connecting shackle Ø10 2 C2 plug 2 A12 nut M6 2 C3 stabilizer Ø60*3/8'UNF*29mm 2 A13 screw M8 25mm 4 C4 screw 3/8"*89mm 2 A14 collar 30*70mm 1 D1 seat post 1 A15 collar 40 97mm 1 D2 seat adjustment tube 1 A16 screw M6 10mm 2 D3 seat carriage 1 A17 compression block 2 D4 seat 1 A18 spring 4 loop*16mm 1 D5 screw M6 16mm 1 A19 screw M6 20mm 1 D6 screw M6 35mm 1 A20 plate 1 D7 plug 20 20mm 1 A21 plate 0.4T 2 D8 nut M6 1 A22 plate 0.6T 2 D9 compression block 1 A23 seat post adjustment handle 1 D10 spring 1 A24 pulley Ø260 1 D11 adjustment rod Ø6 150mm 1 A25 belt 570J6 1 D12 compression block 1 A26 shaft 1 D13 seat adjustment handle 1 A27 crank cover 2 D14 axle 1 A28 nut M10 2 D15 washer M8 3 A29R crank (R ) 1 D16 nut M8 2 A29L crank (L) 1 D17 screw M6 12mm 2 A30R pedal (R ) 1 E1 handlebar 1 A30L pedal (L) 1 E2 upper handlebar foam 1 A31 screw M8 40mm 2 E3 lower handlebar foam 1 A32 Nut M8 2 E4 plug Ø A33 screw M8 16mm 4 E5 pulse grip Ø A34 spacer Ø20.4 Ø24 6mm 2 E6 hand pulse wire 2 A35 fan wheel 1 E7 screw M8*20mm 4 A36R cover (R ) 1 A36L cover (L) 1 A37 fan outlet assembly 1 A38 collar 1 A39 fanwheel cover 2 A40 screw M4 15mm 12 A41 screw M4 12mm 11 7

7 DELER B1 A1 B2 A30R A30L C1 E1 5MM 6MM 8

8 MONTERING STEG 1 1. Fjern de forhåndsmonterte delene, to muttere (47), to skiver (A6), to skruer (C4) og en pakketube fra hovedrammen (A1). 2. Fest bakre stabilisator (C1) til hovedrammen (A1) med de to mutterne (A7), to skivene (A6) og to skruene (C4) du nettopp fjernet. A1 A7 A6 A1 A7 A6 C1 C4 STEG 2 1. Før ledningene (E6) opp gjennom stolpen (B1) som illustrert. 2. Fest håndtaket (E1) til stolpen (B1) med fire skruer (E7). C4 E6 E1 E6 E7 B1 B1 E1 5MM 9

9 STEG 3 1. Fjern fire forhåndsmonterte skruer (A13) fra hovedrammen (A1) og stolpen (E1). 2. Koble motstandsledningen (A4) til skjøteledningen (B6). 3. Fest stolpen (E1) til hovedrammen (A1) med skruene (A13) du nettopp fjernet. B1 B6 A13 A4 A13 STEG 4 1. Fjern fire forhåndsmonterte skruer (B5) fra konsollryggen (B2). A1 6MM 2. Koble ledningene (B6 og E6) til konsollet (B2). 3. Fest konsollet (B2) til stolpen (E1) med de fire skruene (B5) du nettopp fjernet. B2 B2 E6 B6 B1 B1 10

10 STEG 5 1. Stram høyre peda (A30R) i retning med klokka inn på høyre krank (A29R). 2. Stram venstre pedal (A30L) i retning mot klokka inn på venstre krank (A29L). A29R A30L A30R A29L 11

11 PULSBELTE Pulsbeltet benytter seg av to plater for å registrere din hjerterytme og sende dette signalet til konsollet. Før noen dråper vann forsiktig på begge platene før du ikler deg pulsbeltet. Dette vil forbedre nøyaktigheten på signalet. Det anbefales at du fester pulsbeltet direkte mot huden, men det vil også fungere over tynn bekledning. PLASSERING AV PULSBELTE Ikle deg pulsbeltet oppunder brystet som vist på illustrasjonen, med IMPETUS-logoen pekende utover. Juster gummistroppen så pulsbeltet sitter godt, men samtidig komfortabelt nok for både å trene og puste.

12 OPPVARMING Forslag til tøying Bildene til høyre viser korrekt form for tøying. Beveg deg sakte mens du tøyer - ikke i rykk og napp. Hasesene Sitt med et ben strukket utover, mens sålen på det andre benet er trukket mot deg og hviler mot innsiden av låret til det utstrekte benet. Strekk deg etter tærne dine så langt som du kan. Tell til 15, og slapp av. Gjenta tre ganger for hvert ben.dette strekker hasesener, nedre del av ryggen og lysken. Indre lår Sitt med undersiden av føttene dine presset mot hverandre og knærne dine strukket utover. Dra føttene dine mot lysken din så langt som mulig. Hold i 15 sekunder, og slapp av. Gjenta tre ganger. Dette strekker quadriceps og lårmuskler. Strekk deg etter tærne dine. Stå med en liten knekk i knærne, og bøy deg sakte fremover fra hoftene. Slapp av i ryggen og skuldrene mens du strekker deg så nære tærne dine som du kan. Tell til 15, og slapp av. Gjenta tre ganger. Dette strekker hasesener, bak på knærne og rygg. Quadriceps Plasser en hånd på veggen for å holde balansen, og ta tak i en av føttene dine bak ryggen med den andre hånden. Før hælen din så nære rompa som mulig. Tell til 15, og slapp av. Gjenta tre ganger for hvert ben. Dette strekker quadriceps og lårmuskler. Achillessene og legg Plasser en fot foran den andre og plasser hendene dine foran deg mot en vegg. Hold bakre ben rett, og bakre fot flatt på bakken. Bøy ditt fremre ben, len deg fremover og beveg hoftene mot veggen. Tell til 15, og slapp av. Gjenta tre ganger for hvert ben. Dette strekker achillessener, ankler og legger. 13

13 RENGJØRING OG VEDLIKEHOLD 1. Sjekk regelmessig at alle deler beveger seg jevnt og godt. Smøremiddel kan brukes for å forbedre jevne bevegelser på alle deler unntatt håndtakene. 2. Tørk apparatet fri for støv regelmessig. Bruk en fuktig klut på plastdelene, og en tørr klut på metallrammene. 3. Unngå å bruke apparatet i fuktige omgivelser. 4. Foreta rutineinspeksjoner på apparatet. Bytt ødelagte eller slitte deler. Vær spesielt oppmerksom på koblestykker. Del Anbefalt vedlikehold Hvor ofte? Rens Smøremiddel Pedaler Forsikre deg om at pedalene sitter stramt i krankarmene, at alle skruene på pedalene er stramme, og at pedalstroppene ikke er skadet. Før bruk Nei Nei Ramme Rens med en myk, ren og fuktig klut. Etter bruk Vann Nei Computer Rens med en myk, ren og fuktig klut. Etter bruk Nei Nei Bolter, Alle bolter, muttre og skruer inspiseres og muttre etc. etterstrammes ved behov. Månedlig Nei Nei Inspiser om drivrem er tilstrekkelig stram, sjekk eventuell slitasje og at den ligger i riktig Drivreim posisjon. Årlig Nei Nei 15

14 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE Om det skulle oppstå problemer av noe slag, ber vi deg om å kontakte Mylna Service. Vi vil gjerne at du kontakter oss før du kontakter butikken slik at vi kan tilby deg best mulig hjelp. Besøk vår hjemmeside her vil du finne informasjon om produktene, brukermanualer, ett kontaktskjema for å komme i kontakt med oss og mulighet for å bestille reservedeler. Ved å fylle ut kontaktskjema gir du oss den informasjonen vi trenger for å kunne hjelpe deg så effektivt som mulig. 16

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INTRODUKSJON 3 DELER 5 MONTERING 6 OVERSIKTSDIAGRAM 14 DELELISTE 15 OPPVARMING/NEDKJØLING 16 RENGJØRING OG VEDLIKEHOLD 17 TILLEGGSINFORMASJON 17 2 INTRODUKSJON A. Introduksjon Denne

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer

205 INDOOR BIKE NORSK BRUKERVEILEDNING

205 INDOOR BIKE NORSK BRUKERVEILEDNING 205 INDOOR BIKE NORSK BRUKERVEILEDNING 1 INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 7 SJEKKLISTE, MONTERING 3 MONTERING 8-10 DELELISTE, SMÅDELER 4 TRENINGSINSTRUKSJONER 11-12 DELELISTE 5-6 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

100 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING

100 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING 100 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM -8 SJEKKLISTE, MONTERING 3 MONTERING 9-14 DELELISTE, SMÅDELER 4 COMPUTER 15 DELELISTE 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 16-1 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING weiderfitness.com Modellnr.: WEBE3317.0 Serienr.: Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. NORSK BRUKERVEILEDNING Serienummermerke MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner

Detaljer

205 ROWER NORSK BRUKERVEILEDNING

205 ROWER NORSK BRUKERVEILEDNING 205 ROWER NORSK BRUKERVEILEDNING CONTENTS SAFETY PRECAUTIONS 2 EXPLODED DIAGRAM 8-9 PRE-ASSEMBLY CHECK LIST 3 PART LIST 10-11 HARDWARE PARTS LIST 4 METER INSTRUCTIONS 12 ASSEMBLY INSTRUCTION 5-7 EXERCISE

Detaljer

BRUKERMANUAL for. Corestepper BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. Corestepper BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for Corestepper BUILT FOR HEALTH Pakningsinnhold Exerfit Corestepper Dimensjoner: Lengde: 52 cm, Bredde: 32 cm, Høyde: 31 cm Vekt: 8,5 kg Computer Brukerveiledning Riktig bruk av produktet

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

205 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING

205 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING 205 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 11-12 SJEKKLISTE, MONTERING 3 DELELISTE 13-14 DELELISTE, SMÅDELER 4 COMPUTER 15-16 MONTERING 5-10 TRENINGSINSTRUKSJONER 17-18

Detaljer

235 spinner II. Brukerveiledning

235 spinner II. Brukerveiledning 235 spinner II Brukerveiledning Vennligst les gjennom denne brukerveiledningen før du benytter deg av apparatet. Forholdsregler Spar på denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Vennligst les gjennom

Detaljer

Norsk brukerveiledning

Norsk brukerveiledning Norsk brukerveiledning Spesifikasjoner: Lavspenningsdirektiv - EN60335-1 E&E-direktiv - EN 62233 EMC-direktiv - EN55014-1 EN55014-2 EN61000-3 - 2 EN61000-3 - 3 Dette produktet må resirkuleres. INNHOLDSFORTEGNELSE

Detaljer

BRUKERMANUAL FOR NORDIC 400 MT

BRUKERMANUAL FOR NORDIC 400 MT BRUKERMANUAL FOR NORDIC 400 MT VIKTIGE FORHOLDSREGLER ADVARSEL: Før du påbegynner et treningsprogram, bør du snakke med legen din. Dette er spesielt viktig dersom du er over 35 år gammel eller har kjente

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: WEEVBE Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: WEEVBE Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: WEEVBE50.0 Serienr.: BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette apparatet.

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 640

BRUKERMANUAL for Exerfit 640 BRUKERMANUAL for Exerfit 640 1 BUILT FOR HEALTH INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 3 PRESENTASJON... 4 PLEIE OG VEDLIKEHOLD:... 4 MONTERING... 5 DELELISTE... 6 KABELMONTERING... 13 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10).

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). BRUKERVEILEDNING MONTERING STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). STEG 2 Fest styrestammen (22) ved å føre den inn i den fremre

Detaljer

BRUKERMANUAL For 230 Rower

BRUKERMANUAL For 230 Rower ccc BRUKERMANUAL For 230 Rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER BUILT FOR HEALTH VIKTIG: Før du benytter deg av denne romaskinen, er det viktig at du leser og setter deg inn i de følgende forholdsreglene. 1. Dette

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

1. Fest alltid sikkerhetsnøkkelen til klærne dine når du benytter deg av tredemøllen.

1. Fest alltid sikkerhetsnøkkelen til klærne dine når du benytter deg av tredemøllen. 1 1800 runner INNHOLD FORHOLDSREGLER 3 MONTERING 4 FOLDING OG LAGRING 7 STIGNING 8 JORDINGSMETODER 9 DRIFT 10 OPPSTART 16 ØVELSER 17 OPPVARMING 18 VEDLIKEHOLD 19 JUSTERING AV LØPEBÅND 20 OVERSIKTSDIAGRAM

Detaljer

60 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING

60 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING 60 CYCLE NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM -8 SJEKKLISTE, MONTERING 3 MONTERING 9-13 DELELISTE, SMÅDELER 4 COMPUTER 13-19 DELELISTE 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 20-21 VIKTIGE

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH VIKTIGE FORHOLDSREGLER ADVARSEL: For å redusere risikoen for skade på deg selv eller produktet, er det viktig å lese gjennom alle forholdsreglene og instruksjonene i denne

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER 425 Runner 0 INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 MONTERING 4 FOLDING 7 STIGNING 8 JORDING 9 COMPUTER 10 OPPSTART 14 FORSLAG TIL TØYING 15 VEDLIKEHOLD 16 JUSTERING AV MOTORBELTE 17 JUSTERING AV LØPEBÅND 18

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner UF-9.2F-F-XXL 05.03.2007 V01 BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD *SIKKERHET OG VEDLIKEHOLD.... 3 *TILBEHØR... 4-5 *MONTERING Deleliste...... 6 Trinn for trinn....7-9 *OPERASJONER

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 440 Runner

BRUKERVEILEDNING for 440 Runner BRUKERVEILEDNING for 440 Runner BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD Viktige forholdsregler 2-3 Montering 3-5 Folding 6 Stigningsinstruksjoner 7 Jordingsmetoder 8 Drift 9-13 Oppstart 14 Øvelser 15 Vedlikehold 16

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0 BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 660 Multigym BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHÅNDSREGLER 3 MONTERING 4-11 KARTLEGGING AV KABEL 12 OVERSIKTSDIAGRAM 13 DELELISTE 14-15 VEDLIKEHOLD 16 FORHÅNDSREGLER 1. Les og sett deg inn i

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

BRUKERMANUAL for 2100 RUNNER

BRUKERMANUAL for 2100 RUNNER BRUKERMANUAL for 2100 RUNNER 1 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Folding 7 Jordingsmetoder 8 Drift 9 Øvelser 14 Oppvarming 15 Vedlikehold 16 Justering av løpebånd 17 Oversiktsdiagram 18 Deleliste

Detaljer

BRUKERMANUAL for 2000 RUNNER

BRUKERMANUAL for 2000 RUNNER BRUKERMANUAL for 2000 RUNNER BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Folding 7 Jordingsmetoder 8 Drift 9 Øvelser 14 Oppvarming 15 Vedlikehold 16 Justering av løpebånd 17 Oversiktsdiagram

Detaljer

Brukerveiledning for 2500 Interval

Brukerveiledning for 2500 Interval Brukerveiledning for 2500 Interval BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD FORHOLDSREGLER 3 MONTERING 4 FOLDING 7 JORDING 8 DRIFT 9 OPPSTART 14 OPPVARMING 15 VEDLIKEHOLD 16 JUSTERING AV LØPEBÅND 17 OVERSIKTSDIAGRAM

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING. QF-2008 2006/2007, Version 1

EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING. QF-2008 2006/2007, Version 1 EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING QF-2008 2006/2007, Version 1 FORHÅNDSREGLER OG SIKKERHET Les alle forhåndsregler og instruksjoner før du tar apparatet i bruk. Dette er et hjemmetreningsapparat

Detaljer

Nordic 800T Norsk brukerveiledning

Nordic 800T Norsk brukerveiledning 1 Nordic 800T Norsk brukerveiledning INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Tekniske parametre 4 Produktoversikt 4 Montering 5 Folding 7 Jording 8 Drift 9 Oppstart 13 Sikkerhetsøvelser 14 Oppvarming 15 Vedlikehold

Detaljer

CASALL AB TRACK 98100

CASALL AB TRACK 98100 CASALL AB TRACK 9800 PLASSERING AV ADVARSELSMERKER Denne tegningen viser hvor advarselsmerkene er plassert. Merk: Det er ikke sikkert at merkene vises i faktisk størrelse. VIKTIGE ADVARSEL: For å redusere

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Sikkerhetsmessige forhåndsregler WARNING: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne sykkelen er kun produsert for hjemmetrening.

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

UNIVERSAL TRAINER LA-1447

UNIVERSAL TRAINER LA-1447 UNIVERSAL TRAINER LA-1447 ====Bruksanvisning ===== Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 140 kg. b)

Detaljer

SPINNER S7. Brukerveiledning

SPINNER S7. Brukerveiledning SPINNER S7 Brukerveiledning Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

BRUKERMANUAL. Version: /08 Art.-Nr. BP215 ENTRY

BRUKERMANUAL. Version: /08 Art.-Nr. BP215 ENTRY BRUKERMANUAL Version: 1 2007/08 Art.-Nr. BP215 ENTRY 2 Viktige forholdsregler ADVARSEL: Før man begynner å benytte seg av sykkelen, er det viktig å lese og sette seg inn i følgende forholdsreglene. 1.

Detaljer

TP340R Norsk brukerveiledning

TP340R Norsk brukerveiledning TP340R Norsk brukerveiledning INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 4 Deleliste 5 Montering 7 Computer 14 Drift 21 Vedlikehold 23 Service 24 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at du har lest

Detaljer

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 91010 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 KOMPLETT DELELISTE Del nr. Beskrivelse Ant. 1 Hovedramme 1 2 Justeringsstag 1 3 Liggeplate 1 4 Hengsler 2 5 Håndtak 2 6 Støttestag 2 7

Detaljer

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1)

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) 770F Elliptical MONTERING 1* 2* M 8 * 1 6 L M 8 * 5 5 L M 8 Steg 1: a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) b. Fest bakre stabilisator (E-1) til bakre del av

Detaljer

Nordic 1200T Norsk brukerveiledning

Nordic 1200T Norsk brukerveiledning 1 Nordic 1200T Norsk brukerveiledning INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Tekniske parametre 4 Produktoversikt 4 Montering 5 Folding 7 Jording 8 Drift 9 Oppstart 14 Sikkerhetsøvelser 15 Oppvarming 16 Vedlikehold

Detaljer

BP-208 Gresvig no.:

BP-208 Gresvig no.: BP-208 Gresvig no.: 107831 2005-06 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

INNHOLD PLASSERING AV KLISTREMERKER PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21

INNHOLD PLASSERING AV KLISTREMERKER PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21 INNHOLD PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21 DIAGRAM OVER VEKTMOTSTAND 23 KABELDIAGRAM 24 VEDLIKEHOLD 25 RETNINGSLINJER 26 DELELISTE

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Deleliste 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste, smådeler 7 Forhåndsmonterte deler 8 Montering 9 Computer 13 Treningsinstruksjoner 14 Service 16 VIKTIGE

Detaljer

INNHOLD PLASSERING AV VARLSESMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 5. Smådeler 6. Montering 7.

INNHOLD PLASSERING AV VARLSESMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 5. Smådeler 6. Montering 7. INNHOLD Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 5 Smådeler 6 Montering 7 Drift 15 Folding og flytting 21 Vedlikehold og feilsøk 20 Retningslinjer 25 Deleliste 27 Oversiktsdiagram

Detaljer

100 E-SCOOTER NORSK BRUKERVEILEDNING

100 E-SCOOTER NORSK BRUKERVEILEDNING 100 E-SCOOTER NORSK BRUKERVEILEDNING PRODUKTDELER Horisontal Horisontal klemme Håndtakstube Håndtak Utvidelsestube Spenne Styrestamme Foldeholder Foldespenne Vertikal hylse Ladeport Fotbryter Koblestykke

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER FØR DU MONTERER TRENINGSAPPARATET VIKTIG: Les hele bruksanvisningen før du forsøker å montere eller bruke dette apparatet. Denne bruksanvisningen inneholder

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 405 STRIDER

BRUKERVEILEDNING for 405 STRIDER BRUKERVEILEDNING for 405 STRIDER Innhold Viktige forholdsregler 2-3 Montering 3-5 Folding 6-7 Jording 8 Drift 9-13 Oppstart 14 Sikkerhetsøvelser 15 Oppvarming 16 Vedlikehold 17 Justering av løpebånd 18

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold Justering av motorbelte 2 Justering av løpebånd 3 Oversiktsdiagram

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr.: IFACT-INTL.0

NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr.: IFACT-INTL.0 NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr.: IFACT-INTL.0 OPPSTART nstaller ifit Track-applikasjonen på din ios- eller Androidsmarttelefon. 1. Bruk denne applikasjonen til å sette opp en ifit-konto, klargjøre telleren

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

INNHOLD PLASSERING AV VARLELSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. Pulsbelte 14.

INNHOLD PLASSERING AV VARLELSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. Pulsbelte 14. INNHOLD Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5 Pulsbelte 14 Drift 15 Vedlikehold og feilsøk 24 Retningslinjer 26 Deleliste 28 Oversiktsdiagram 30 Service 32

Detaljer

TOTAL GYM BENEFIT 97103

TOTAL GYM BENEFIT 97103 TOTAL GYM BENEFIT 97103 BRUKSANVISNING 0 VIKTIGE ADVARSEL: For å unngå alvorlige skader må du lese alle forhåndsregler, instruksjoner og advarsler i bruksanvisningen før du bruker Total Gym. Casall tar

Detaljer

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 20-TONNS HYDRAULISK PRESSJEKK BRUKSANVISNING Vennligst les denne bruksanvisningen grundig før bruk. DELELISTE Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 4 Låsemutter M6 1 5 Takket

Detaljer

TP200 cycle Norsk brukerveiledning

TP200 cycle Norsk brukerveiledning TP200 cycle Norsk brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. Forsikre deg om at alle brukere av dette apparatet er kjent med innholdet i denne brukerveiledningen.

Detaljer

190 cycle. Varenummer: BP , Version 2

190 cycle. Varenummer: BP , Version 2 90 cycle Varenummer: 009 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

Fysisk aktivitetsplan: Uke 7-12

Fysisk aktivitetsplan: Uke 7-12 Fysisk aktivitetsplan: Uke 7-12 Her er en mer avansert treningsplan for når du har bygget opp et fitness-grunnlag ved å bruke introduksjonstreningen. Denne treningsplanen gjør det mulig for deg å trene

Detaljer

CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012

CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012 CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012 Følgende program er basert på anbefalinger og program fra Norges Håndballforbund for ungdom i alderen 14 16 år. Programmet skal gjennomføres minst 2 ganger hver

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

MERK NORSK BRUKERVEILEDNING. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk.

MERK NORSK BRUKERVEILEDNING. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. NORSK BRUKERVEILEDNING Du finner serienummeret under setet på produktet. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Spørsmål 4 Innhold 4 Oppstart 4 Installering av applikasjon og oppsett av teller 5 Lading av teller 6 Hvordan bære teller 7 Rengjøring av teller

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet.

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet. 400 Walker 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Montering 5 Folding 8 Stigning 9 Computer 10 Vedlikehold 13 Justering av løpebånd 14 Oversiktsdiagram 15 Deleliste 16 Feilsøk 18 Service 19 1 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER Advarsel Rådfør deg med lege før du starter med dette eller andre diett- og treningsopplegg, særlig om du er i tvil om din egen helse og fysiske form, eller om trening

Detaljer

Sammenleggbar benk LA-1535BC. ===== Bruksanvisning =====

Sammenleggbar benk LA-1535BC. ===== Bruksanvisning ===== Sammenleggbar benk LA-1535BC ===== Bruksanvisning ===== 1 Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2, 957-4 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt

Detaljer

Brukermanual Montering Bruk Deler

Brukermanual Montering Bruk Deler Brukermanual Montering Bruk Deler Art. nr: 105104 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

MINISTEPPER LA-1525. Bruksanvisning

MINISTEPPER LA-1525. Bruksanvisning MINISTEPPER LA-1525 Bruksanvisning Viktig: A) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-8 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 120 kg. B) Foreldre bør være oppmerksomme

Detaljer

INNHOLD PLASSERING AV VARLSESMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 5. Smådeler 6.

INNHOLD PLASSERING AV VARLSESMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 5. Smådeler 6. INNHOLD Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 5 Smådeler 6 Montering 7 Drift og justeringer 16 Flytting og folding av tredemøllen 23 Vedlikehold og feilsøk 24 Retningslinjer

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

205 ELLIPTICAL NORSK BRUKERVEILEDNING

205 ELLIPTICAL NORSK BRUKERVEILEDNING 205 ELLIPTICAL NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 11-12 SJEKKLISTE, MONTERING 3 DELELISTE 13-14 DELELISTE, SMÅDELER 4 COMPUTER 15-16 MONTERING 5-11 TRENINGSINSTRUKSJONER 17-18

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr. Serienr. WEEVBE1334.1 Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. NORSK BRUKERVEILEDNING Serienummermerke MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen

Detaljer

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9 BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før du benytter deg av vektbenken.

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING Testspesifikasjon: EN 957-1+A1, EN 957-5. Produkter merket GS-ITS: Mekanisk sikkerhet Symbol på høy kvalitet Sikker ytelse INNHOLD Introduksjon / forholdsregler Montering Riktig

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom de følgende forholdsreglene før du benytter deg av romaskinen. 1. Denne romaskinen er kun designet for hjemmebruk. Ikke bruk

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 5 DELEOVERSIKT 7 SMÅDELER 8 MONTERING 9 COMPUTER 12 TRENINGSINSTRUKSJONER 13 SERVICE 16 Dette treningsapparatet er utviklet

Detaljer

INNHOLDSFORTEGNELSE PLASSERING AV VARSERLSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5.

INNHOLDSFORTEGNELSE PLASSERING AV VARSERLSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. INNHOLDSFORTEGNELSE Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5 Drift 9 Vedlikehold og feilsøk 16 Retningslinjer 17 Deleliste 18 Oversiktsdiagram 19 Service 20

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER 420 Runner 0 INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 MONTERING 4 FOLDING 7 COMPUTER 8 JUSTERING AV MOTORBELTE 11 VEDLIKEHOLD 12 JUSTERING AV LØPEBÅND 13 OVERSIKTSDIAGRAM 14 DELELISTE 15 FEILKODER 17 SERVICE 18

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

Bruksanvisning. Montering og bruk

Bruksanvisning. Montering og bruk Bruksanvisning Montering og bruk INNLEDNING Gratulerer med din Norwalker fra Terracoda! Norwalker gir deg full kondisjons- og utholdenehetstrening ved aktiv bevegelse av ben og armer. Fotstøttene har en

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer