Benefit B520 Sykkel 91102

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Benefit B520 Sykkel 91102"

Transkript

1 Benefit B520 Sykkel

2 B520 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2

3 Monteringstegning 3

4 DELETEGNING 4

5 DELELISTE DELENR. BESKRIVELSE ANT. A,A1 Computer og skrue 1 STK. B Styrestolpe 1 STK. B1 Øvre sensorledning 1 STK. B2 Skrue M5xP0,8x14L 2 STK C Styre 1 STK. C1 Skumgrep 1 SETT C2 Håndpuls 1 SETT C-3 Pulsledning 1 STK. D Setestolpe 1 STK. D1 Seteglider 1 STK. D2 Sekskantskrue 1 STK. D3 Vrider til seteglider 1 STK. D4 Flat skive φ14,3xφ25x2.0t 2 STK D5 Deksel til seteglider 2 STK E Unbrakoskrue M8*P1,25*16L 4 STK. E1 Skive φ8xφ19x2t 4 STK. F Fremre stabilisator 1 STK. F1 Transporthjul til fremre stabilisator 1 SETT G Hovedramme 1 STK. L Vrider til setestolpe 1 STK. L1 Kjededeksel (venstre) 1 STK. L2 Kjededeksel (høyre) 1 STK. L3 Sensorboks 1 STK. L4 Skrue M4x50L 5 STK. L5 Skrue 3/16 (#10)x3/4 6 STK. L6 Rem J6 990m/m 1 STK. L7~L11,O1,O3 B.B.-SETT 1 SETT 5

6 M Bunnstolpe 1 STK. M1 Flat skive φ8xφ16x2t 5 STK. M2 Fjærskive φ8,1*φ12,9*2,4t 5 STK. M3 Unbrakoskrue M8*P1,25*16L(6m/m) 5 STK. N Bakre stabilisator 1 STK. N1 Endehette til bakre stabilisator 1 SETT O Remhjul 1 STK. O2 Krank 1 STK. P Sete 1 STK. P1 Deksel til setestolpe 1 STK. P2 Flaskeholder 1 STK. P3 Pedal 1 SETT P4 Adapter 1 STK. Q~Q9 Skrue- og mutterpakke 1 SETT R1~ R13 Girkasse og magnetsystem 1 SETT S1~S10 Frihjulsett 1 SETT T1,T3~T13 Svinghjulsett 1 SETT T2 Mutrer 2 STK 6

7 Carriage Bolt M8 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Trinn 1 1. Fjern unbrakoskruen M8*P1,25*16L (M3), de flate skivene (M1) og fjærskivene (M2) fra bunnstolpen (M). 2. Monter bunnstolpen (M) på hovedrammen (G) med 5 unbrakoskruer (M3), 5 fjærskiver (M2) og 5 flate skiver (M1). Merk: Stram ikke settene med unbrakoskrue M8*P1,25*16L (M3) for hardt med en gang. Det er bedre å stramme de fem settene godt samtidig, siden det da er lettere å endre vinkler, noe som gjør monteringen enklere. Trinn 2 1. Monter fremre stabilisator (F) med låseskruer (Q7), skiver (Q8) og mutrer (Q9) ved hjelp av håndverktøyene. Kontroller at transporthjulene står riktig vei. 2. Monter bakre stabilisator (N) med 2 låseskruer (Q7), skiver (Q8) og mutrer (Q9) ved hjelp av håndverktøyene. Juster endehettene på bakre stabilisator slik at enheten står jevnt og stødig. Når du har montert sykkelen, kan du justere den til lettere ujevne underlag ved å endre høyden på fothettene (N1) bak. De forhåndsmonterte transporthjulene foran gjør det enkelt å flytte sykkelen: Det er derfor viktig at transporthjulene peker ned og frem. 7

8 Trinn 3 1. Fest stroppene til pedalene som vist på tegningene. Juster lengden på stroppene i forhold til føttene dine. 2. Skru de to pedalene (P3) på kranken (O2) med en skrutrekker. Merk: Skru den venstre pedalens spindel mot klokka og den høyre pedalens spindel med klokka. Bruk en nøkkel (eller skrutrekker) til å skru de to spindlene helt fast. 8

9 Trinn 4 1. Fjern unbrakoskruen M8*P1,25*16L (E) og skivene (E1) fra hovedrammen (G). 2. Ta styrestolpen (B) og koble til den nedre computerkabelen (G1) og den øvre computerkabelen (B1). 3. Skyv styrestolpen (B) inn i hovedrammen (G) og fest den med fire sett med unbrakoskruer M8*P1,25*16L (E) og skiver (E1). 4. Fjern først den forhåndsmonterte skruen M5xP0,8x14L (pkt. B2) på styrestolpen, og monter deretter flaskeholderen (P2) med de samme skruene (B2). Merk: Stram ikke unbrakoskruene M8*P1,25*16L og skivene for hardt med en gang. Det er bedre å stramme de fire settene samtidig, siden det da er lettere å endre vinkler, noe som gjør monteringen enklere. 9

10 Trinn 5 1. Monter dekselet til setestolpen (P1) på setestolpen (D) 2. Fest setet (P) til glideren. Glideren kan justeres i ulike vinkler. Stram de to mutrene under setet ved hjelp av en skrutrekker. I tillegg kan glideren justeres horisontalt ved å løsne på vrideren. 3. Før setestolpen (D) inn i hovedrammen, velg ønsket posisjon og stram vrideren. Det er viktig at vrideren (L) alltid er godt strammet. Merk: Når du har valgt ønsket posisjon, strammer du setestolpens vrider til du hører et "klikk". 10

11 Allen Bol t M7*P1.0*30MM 1 Regular Washer * 12x1t 2 Spring Washer *2t 1 Trinn 6 1. Fest styret (C) til styrestolpen (B) ved hjelp av metalldekselet (Q1). Skru godt fast med en flat skive (Q3), en fjærskive (Q4) og en låseskrue (Q5). 2. Fest alle delene sammen med skrue (Q5), fjærskive (Q4) og flat skive (Q3). Sørg for at alt er godt strammet. 3. Monter plastdekselet (Q2) på styret (C). Før T-vrideren (Q) inn i metalldekselet (Q1), og fest med fjærsive (Q4), flat skive (Q3) og en hylse (Q6). Kontroller at alt er godt strammet. 11

12 Trinn 7 1. Fest computerkablene (B-1) til computeren (A). 2. Fest computeren (A) til computerbraketten med de medfølgende skruene (A-1), og koble til håndpulsledningen (C3). 12

13 BRUKSANVISNING FOR BENEFIT B520 KONSOLL DISPLAYFUNKSJONER: ELEMENT BESKRIVELSE TIME (TID) Område 0:00 ~ 99:59 SPEED (HASTIGHET) DISTANCE (DISTANSE) CALORIES (KALORIER) PULSE (PULS) RPM WATT MANUAL (MANUELL) PROGRAM USER (BRUKER) H.R.C. Forløpt treningstid. Område 0.0 ~ 99.9 km/h Gjeldende hastighet under trening. Område 0.0 ~ 99.9 KM Treningsdistanse tilbakelagt. Forbrente kalorier under treningen. Område 0 ~ 999 kal. Gjeldende puls (BPM) under trening. Du vil høre en alarm når pulsen er over målpulsen. Omdreining per minutt (av svinghjulet). Område 0 ~ 999 Treningens effektforbruk. Innstillingsområde 0~350 watt. Manuell treningsmodus. 12 PROGRAM-valg..Bruker oppretter profil for motstandsnivå. Treningsmodus målpuls. 13

14 KNAPPEFUNKSJON: ELEMENT BESKRIVELSE Up (opp) Down (ned) Øke motstandsnivå Angi valg. Redusere motstandsnivå Angi valg. Mode (Modus) Bekrefte innstilling eller valg. Reset (Nullstill) Trykk og hold inne i to sekunder for å starte computeren på nytt og begynne fra brukerinnstilling. Gå tilbake til hovedmenyen eller stopp modus. Start/Stop Recovery (Restitusjon) Body fat (Kroppsfett) Starte eller stoppe treningen. Tester pulsens restitusjonsstatus. Tester kroppsfett i % og BMI. DRIFT: SLÅ PÅ STRØMMEN Plugg inn strømtilførselen. Computeren starter, og alle segmenter vises på LCD-skjermen i to sekunder. Gå til brukervalg (U1 ~ U4) og modus for innstilling av brukerdata (Sex, Age, Height, Weight (Kjønn, Alder, Høyde, Vekt)) Etter 4 minutter uten tråkking eller pulsinndata vil konsollen gå i strømsparingsmodus. Trykk på en knapp for å aktivere konsollen igjen. Manuell modus Manuell justering av motstand under treningen. Trykk på START i hovedmenyen for å starte treningen i manuell modus. Eller følg trinnene nedenfor: 1. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningsprogram, velg Manual (Manuell) og trykk på Mode (Modus) for å bekrefte. 2. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å angi TIME (TID), DISTANCE (DISTANSE), CALORIES (KALORIER), PULSE (PULS), og trykk på MODE (MODUS) for å bekrefte. 3. Trykk på START/STOP for å begynne treningen. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å justere motstandsnivået. 4. Trykk på START/STOP for å ta pause i treningen. Trykk på RESET (NULLSTILL) for å gå tilbake til hovedmenyen. 14

15 Program-modus Velg et forhåndsdefinert treningsprogram. 1. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningsprogram, og trykk på Mode (Modus) for å bekrefte. (Antall programmer = 12) 2. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å angi TIME (TID). 3. Trykk på START/STOP for å begynne treningen. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å justere motstandsnivå. 4. Trykk på START/STOP for å ta pause i treningen. Trykk på RESET (NULLSTILL) for å gå tilbake til hovedmenyen. Brukerprogram-modus Definer din egen treningsprofil. 1. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningsprogram, velg User (Bruker) og trykk på Mode (Modus) for å bekrefte. 2. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å angi motstand for hver kolonne, og trykk på MODE (MODUS) for å gå fra den ene kolonnen til den neste. (Antall kolonner = 20) 3. Trykk og hold inne MODE (MODUS) for å fullføre eller avslutte innstillingen. 4. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningstid. 5. Trykk på START/STOP for å begynne treningen. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å justere motstandsnivået. 6. Trykk på START/STOP for å ta pause i treningen. Trykk på RESET (NULLSTILL) for å gå tilbake til hovedmenyen. H.R.C.-modus Finner en målpuls for treningen. 1. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningsprogram, velg H.R.C., og trykk på Mode (Modus) for å bekrefte. 2. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge 55 %, 75 %, 90 % eller TAG (målpuls) (standard: 100). *Formel: (220 Alder) X % *Eksempel: Alder 25, velger 75 %, målpulsen vil være (220 25) x 75 % = 146/min 3. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningstid. 4. Trykk på START/STOP for å begynne eller avslutte treningen. Trykk på RESET (NULLSTILL) for å gå tilbake til hovedmenyen. 15

16 WATT-modus Overvåk treningens energiproduksjon 1. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å velge treningsprogram, velg WATT, og trykk på Mode (Modus) for å bekrefte. 2. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å angi WATT-verdi (standard: 120). 3. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å forhåndsdefinere TIME (TID). 4. Trykk START/STOP for å begynne treningen. Trykk på UP (OPP) eller DOWN (NED) for å justere Watt-nivået. 5. Trykk på START/STOP for å ta pause i treningen. Trykk på RESET (NULLSTILL) for å gå tilbake til hovedmenyen. Recovery (Restitusjon) Overvåk pulsens restitusjonsstatus. 1. Brukeren må holde i styret. Når pulsverdien vises på computeren, trykker du på RECOVERY-knappen (RESTITUSJON). 2. TIME (TID) viser "0:60" (sekunder) og begynner nedtellingen. Etter nedtellingen vil computeren vise en numerisk verdi mellom F1-F6. Med dette tallet kan du se restitusjonsevnen i tabellen nedenfor. Kroppsfettmodus Finner kroppsfett og BMI 1. Når treningen avsluttes, trykker du på knappen BODY FAT (KROPPSFETT). 16

17 2. Hold i styret i 8 sekunder, så vil computeren vise verdier for fettprosent og BMI. 3. Trykk på BODY FAT-knappen (KROPPSFETT) igjen for å gå tilbake til hovedmenyen. *Se referanseoversikt for kroppsfett nedenfor for å fastslå kroppsfettområde. *Se referanseoversikten for BMI nedenfor for å finne BMI-området. <REFERANSE> B.M.I. (Body Mass Index) integrert B.M.I.-SKALA LAV LAV/MED MEDIUM MED/HØY OMRÅDE < >26.5 KROPPSFETT: OMRÅDE KJØNN LAV LAV/MED MEDIUM MED/HØY MANN <13% 13%-25.9% 26%-30% >30% KVINNE <23% 23%-35.9% 36%-40% >40% Feilsøking: E-1 Vises når det ikke registreres noe pulssignal. Forsøk å gripe hardere i styret. E-4 Vises når fettprosenten er under 5 eller overstiger 50 og/eller BMI-resultatet er under 5 eller overstiger 50. Obs! Alle lagrede data går tapt når strømmen kobles fra maskinen. Denne konsollen er kun utformet for enkel trening. Bortsett fra brukerprofil U1-U4, kan ingen treningsprofil lagres i alle modi. 17

Casall EB200 Sykkel 91001

Casall EB200 Sykkel 91001 Casall EB200 Sykkel 91001 EB200 NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer φ7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-8 C-shape knob M7*55L(1) No:J-4 C-shape knob M7*65L(1) No:J Metal cover

Detaljer

Casall EB400 Sykkel 91002

Casall EB400 Sykkel 91002 Casall EB400 Sykkel 91002 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: EB400 No:J-12 Screw M3*14L(2) NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer 7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L

Detaljer

Benefit B420 Sykkel 91101

Benefit B420 Sykkel 91101 Benefit B420 Sykkel 91101 1 B420 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringsdiagram

Detaljer

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 INFINITY 1.3B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7 Screw

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 1 BT10.5 K-10 Carriage Bolt M8*P1.25*55MM (4) NO.K-1 Metal cover (1) K-5 Allen Bolt M7*P1.0*30MM (1) NO.K-7 T-shape knob M7*65L(1) NO.K-6 Bushing NO.K-9 Acorn Nut for M8 Bolt

Detaljer

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 SETTVERKTØY OG SKRUESETT Liste R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1)

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 Monteringstrinn 1 1. Løsne de forhåndsmonterte skruene på fremre (J) og bakre (J4) stabilisator. 2. Fest fremre og bakre stabilisator til hovedrammen med 2 vognbolter (K2), muttere

Detaljer

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A COMPUTER 1 SETT A-1 FESTESKRUE TIL COMPUTER 4 STK B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 FESTEBRAKETT TIL

Detaljer

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 X200 3 X200 NO.P-19 Spring Washer for handlebar bolt 6(black)(4) No:P-1 Allen Bolt M7*P1.0*30L (2) No:P-2 Regular

Detaljer

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P- 6 P- 9 P- 13 P- 12 Allen Bolt M7*P1. 0*30L( 2) P- 2 P- 4 Screw M3*14L(2) P- 8

Detaljer

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT A-1 SKRUE TIL FESTING AV DATAMASKIN 4 DEL B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 BRAKETT

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: - 3 - R300 II Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

Instruksjonshåndbok EBS

Instruksjonshåndbok EBS Instruksjonshåndbok EBS440 91108 MONTERINGSINSTRUKSJON 1 TRINN 1 Monter håndstolpens hvoedstøtte (F) til hovedrammen med seks skruer (F-1) og fire skiver (F-2) og flate skiver (F-5). TRINN 2 1. Monter

Detaljer

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM DELELISTE Nr Beskrivelse Spesifikasjoner Ant 1 Hovedramme 1 2 Styrestamme 1 3 Høyre pedalarm 1 4 Venstre pedalarm 1 5 Venstre koblearm 1 6

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Steg 1: a. Montér fremre og bakre stabilisator (I og J) til hovedrammen, og fest med skrue (N-4) og flat skive (N-3). Steg 2 a. Stram venstre og høyre

Detaljer

DELESKISSE

DELESKISSE Art nr. 104584 DELESKISSE 35 12 36 34 31 30 37 2 DELE LISTE NR BESKRIVELSE ANTALL 1 Computer 1 stk 2 Puls sensor 1 sett 3 Gummihåndtak til styret 1 sett 4 Styre 1 stk 5 T-skrue for innfestning av styret

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Modell D12 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne

Detaljer

Drawing for Assembly. BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL

Drawing for Assembly. BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL Drawing for Assembly BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL Oversiktsdiagram O Deleliste Nr Beskrivelse Ant A Computer 1 stk A-1 Skrue 4 stk B Stasjonært håndtakssett 1 sett B-1 Endehette for håndtak 2 stk B-2

Detaljer

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M Brukerveiledning 440 cycle SRS-137M DELE-SKISSE Deleliste Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 HOVEDRAMME 1 49 LAGER 2 2 VENSTRE KJEDEDEKSEL 1 50 LAGER IC1735-FT 1 3 HØYRE KJEDEDEKSEL

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual 1. Deler til montering Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Del A Hovedramme 1 H Fremre deksel 1 B Styre 1 I Høyre fotpedal 1 C Fremre Støtteben 1 J Venstre fotpedal

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress Art. 555 025 1 KOMPLETT MONTERINGSTEGNING 2 DELELISTE NO. BESKRIVELSE QUANTITY 1 COMPUTER 1 2 ENDESTYKKE FOR POLSTRING TIL STYRE 2 3 HÅNDPULS SENSOR

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 MONTERINGSDELER 2 VIKTIG INFORMASJON o Bruksområdet for dette apparatet er hjemmetrening. o Plasser apparatet på et jevnt og hardt

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

BRUKERMANUAL for X-erfit 595

BRUKERMANUAL for X-erfit 595 BRUKERMANUAL for X-erfit 595 INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 2 PERSPEKTIVTEGNING... 4 DELELISTE... 5 SJEKKLISTE (INNHOLD I PAKKEN)... 7 SM2690-67 BRUKSANVISNING... 13 TIME... 14 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip Art. 555 050 M O D E L : - 1 - MONTERING AV FREMRE OG BAKRE TVERRSTAG TRINN 1 Montér fremre tverrstag (C) til hovedrammen (A) ved å bruke boltene (C3),

Detaljer

Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018

Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018 Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serial number Serienummer: o:j-7screwm3*14l(2)infinity 1.2B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer 7*2t(2) No:J-3

Detaljer

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 370 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC

BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 10 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 36 35 37 38 39 40 28 41 42 43 45 44 46

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual 94006 ROWER MACHINE R600 II N Owner s Manual Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: 2 Hardware chart R600 II M-2 Screw

Detaljer

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 335 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual 1. HOVED-DELER Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Ant A Hovedenheten 1 J Sete 1 B Setestamme 1 K Pedal-høyre 1 C Bakre støtteben 1 L Pedal-venstre 1 D Fremre

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Titanium Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower Art. nr. 555 170 KOMPLETT DELELISTE Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic BRUKERMANUAL for 650 Magnetic INNHOLD Forholdsregler 2 Sjekkliste 3 Smådeler 4 Deleliste 5 Oversiktsdiagram 7 Montering 9 Computer 15 Treningsinstruksjoner 23 FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene

Detaljer

330 cycle Brukerveiledning

330 cycle Brukerveiledning 330 cycle Brukerveiledning SRS-968M-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER BRUKERMANUAL 7600007 MERIDA CROSSTRAINER TRAINER Innhold VEDLIKEHOLD OG SIKKERHETSINSTRUKSJON FOR MERIDA TRIM APPARATER... 2 DELE LISTE... 3 COMPUTER FUNKSJONER:... 9 MERK: SVENSK BRUKERMANUAL FINNES PÅ:

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro B

BRUKERMANUAL for 4000 Pro B BRUKERMANUAL for 4000 Pro B BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM DELELISTE NR BESKRIVELSE SPESIFIKASJONRE ANT 01 Hovedramme Rød 1 02 Bakre stabilisator n76*t1.5*450 1 03 Justerbar endehette Ø76 2 04 Bakre

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

Abilica Art. nr

Abilica Art. nr Abilica 4000 Art. nr. 554 000 Deleliste Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag 1 2 Mutter for tverrstag M8 2 A3 Nedre glideplate

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Art. Nr: 104581 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 OVERSIKT OVER DELER DELELISTE Nr Beskrivelse Antall 1 Sete 1 2 Setebolt 1 3 Plastikk deksel for vertikal setejustering 1 4 Firkantdeksel for vertikal

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 ÖVERSIKT ÖVER DELAR 2 DELLISTA Nr Beskrivning Antal 1 Säte 1 2 Sätebolt 1 3 Plast kåpa för vertikal sätejustering 1 4 Fyrkantskåpa för vertikal

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 595 Spinner FX MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 1 Detaljert delekart 2 DELE LISTE: No. Beskrivelse Spesifikasjoner Antall 1 Hovedramme 1 2 Bakre Stabilisator 1 3 Fremre Stabilisator 1 4 Sete 1 5

Detaljer

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual Sportsmaster Ellipsetrener E100i Brukermanual 1. Oversiktsillustrasjon 1 2. Deleliste hoved-deler for montering DEL Beskrivelse Ant DEL Beskrivelse Ant A Hovedenhet 1 H Venstre sidedeksel til frontledd

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Modell E1000P VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn,

Detaljer

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM HERTZMASTER Brukermanual 400 cycle UF-983CA-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Viktig sikkerhetsinformasjon Ta vare på bruksanvisningen til fremtidig bruk. 1. Det er viktig å lese hele bruksanvisningen før utstyret monteres

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Modell MST 8000P MONTERING KOMPLETT DELETEGNING BRUKSANVISNING TIL COMPUTER KNAPPENE Engelsk Norsk Start/Stop Start/Stopp For å starte

Detaljer

BRUKERMANUAL For 315 Magnetic

BRUKERMANUAL For 315 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 315 Magnetic BUILT FOR HEALTH 1. Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH INNHOLD Sikkerhet og forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5-13 Konsoll 14-21 Avmåling av hjerterytme 22-24 Oversiktsdiagram 25 Deleliste 26 Service 27 SIKKERHET

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 290 cycle NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045

Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045 Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045 KOMPLETT DELETEGNING 2 KOMPLETT DELELISTE Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 Hovedramme 1 37 Kjede, 104L 1 2 Fremre

Detaljer

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 HERTZMASTER BRUKERVEILEDNING 300 cycle UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen

Detaljer

BRUKERMANUAL for 590RB cycle

BRUKERMANUAL for 590RB cycle BRUKERMANUAL for 590RB cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner For å sikre best sikkerhet på treningssykkelen, kontroller jevnlig for skader og slitte deler. Hvis du gir denne treningssykkelen til

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

ROWER MACHINE R600 PRO

ROWER MACHINE R600 PRO ROWER MACHINE R600 PRO Bruksanvisning Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: 2 Hardware chart R600 PRO M-2 Screw M4x14L

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH 1. Sikkerhetsinstruks 1. Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Dersom du tillater en annen

Detaljer

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. 1. Denne maskinen er kun beregnet til

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Sikkerhetsmessige forhåndsregler WARNING: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne sykkelen er kun produsert for hjemmetrening.

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold Justering av motorbelte 2 Justering av løpebånd 3 Oversiktsdiagram

Detaljer

BRUKERMANUAL. Version: /08 Art.-Nr. BP215 ENTRY

BRUKERMANUAL. Version: /08 Art.-Nr. BP215 ENTRY BRUKERMANUAL Version: 1 2007/08 Art.-Nr. BP215 ENTRY 2 Viktige forholdsregler ADVARSEL: Før man begynner å benytte seg av sykkelen, er det viktig å lese og sette seg inn i følgende forholdsreglene. 1.

Detaljer

450 elliptical. Brukermanual

450 elliptical. Brukermanual 450 elliptical Brukermanual Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening.

Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. DBS KODIS MAGETIC 352 1 Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. Kjære kunde, Vi takker for at du valgte en programmerbar magnetsykkel og ønsker

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer