INNHOLD PLASSERING AV KLISTREMERKER PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "INNHOLD PLASSERING AV KLISTREMERKER PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21"

Transkript

1

2 INNHOLD PLASSERING AV VARSELSMERKER 2 VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 FØR DU BEGYNNER 4 SMÅDELER 5 MONTERING 6 JUSTERINGER 21 DIAGRAM OVER VEKTMOTSTAND 23 KABELDIAGRAM 24 VEDLIKEHOLD 25 RETNINGSLINJER 26 DELELISTE 27 OVERSIKTSDIAGRAM 28 SERVICE 30 PLASSERING AV KLISTREMERKER

3 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Merk: For å unngå å risikere skade på deg selv eller produktet, er det viktig å lese gjennom alle forholdsreglene og instruksjonene i denne brukerveiledningen før du benytter deg av apparatet. 1. Før du benytter deg av dette treningsapparatet, bør du snakke med en lege. Dette er særdeles viktig dersom du er over 35 år gammel eller har eksisterende helseproblemer. 2. Bruk apparatet kun som beskrevet i denne brukerveiledningen. 3. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle brukere av dette apparatet er tilstrekkelig informert om alle advarsler og forholdsregler. 4. Dette produktet er kun med for hjemmebruk. Ikke bruk det i kommersiell, utleie- eller institusjonell sammenheng. 5. Bruk apparatet kun på et jevnt underlag. Plasser apparatet på en matte for å beskytte gulv eller teppe. 6. Inspiser og stram alle deler med jevne mellomrom. Bytt ut slitte deler umiddelbart. 7. Ikke oppbevar vektsystemet tilgjengelig for barn under 12 år eller kjæledyr. 8. Apparatets maks brukervekt er 136 kg. Ikle deg passende tøy når du benytter deg av apparatet. 9. Ikke benytt deg av løstsittende tøy som kan vikles inn i apparatet. Bruk alltid joggesko når du trener med dette apparatet. 10. Hold hender og føtter unna bevegelige deler. 11. Sikre alltid vektstabelen med låsepinnen. Lås alltid vektstabelen etter bruk for å forhindre uautorisert bruk. (Se side 23). 12. Pass på at kablene alltid ligger på plass på reimskiven. Dersom kablene hektes opp under bruk, stopp umiddelbart og forsikre deg om at kabelen fremdeles ligger på plass på reimskiven. 13. Stå alltid på fotplaten når du utfører en øvelse for å forhindre at systemet tipper. 14. Slipp aldri taket på armene, benspaken, nedtrekksstangen eller håndttaksstroppen når vektene er løftet. 15. Koble alltid nedtrekksstangen fra systemet når du utfører en øvelse som ikke krever bruk av nedtrekksstangen. 16. Dersom du opplever smerte eller ubehag under trening, avslutter du treningen umiddelbart og påbegynner nedtrappingen.

4 FØR DU BEGYNNER Takk for at du valgte WEIDER 8700 I vektsystem. Dette apparatet tilbyr et utvalg av vektstasjoner som er designet for å utvikle alle de store muskelgruppene i kroppen din. Uansett om ditt hovedmål er å tone kroppen din, bygge kraftige muskler eller å forbedre ditt kardiovaskulære system, så kan dette vektsystemet hjelpe deg til å nå dine mål. Det anbefales på det sterkeste at du leser nøye gjennom denne brukerveiledningen før du benytter deg av dette multigymmet. Før du leser videre, anbefales det at du tar en kikk på tegningen under, og gjør deg kjent med de forskjellige delene.

5 SMÅDELER

6 MONTERING Les informasjonen på denne siden før du påbegynner monteringen. Denne korte introduksjonen kan spare deg masse tid under selve monteringen. Det kreves to personer til montering På grunn av vekt og størrelse, lønner det seg å montere vektsystemet der det skal bli brukt. Pass på at du har nok plass til å komme til fra enhver vinkel mens du monterer apparatet. Plasser alle delene på et åpent område, og fjern pakningsmatrialet. Ikke kast pakningsmatrialet før monteringen er fullført. Se forrige side for en oversikt over alle smådeler på apparatet. Du kan trenge følgende verktøy: To skiftenøkler En gummiklubbe En standard skrutrekker En stjernetrekker Merk: Monteringen vil kunne gå enklere dersom du også har tilgang på flere skiftenøkler eller liknende. De fire stegene i monteringsprosessen Montering av ramme: Det første du monterer er basen og stolpene som vil utgjøre skjellettet til vektsystemet. Montering av armer: I dette steget monterer du armene og benspaken. Montering av kabler: I dette steget fester du kablene og reimskivene som skal holde vektene. Montering av sete: I det siste steget monterer du setet og seteryggen.

7 MONTERING AV RAMME 1. Fest fotplaten (38) til basen (1) med en M10 x 130mm bolt (72) og en M10 låsemutter (56). Ikke overstram låsemutteren; fotplaten må kunne dreies enkelt. 2. Fest vektstengene (21) og basen (1) til stabilisatoren (2) med to M10 x 67mm bolter (71), to M10 skiver (57) og to M10 låsemuttere (56). Ikke stram låsemutterene ennå.

8 3. Fest stolpen (3) til basen (1) med to M8 x 63mm bolter (87) og to M8 låsemuttere (58). Ikke stram låsemutterene ennå. 4. Fest fremre ben (7) til basen (1) med to M8 x 63mm bolter (87) og to M8 låsemuttere (58). Ikke stram låsemutterene ennå.

9 5. Fest setetuben (6) til stolpen(3) med to M8 x 65mm bolter (68), to M8 skiver (59) og to låsemuttere (58). Ikke stram låsemutterene ennå. Fest setetuben (6) til det fremre benet (7) på samme måte. 6. Før de to vektdemperene (27) på vektstengene (21). Posisjonér ni vekter (22) slik at pinnehullene peker nedover som vist på illustrasjonen. Før vektene på vektstengene (21). Før vektholderen (24) inn i de ni vektene (22). Pass på at pinnen på vektholderen er posisjonert som vist på illustrasjonen. Før litt av det inkluderte smøremiddelet inn i de indikerte hullene på den gjenværende vekten (22). Før så vekten på vektstengene (21).

10 7. Fest den øvre rammen (4) til stolpen (3) med to M10 x 67mm bolter (71), to M10 skiver (57), og to låsemuttere (56). Ikke stram låsemutterene ennå. Fest øvre ramme (4) til vektstengene (21) med to M10 x 25mm bolter (74). Ikke stram boltene ennå. Se steg 2 til 7. Stram M10 låsemutterene (56) og M8 låsemutterene (58). 8. Fest bendemperen (60) til det fremre benet (7) med en M4 x 20mm skrue (69) og en M4 skive (33). Pass på at enden på bendemperen peker oppover. 9. Før smøremiddel på et M10 x 64mm boltsett (76). Fest benspaken (8) til det fremre benet (7) med M10 x 64mm boltsettet (76). Pass på at sylinderen på boltsettet er ført gjennom begge sider av braketten på det fremre benet.

11 10. Før smøremiddel på en M10 x 77mm bolt (79). Fest dreierammen (5) til den øvre rammen (4) med M10 x 77mm bolten (79) og en M10 låsemutter (56). Ikke overstram låsemutteren; dreierammen må kunne dreies enkelt. MONTERING AV ARMER 11. Fest de to armpinnene (40) til dreierammen (5) med to M4 x 20mm skruer (69). Se den lille tegningen: Før armpinnene (40) inn i de indikerte hullene i stolpen (3). 12. Før smøremiddel på en M10 x 51mm bolt (66). Fest en kabeldreier (39) til venstre arm (10) med M10 x 51mm bolten (66) og en M10 låsemutter (56). Ikke overstram låsemutteren; kabeldreieren må kunne dreie fritt. Væt innsiden av en stor skumpute (42) med såpevann. Før den store skumputen på venstre arm (10). Fest en håndtak (11) til venstre arm (10) med to M10 x 25mm knappeskruer (77) og to M10 skiver (57). Montér høyre arm (9) på samme måte.

12 13. Før smøremiddel på en M10 x 86mm bolt (67) og på to armforinger (44). Fest venstre arm (10) til dreierammen (5) med M10 x 86mm bolten (67), en boltforing (20), de to armforingene (44), en M10 skive (57), og en M10 låsemutter (56). Ikke overstram låsemutteren; venstre arm må kunne dreies fritt. Fest høyre arm (9) på dreierammen (5) på samme måte. MONTERING AV KABLER 14. Se kabeldiagrammet på side 24 for å identifisere kablene du skal montere. Finn armkabelen (54). Før smøremiddel på en M8 x 22mm skulderbolt (65). Fest armkabelen (54) til venstre kabeldreier (39) med M8 x 22mm skulderbolten (65) og en M8 låsemutter (58).

13 15. Finn de to V-reimskivene (46), de ni tykke reimskivene (ikke vist), og to tynne reimskiver (ikke vist). Før armkabelen (54) over en V-reimskive (46). Fest V-reimskiven (46), en stor kabeldemper (50), to store skiver (41), og en M10 skive (57) til stolpen (3) med en M10 x 63mm bolt (75) og en M10 låsemutter (56). Pass på at den store kabeldemperen (50) er posisjonert slik at den holder armkabelen (54) i sporet på V-reimskiven (46). 16. Før armkabelen (54) rundt en tykk reimskive (48). Fest den tykke reimskiven (48) og to halve skiver (43) til den doble U-braketten (63) med en M10 x 46mm bolt (81) og en M10 låsemutter (56). Pass på at den halve skivene er på utsiden av den doble U-braketten som vist på illustrasjonen. 17. Før armkabelen (54) over en V-reimskive (46). Fest V-reimskiven (46), en stor kabeldemper (50), to store skiver (41), og en M10 skive (57) til stolpen (3) med en M10 x 63mm bolt (75) og en M10 låsemutter (56). Pass på at den store kabeldemperen (50) er posisjonert slik at den holder armkabelen (54) i sporet på V-reimskiven (46).

14 18. Før smøremiddel på en M8 x 22mm skulderbolt (65). Fest armkabelen (54) til høyre kabeldreier (39) med M8 x 22mm skulderbolten (65) og en M8 låsemutter (58). 19. Finn den nedre kabelen (53). Før den nedre kabelen gjennom benspaken (8) og det fremre benet (7). Fest en tykk reimskive (48) inne i benspaken (8), over den nedre kabelen (53), med en M10 x 67mm bolt (71), to M10 skiver (57), to 13mm spacere (52), og en m10 låsemutter (56). 20. Fest en tykk reimskive (48) inne i fremre ben (7), over den nedre kabelen (53), med en M10 x 67mm bolt (71), to M10 skiver (57), to 13mm spacere (52), og en M10 låsemutter (56).

15 21. Før den nedre kabelen (53) gjennom stolpen (3) og under en tykk reimskive (48). Fest den tykke reimskiven (48) inne i stolpen (3) med en M10 x 46mm bolt (81) og en M10 låsemutter (56). 22. Før den nedre kabelen (53) over en tykk reimskive (48). Fest den tykke reimskiven (48) og to halve skiver (43) til den doble U-braketten (63) med en M10 x 46mm bolt (81) og en M10 låsemutter (56). Pass på at de halve skivene er på utsiden av den doble U-braketten som vist på illustrasjonen. 23. Før den nedre kabelen (53) under en tykk reimskive (48). Fest den tykke reimskiven (48) og to halve skiver (43) til basen (1) med en M10 x 46mm bolt (81) og en M10 låsemutter (56). Pass på at de halve skivene er på utsiden av braketten som vist på illustrasjonen.

16 24. Fest den nedre kabelen (53) til U-braketten (45) med en M8 skive (59) og en M8 låsemutter (58). Se den lille tegningen: Ikke overstram M8 låsemutteren (58); den bør føres på enden av den nedre kabelen (53) slik at kun to dreiespor vises over låsemutteren. 25. Finn den øvre kabelen (55). Før den øvre kabelen opp gjennom den øvre rammen (4) og over en tykk reimskive (48). Fest den tykke reimskiven (48) inne i den øvre rammen (4) med en M10 x 67mm bolt (71), to M10 skiver (57), to 13mm spacere (52), og en M10 låsemutter (56). 26. Før den øvre kabelen (55) over en tynn reimskive (47) og ned gjennom den øvre rammen (4). Fest den tynne reimskiven (47) inne i den øvre rammen (4) med en M10 x 67mm bolt (71), en M10 skive (57), og en 11mm spacer (86). Pass på at den tynne reimskiven ikke faller ut av den øvre rammen mens du fullfører steg 27 og 28.

17 27. Før den øvre kabelen (55) under en tykk reimskive (48). Fest den tykke reimskiven (48), en liten kabeldemper (51), og to halve skiver (43) til det øvre hullet i U-braketten (45) med en M10 x 51mm bolt (66) og en M10 låsemutter (56). Pass på at den lille kabeldemperen (51) er posisjonert slik at den holder den øvre kabelen (55) i sporet på den tykke reimskiven (48) og at de halve skivene (43) er på utsiden av U-braketten (45). 28. Før den øvre kabelen (55) opp gjennom den øvre rammen (4) og over en tynn reimskive (47). Før den øvre kabelen (55) opp gjennom den øvre rammen (4) og over en tynn reimskive (47). Fest den tynne reimskiven (47) inne i den øvre rammen (4) med M10 x 67mm bolten (71) som ble brukt i steg 26, en 11mm spacer (86), en M10 skive (57), og en M10 låsemutter (56). 29. Før den øvre kabelen (55) over en tykk reimskive (48) og ned gjennom den øvre rammen (4). Fest den tykke reimskiven (48) inne i den øvre rammen (4) med en M10 x 67mm bolt (71), to M10 skiver (57), to 13mm spacere (52), og en M10 låsemutter (56).

18 30. Før en M12 mutter (84) helt inn på den øvre kabelen (55). Plassér en stor skive (85) på toppen av vektholderen (24). Fest og stram den øvre kabelen (55) på vektholderen (24) til slakket i kabelen er borte. Fest M12 mutteren (84) mot den store skiven (85). MONTERING AV SETE 31. Fest seteryggen (16) til seteryggsrammen (61) med to M6 x 16mm skruer (62), en M6 x 32mm skrue (64), og en M6 skive (82). Før seteryggsrammen (61) inn på stolpen (3) og fest en lang justeringsskrue (91) inn i stolpen og et av hullene i seteryggsrammen. 32. Fest setet (15) til seterammen (73) med fire M6 x 16mm skruer (62). Før seterammen (73) inn på setetuben (6) og stram en lang justeringsskrue (91) inn i setetuben og en av hullene i seterammen.

19 33. Før putetuben (29) inn i fremre ben (7). Før en liten skumpute (28) på hver side av putetuben (29). Trykk så en putehette (34) inn i de små skumputene. Før en liten skumpute (28) på hver ende av benspaken (8). Trykk så en putehette (34) inn i de små skumputene. 34. Fest en dekselstøtte (19) og toppen av det venstre dekselet (17) til venstre side av den øvre rammen (4) med to M4,2 x 16mm skruer (49) og to M4 skiver (33). Ikke stram skruene ennå. Fest så en dekselklemme (90) til toppen av det venstre dekselet (17) og dekselstøtten (19) med to M4 x 12mm skruer (78) og to M4 skiver (33). Ikke stram skruene ennå.

20 35. Fest en dekselstøtte (19) og bunnen av venstre deksel (17) til basen (1) og stabilisatoren (2) med fire M4,2 x 16mm skruer (49) og fire M4 skiver (33). Ikke stram skruene ennå. Gjenta steg 34 og 35 for å feste høyre deksel (ikke vist). Se steg 34 og 35. Stram M4,2 x 16mm skruene (49) og M4 x 12mm skruene (78). 36. Fest curl-puten (14) til curlstammen (13) med to M6 x 16mm skruer (62). 37. Forsikre deg om at alle deler er strammet riktig. Se JUSTERINGER på side 21 for forklaring på bruk av gjenværende deler. Før du benytter deg av dette apparat, dra noen ganger i hver kabel for å forsikre deg om at de beveger seg jevnt og sikkert rundt reimskivene. Dersom en kabel ikke beveger seg jevnt rundt en eller flere reimskiver, identifiser og rett problemet før appratet taes i bruk. Merk: Dersom kablene ikke er riktig montert, risikerer de å bli skadet når de kobles til tunge vekter. Se KABELDIAGRAM på side 24 for riktig kabelrute. Dersom du opplever slakk i kablene, må du stramme de kablene det gjelder. Se VEDLIKEHOLD på side 25.

21 JUSTERINGER Denne delen av brukerveiledningen forklarer hvordan du skal justere vektsystemet. Se RETNINGSLINJER på side 26 for forslag på treningsprogram. Forsikre deg om at alle deler er strammet riktig hver gang du bruker multigymmet. Bytt ut slitte deler umiddelbart. SKIFTE VEKTMENGDE For å legge til eller fjerne vekt, fører du vektpinnen (26) inn under ønsket vekt (22). Pass på å føre vektpinnen helt inn slik at den kurvede delen berører vektene. Skru den kurvede delen nedover. Merk: På grunn av kabler og reimskiver, kan motstanden på hver stasjon variere fra vektinnstillingen. Bruk vektkartet på side 23 for å finne en omtrentlig oversikt over motstand for hver vektstasjon. FESTE TILBEHØR Fest nedtrekksstangen (35) til den øvre kabelen (55) ved den øvre reimskivestasjonen med en kabelklemme (37). Noen øvelser krever at du benytter deg av kjettingen (83). Fest denne mellom nedtrekksstangen (35) og den øvre kabelen (55) med to kabelklemmer (37). Juster lengden på kjettingen mellom nedtrekksstangen og den øvre kabelen slik at nedtrekksstangen er i riktig startposisjon for ønsket øvelse. Nedtrekksstangen (35) eller håndtaksstroppen (ikke vist) kan festes til hver reimskivestasjon på samme måte.

22 ARMENE For å bruke armene (9,10) til butterfly-øvelser, før armpinnene (40) inn i hullene på stolpen (3) som vist på illustrasjonen. For å bruke armene (9,10) til pressøvelser, før armpinnene (40) inn i hullene på dreierammen (5) og armene. FOTPLATEN Ønsker du å bruke fotplaten (38) kun til å hvile føttene dine når du bruker den nedre reimskivestasjonen, rotér fotplaten opp. Når du ikke bruker fotplaten (38) til å hvile føttene dine, rotér fotplasten ned slik at den står flatt på gulvet. CURL-PUTEN For å bruke curlputen (14), fjerner du først den 50mm runder indre hetta (30) fra det fremre benet (7). Før curlstammen (13) inn i fremre ben og fest det på plass med den korte seteskruen (25). Når du utfører en øvelse hvor curl-puten (14) ikke er nødvendig, fjern den og plassér den 50mm runde indre hetta (30) inn i det fremre benet (7).

23 LÅSING AV VEKTSTABELEN For å låse vektstabelen etter hver treningsøkt, før låsepinnen (89) gjennom en av vektstengene (21), og fest låsen (88) på låsepinnen. VEKTMOTSTANDSDIAGRAM Dette diagrammet viser omtrentlig vektmotstand ved hver treningsstasjon. Vektmotstand for butterfly gjelder for hver arm. Merk: Den faktiske motstanden på hver stasjon kan variere på grunn av forskjeller i individuelle vektplater, i tillegg til friksjon mellom kabler, reimskiver og vektstenger. Antall vekter Butterflyarm (kg) Pressarm (kg) Øvre reimskive (kg) Benspak (kg) Nedre reimskivestasjon (kg) 1 8,7 23,9 9,9 28,4 25,7 2 10,8 35,1 16,2 46,8 37,8 3 14, ,9 59,4 50, ,2 28,8 68, , , ,5 6 22,5 74,3 41,9 90,5 89,1 7 25,7 85,5 48,2 107,6 102,2 8 29,3 98,1 53,1 124,2 116,6 9 33, ,4 129, ,6 124,2 65,3 148,5 144

24 KABELDIAGRAM Kabeldiagrammet viser riktig monteringsrute for kablene. Bruk diagrammet for å forsikre deg om at kablene og kabelguidene har blitt montert riktig. Dersom en kabel ikke er montert etter riktig rute, vil ikke apparatet fungere riktig, og skader kan forekomme.

25 VEDLIKEHOLD Pass på at alle delene er strammet riktig før hver gang du benytter deg av apparatet. Bytt ut slitte deler umiddelbart. Vektsystemet kan bli renset med en fuktig klut og et mildt, ikke-slipende rensemiddel; ikke bruk løsemidler. STRAMMING AV KABLER Vevede kabler, som er brukt i dette multigymmet, kan strekkes ørlite når det brukes for første gang. Dersom det er slakk i kablene før du kjenner motstanden, bør du stramme kablene. For å gjøre dette, fører du først vektpinnen inn i midten av vektstabelen. Slakk kan fjernes på flere måter: Se den lille tegningen. Stram M8 låsemutteren (58) som kobler enden av den nedre kabelen (53) til U-braketten (45). Fjern M10 låsemutteren (56) og M10 x 51mm bolten (66) fra de to halve skivene (43), U-braketten (45), den lille kabeldemperen (51) og den tykke reimskiven (48). Fest på nytt den tykke reimskiven (48), den lille kabeldemperen (51) og de halve skivene (43) i det andre hullet i U-braketten (45). Pass på at den lille kabeldemperen sitter i riktig posisjon og at den nedre kabelen (53) og den tykke reimskiven beveger seg jevt. Løsne M12 mutteren (84) som du finner på den øvre kabelen (55). Stram den øvre kabelen (55) inn på vektholderen (24) til slakket er fjernet fra den øvre kabelen. Stram så M12 mutteren (84) på nytt mot den store skiven (85). Ikke overstram kablene. Dersom kablene er overstrammet, vil toppvekten løftes av vektstabelen. Dersom en kabel har en tendens til å gli av reimskivene ofte, så kan den ha blitt vridd. Fjern kabelen og monter den på nytt. Dersom kablene trengs å byttes ut, se siste side for service-informasjon.

26 RETNINGSLINJER FIRE TYPER STYRKETRENING Merk: En repetisjon er en full syklus av en øvelse, som for eksempel en sit-up. Et sett er en serie repetisjoner. Muskelbygging: Tren musklene dine til nær maks kapasitet og øk treningsintensiteten din progresivt. Juster intensitetsnivået i en øvelse som følgende: Forandre motstanden. Forandre antall repetisjoner. Vurder selv om motstandsnivået passer for deg. Begynn med tre sett av åtte repetisjoner for hver øvelse du utfører. Hvil i tre minutter etter hvert sett. Når du kan gjennomføre tre sett av 12 repetisjoner uten vanskeligheter, øker du motstanden. Toning: Ton musklene dine ved å trene dem til en moderat prosentavdel av deres kapasitet. Velg en moderat motstand og øk antall repetisjoner pr sett. Fullfør så mange sett av 15 til 20 repetisjoner som du klarer uten ubehag. Hvil i ett minutt etter hvert sett. Tren musklene dine ved å fullføre flere sett heller enn å bruke høy motstand. Vekttap: For å trene deg ned i vekt, bruk lav motstand og øk antall repetisjoner i hvert sett. Tren i 20 til 30 minutter, og ikke hvil lenger enn 30 sekunder etter hvert sett. Krysstrening: Kombiner styrketrening og aerobic trening ved å bruke følgende program: Styrketrening på mandag, onsdag og fredag. 20 til 30 minutter med aerobic trening på tirsdag og torsdag. En full dag med hvile hver uke for å la kroppen din få tid til å bygge opp muskler. RETNINGSLINJER Gjør deg kjent med apparatet og lær å trene riktig. Vurder selv hvor lenge du bør trene under hver økt, og hvor mange repetisjoner og sett du bør fullføre. Jobb i eget tempo og vær obs på kroppens signaler. Oppvarming: Start med fem til ti minutter uttøyelse og lett trening. Oppvarming øker kroppens temperatur, hjerterytme og sirkulasjon som en forberedelse til treningsøkten. Trening: Inkluder seks til ti forskjellige øvelser i hver treningsøkt. Velg øvelser for hver store muskelgruppe, og fokuser på de områdene du ønsker å utvikle. For å bringe balanse og variasjon til øktene dine, bør du variere øvelser fra økt til økt. Nedtrapping: Avslutt med fem til ti minutter med uttøyelse. Dette øker dine musklers fleksibilitet, og forebygger skader. TRENINGSFORM Fullfør hver repetisjon fullstendig, og beveg kun de relevante kroppsdelene. Utfør repetisjonene i hvert sett jevnt og uten pauser. Pust ut i første del av hver repetisjon, og pust inn i siste del. Hold aldri pusten. Hvil i en kort periode etter hvert sett: Muskelbygging: Hvil i tre minutter. Toning: Hvil i ett minutt. Vekttap: Hvil i et halvt minutt. MOTIVASJON Det kan være til hjelp for din motivasjon dersom du fører en treningsdagbok. Skriv ned dato, hvilke øvelser du gjennomførte, hvilken motstand du brukte, samt antall sett og repetisjoner. Skriv ned din vekt og kroppsmål én gang i måneden. For best mulig resultater bør du gjøre trening til en vanlig og fornøyelig del av din hverdag.

27 DELELISTE NR BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Base 1 50 Stor kabeldemper 2 2 Stabilisator 1 51 Liten kabel demper 1 3 Stolpe 1 52 Spacer, 13mm 8 4 Øvre ramme 1 53 Nedre kabel 1 5 Dreieramme 1 54 Armkabel 1 6 Setetube 1 55 Øvre kabel 1 7 Fremre ben 1 56 Låsemutter, M Benspak 1 57 Skive, M Høyre arm 1 58 Låsemutter, M Venstre arm 1 59 Skive, M Håndtak 2 60 Bendemper 1 12 Kvadratisk plate 1 61 Ramme, seterygg 1 13 Curl-stamme 1 62 Skrue, M6 x 16mm 9 14 Curl-pute 1 63 Dobbel U-brakett 1 15 Sete 1 64 Skrue, M6 x 32mm 1 16 Seterygg 1 65 Skulderbolt, M8 x 22mm 2 17 Venstre deksel 1 66 Bolt, M10 x 51mm 3 18 Høyre deksel 1 67 Bolt, M10 x 86mm 2 19 Dekselstøtte 4 68 Bolt, M8 x 65mm 4 20 Foring, bolt 2 69 Skrue, M4 x 20mm 3 21 Vektfører 2 70 Indre hette, 20mm x 40mm 2 22 Vekt Bolt, M10 x 67mm 9 23 Hette, Vektholder 1 72 Bolt, M10 x 130mm 1 24 Vektholder 1 73 Seteramme 1 25 Kort justeringsskrue 1 74 Bolt, M10 x 25mm 2 26 Vektpinne 1 75 Bolt, M10 x 63mm 2 27 Vektdemper 2 76 Boltsett, M10 x 64mm 1 28 Liten skumpute 4 77 Knappeskrue, m10 x 25mm 4 29 Putetube 1 78 Skrue, M4 x 12mm 4 30 Rund indre hette, 50mm 8 79 Bolt, M10 x 77mm 1 31 Kvadratisk indre hette, 50mm 3 80 Håndtaksstropp 1 32 Kvadratisk ytre hette, 38mm 1 81 Bolt, M10 x 46mm 4 33 Skive, M Skive, M Putehette 4 83 Kjetting 1 35 Nedtrekksstang 1 84 Mutter, M Håndtak 2 85 Stor skive 1 37 Kabelklemme 3 86 Spacer, 11mm 2 38 Fotplate 1 87 Bolt, M8 x 63mm 4 39 Kabeldreier 2 88 Lås 1 40 Armpinne 2 89 Låsepinne 1 41 Stor skive 4 90 Dekselklemme 2 42 Stor skumpute 2 91 Lang justeringsskrue 2 43 Halv skive 8 92 Kvadratisk ytre hette, 50mm 2 44 Armforing 4 93 Tykk indre hette, 25mm x 40mm 2 45 U-brakett 1 94 Tynn indre hette, 25mm x 40mm 2 46 V-reimskive 2 - Brukerveiledning - 47 Tynn reimskive 2 - Smøremiddel - 48 Tykk reimskive 9 - Monteringsverktøy - 49 Skrue, M4.2 x 16mm

28 OVERSIKTSDIAGRAM A

29 OVERSIKTSDIAGRAM B

30 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE Om det skulle oppstå andre problemer av noe slag, ber vi dere kontakte Mylna servicesenter. Her sitter det konsulenter med spesiell kompetanse til å hjelp deg med spørsmål rundt produktet, montering eller feil og mangler. Du kan også kikke på hjemmesiden Her vil det ligge mye informasjon rundt produktene. VI ØNSKER AT DU SKAL KONTAKTE OSS FØR DU EVENTUELT GÅR TILBAKE TIL BUTIKKEN MED PRODUKTET: Kundeservice: Når du kontakter oss bør du ha denne brukerveiledningen, samt den originale brukerveiledningen ( USER S MANUAL ). BESTILLING AV RESERVEDELER: Kontakt eller skriv til Kundeservice: Mail: Når du bestiller reservedeler er det viktig at du tar med følgende informasjon: Modellnummeret Navnet på produktet. Serienummeret på produktet. Key nummeret på reservedelene (finnes i brukermanualen). Beskrivelse av delen du trenger, se på Exploded Drawing i brukermanualen. Leverandør: Leverantör: Supplier: Mylna Sport & Fitness AS Mylna Sport & Fitness AB Mylna Sport & Fitness AS Postboks 244 Box 181 P.O. Box Mjøndalen Habo N-3051 Mjoendalen Norge Sverige Norway E-post: E-post: E-post: www. mylnasport.se Mylna Sport & Fitness AS Rev

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: WEEVBE Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: WEEVBE Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: WEEVBE50.0 Serienr.: BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette apparatet.

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0 BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette

Detaljer

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9 BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før du benytter deg av vektbenken.

Detaljer

BRUKERVEILEDNING. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen

BRUKERVEILEDNING. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen Modellnr. WEEVSY2826.0 Serienr. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. BRUKERVEILEDNING Serienummeret finner du under setet. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner

Detaljer

MERK NORSK BRUKERVEILEDNING. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk.

MERK NORSK BRUKERVEILEDNING. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. Modellnr. WEEVBE2078.0 Serienr. Noter serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. NORSK BRUKERVEILEDNING Du finner serienummeret under setet på produktet. MERK Les gjennom alle forholdsregler og instruksjoner

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH VIKTIGE FORHOLDSREGLER ADVARSEL: For å redusere risikoen for skade på deg selv eller produktet, er det viktig å lese gjennom alle forholdsreglene og instruksjonene i denne

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

235 spinner II. Brukerveiledning

235 spinner II. Brukerveiledning 235 spinner II Brukerveiledning Vennligst les gjennom denne brukerveiledningen før du benytter deg av apparatet. Forholdsregler Spar på denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Vennligst les gjennom

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer (Under setet)

BRUKERVEILEDNING MERK. Serienr.: Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer (Under setet) Modellnr.:. WEEVSY2909.0 Serienr.: BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer (Under setet) MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr. Serienr. WEEVBE1334.1 Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. NORSK BRUKERVEILEDNING Serienummermerke MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen

Detaljer

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM BRUKERMANUAL INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før

Detaljer

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM BRUKERMANUAL INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM VIKTIGE FORHÅNDSREGLER 1. Les alle instruksjonene i denne manualen før

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER FØR DU MONTERER TRENINGSAPPARATET VIKTIG: Les hele bruksanvisningen før du forsøker å montere eller bruke dette apparatet. Denne bruksanvisningen inneholder

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 640

BRUKERMANUAL for Exerfit 640 BRUKERMANUAL for Exerfit 640 1 BUILT FOR HEALTH INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 3 PRESENTASJON... 4 PLEIE OG VEDLIKEHOLD:... 4 MONTERING... 5 DELELISTE... 6 KABELMONTERING... 13 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10).

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). BRUKERVEILEDNING MONTERING STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). STEG 2 Fest styrestammen (22) ved å føre den inn i den fremre

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

BRUKERMANUAL For 230 Rower

BRUKERMANUAL For 230 Rower ccc BRUKERMANUAL For 230 Rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER BUILT FOR HEALTH VIKTIG: Før du benytter deg av denne romaskinen, er det viktig at du leser og setter deg inn i de følgende forholdsreglene. 1. Dette

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

UNIVERSAL TRAINER LA-1447

UNIVERSAL TRAINER LA-1447 UNIVERSAL TRAINER LA-1447 ====Bruksanvisning ===== Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 140 kg. b)

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym. Art No. 722 210

Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym. Art No. 722 210 Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym Art No. 722 210 VIKTIG SIKKERHETSINFORMASJON Forholdsregler Apparatet bør oppbevares utilgjengelig for barn. Apparatet bør kun brukes av en person av gangen. Dersom

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

INNHOLDSFORTEGNELSE PLASSERING AV VARSERLSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5.

INNHOLDSFORTEGNELSE PLASSERING AV VARSERLSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. INNHOLDSFORTEGNELSE Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5 Drift 9 Vedlikehold og feilsøk 16 Retningslinjer 17 Deleliste 18 Oversiktsdiagram 19 Service 20

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Deleliste 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste, smådeler 7 Forhåndsmonterte deler 8 Montering 9 Computer 13 Treningsinstruksjoner 14 Service 16 VIKTIGE

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

Bruksanvisning. Art. nr: 106106

Bruksanvisning. Art. nr: 106106 Bruksanvisning Art. nr: 106106 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 660 Multigym BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHÅNDSREGLER 3 MONTERING 4-11 KARTLEGGING AV KABEL 12 OVERSIKTSDIAGRAM 13 DELELISTE 14-15 VEDLIKEHOLD 16 FORHÅNDSREGLER 1. Les og sett deg inn i

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1)

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) 770F Elliptical MONTERING 1* 2* M 8 * 1 6 L M 8 * 5 5 L M 8 Steg 1: a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) b. Fest bakre stabilisator (E-1) til bakre del av

Detaljer

TOTAL GYM BENEFIT 97103

TOTAL GYM BENEFIT 97103 TOTAL GYM BENEFIT 97103 BRUKSANVISNING 0 VIKTIGE ADVARSEL: For å unngå alvorlige skader må du lese alle forhåndsregler, instruksjoner og advarsler i bruksanvisningen før du bruker Total Gym. Casall tar

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

BRUKERVEILEDNING. Modell nr. WEEVSY Serie nr. Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. Serienummer (under setet)

BRUKERVEILEDNING. Modell nr. WEEVSY Serie nr. Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. Serienummer (under setet) Modell nr. WEEVSY3996.0 Serie nr. Skriv serienummeret i feltet over for fremtidig bruk. BRUKERVEILEDNING Serienummer (under setet) Les alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen før

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

BRUKERMANUAL for. Corestepper BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. Corestepper BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for Corestepper BUILT FOR HEALTH Pakningsinnhold Exerfit Corestepper Dimensjoner: Lengde: 52 cm, Bredde: 32 cm, Høyde: 31 cm Vekt: 8,5 kg Computer Brukerveiledning Riktig bruk av produktet

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom de følgende forholdsreglene før du benytter deg av romaskinen. 1. Denne romaskinen er kun designet for hjemmebruk. Ikke bruk

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg.

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg. Art. Nr: 101304 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

SPINNER S7. Brukerveiledning

SPINNER S7. Brukerveiledning SPINNER S7 Brukerveiledning Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner UF-9.2F-F-XXL 05.03.2007 V01 BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD *SIKKERHET OG VEDLIKEHOLD.... 3 *TILBEHØR... 4-5 *MONTERING Deleliste...... 6 Trinn for trinn....7-9 *OPERASJONER

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER Casall Inspire PT1 Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER www.inspirefitness.net Des. 2010 INNHOLD Delbeskrivelse..... Side Instruksjoner..... 1 Nødvendige verktøy... 1 Dele-

Detaljer

Turny bladvender Brukerveiledning

Turny bladvender Brukerveiledning Turny bladvender Brukerveiledning Generelt om Turny elektronisk bladvender...2 Tilkobling av Turny...2 Installasjon...3 Montering av bok/tidsskrift...4 Bruk av Turny...4 Aktiviser vippefunksjonen...5 Mulige

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet.

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet. 400 Walker 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Montering 5 Folding 8 Stigning 9 Computer 10 Vedlikehold 13 Justering av løpebånd 14 Oversiktsdiagram 15 Deleliste 16 Feilsøk 18 Service 19 1 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 5 DELEOVERSIKT 7 SMÅDELER 8 MONTERING 9 COMPUTER 12 TRENINGSINSTRUKSJONER 13 SERVICE 16 Dette treningsapparatet er utviklet

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere

Detaljer

BP-208 Gresvig no.:

BP-208 Gresvig no.: BP-208 Gresvig no.: 107831 2005-06 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

200 rower. Brukerveiledning UF

200 rower. Brukerveiledning UF 200 rower Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne romaskinen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

BRUKERMANUAL for Shoulder and neck massager

BRUKERMANUAL for Shoulder and neck massager BRUKERMANUAL for Shoulder and neck massager BUILT FOR HEALTH Takk for at du kjøpte Shoulder and Neck massager. Før du starter å bruke produktet, les nøye gjennom brukermanualen, spesielt i den delen som

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 190 cycle Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

MONTERINGSANVISNING. Hyttedusj 90x70 (70x90)

MONTERINGSANVISNING. Hyttedusj 90x70 (70x90) MONTERINGSANVISNING Hyttedusj 90x70 (70x90) - med fotpumpe og tank - med 12V pumpe og tank Hyttedusj 90 x 70 Monteringsanvisningen for disse dusjene består av to deler: Del 1 Tar for seg alt som er felles

Detaljer

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: - 3 - R300 II Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold Justering av motorbelte 2 Justering av løpebånd 3 Oversiktsdiagram

Detaljer

Monteringsanvisning, PC-stativ type 30107 14

Monteringsanvisning, PC-stativ type 30107 14 Monteringsanvisning, PC-stativ type 30107 14 Montering av PC-brett: Røret(3 bilde A) som er festet til PC-brettet tres inn på stang (4 bilde A) på stativets søyle. Røret skyves inn til det stopper mot

Detaljer

Treningsprogram 34 øvelser for bedre kondisjon og helse

Treningsprogram 34 øvelser for bedre kondisjon og helse Treningsprogram 34 øvelser for bedre kondisjon og helse Disse 34 øvelsene vil hjelpe deg å bygge en bedre kondisjon. Alle muskelgrupper jobbes med. Start med en serie av hver øvelse, og ta deg tid til

Detaljer

Brukerveiledning Elektrisk tepperenser

Brukerveiledning Elektrisk tepperenser Brukerveiledning Elektrisk tepperenser Les brukerveiledningen nøye før du tar produktet i bruk. Strekk alltid strømledningen helt ut før bruk. Behold denne veiledningen for fremtidig bruk og referanse.

Detaljer

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 595 Spinner FX MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 1 Detaljert delekart 2 DELE LISTE: No. Beskrivelse Spesifikasjoner Antall 1 Hovedramme 1 2 Bakre Stabilisator 1 3 Fremre Stabilisator 1 4 Sete 1 5

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 KOMPLETT DELELISTE Del nr. Beskrivelse Ant. 1 Hovedramme 1 2 Justeringsstag 1 3 Liggeplate 1 4 Hengsler 2 5 Håndtak 2 6 Støttestag 2 7

Detaljer

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm www.dahl.no Vers: 3.03 Medfølger ikke TOPP BUNN Medfølger ikke OBS. Dusjsettet i fig 11 kan avvike noe fra aktuell modell.

Detaljer

monteringsanvisning Hyttedusj 80 x 80

monteringsanvisning Hyttedusj 80 x 80 monteringsanvisning Hyttedusj 80 x 80 - med fotpumpe og tank - med 12V pumpe og tank Hyttedusj 80 x 80 Delepakker Monteringsanvisningen for disse dusjene består av to deler: 1-1 1-2 1-3 Del 1 Tar for seg

Detaljer

Faste partier og malskårne partier.

Faste partier og malskårne partier. Faste partier og malskårne partier. Karmytterbredde/høyde = hullmål i konstruksjonen Toleranse bredde: +10-10 mm (per parti) Toleranse høyde: +7-7 mm Kontroller alltid at du har fått med riktig antall

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 OVERSIKT OVER DELER DELELISTE Nr Beskrivelse Antall 1 Sete 1 2 Setebolt 1 3 Plastikk deksel for vertikal setejustering 1 4 Firkantdeksel for vertikal

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

Monteringsanvisning Sikkerhetsnett PRO

Monteringsanvisning Sikkerhetsnett PRO Monteringsanvisning Sikkerhetsnett PRO Art. 626 105 Del nr Beskrivelse Antall H 1 Bolt 6 H 2 Skrueanker 12 H 3 Mutter 6 H 4 Øyeskrue 6 H 5 U-bolt 12 H 6 Nylock-mutter 24 H 7 Klamme 12 H 8 Hettemutter 24

Detaljer

MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 ÖVERSIKT ÖVER DELAR 2 DELLISTA Nr Beskrivning Antal 1 Säte 1 2 Sätebolt 1 3 Plast kåpa för vertikal sätejustering 1 4 Fyrkantskåpa för vertikal

Detaljer

Brukermanual Kickbike

Brukermanual Kickbike Brukermanual Kickbike Takk for at du kjøpte en Kickbike sparkesykkel. Vennligst les avsnittene Vedlikehold, Advarsler, Garanti og Tips nøye. Du kan følge denne manualen når du skal montere Kickbiken din.

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 20-TONNS HYDRAULISK PRESSJEKK BRUKSANVISNING Vennligst les denne bruksanvisningen grundig før bruk. DELELISTE Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 4 Låsemutter M6 1 5 Takket

Detaljer

INNHOLD PLASSERING AV VARLELSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. Pulsbelte 14.

INNHOLD PLASSERING AV VARLELSMERKER. Plassering av varselsmerker 2. Viktige forholdsregler 3. Før du begynner 4. Montering 5. Pulsbelte 14. INNHOLD Plassering av varselsmerker 2 Viktige forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5 Pulsbelte 14 Drift 15 Vedlikehold og feilsøk 24 Retningslinjer 26 Deleliste 28 Oversiktsdiagram 30 Service 32

Detaljer

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT A-1 SKRUE TIL FESTING AV DATAMASKIN 4 DEL B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 BRAKETT

Detaljer

BRUKSANVISNING OG MONTERING

BRUKSANVISNING OG MONTERING GARASJEPORTÅPNER 6710310200 BRUKSANVISNING OG MONTERING BRUKSANVISNING I: Forberedelse Pakk ut åpneren. Kontroller at alle delene er på plass. II: Verktøy du trenger. Se på bilde 1 Skiftenøkkel/fastnøkler

Detaljer

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER Advarsel Rådfør deg med lege før du starter med dette eller andre diett- og treningsopplegg, særlig om du er i tvil om din egen helse og fysiske form, eller om trening

Detaljer

MONTERINGSANVISNING TERMPORTEN

MONTERINGSANVISNING TERMPORTEN MONTERINGSANVISNING TERMPORTEN MONTERINGSANVISNING Før du setter i gang. For montering, bruk og vedlikehold av denne porten på en sikker måte, er det flere forutsetninger som må tas. For sikkerheten til

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER 420 Runner 0 INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 MONTERING 4 FOLDING 7 COMPUTER 8 JUSTERING AV MOTORBELTE 11 VEDLIKEHOLD 12 JUSTERING AV LØPEBÅND 13 OVERSIKTSDIAGRAM 14 DELELISTE 15 FEILKODER 17 SERVICE 18

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: BRUKERMANUAL Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat.

Detaljer

O O NORDIC FITNESS 210 E. Elliptisk maskin

O O NORDIC FITNESS 210 E. Elliptisk maskin NRDIC FITNESS 210 E Elliptisk maskin LW HIGH Sikkerhetsmessige forhåndsregler ADVARSEL: Før du begynner å trene, konsulter med din lege først. Dette er spesielt viktig hvis du er over 35 år eller har ulike

Detaljer

Styrketrening nivå 1 og 2

Styrketrening nivå 1 og 2 Styrketrening nivå 1 og 2 Styrketrening er viktig for å forebygge skader og vondter, og for å mestre dagliglivets oppgaver. i blir anbefalt å trene styrke to ganger i uken. Dette er viktig informasjon

Detaljer

7500 treadmill. Norsk brukerveiledning IMT-7500 DC MOTORIZED PROGRAMMABLE TREADMILL

7500 treadmill. Norsk brukerveiledning IMT-7500 DC MOTORIZED PROGRAMMABLE TREADMILL 7500 treadmill Norsk brukerveiledning IMT-7500 DC MOTORIZED PROGRAMMABLE TREADMILL INNHOLDSFORTEGNELSE Introduksjon / Forholdsregler Vedlikehold Informasjon Deleliste Oversiktsdiagram Tilbehør Montering

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 91010 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer