Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual"

Transkript

1 Sportsmaster Ellipsetrener E100i Brukermanual

2 1. Oversiktsillustrasjon 1

3 2. Deleliste hoved-deler for montering DEL Beskrivelse Ant DEL Beskrivelse Ant A Hovedenhet 1 H Venstre sidedeksel til frontledd 2 B Støtte-stag 2 I Høyre sidedeksel til Frontledd 2 C Fast-håndtak med håndpuls 1 J Koplingsstag 2 D Bevegelige håndtak 2 K Venstre pedalsett 1 E Computerkonsoll 1 L Høyre pedalsett 1 F Rør for kabler 1 M Strømadapter 1 G Deksel til pedalarm 2 N Strømkabel 1 O Silikon 1 2

4 3

5 3. Deleliste bolter, skiver etc for montering DEL Beskrivelse Ant DEL Beskrivelse Ant K01 UnbracoskruerM10x20 blå nylon 2 K12 Skiver ø10x ø30 x3.0t 2 K02 M10 Fjærskiver 2 K13 CKS Unbracoskruer M8x12 blå nylon 8 K03 Skiver ø10x ø25 x2.0t 2 K14 Stjerneskruer M5x20 4 K04 Spesialskruer M10x65 4 K15 Unbracoskruer M8x12 4 K05 Bølgeskiver ø10x ø25 x2.0t 4 K16 Spesialskruer M8x45 4 K06 Låsemutre M10 4 K17 Låsemutre M8 4 K07 Stjerneskruer M5x20 2 K18 Unbraconøkkel 6mm 1 K08 CKS Unbracoskruer M10x85 2 K19 Unbraconøkkel og skrutrekker 5mm 1 K09 Låsemutre M10 2 K20, K23 Unbraconøkkel 2.5mm og 10 mm 1 K10 Stjerneskruer M5x20 8 K21 Fastnøkkel 17mm 1 K11 Unbracoskruer M10x20 blå nylon 2 K22 Fastnøkkel 13mm 1 4

6 4. Montering trinn for trinn TRINN 1 Reis opp høyre og venstre stender, fest de til rammen med unbracoskuer (K01), låseskiver (K02), og flate skiver(k03), fest M10 skruene M10 og mutre (se «Screw on» under; M10 sitter på hovedenheten allerede. Venstre stender Høyre stender 5

7 TRINN 2 Sett venstre og høyre pedalsett (K, L)på koplingsstagene (J)og fest de med spesialskruer (K04)og bølgeskiver (K05) samt låsemutre (K06). Fest så pedalarmdekslene(g)med stjerneskuer (K07). 6

8 TRINN 3 Fest støttestagene (B) på høyre og venstre pendelarm unbracoskruer(k11)og skiver(k12)- se Fig 4-1. Deretter legges ellipsetreneren over på venstre side ( Fig 4-2 ) og støttestag høyre side festes på rammen bak(a) med unbracoskruer (K13); se fig og 4-3-2). Deretter festes venstre side. NB pass på at skruene går vinkelrett inn og passer i gjengene. Stram til slutt alle 8 skruer godt til. NB:Man må være 2 personer ved montering; 1 holder og 1 skrur fast. 7

9 TRINN 4 Kople sammen pendel-armene med høyre og venstre koplingsstag, fest med CKS unbracoskuer(k08)og låsemutre(k09). Til slutt, sett på sidedekslene på frontleddene(h)og(i)med stjerneskruer(k10). 8

10 Pendel-arm Pendel-arm H.koplingsstag V.koplingsstag TRINN 5 Løsne strømkabelen på kabelrøret(f), og tre den gjennom røret og ut gjennom midthullet som vist på illustrasjonen under. Sett på kabeldekselet. Kabelrøret festes så til hovedenheten (A) med stjerneskruer (K14). Neste steg er å tre kabelen gjennom beskyttelsesringen på det faste håndtaket (C) og trekk den opp. Nå kan det faste håndtaket festes til hovedenheten med unbracoskuer (K15) som vist på illustrasjonen under. 9

11 Kabelbeskyttelses ring Kabeldeksel TRINN 6 Fest de bevegelige armene (D) på hovedenheten (A) med spesialskruer(k16) og låsemutre(k17) 10

12 TRINN 7 Skru ut de fire M5 skruene bak på computeren (E) og fest hovedkabel og håndpulskablene (C) til computeren. Fest så 11

13 computeren med de fire M5 skruene. NB:Pass på at kablene ikke kommer i klem eller punkteres av skruene. TRINN 8 12

14 Hvis armer og pedaler ikke går jevnt under bruk, kan man løsne alle skruer på aksling-ringen på venstre og høyre side med den L-formete unbraconøkkelen (K20) og justere ringens posisjon. Etter justeringen, skru til 2 av skuene på hver side og test om bevegelsene går jevnt. Hvis ikke, gjenta justeringen til ellipsetreneren går jevnt. Til slutt skrus de resterende skruene på aksling-ringen fast. Aksling-ring 13

15 5. SILIKON - smøring Etter en tids bruk, eller hvis det kjennes som om hjulene ikke går jevnt eller gir ulyd, drypp litt (noen få draper) silicon på hjulene som vist under. Her kan silikon påføres Hjul 14

16 6. Computer Betjening 6.1. Power Mode 1. Start modus:når computer får strøm og starter, vil den gi et langt pipesignal og deretter vise skjermbildet likt Pic. 1. Etter 2 sekunder vil bildet endres til bruker-valg bilde (se pic. 2). (Pic. 1) (Pic. 2) 2. Avslått modus: Når man har skrudd av strømmen eller E100 ikke har vært i bruk i 4 minutter eller mer, vil computeren automatisk gå I pause modus Betjening Velg USER0, USER 1, USER2, USER3, USER4: Skjermen vil vise U0, trykk + eller - for å velge "U0, U1, U2, U3 eller U4. 1. Trykk ENTER for å bekrefte USER-valget og komme til definering av kjønn. Høyre side viser nå SEX. Trykk + or - for å velge kvinne/mann 2. Trykk ENTER for å bekrefte kjønn og komme til innlegging av alder. Høyre side viser "AGE". Trykk + eller - for å legge inn alderen din. 15

17 3. Trykk ENTER for å bekrefte alder og komme til H.t (Høyde) setting. Høyre side viser nå H.t. Trykk + eller - for å legge inn høyden din. 4. Trykk ENTER for å bekrefte høyde-verdien. Neste er å legge inn vekt. Hløyre side viser W.t (Vekt). Trykk + eller - for å legge inn vekten din (kg). 5. Trykk ENTER for å bekrefte vekt-verdien. Nå er det klart for å velge treningsprogram. Trykk + eller - for å velge mellom følgende forhåndsdefinerte treningsprogram: MANUAL PROGRAM FITNESS WATT PERSONAL H.R.C. RANDOM MANUAL PROGRAM FITNESS WATT PERSONAL HRC RANDOM 16

18 6. Valg av treningsprogram:når program er valgt, kan man når som helst i programmeringen trykke Quick Start og starte treningsprogrammet uten å legge inn flere verdier. (a) Trykk ENTER for å velge MANUAL programmet og velg deretter motstandsnivå (LEVEL) ved å trykke + eller - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte motstandsnivået og komme til bestemmelse av treningstid. Trykk + eller - for legge inn ønsket lengde på treningsøkten. Trykk ENTER for å bekrefte tiden. Neste valg er distanse, dvs hvilket distansemål du vil sette. Trykk + eller - for å legge inn distansemål. Trykk ENTER for å bekrefte distansemålet og komme til definering av kalorimål. Kalorimålet settes på samme måte som de andre målene med + eller - knappene. (b) Trykk ENTER for å velge PROGRAM(P1-P12). Skjermen vil vise "P1", trykk + or - for å bla til ønsket program. Trykk ENTER for å bekrefte programvalg; P1~P12 og sette motstandsnivå med + eller - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte motstandsnivå og sette treningstiden med + eller - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte tiden og legge inn distansemål med + eller - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte distansemålet. Nå kan kalorimål settes med + eller - knappene. (c) Trykk ENTER for å velge FITNESS programmet og trykk START/STOP for å starte start testen. (d) Hvis du trykker ENTER og bekrefter valg av WATT programmet, kommer du til egendefinering av motstanden som du gjør med + eller knappene. Trykk deretter ENTER for å bekrefte og sette egen Fitness-program profil. Trykk ENTER i 3 sekunder for å komme til innlegging av treningstid som settes med + eller - knapper. Trykk ENTER for å bekrefte tidsmålet og for å legge inn distansemål med + eller knappene. Trykk deretter ENTER for å bekrefte distansemålet og for å legge inn kalorimål med + eller -. (e) Trykk ENTER for å velge egendefinert treningsprogram (PERSONAL program) og legg inn belastningsnivåene med + og knappene. Trykk deretter ENTER for å bekrefte og for å sette resten av programparametrene. Trykk ENTER i 3 sekunder, legg så inn treningstiden med + eller - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte tiden og for å komme til definering av distansemål. Bruk + og -. Trykk ENTER for å bekrefte distansemålet. Nå kan kalorimål legges inn med + og - knappene. (f) Trykk ENTER for å velge pulsstyring / HRC. Det er 4 valgmuligheter under puls-styring (55%,75%, 90% av max puls eller Egendefinert grense (Tag)). Bruk + eller - knappene for å definere verdiene. Trykk ENTER for å bekrefte og komme til definering av lengden på treningsøkten. Bruk + og -. 17

19 Trykk ENTER for å bekrefte tiden og for å komme til definering av distansemål. Bruk + og -. Trykk ENTER for å bekrefte distansemålet. Nå kan kalorimål legges inn med + og - knappene. (g) Trykk ENTER for å velge RANDOM programmet og legge inn treningstiden med + eller - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte tiden og for å komme til definering av distansemål. Bruk + og -. Trykk ENTER for å bekrefte distansemålet. Nå kan kalorimål legges inn med + og - knappene Programprofil forhåndsdefinerte treningsprogram PROGRAM(P1-P12) programprofil: P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P9 P10 P11 P12 18

20 HRC/Pulskontroll (55%, 75%, 90%, Tag (egendefinert pulsmål)) : HRC(55%) HRC(75%) HRC(90%) HRC(Target Heart Rate) 6.4. Test-Funksjoner Pulstest Trykk RECOVERY knappen for å teste kondisjonen, dvs hvor raskt pulsen faller rette etter trening. Hvis det ikke registreres puls på 10 sekunder avsluttes testen. Registreres puls, vil den registreres i 60 sekunder og ut fra hvor mye den da har falt siden starten på målingen, får man en form-score som vist under: Verdi Kondisjon F1 Best F2 Meget god F3 God F4 Normal F5 Dårlig F6 Meget dårlig 19

21 FITNESS Test Velg FITNESS programmet og start testen som tar 8 minutter. Test resultatene vises slik: Verdi Form F1 Meget god F2 God F3 Grei F4 Dårlig F5 Meget dårlig 6.5. Nøkkelfunksjoner 1. RESET Knapp Trykk denne knappen for å komme tilbake til den valgmenyen (USER-modus) Når computeren er i Pause, trykk knappen for å komme tilbake til valg av treningsprogram (Fitness program's valg modus). Trykk og hold knappen inne i 3 sekunder for å nulle ut data og kommer tilbake til start-modus. 2. START/STOP Knapp Under trening, trykk knappen 1 gang for Pause og 2 ganger for restart. 3. QUICK START Knapp Trykk denne knappen for å starte direkte i PROGRAM P4 med profil som vist under. Programmet starter med alle verdier I 0 og teller opp. P4 20

22 4. + & - Knappen Med denne knappen kan du definer Kjønn (SEX), Alder ( AGE), Høyde ( H.t), Vekt ( W.t), Treningstid (TIME), Distanse, Calorier, Pulsmål (H.R.C.) og belastningsnivå (LEVEL). 5. ENTER knapp Denne knappen brukes til å bekrefte et valg og gå videre til neste trinn. 6. RECOVERY Knapp Trykkes for å måle hvor raskt pulsen henter seg inn rett etter trening som er indikasjon på fysisk form 6.6. Funksjonsforklaring Nr Beskrivelse Verdiområde Defineres innen Satt Verdi Lagre 1 SEX/Kjønn MALE/ FEM yes 2 AGE/Alder yes 3 WEIGHT/Vekt (i kg) (KG) yes 4 HEIGHT/Høyde (CM) yes 5 TIME/Treningstid 0:00-99:59 0:00-99:00 0: 00 no 6 DISTANCE/Distanse no 7 CALORIES/Kaloribruk no 21

23 8 SPEED/Hastighet no 9 PULSE bpm 0 no 10 WATT no 11 RPM/Tråkk per minutt rpm 0 no 12 BRAKE RESISTANCE LEVEL/ Motstands nivåer L1 - L24 L1 no 7. Computer Match med Apple-enheter Nr. Beskrivelse Betegnelse 1. Tilpasset følgende iso enheter ipod touch (4 generasjon) ipod touch (3 generasjon) iphone 4S iphone 4 iphone 3GS ipad 2 ipad 2. Tilpasset iso version Fra 4.2.3, vennligst oppgrader til ios5 eller høyere 22

24 Kople til strømadapteren til ellipsetreneren for å starte computeren. (Pass på at adapteren er merket output voltage 7.5V, 2.5A). 23

25 Ved første gangs bruk, plasser i-pad en/ ios enheten i computerens Apple 30 pins kontakt og sjekk at den passer. Når den er koplet til korrekt vil det komme et kort "beep". 24

26 Nedlasting av trenings APP: 1. Når i-pad en/ ios enheten har blitt koplet til computere første gang, vil den spørre om det skal installeres trenings-app. 2. Klikk inn på APP store og søk etter "Pafers" for å finne en matchende App. Last den ned og installer. Velg JA/ Yes, og skjermbildet vil vise APP STORE og alle matchende Pafers APP er som er tilgjengelige for nedlasting. 25

27 Etter nedlasting, start APP en med treningsprogram 26

28 8. Pafers registrering av pedalbevegelsene 1.Treningsprogram; start, pause og slutt: Treningsregistreringen styres av pedalbevegelsene og track per minutt er en av treningsverdiene som måles. Skjermbilder og meldinger undervegs, - se bildene under. Når treningsprogrammet startes opp vil det først komme et dialogbilde i skjermen. Så snart det registreres tråkk på pedalene (RPM signaler) vil dialogboksen erstattes av et bilde med treningsinformasjon, dvs treningsverdier som oppdateres kontinuerlig så lenge pedalene er i bevegelse. Stopper man pedalbevegelsen, eller tråker så langsomt at tråkk per minutt (RPM) er <15 i mer enn 4 sekunder, vil APP gi melding om at brukeren skal fortsette å bevege pedalene eller trykke FINISH for å avslutte 2.Regulering av motstand (Level):Når i-pad en/ ios enheten er tilkoplet og skjermen viser APP bildet kan fremdeles Opp og Ned knappene på computer og på håndtakene brukes for å regulere motstand. Det samme gjelder hvis ipod touch\phone\ipad en brukes til surfing på nett, film eller musikk motstanden kan fremdeles reguleres med Opp/Ned knappene. 3. Lading av batteriet:lades mens programmene over er aktive. 27

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual 1. HOVED-DELER Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Ant A Hovedenheten 1 J Sete 1 B Setestamme 1 K Pedal-høyre 1 C Bakre støtteben 1 L Pedal-venstre 1 D Fremre

Detaljer

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual 1. Deler til montering Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Del A Hovedramme 1 H Fremre deksel 1 B Styre 1 I Høyre fotpedal 1 C Fremre Støtteben 1 J Venstre fotpedal

Detaljer

Benefit B520 Sykkel 91102

Benefit B520 Sykkel 91102 Benefit B520 Sykkel 91102 1 B520 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringstegning

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Titanium Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 Monteringstrinn 1 1. Løsne de forhåndsmonterte skruene på fremre (J) og bakre (J4) stabilisator. 2. Fest fremre og bakre stabilisator til hovedrammen med 2 vognbolter (K2), muttere

Detaljer

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 SETTVERKTØY OG SKRUESETT Liste R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1)

Detaljer

Casall EB400 Sykkel 91002

Casall EB400 Sykkel 91002 Casall EB400 Sykkel 91002 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: EB400 No:J-12 Screw M3*14L(2) NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer 7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L

Detaljer

Casall EB200 Sykkel 91001

Casall EB200 Sykkel 91001 Casall EB200 Sykkel 91001 EB200 NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer φ7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-8 C-shape knob M7*55L(1) No:J-4 C-shape knob M7*65L(1) No:J Metal cover

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 1 BT10.5 K-10 Carriage Bolt M8*P1.25*55MM (4) NO.K-1 Metal cover (1) K-5 Allen Bolt M7*P1.0*30MM (1) NO.K-7 T-shape knob M7*65L(1) NO.K-6 Bushing NO.K-9 Acorn Nut for M8 Bolt

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A COMPUTER 1 SETT A-1 FESTESKRUE TIL COMPUTER 4 STK B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 FESTEBRAKETT TIL

Detaljer

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 INFINITY 1.3B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7 Screw

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

DELESKISSE

DELESKISSE Art nr. 104584 DELESKISSE 35 12 36 34 31 30 37 2 DELE LISTE NR BESKRIVELSE ANTALL 1 Computer 1 stk 2 Puls sensor 1 sett 3 Gummihåndtak til styret 1 sett 4 Styre 1 stk 5 T-skrue for innfestning av styret

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Modell D12 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne

Detaljer

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM DELELISTE Nr Beskrivelse Spesifikasjoner Ant 1 Hovedramme 1 2 Styrestamme 1 3 Høyre pedalarm 1 4 Venstre pedalarm 1 5 Venstre koblearm 1 6

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

Benefit B420 Sykkel 91101

Benefit B420 Sykkel 91101 Benefit B420 Sykkel 91101 1 B420 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringsdiagram

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress Art. 555 025 1 KOMPLETT MONTERINGSTEGNING 2 DELELISTE NO. BESKRIVELSE QUANTITY 1 COMPUTER 1 2 ENDESTYKKE FOR POLSTRING TIL STYRE 2 3 HÅNDPULS SENSOR

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Modell MST 8000P MONTERING KOMPLETT DELETEGNING BRUKSANVISNING TIL COMPUTER KNAPPENE Engelsk Norsk Start/Stop Start/Stopp For å starte

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: - 3 - R300 II Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT

Detaljer

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER BRUKERMANUAL 7600007 MERIDA CROSSTRAINER TRAINER Innhold VEDLIKEHOLD OG SIKKERHETSINSTRUKSJON FOR MERIDA TRIM APPARATER... 2 DELE LISTE... 3 COMPUTER FUNKSJONER:... 9 MERK: SVENSK BRUKERMANUAL FINNES PÅ:

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip Art. 555 050 M O D E L : - 1 - MONTERING AV FREMRE OG BAKRE TVERRSTAG TRINN 1 Montér fremre tverrstag (C) til hovedrammen (A) ved å bruke boltene (C3),

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 MONTERINGSDELER 2 VIKTIG INFORMASJON o Bruksområdet for dette apparatet er hjemmetrening. o Plasser apparatet på et jevnt og hardt

Detaljer

SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL Innhold Tips før montering..... 02 Plassering av apparatet..02 Viktige sikkerhetshensyn....03 Spesifikasjoner....05 Oversikt -monteringssett.....06 Deleliste.........07

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Art. Nr: 104581 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim

Detaljer

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M Brukerveiledning 440 cycle SRS-137M DELE-SKISSE Deleliste Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 HOVEDRAMME 1 49 LAGER 2 2 VENSTRE KJEDEDEKSEL 1 50 LAGER IC1735-FT 1 3 HØYRE KJEDEDEKSEL

Detaljer

Monteringsveiledning

Monteringsveiledning 270 stepper DELESKISSE DELELISTE NR: BESKRIVELSE: ANTALL: 1 Hovedstamme 1 2 Fremre stabilisator 1 3 Bakre stabilisator 1 4 Styrestamme 1 5 Venstre pedalarm 1 6 Høyre pedalarm 1 7 Høyre styrearm 1 8 Venstre

Detaljer

330 cycle Brukerveiledning

330 cycle Brukerveiledning 330 cycle Brukerveiledning SRS-968M-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 335 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Modell E1000P VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn,

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T520 BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T520 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER TREDEMØLLE T520 BRUKERMANUAL Innhold 1. Kontroll av deler Feil! Bokmerke er ikke definert. 2. Oversikt montert tredemølle 3 2.1. Kabelholder og strømbryter 4 2.2. Løpebånd og stigningsramme

Detaljer

Drawing for Assembly. BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL

Drawing for Assembly. BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL Drawing for Assembly BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL Oversiktsdiagram O Deleliste Nr Beskrivelse Ant A Computer 1 stk A-1 Skrue 4 stk B Stasjonært håndtakssett 1 sett B-1 Endehette for håndtak 2 stk B-2

Detaljer

Abilica Art. nr

Abilica Art. nr Abilica 4000 Art. nr. 554 000 Deleliste Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag 1 2 Mutter for tverrstag M8 2 A3 Nedre glideplate

Detaljer

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 370 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

BRUKERMANUAL for X-erfit 595

BRUKERMANUAL for X-erfit 595 BRUKERMANUAL for X-erfit 595 INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 2 PERSPEKTIVTEGNING... 4 DELELISTE... 5 SJEKKLISTE (INNHOLD I PAKKEN)... 7 SM2690-67 BRUKSANVISNING... 13 TIME... 14 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT A-1 SKRUE TIL FESTING AV DATAMASKIN 4 DEL B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 BRAKETT

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

SPORTSMASTER CLUB T400 BRUKERMANUAL. Nitro PDF Trial. www.nitropdf.com

SPORTSMASTER CLUB T400 BRUKERMANUAL. Nitro PDF Trial. www.nitropdf.com SPORTSMASTER CLUB T400 BRUKERMANUAL.nitropdf.com 1. OVERSIKTSILLUSTRASJON.nitropdf.com 1 2. VIKTIGE SIKKERHETSREGLER Når man bruker ethvert elektrisk apparat, skal grunnleggende forholdsregler alltid følges,

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Steg 1: a. Montér fremre og bakre stabilisator (I og J) til hovedrammen, og fest med skrue (N-4) og flat skive (N-3). Steg 2 a. Stram venstre og høyre

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM HERTZMASTER Brukermanual 400 cycle UF-983CA-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC

BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 10 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 36 35 37 38 39 40 28 41 42 43 45 44 46

Detaljer

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic BRUKERMANUAL for 650 Magnetic INNHOLD Forholdsregler 2 Sjekkliste 3 Smådeler 4 Deleliste 5 Oversiktsdiagram 7 Montering 9 Computer 15 Treningsinstruksjoner 23 FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene

Detaljer

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T10i BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T10i BRUKERMANUAL SPORTSMASTER TREDEMØLLE T10i BRUKERMANUAL LES FØR UTPAKKING OG MONTERING! Gratulerer med ny tredemølle fra Sportsmaster! Vi håper at mølla vil oppleves å være minst like god som forventet og at den vil

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T55i MANTTIS BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T55i MANTTIS BRUKERMANUAL SPORTSMASTER TREDEMØLLE T55i MANTTIS BRUKERMANUAL INNHOLD 1. Oversiktsillustrasjon... 2 2. Sikkerhetsinformasjon... 3 3. Tips ved start av tredemøllen... 4 4. Strøm og jordingsinformasjon... 4 5. Oversikt

Detaljer

Brukermanual. Studio U400 ADVARSEL

Brukermanual. Studio U400 ADVARSEL Brukermanual Studio U400 ADVARSEL Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine,

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8 Brukerveiledning 0 Innholdsfortegnelse Viktige opplysninger side 2 Oversikt over deler side 3 Monteringsanvisning side 5 Computeren side 7 Treningsprogram side 8 Instruksjoner side 9 Oversikt over sykkel

Detaljer

CROSS TRAINER 400. Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1

CROSS TRAINER 400. Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1 CROSS TRAINER 400 Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke

Detaljer

BRUKERMANUAL for 850 rower

BRUKERMANUAL for 850 rower BRUKERMANUAL for 850 rower BUILT FOR HEALTH INNHOLD Deler 3 Monteringsdeler 4 Monteringsanvisning 5 Folding 7 Folde ut 8 Hvordan bruke romaskinen 9 Viktig informasjon før bruk 10 Computer 11 Oversiktsdiagram

Detaljer

Brukermanual. Studio R400 WARNING

Brukermanual. Studio R400 WARNING Brukermanual Studio R400 WARNING Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine,

Detaljer

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. 1. Denne maskinen er kun beregnet til

Detaljer

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 HERTZMASTER BRUKERVEILEDNING 300 cycle UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

590P Cycle BRUKERMANUAL

590P Cycle BRUKERMANUAL 590P Cycle BRUKERMANUAL UF-982CE-NF Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018

Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018 Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serial number Serienummer: o:j-7screwm3*14l(2)infinity 1.2B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer 7*2t(2) No:J-3

Detaljer

Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Art. Nr: 104579 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt for

Detaljer

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T8i MANTTIS - BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T8i MANTTIS - BRUKERMANUAL SPORTSMASTER TREDEMØLLE T8i MANTTIS - BRUKERMANUAL INNHOLD 1. OVERSIKTSILLUSTRASJON... Feil! Bokmerke er ikke definert.2 2. VIKTIG SIKKERRHETSINFORMASJON... 3 3. JORDINGSINFORMASJON... 4 4. SJEKKLISTE

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower Art. nr. 555 170 KOMPLETT DELELISTE Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH 1. Sikkerhetsinstruks 1. Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Dersom du tillater en annen

Detaljer

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet.

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet. 400 Walker 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Montering 5 Folding 8 Stigning 9 Computer 10 Vedlikehold 13 Justering av løpebånd 14 Oversiktsdiagram 15 Deleliste 16 Feilsøk 18 Service 19 1 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING 230 Spinner FX BRUKSANNVISNING UF-9.2G-FX-NF 1 Delekart 2 Deleliste NAVN PÅ DEL DEL NR. NAVN PÅ DEL DEL NR. hovedramme 1 bremseklosser 44 krank deksel 10 brems armer 45 krank bolt 11 brems bolt rund 46

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: BRUKERMANUAL Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat.

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 X200 3 X200 NO.P-19 Spring Washer for handlebar bolt 6(black)(4) No:P-1 Allen Bolt M7*P1.0*30L (2) No:P-2 Regular

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 430 RUNNER

BRUKERMANUAL for EXERFIT 430 RUNNER 333 BRUKERMANUAL for EXERFIT 430 RUNNER BUILT FOR HEALTH 1 INTRODUKSJON Denne tredemøllen er designet og konstruert for problemfritt bruk og trening. Vi anbefaler deg å lese nøye igjennom brukermanualen

Detaljer

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P- 6 P- 9 P- 13 P- 12 Allen Bolt M7*P1. 0*30L( 2) P- 2 P- 4 Screw M3*14L(2) P- 8

Detaljer

450 elliptical. Brukermanual

450 elliptical. Brukermanual 450 elliptical Brukermanual Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

SPORTSMASTER CLUB T300 BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER CLUB T300 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER CLUB T300 BRUKERMANUAL 1. OVERSIKTS-ILLUSTRASJON 1 2. VIKTIGE SIKKERHETSREGLER Når man bruker ethvert elektrisk apparat, skal grunnleggende forholdsregler alltid følges, inklusive følgende:

Detaljer

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual 94006 ROWER MACHINE R600 II N Owner s Manual Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: 2 Hardware chart R600 II M-2 Screw

Detaljer