Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Sikkerhetsmessige forhåndsregler:"

Transkript

1 Art. Nr:

2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær vennlig å lese hele brukerveiledningen før du begynner og montere eller bruke sykkelen. Legg spesielt merke til følgende sikkerhetsinstrukser: 1. Hold barn og dyr unna sykkelen til enhver tid. Ikke la barn være uten oppsyn i samme rom som sykkelen. 2. Trimsykkelen skal kun benyttes av en person av gangen. 3. Hold deg innenfor ditt anbefalte mosjonsnivå. Hvis du føler noen form for smerte, kvalme eller andre unormale symptomer, må du straks stoppe treningen. 4. Monter og bruk sykkelen på en jevn og plan overflate. Ikke la sykkelen stå i fuktige omgivelser. 5. Holde hendene unna alle bevegelige deler. 6. Benytt alltid passende treningstøy og sko når du trener. Benytt ikke klær som kan feste seg fast i sykkelen. Bruk gode sko, unngå sko med lærsåle og høye hæler. 7. Benytt sykkelen kun til sitt formål, beskrevet i manualen. Bruk ikke tilleggsutstyr som ikke er anbefalt der. 8. Plasser aldri skarpe gjenstander i nærheten av trimsykkelen. 9. Før du starter en treningsøkt, varm alltid opp i 5-10 minutter. Avslutt alltid treningsøkten i rolig tempo, tøy ut helt til slutt. 10. Begynn aldri å reparere sykkelen på egen hånd. Ta kontakt med forhandler av sykkelen. 11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 110 kg. 12. Gå jevnelig over sykkelen, pass på at skruer og muttere til enhver tid er forsvarlig strammet. Advarsel: Før du begynner å trene, konsultere med din lege først. Dette er spesielt viktig hvis du er over 35 år eller har ulike helse problemer. Les alle instruksjonene før du bruker treningsutstyr. Oppbevar brukerveiledningen på et tilgjengelig sted.

3 DELESKISSE:

4 DELELISTE: Nr. Dele navn Ant. Nr. Dele navn Ant. 1 Hovedramme 1 37 Aksling 1 2 Fremre stabilisator 1 38 Foring Bakre stabilisator 1 39 Flat skiveφ12xφ18xt Styrestamme 1 40 Idler Arm 1 5 Styre 1 41 Spring 1 6 Computer 1 42 Tilpasningsbolt 1 7 Setestammen 1 43 Mutter M8 2 8 Sete 1 44 Clip φ Venstre pedal 1 45 Drivhjul 1 10 Høyre pedal 1 46 Belte J Venstre og høyre krank 2 47 Sete brakett 1 12 Høyderegulator 1 48 Høyre setedeksel 1 13 Rundhodet bolt M10 x 75L 4 49 Venstre setedeksel 1 14 Skive φ8.2xφ22xt Rundhodet bolt M Rundhodet bolt M8x SkrueM5x Rundhodet bolt M8x Mutter M Klemme 1 53 Bærebolt M8x T-skrue 1 54 Stopper 1 19 Computer med øvre wire 1 55 Spacer 1 20 Computer midtre Wire 1 56 Setestamme deksel 1 21 Computer nedre Wire 1 57 Bolt M10x Adapter 6V 1 58 Krank deksel 2 23 Håndpuls med wire 1 59 Bolt M8x Setejusteringsskrue 1 60 Venstre hoveddeksel 1 25 Fremre endekapsel med hjul 2 61 Høyre hoveddeksel 1 26 Bakre endekapsel 2 62 Deksel 2 27 Venstre deksel styret 1 63 Skrue φ5x Høyre deksel styret 1 64 Motor 2000 Type 1 29 Skrue φ4x Magnet kabel 1 30 Skrue M5x Skrue M5x Svinghjul 1 67 Håndpulssensor 2 32 Lite hjul φ Skrue φ3x Skrue M5x Gummi til styret 2 34 Flat skive φ10xφ25xt Endekapsel til styre 2 35 Flat skiverφ10xφ20xt Mutter M10 4

5 Hardeware liste: 9. Venstre pedal Høyre pedal Høyderegulator Ф22 Skiver M8*15 Bolt T-skrue M10*75 Bolt Ф4*20 Skrue 2 30 M5*10 Skrue 4 Skrunøkkel 1 Fastnøkkel 1 Umbrakonøkkeol (Hex Key) 1

6 Deleskisse:

7 Monteringsanvisning: 1. Monter Fremre stabilisator (2) og Bakre stabilisator (3) til Hovedrammen (1), Bruk 4 stk M10X75mm Rundhodet bolt (13), stram til. 2. Ta Styrestammen (4) sett sammen Midtre computer wire (20) med Nedre computer wire (21). Sett så på plass Styrestammen. Stram til med 3 sett med M8 X 15mm Bolter (14) og 22 Skiver (15). 20

8 3. Skyv på plass Computeren (6) øverst på Styrestammen (4). MERK: Pass på at Midtre computer wire (20) stikker ut øverst på Styrestammen, plugg denne sammen med Øvre wire på computer (19). Bruk 4 stk Skruer (30) til å feste med. Stram godt til. 4. Monter på Styret (5) på Styrestammen (4), stram til med 1 sett med M8x20 (16), Klemme (17), også T-skruen (18). Sett på Venstre deksel styret (27) og Høyre deksel styret (28), bruk 2 stk Skruer (29) til å feste med. Forsikre deg om at Håndpuls wire (23) går ut gjennom hullet på det Venstre dekselet til styret (27).

9 5. Monter på Setet (8) til Setestammen (7) bruk Fastnøkkelen, tre den så ned i Hovedrammen (1). Sikre setet i en av posisjonene på Styrestemmen med Høyderegulatoren (12). Korrekt setehøyde kan justeres etter at sykkelen er komplett satt i sammen. Du kan også justere sete frem og tilbake ved å skru opp Setejusteringsskruen (24) Forsikre deg om at du strammer til skuren igjen når du har funnet ønsket posisjon. 6. Venstre og høyre pedal (9) & 10) er merket "L",(venstre) og "R", (høyre). Monter disse fast på hver sin side av Krank armen (11). Høyre pedal skal monteres på sykkelens høyre side når du sitter på sykkelen. Merk at høyre pedal skal skrus på MED klokken, mens venstre pedal skal

10 skrus til MOT klokken. Plugg så inn Adapteren (22) til Hovedrammen (1) og sykkelen er klar til bruk. Gå over alle skuer og bolter tilslutt for å forsikre deg om at alt er tilstrekkelig strammet til Instruksjon på computer: Hovedfunksjoner: ENTER/MODE: 1. Trykk på denne knappen for å få frem de ulike funksjonene: Time, Distance, Calories, og Puls Limit. 2. Trykk på denne knappen for å bekrefte valgt funksjon. UP : 1. Trykk for å velge Manuell modus eller program fra 1 til 6 2. Øker verdien når du skal stille inn verdiene Time, Distance, Calories og Puls

11 Limit. 3. Øker motstandsnivået. DOWN : 1. Trykk for å velge Manuell modus eller program fra 1 til Reduserer verdien når du skal stille inn verdiene Time, Distance, Calories og Puls Limit. 3. Reduserer motstandsnivået. START/STOP: 1. Trykk på denne knappen for å starte eller stoppe treningen 2. Holdes denne knappen inne i 2 sek eller mer reseter alle verdier til null RECOVERY: Starter funksjonen PULSE RECOVERY. POWER UP 1. Før du starter må du koble sammen computer og wire 2. Hvis du ønsker å benytte ADAPTOR (6V 1A) som strømkilde, plugg denne i. Når treningsøkten er over, sørg for å ta ut igjen støpselet fra veggen 3. Når strømmen er på, vil computerne lyse opp i 2 sekunder & CPU vil sette motstandsnivået til nivå O Funksjoner: AUTO ON/OFF Computerne skrur seg automatisk på når du begynner å trå på sykkelen. 4 minutter etter endt treningsøkt vil computeren automatisk slå seg av SCAN Når du er i start modus, Trykk MODE knappen til du ser et merke komme frem i posisjonen utfor SCAN. Displayet vil vise følgende funksjoner Time Speed-Distance Calorie Pulse med 5 sekunders intervaller TIME Trykk MODE knappen til du ser et merke kommer frem i posisjonen utfor TIME. Displayet vil da vise denne funksjonen Count up: Hvis du ikke har stilt inn noen tidsverdi, vil computeren telle seg opp fra 00:00~99:59. Count down: Hvis du har stilt inn en ønsket tidsverdi mellom 1:00~99:00 minutter, vil computeren telle seg ned mot null, en alarm vil pipe når den er ferdig med å telle ned SPEED Trykk MODE knappen til du ser et merke kommer fram i posisjonen utenfor SPEED. Displayet vil da vise aktuell hastighet, fra 0.00 ~ 99.9 Km/t DISTANCE Trykk på MODE knappen til du ser et merke kommer frem i posisjonen utenfor DISTANCE.

12 Displayet vil da vise aktuell tilbakelagt distanse. Count up: Computeren vil telle opp fra 0.1~999.9Km så sant du ikke har forhåndsprogrammert en distanse Count down: Computeren vil telle ned fra en innstilt verdi dersom du har stilt inn dette. Den vil da telle ned fra 1.0~999.0 Km, en alarm vil pipe når den er ferdig med å telle ned CALORIE Trykk på MODE knappen til du ser et merke kommer frem i posisjonen utenfor CALORIES Count up: Computeren vil telle opp fra 0.1~ dersom du ikke har forhåndsinnstilt en verdi Count down: Computeren vil telle ned fra innstilt verdi dersom du har stilt inn dette. Den vil da telle ned fra 1.0~999.0, når den er ferdig med å telle ned vil en alarm pipe PULSE (Target Heart Rate) Puls Limit: Hvis du bestemmer deg for en pulsgrense du ikke ønsker å overstige under treningsøkten, vil computeren måle hjerterytmen din under treningsøkten, så snart din pulsgrense er nådd, vil computeren begynne å pipe. Pulsverdien kan settes mellom 90 og 220 NOTE: 1. Hvis du ikke får inne pulssignaler etter 16 sekunder, vil computerne vise en P 2. Når computeren står i stopp modus, kan den ikke måle din puls OPERATION: Computeren har et manuelt og 6 programmer. Hvis du ikke har stilt inn noe verdi vil computeren telle opp med 1 sekunds intervaller. Hvordan bruke programmene: 1. Forhåndsinnstilling av verdiene TIME/DISTANCE/CALORIES/PULSE a. Trykk UP eller DOWN knappen for å velge ønsket program, fra 1 til 6 b. Trykk ENTER knappen for å bekrefte ditt valg c. TIME vinduet vil blinke i dispalyet d. Trykk UP eller DOWN knappen for å stille inn ønsket treningstid e. Trykk ENTER for å bekrefte ditt valg f. DISTANCE vil blinke i displayet g. Trykk UP eller DOWN knappen for å stille inn ønsket distanse h. Trykk ENTER for å bekrefte ditt valg i. CALORIES vil blinke i displayet j. Trykk UP eller DOWN knappen for å stille inn ønsket kaloriforbruk k. Trykk ENTER for å bekrefte ditt valg

13 l. PULSE vil blinke i displayet m. Trykk UP eller DOWN knappen for å stille inn ønsket puls n. Trykk ENTER for å bekrefte ditt valg o. Trykk start for å starte treningen 2. Uten å forhåndsinnstille verdien TIME/DISTANCE/CALORIES/PULSE a. Trykk UP eller DOWN knappen for å velge ønsket program, fra 1 til 6 b. Trykk ENTER for å bekrefte ditt valgte program c. Trykk start for å starte treningen. Note: Program 6 er et helt unikt program. Her justeres motstanden automatisk etter ditt hjertefrekvensnivå. Hvis pulsen din overstiger den forhåndsinnstilte pulsverdi, vil computeren automatisk justere ned motstandsnivået. Hvis pulsen din er lavere enn din forhåndsinnstilte pulsverdi, vil motstandsnivået automatisk økes. Treningsråd Belastning Belastningen justeres ved å skru på motstandsregulatoren som er festet på styrestammen. Motstandsregulatoren går fra 1 til 8, hvor 1 er det letteste og 8 det tyngste motstandsnivået. Å trene på din nye sykkel vil gi deg flere fordeler. Det vil forbedre din fysiske form, gjøre deg sterkere. 1.Oppvarmingsfasen Denne fasen får i gang blodomløpet sånn at kropp og muskler er varme når du begynner på selve treningsøkten. Oppvarming er med på å forhindre skader og kramper. Det anbefales at du strekker ut forsiktig også i oppvarmingsfasen. Se øvelser nedenfor. Hold for maks 30 sekunder, ikke tøy så mye at det gjør vondt. Oppvarmingsfasen bør vare i 5-10 minutter.

14 Bøy fremover Innside lår Legg/Ackillies Side bøy Lårstrekker 2.Treningsfasen Dette er fasen hvor innsats skal legges ned. Etter regelmessig trening vil du merke at muskler og legger blir mer fleksible. Her kan du virkelig ta i, men det er viktig at man greier å opprettholde et jevnt tempo gjennom hele treningsøkten. Pulsen bør ligge som vist på tabellen under. Denne fasen bør vare fra minimum 12 minutter og oppover. 3. Nedkjølningsperioden Denne fasen er for at puls og muskler skal få en god avslutning på treningsøkten. Er egentlig en repetisjon på oppvarmingsfasen, du reduserer tempoet, hold på i ca 5 minutter. Tøyeøvelsene bør nå repeteres. Etter hvert som du har trent en del regelmessig, blir det kanskje nødvendig å trene lengre og hardere for og oppnå treningseffekt. Det er anbefalt at du trener minimum 3 ganger i uka.

15 Muskel bygging For å bygge muskler på din trimsykkel, er du nødt til å ha på høy motstand. Dette vil gi større belastning på legger og muskler, og kan føre til at du ikke orker å trene så lenge som du kanskje ønsket. Viktig at du reduserer hastigheten på tråkket, sånn at pulsen hele tiden ligger innenfor tabellen på forrige side. Problemer? Sjekk dette Computer virker ikke som den skal: Hvis computeren ikke virker som den skal, sjekk at nedre computer kabel er festet sammen med øvre computer kabel, sjekk at ledningen er festet i computeren. Når du har sjekket dette og computeren fortsatt ikke virker, sjekk batteriene. Ingen motstand: Hvis det ikke er noe motstand på tråkket, vær vennlig og sjekk at den øvre motstandskabel er festet sammen med nedre motstandskabel. Vedlikehold 1. Før du tar i bruk NORDIC Cycle 3.0, sjekk at alle skruer og mutterer er strammet til. 2. Brukte batterier er spesialavfall, husk dette når du skal kaste det. Kundeservice Om det skulle oppstå feil ved ditt NORDIC produkt, ber vi dem gjøre følgende: Gå gjennom monteringsanvisningen for å sjekke om produktet er riktig montert. Hvis computeren ikke fungerer, sjekk om batteriene er intakte. Ta kontakt med din forhandler av produktet dersom ikke problemene ble løst i punktene over. Bestilling av eventuelle deler gjøres av butikken hvor du kjøpte produktet. For øvrige tekniske spørsmål vedrørende ditt NORDIC produkt, ta kontakt med Nordic Fitness Servicesenter. Telefonnummer finner du nedenfor. Nesten samtlige av de spørsmål eller problemer som måtte oppstå, kan løses ved å snakke med en av Nordic Fitness sine serviceansvarlige. For tekniske og brukermessige spørsmål, kontakt: Nordic Fitness AS

16 Strandveien 33, 3050 Mjøndalen Postboks 21, 3051 Mjøndalen Servicesenter: Hovedkontor: Telefaks: Epost: Denne manualen er ment som et hjelpemiddel til brukerne. Vi kan ikke garantere for feil i oversettelsen, eller tekniske endringer på produktet. The owner s manual is only for the customer reference. We can not guarantee for mistakes occurring due to translation or change in technical specification of the product

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: BRUKERMANUAL Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat.

Detaljer

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 190 cycle Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

BP-208 Gresvig no.:

BP-208 Gresvig no.: BP-208 Gresvig no.: 107831 2005-06 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

SPINNER S7. Brukerveiledning

SPINNER S7. Brukerveiledning SPINNER S7 Brukerveiledning Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg.

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg. Art. Nr: 101304 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Art. Nr: 104579 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt for

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

O O NORDIC FITNESS 210 E. Elliptisk maskin

O O NORDIC FITNESS 210 E. Elliptisk maskin NRDIC FITNESS 210 E Elliptisk maskin LW HIGH Sikkerhetsmessige forhåndsregler ADVARSEL: Før du begynner å trene, konsulter med din lege først. Dette er spesielt viktig hvis du er over 35 år eller har ulike

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E3 (PICTURE)

NORDIC ELLIPTICAL E3 (PICTURE) NORDIC ELLIPTICAL E3 (PICTURE) Sikkerhetsmessige forhåndsregler ADVARSEL: Før du begynner å trene, konsulter med din lege først. Dette er spesielt viktig hvis du er over 35 år eller har ulike helseproblemer.

Detaljer

Monteringsveiledning

Monteringsveiledning 270 stepper DELESKISSE DELELISTE NR: BESKRIVELSE: ANTALL: 1 Hovedstamme 1 2 Fremre stabilisator 1 3 Bakre stabilisator 1 4 Styrestamme 1 5 Venstre pedalarm 1 6 Høyre pedalarm 1 7 Høyre styrearm 1 8 Venstre

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

DELESKISSE

DELESKISSE Art nr. 104584 DELESKISSE 35 12 36 34 31 30 37 2 DELE LISTE NR BESKRIVELSE ANTALL 1 Computer 1 stk 2 Puls sensor 1 sett 3 Gummihåndtak til styret 1 sett 4 Styre 1 stk 5 T-skrue for innfestning av styret

Detaljer

Bodyfit 110 PL- 01012. Brukerveiledning

Bodyfit 110 PL- 01012. Brukerveiledning Bodyfit 110 PL- 01012 Brukerveiledning Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta

Detaljer

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks BRUKERVEILEDNING Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500. Brukerveiledning

NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500. Brukerveiledning NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500 Brukerveiledning Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Sikkerhetsmessige forhåndsregler WARNING: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne sykkelen er kun produsert for hjemmetrening.

Detaljer

Bruksanvisning. Art. nr: 106106

Bruksanvisning. Art. nr: 106106 Bruksanvisning Art. nr: 106106 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt

Detaljer

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8 Brukerveiledning 0 Innholdsfortegnelse Viktige opplysninger side 2 Oversikt over deler side 3 Monteringsanvisning side 5 Computeren side 7 Treningsprogram side 8 Instruksjoner side 9 Oversikt over sykkel

Detaljer

240 elliptical. NF Product no. 104105 KH-70201 2005-06, version 1

240 elliptical. NF Product no. 104105 KH-70201 2005-06, version 1 240 elliptical NF Product no. 104105 KH-0201 2005-06, version 1 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

CROSS TRAINER 400. Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1

CROSS TRAINER 400. Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1 CROSS TRAINER 400 Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 595 Spinner FX MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 1 Detaljert delekart 2 DELE LISTE: No. Beskrivelse Spesifikasjoner Antall 1 Hovedramme 1 2 Bakre Stabilisator 1 3 Fremre Stabilisator 1 4 Sete 1 5

Detaljer

750P Spinner FX UF-19-FX-NF

750P Spinner FX UF-19-FX-NF 750P Spinner FX UF-19-FX-NF 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 290 cycle NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

590P Cycle BRUKERMANUAL

590P Cycle BRUKERMANUAL 590P Cycle BRUKERMANUAL UF-982CE-NF Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

NORDIC Elliptical E2 Brukerveiledning

NORDIC Elliptical E2 Brukerveiledning RDIC Elliptical E2 Brukerveiledning Dette produktet er designet for hjemmetrening. Kjære kunde, Vi vil gjerne takke deg for at du valgte RDIC Elliptical E2, og ønsker deg mange fremgangsrike og underholdene

Detaljer

Brukerveiledning UF

Brukerveiledning UF Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne romaskinen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING 230 Spinner FX BRUKSANNVISNING UF-9.2G-FX-NF 1 Delekart 2 Deleliste NAVN PÅ DEL DEL NR. NAVN PÅ DEL DEL NR. hovedramme 1 bremseklosser 44 krank deksel 10 brems armer 45 krank bolt 11 brems bolt rund 46

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom de følgende forholdsreglene før du benytter deg av romaskinen. 1. Denne romaskinen er kun designet for hjemmebruk. Ikke bruk

Detaljer

CROSS TRAINER 200. Gresvig no KH /06, version 1

CROSS TRAINER 200. Gresvig no KH /06, version 1 CROSS TRAINER 200 Gresvig no. 10838 KH-03 2005/06, version 1 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke

Detaljer

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 HERTZMASTER BRUKERVEILEDNING 300 cycle UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen

Detaljer

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. 1. Denne maskinen er kun beregnet til

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

BRUKERMANUAL. Version: /08 Art.-Nr. BP215 ENTRY

BRUKERMANUAL. Version: /08 Art.-Nr. BP215 ENTRY BRUKERMANUAL Version: 1 2007/08 Art.-Nr. BP215 ENTRY 2 Viktige forholdsregler ADVARSEL: Før man begynner å benytte seg av sykkelen, er det viktig å lese og sette seg inn i følgende forholdsreglene. 1.

Detaljer

Deleliste. #2 Glidestag x i. Hovedramme x. #7 Fotpiater. #4 Støttestag x i. Sete x i. #34 Aksel til fotplater x

Deleliste. #2 Glidestag x i. Hovedramme x. #7 Fotpiater. #4 Støttestag x i. Sete x i. #34 Aksel til fotplater x 0 0 rd Deleliste #2 Glidestag x i Hovedramme x #4 Støttestag x i #7 Fotpiater Sete x i #19 Computer x i (Batteri x i innkiudert, #34 Aksel til fotplater x Instuksj ons manual x i Verktøy o~skruer -~ #32

Detaljer

490 Cycle. NF no.: SRS-982A , Version 1

490 Cycle. NF no.: SRS-982A , Version 1 490 Cycle NF no.: 101307 SRS-982A 2005-06, Version 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

195 rower II. Brukerveiledning UF

195 rower II. Brukerveiledning UF 195 rower II Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Kundeservice Om det skulle oppstå feil ved ditt produkt, ber vi dem gjøre følgende: Gå gjennom monteringsanvisningen for å sjekke om produktet er riktig

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM HERTZMASTER Brukermanual 400 cycle UF-983CA-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas

Detaljer

BRUKERVEILEDNING. New picture of the bike with new computer

BRUKERVEILEDNING. New picture of the bike with new computer BRUKERVEILEDNING NO New picture of the bike with new computer Dette kvalitetsproduktet er designet, produsert, testes og sertifisert for avansert trening I hjemmet. Kjære kunde, Vi vil gjerne takke deg

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 MONTERINGSDELER 2 VIKTIG INFORMASJON o Bruksområdet for dette apparatet er hjemmetrening. o Plasser apparatet på et jevnt og hardt

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip Art. 555 050 M O D E L : - 1 - MONTERING AV FREMRE OG BAKRE TVERRSTAG TRINN 1 Montér fremre tverrstag (C) til hovedrammen (A) ved å bruke boltene (C3),

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M Brukerveiledning 440 cycle SRS-137M DELE-SKISSE Deleliste Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 HOVEDRAMME 1 49 LAGER 2 2 VENSTRE KJEDEDEKSEL 1 50 LAGER IC1735-FT 1 3 HØYRE KJEDEDEKSEL

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress Art. 555 025 1 KOMPLETT MONTERINGSTEGNING 2 DELELISTE NO. BESKRIVELSE QUANTITY 1 COMPUTER 1 2 ENDESTYKKE FOR POLSTRING TIL STYRE 2 3 HÅNDPULS SENSOR

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler BRUKERMANUAL Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat.

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

330 cycle Brukerveiledning

330 cycle Brukerveiledning 330 cycle Brukerveiledning SRS-968M-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10).

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). BRUKERVEILEDNING MONTERING STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). STEG 2 Fest styrestammen (22) ved å føre den inn i den fremre

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Viktig sikkerhetsinformasjon Ta vare på bruksanvisningen til fremtidig bruk. 1. Det er viktig å lese hele bruksanvisningen før utstyret monteres

Detaljer

BRUKERMANUAL Vibro X

BRUKERMANUAL Vibro X BRUKERMANUAL Vibro X Art.no: 105105 Version: 1 2007/08 1 VIKTIG! Les nøye gjennom instruksjonene før du begynner å bruke produktet. Behold denne manualen for fremtidig henvisning. Sikkerhetsinstruks Advarsel:

Detaljer

Abilica Art. nr

Abilica Art. nr Abilica 4000 Art. nr. 554 000 Deleliste Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag 1 2 Mutter for tverrstag M8 2 A3 Nedre glideplate

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower Art. nr. 555 170 KOMPLETT DELELISTE Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag

Detaljer

590P Elliptical Brukerveiledning

590P Elliptical Brukerveiledning 590P Elliptical Brukerveiledning UF-115CE-NF Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Dette produktet er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

200 rower. Brukerveiledning UF

200 rower. Brukerveiledning UF 200 rower Brukerveiledning UF-2520 2006.06.13 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne romaskinen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

Benefit B520 Sykkel 91102

Benefit B520 Sykkel 91102 Benefit B520 Sykkel 91102 1 B520 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringstegning

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

Benefit B420 Sykkel 91101

Benefit B420 Sykkel 91101 Benefit B420 Sykkel 91101 1 B420 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringsdiagram

Detaljer

Instruksjonshåndbok EBS

Instruksjonshåndbok EBS Instruksjonshåndbok EBS440 91108 MONTERINGSINSTRUKSJON 1 TRINN 1 Monter håndstolpens hvoedstøtte (F) til hovedrammen med seks skruer (F-1) og fire skiver (F-2) og flate skiver (F-5). TRINN 2 1. Monter

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

490 Elliptical. Art. Nr: SRS-115-BA-1

490 Elliptical. Art. Nr: SRS-115-BA-1 490 Elliptical Art. Nr:104203 SRS-115-BA-1 1 Kundeservice Om det skulle oppstå feil ved ditt produkt, ber vi dem gjøre følgende: Gå gjennom monteringsanvisningen for å sjekke om produktet er riktig montert.

Detaljer

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 335 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Modell D12 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 5 DELEOVERSIKT 7 SMÅDELER 8 MONTERING 9 COMPUTER 12 TRENINGSINSTRUKSJONER 13 SERVICE 16 Dette treningsapparatet er utviklet

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

Casall EB200 Sykkel 91001

Casall EB200 Sykkel 91001 Casall EB200 Sykkel 91001 EB200 NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer φ7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-8 C-shape knob M7*55L(1) No:J-4 C-shape knob M7*65L(1) No:J Metal cover

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer

Casall EB400 Sykkel 91002

Casall EB400 Sykkel 91002 Casall EB400 Sykkel 91002 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: EB400 No:J-12 Screw M3*14L(2) NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer 7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L

Detaljer

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic BRUKERMANUAL for 650 Magnetic INNHOLD Forholdsregler 2 Sjekkliste 3 Smådeler 4 Deleliste 5 Oversiktsdiagram 7 Montering 9 Computer 15 Treningsinstruksjoner 23 FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Steg 1: a. Montér fremre og bakre stabilisator (I og J) til hovedrammen, og fest med skrue (N-4) og flat skive (N-3). Steg 2 a. Stram venstre og høyre

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 OVERSIKT OVER DELER DELELISTE Nr Beskrivelse Antall 1 Sete 1 2 Setebolt 1 3 Plastikk deksel for vertikal setejustering 1 4 Firkantdeksel for vertikal

Detaljer