Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual"

Transkript

1 Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual

2 1. Deler til montering Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Del A Hovedramme 1 H Fremre deksel 1 B Styre 1 I Høyre fotpedal 1 C Fremre Støtteben 1 J Venstre fotpedal 1 D Bakre Støtteben 1 K Drikkeflaske 1 E Frontstolpe 1 L Flaskeholder 1 F Setestamme 1 M Strømadapter 1 G Computer Konsoll 1 N Strømkabel /9/5 Ver1.0+V1.0

3 2. Deleliste Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Ant K01 Unbracoskruer M8X20 3 K06 Philips skruer M4X10 2 K02 Låseskiver M8 7 K07 L sformet unbraconøkkel 5mmX26mmX76mm 1 K03 Skiver Ø8XØ16X1.5t 3 K08 Flat-nøkkel 13mm+15mm 1 K04 Unbracoskruer M8X30 4 K09 Unbracoskruer M8X45 2 K05 Philips skruer M4X6 4 K10 Låseskiver M /9/5 Ver1.0+V1.0

4 3. Montering trinn for trinn Trinn1- Montering av fremre støtteben Fremre støtteben ( C ) festes til hovedrammen (A) med unbracoskruer(k04) & låseskiver(k02). Det kan vær en hjelp å legge isopor fra emballasjen under hovedrammen før monteringen for å slippe å løfte opp hovedenheten under montering /9/5 Ver1.0+V1.0

5 Trinn 2- Montering av bakre støtteben Bakre støtteben monteres på hovedrammen med unbracoskruer (K04) & låseskiver(k02) /9/5 Ver1.0+V1.0

6 Trinn 3- Montering av setestamme og fotpedaler Trekk POP-pin ut og sett setestammen (F) ned i bakre åpning i hovedrammen. Deretter monteres høyre og venstre fotpedal (J,I).Pedalene er merket R for høyre side og «L» for venstre side /9/5 Ver1.0+V1.0

7 Trinn 4- Montering av frontstolpen Sett frontstolpen (E) i fremre deksel som vist på illustrasjonen 4-1 og kople hovedkabelen fra hovenrammen sammen med kabelen som sitter i frontstolpen. Tre så fronstolpen ned i hovedrammen og fest med unbraco skruer (K01), låse skiver (K02), flatskiver(k03) som vist i illustrasjonen. Sett tilslutt frontdekselet på plass /9/5 Ver1.0+V1.0

8 Trinn 5- Tilkopling av computerkonsoll og styre Styret (B) monteres på frontstolpen (E) med unbracoskruer (K09) og låseskiver (K10), deretter koples nedre og øvre hovedkabel samt nedre og øvre håndpulskabel sammen. Computer konsoll (G) festes til frontstolpen(e) med philips skruer (K05). Til slutt festes flaskeholderen (L) til frontstolpen med phillips skruer (K06), deretter kan drikkeflasken settes i /9/5 Ver1.0+V1.0

9 4. Computer Instruksjoner 4.1. Power Mode Start modus:når strømmen koples til, vil computeren gi et langt beep» og vise skjermbilde som bilde 1. Etter noen sekunder byttes skjermbilde til bilde 2 hvor brukerdata kan legges inn. (Bilde 1) (Bilde 2) 1. Hvile modus:hvis det går 4 minutter uten at sykkelen brukes eller computeren aktiveres på annen måte, går computeren i hvile modus Betjening Velg USER0, USER 1, USER2, USER3, USER4: Skjermen vil først vise U0. Trykk + eller - for å veksle mellom "U0, U1, U2, U3 U4. 1. Trykk ENTER for å brkefte valg av USER, deretter legger du inn informasjon om kjønn. På høyre side vises SEX. Trykk + eller - for å velge mann eller kvinne. 2. Trykk ENTER for å bekrefte kjønn og komme til definering av alder. Høyre side viser nå "AGE". Trykk + eller - for å kommet til riktig alder /9/5 Ver1.0+V1.0

10 3. Trykk ENTER for å bekrefte alderen og komme til høyden (H.t verdi). Høyre side viser H.t. Trykk + eller - for å komme til riktig høyde i cm. 4. Trykk ENTER for å bekrefte høyden og komme til innlegging av vekt ( W.t verdi). Høyre side viser nå W.t. Trykk + eller for å legge inn riktig vekt (i kg). 5. Trykk ENTER for å bekrefte vekten. Du er nå klar for å velge treningsprogram. Trykk + eller for å velge mellom de forhånds-definerte programmene: MANUAL PROGRAM FITNESS PERSONAL H.R.C. RANDOM MANUAL PROGRAM FITNESS PERSONAL HRC RANDOM 6. Valg av treningsprogram: (a) Trykk ENTER for å velge MANUAL program og legg deretter inn ønsket nivå for motstand ved å trykke + eller -. Trykk ENTER for å bekrefte motstandsnivå og komme videre til innlegging av treningstid (hvor lenge programmet skal vare). Trykk + eller for å sette tidsmålet Trykk ENTER for å bekrefte tidsmålet og komme til innleggelse av distansemål. Trykk + eller for å få frem den distansen du ønsker å sykle. Trykk ENTER for å bekrefte distansen og legg inn kalorimål ved å trykke + eller -. Trykk ENTER for å bekrefte og legge inn øvre pulsgrense. Som tidligere brukes + eller /9/5 Ver1.0+V1.0

11 for å legge inn riktig verdi, - i dette tilfellet max puls verdi. (b) Trykk ENTER for å komme til de forhåndsdefinerte programmene; PROGRAM (P1-P12). Skjermen vil nå vise «P1». Trykk + eller for å velge P1~P12. Så trykker du ENTER for å bekrefte program valget og deretter bestemmes ønsket nivå for motstand ved å trykke + eller -. Trykk ENTER for å bekrefte motstandsnivå og komme videre til innlegging av treningstid (hvor lenge programmet skal vare). Trykk + eller for å sette tidsmålet Trykk ENTER for å bekrefte tidsmålet og komme til innleggelse av distansemål. Trykk + eller for å få frem den distansen du ønsker å sykle. Trykk ENTER for å bekrefte distansen og legg inn kalorimål ved å trykke + eller -. Trykk ENTER for å bekrefte og legge inn øvre pulsgrense. Som tidligere brukes + eller for å legge inn riktig verdi, - i dette tilfellet max puls verdi. (c) Trykk ENTER for å velge FITNESS programmet og trykk så START/STOP for å starte. (d) Trykk ENTER for å velge PERSONAL programmet hvor du selv velger programforløp. Trykk + eller for å velge motstandsnivå og ENTER for å bekrefte valget. Deretter defineres treningsmålene. Trykk ENTER i 3 sekunder for å komme til innlegging av tidsmålet. Dette defineres med + / - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte tidsmålet og komme til innleggelse av distansemål. Trykk + eller for å få frem distansemålet du vil ha. Trykk ENTER for å bekrefte distansen og legg inn kalorimål ved å trykke + eller -. Trykk ENTER for å bekrefte og legge inn øvre pulsgrense. Som tidligere brukes + eller for å legge inn riktig verdi, - i dette tilfellet max puls verdi. (e) Trykk ENTER for å velge pulsstyringsprogrammet/ H.R.C.(55%,75%,90%,Tag), trykk + eller for å velge en av de 4 kontroll-nivåene: 55%,75% eller 90% av maxpuls,alternativt et egendefinert pulsmål/tag. Trykk ENTER for å bekrefte valget. Legg så inn tidsmål med + eller - knappene. Trykk ENTER og legg deretter inn distansemål. Igjen gjøres dette med + / - knappene. Trykk ENTER for å bekrefte distansen og definer så kalorimålet med + eller knappene. (f) Trykk ENTER for å velge RANDOM programmet og trykk + eller for å sette tidsmål. Trykk så ENTER for å bekrefte og komme til innlegging av distansemål. Også her med +/- Trykk ENTER for å bekrefte. Nå kan du legge inn kalorimål, og igjen brukes + eller for å legge inn ønsket verdi /9/5 Ver1.0+V1.0

12 Trykk ENTER og legg så inn øvre pulsgrense med + / - knappene Program profiler og computer bilde PROGRAM(P1-P12): P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P9 P10 P11 P12 HRC(55%, 75%, 90%, Target) : HRC(55%) HRC(75%) HRC(90%) HRC(Target Heart Rate) /9/5 Ver1.0+V1.0

13 4.4. Test Funksjoner Body Fat (fettprosent) Test Trykk BODY FAT knappen for å teste fettprosenten. NB! Dette er en indikator som betegner fettprosent utfra en formel og gir ikke nødvendigvis presise verdier. Computeren bruker de første 10 sekundene på å få stabil pulsregistrering. Hvis ingen puls registreres vil computeren vise Err (feil). Hvis puls registreres vil testen starte. Etter nye 25 sekunder vil testresultatene vises: Body Fat (Fettprosent) FAT 10% Kroppstype Tynn 10% < FAT 20% Normal til Litt tynn 20% < FAT 30% Svakt overvektig 30% < FAT 40% Overvektig 40% < FAT 50% Svært overvektig Recovery Test Trykk RECOVERY knappen for å se hvor raskt pulsen faller etter trening. Det er en god indikator på kondisjonen. Computeren bruker de første 10 sekundene på å få stabil pulsregistrering. Hvis ingen puls registreres i løpet av 10 sekunder vil computeren gå ut av recovery modus. Hvis puls registreres vil testen starte og registrere pulsutviklingen de neste 60 sekundene. Testresultatene vil deretter vises slik: Verdi F1 F2 F3 Kondisjon Utmerket Veldig bra Bra /9/5 Ver1.0+V1.0

14 F4 F5 F6 Normal til noe svak Dårlig Svært dårlig FITNESS Test Trykk deg inn på FITNESS programmet og start testen, - den tar 8 minutter. Test-resultatene vises slik: Value (Verdi) F1 F2 F3 F4 F5 Condition (Fysisk form/kondisjon) MEGET GOD GOD MIDT PÅ TREET DÅRLIG VELDIG DÅRLIG 4.5. Nøkkelfunksjoner 1. RESET Knapp Trykkes for å komme tilbake til menyen for valg/innleggelse av data under «USER-modus». Trykk knappen hvis computeren er i «Pause-modus og du vil tilbake til programvalgene. Hold knappen inne i minst 3 sekunder for å resette computeren og komme til start modus. 2. START/STOP Knapp Under trening kan denne knappen trykkes 1 gang for å få computer/program i pause og to ganger for å restarte programmet. 3. QUICK START Knapp Fra start-modus kan Quick-Start trykkes for å starte rett i programprofil P4, computeren starter telleverket og verdiene teller opp fra /9/5 Ver1.0+V1.0

15 4. + & - Knapp Her kan man endre dataene for SEX (kjønn), AGE (alder), H.t (høyde), W.t (vekt),time (tid),distance (distanse),calories,h.r.c.(puls) og LEVEL (nivå). 5. ENTER knapp Trykkes for å bekrefte et valg og komme videre til neste trinn. 6. BODY FAT knapp Trykkes for å teste og få en indikasjon på kroppssammensetning (fettprosent) 7. RECOVERY knapp Trykkes for å teste pulsens restitusjonsevne (hvor mye den faller minuttet etter trening) 4.6. Funksjons instruksjoner Del Skjermen viser Intervall Valgmulighet Forhånds satt verdi Lagre 1 SEX MALE/ FEM Ja 2 AGE Ja 3 WEIGHT(METRIC) (Lb) (KG) 4 HEIGHT 36-84(INCH) (CM) Ja Ja 5 TIME (Tid) 0:00-99:59 0:00-99:00 0: 00 Nei 6 DISTANCE Nei 7 CALORIES Nei 8 SPEED (Hastighet) Nei 9 PULS bpm 0 Nei 10 WATT Nei 11 RPM (Tråkk per minutt) rpm 0 Nei 12 Motstandsnivå (Level) L1 - L24 L1 Nei /9/5 Ver1.0+V1.0

16 5. Instruksjoner for computer tilpasset Apple enheter NO. Passer for Instruksjoner 1. Anvendbar for i-enheter Utarbeidet for ipod touch (4. generasjon) ipod touch (3. generasjon) iphone 4S iphone 4 iphone 3GS ipad 2 ipad 2. Anvendbar for i-enhet versjon Etter 4.2.3, oppgrader til ios5 eller høyere Koble til strømkabelen for å aktivere computeren. Pass på at den er merket «output voltage 7.5V, 2.5A /9/5 Ver1.0+V1.0

17 Plasser leseberettet/i-phone/i-pod en i computerens 30 pin Apple kontakt. Hvis den er satt riktig på plass og kabelen er uskadd vil det komme et "beep" /9/5 Ver1.0+V1.0

18 Tilgang til APP: 1. Hvis i-enheten har blitt installert korrekt og oppnådd kontakt med computeren, vil den også automatisk spørre om installering av en passende APP /9/5 Ver1.0+V1.0

19 2. Gå til APP store og aktiver "Pafers" for å finne relevante APP er og installer. Trykk Yes, og bildet vil skifte til APP STORE og vise alle relevante Pafers APP er som bruker kan laste ned /9/5 Ver1.0+V1.0

20 Etter nedlasting, start APP en, deretter start trening /9/5 Ver1.0+V1.0

21 6. Paf e r s registrering og styring basert på tråkk-aktivitet 1.Trenings-start, pause og avslutning: Når computeren og i-enheten er koplet sammen og App en aktivert, vil treningstiden begynne å løpe så snart computeren mottar RPM-signaler (pedalene tråkkes rundt). Legg merke til følgende trinn: Når treningsbildet er hentet opp, vil det duke opp melding i dialogboksen. Så snart det registreres at pedalene går rundt (RPM-verdi >0), vil dialog boksen forsvinne og APP starter å registrere og akkumulere treningsverdier. Ved opphold i syklingen, når RPM har vært lavere enn 15 i mer enn 4 sekunder, vil dialogboksen gi følgende melding: 2.Level (nivå) justering:når i-pad/i-phone/i-pod er koplet til og APP aktivert blir skjermbildet som over. UP & DOWN knappene på computer/computerbraketten virker fremdeles som normalt. Hvis man under trening ønsker å surfe på internet, motta e-post eller spille musikk på ipod touch\phone\ipad, vil UP/DOWN knappene også virke som normalt. 3. Lade batteriet:all betjening/kjøring som vist over vil lade batteriet /9/5 Ver1.0+V1.0

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual 1. HOVED-DELER Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Ant A Hovedenheten 1 J Sete 1 B Setestamme 1 K Pedal-høyre 1 C Bakre støtteben 1 L Pedal-venstre 1 D Fremre

Detaljer

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual Sportsmaster Ellipsetrener E100i Brukermanual 1. Oversiktsillustrasjon 1 2. Deleliste hoved-deler for montering DEL Beskrivelse Ant DEL Beskrivelse Ant A Hovedenhet 1 H Venstre sidedeksel til frontledd

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Titanium Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

Benefit B520 Sykkel 91102

Benefit B520 Sykkel 91102 Benefit B520 Sykkel 91102 1 B520 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringstegning

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 1 BT10.5 K-10 Carriage Bolt M8*P1.25*55MM (4) NO.K-1 Metal cover (1) K-5 Allen Bolt M7*P1.0*30MM (1) NO.K-7 T-shape knob M7*65L(1) NO.K-6 Bushing NO.K-9 Acorn Nut for M8 Bolt

Detaljer

DELESKISSE

DELESKISSE Art nr. 104584 DELESKISSE 35 12 36 34 31 30 37 2 DELE LISTE NR BESKRIVELSE ANTALL 1 Computer 1 stk 2 Puls sensor 1 sett 3 Gummihåndtak til styret 1 sett 4 Styre 1 stk 5 T-skrue for innfestning av styret

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

Casall EB200 Sykkel 91001

Casall EB200 Sykkel 91001 Casall EB200 Sykkel 91001 EB200 NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer φ7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-8 C-shape knob M7*55L(1) No:J-4 C-shape knob M7*65L(1) No:J Metal cover

Detaljer

Casall EB400 Sykkel 91002

Casall EB400 Sykkel 91002 Casall EB400 Sykkel 91002 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: EB400 No:J-12 Screw M3*14L(2) NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer 7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L

Detaljer

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Modell D12 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne

Detaljer

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 INFINITY 1.3B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7 Screw

Detaljer

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M Brukerveiledning 440 cycle SRS-137M DELE-SKISSE Deleliste Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 HOVEDRAMME 1 49 LAGER 2 2 VENSTRE KJEDEDEKSEL 1 50 LAGER IC1735-FT 1 3 HØYRE KJEDEDEKSEL

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM HERTZMASTER Brukermanual 400 cycle UF-983CA-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas

Detaljer

330 cycle Brukerveiledning

330 cycle Brukerveiledning 330 cycle Brukerveiledning SRS-968M-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 335 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 Monteringstrinn 1 1. Løsne de forhåndsmonterte skruene på fremre (J) og bakre (J4) stabilisator. 2. Fest fremre og bakre stabilisator til hovedrammen med 2 vognbolter (K2), muttere

Detaljer

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 370 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 SETTVERKTØY OG SKRUESETT Liste R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1)

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 HERTZMASTER BRUKERVEILEDNING 300 cycle UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM DELELISTE Nr Beskrivelse Spesifikasjoner Ant 1 Hovedramme 1 2 Styrestamme 1 3 Høyre pedalarm 1 4 Venstre pedalarm 1 5 Venstre koblearm 1 6

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A COMPUTER 1 SETT A-1 FESTESKRUE TIL COMPUTER 4 STK B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 FESTEBRAKETT TIL

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Modell MST 8000P MONTERING KOMPLETT DELETEGNING BRUKSANVISNING TIL COMPUTER KNAPPENE Engelsk Norsk Start/Stop Start/Stopp For å starte

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1)

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) 770F Elliptical MONTERING 1* 2* M 8 * 1 6 L M 8 * 5 5 L M 8 Steg 1: a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) b. Fest bakre stabilisator (E-1) til bakre del av

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Art. Nr: 104581 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Modell E1000P VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn,

Detaljer

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic BRUKERMANUAL for 650 Magnetic INNHOLD Forholdsregler 2 Sjekkliste 3 Smådeler 4 Deleliste 5 Oversiktsdiagram 7 Montering 9 Computer 15 Treningsinstruksjoner 23 FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene

Detaljer

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER BRUKERMANUAL 7600007 MERIDA CROSSTRAINER TRAINER Innhold VEDLIKEHOLD OG SIKKERHETSINSTRUKSJON FOR MERIDA TRIM APPARATER... 2 DELE LISTE... 3 COMPUTER FUNKSJONER:... 9 MERK: SVENSK BRUKERMANUAL FINNES PÅ:

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: - 3 - R300 II Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT

Detaljer

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må

Detaljer

NORDIC. 340 cycle. Brukermanual UF-56610M V01

NORDIC. 340 cycle. Brukermanual UF-56610M V01 NORDIC Brukermanual 340 cycle UF-56610M 08.30.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 290 cycle NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Steg 1: a. Montér fremre og bakre stabilisator (I og J) til hovedrammen, og fest med skrue (N-4) og flat skive (N-3). Steg 2 a. Stram venstre og høyre

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P- 6 P- 9 P- 13 P- 12 Allen Bolt M7*P1. 0*30L( 2) P- 2 P- 4 Screw M3*14L(2) P- 8

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 MONTERINGSDELER 2 VIKTIG INFORMASJON o Bruksområdet for dette apparatet er hjemmetrening. o Plasser apparatet på et jevnt og hardt

Detaljer

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T520 BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T520 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER TREDEMØLLE T520 BRUKERMANUAL Innhold 1. Kontroll av deler Feil! Bokmerke er ikke definert. 2. Oversikt montert tredemølle 3 2.1. Kabelholder og strømbryter 4 2.2. Løpebånd og stigningsramme

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

Benefit B420 Sykkel 91101

Benefit B420 Sykkel 91101 Benefit B420 Sykkel 91101 1 B420 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringsdiagram

Detaljer

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 595 Spinner FX MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 1 Detaljert delekart 2 DELE LISTE: No. Beskrivelse Spesifikasjoner Antall 1 Hovedramme 1 2 Bakre Stabilisator 1 3 Fremre Stabilisator 1 4 Sete 1 5

Detaljer

SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL Innhold Tips før montering..... 02 Plassering av apparatet..02 Viktige sikkerhetshensyn....03 Spesifikasjoner....05 Oversikt -monteringssett.....06 Deleliste.........07

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip Art. 555 050 M O D E L : - 1 - MONTERING AV FREMRE OG BAKRE TVERRSTAG TRINN 1 Montér fremre tverrstag (C) til hovedrammen (A) ved å bruke boltene (C3),

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress Art. 555 025 1 KOMPLETT MONTERINGSTEGNING 2 DELELISTE NO. BESKRIVELSE QUANTITY 1 COMPUTER 1 2 ENDESTYKKE FOR POLSTRING TIL STYRE 2 3 HÅNDPULS SENSOR

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

Abilica Art. nr

Abilica Art. nr Abilica 4000 Art. nr. 554 000 Deleliste Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag 1 2 Mutter for tverrstag M8 2 A3 Nedre glideplate

Detaljer

BRUKERMANUAL for X-erfit 595

BRUKERMANUAL for X-erfit 595 BRUKERMANUAL for X-erfit 595 INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 2 PERSPEKTIVTEGNING... 4 DELELISTE... 5 SJEKKLISTE (INNHOLD I PAKKEN)... 7 SM2690-67 BRUKSANVISNING... 13 TIME... 14 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT A-1 SKRUE TIL FESTING AV DATAMASKIN 4 DEL B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 BRAKETT

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

Brukermanual. Studio U400 ADVARSEL

Brukermanual. Studio U400 ADVARSEL Brukermanual Studio U400 ADVARSEL Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine,

Detaljer

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 190 cycle Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

Innhold. Generell informasjon 2 Sikkerhetsinformasjon 2 Emballasje 2 Returnering 2 Nordic Cycle ergo 725 3 Deleliste 4 Deleskisse 5

Innhold. Generell informasjon 2 Sikkerhetsinformasjon 2 Emballasje 2 Returnering 2 Nordic Cycle ergo 725 3 Deleliste 4 Deleskisse 5 Innhold Generell informasjon 2 Sikkerhetsinformasjon 2 Emballasje 2 Returnering 2 Nordic Cycle ergo 725 3 Deleliste 4 Deleskisse 5 10- stegs monteringsanvisning 1. Montere fremre stabilisator 6 2. Montere

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg.

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg. Art. Nr: 101304 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær

Detaljer

BRUKERMANUAL for 590RB cycle

BRUKERMANUAL for 590RB cycle BRUKERMANUAL for 590RB cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner For å sikre best sikkerhet på treningssykkelen, kontroller jevnlig for skader og slitte deler. Hvis du gir denne treningssykkelen til

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

Monteringsveiledning

Monteringsveiledning 270 stepper DELESKISSE DELELISTE NR: BESKRIVELSE: ANTALL: 1 Hovedstamme 1 2 Fremre stabilisator 1 3 Bakre stabilisator 1 4 Styrestamme 1 5 Venstre pedalarm 1 6 Høyre pedalarm 1 7 Høyre styrearm 1 8 Venstre

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH INNHOLD Sikkerhet og forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5-13 Konsoll 14-21 Avmåling av hjerterytme 22-24 Oversiktsdiagram 25 Deleliste 26 Service 27 SIKKERHET

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 560 Elliptical BUILT FOR HEALTH 1. Sikkerhetsinstruks 1. Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Dersom du tillater en annen

Detaljer

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8 Brukerveiledning 0 Innholdsfortegnelse Viktige opplysninger side 2 Oversikt over deler side 3 Monteringsanvisning side 5 Computeren side 7 Treningsprogram side 8 Instruksjoner side 9 Oversikt over sykkel

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

NORDIC Elliptical E2 Brukerveiledning

NORDIC Elliptical E2 Brukerveiledning RDIC Elliptical E2 Brukerveiledning Dette produktet er designet for hjemmetrening. Kjære kunde, Vi vil gjerne takke deg for at du valgte RDIC Elliptical E2, og ønsker deg mange fremgangsrike og underholdene

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower Art. nr. 555 170 KOMPLETT DELELISTE Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag

Detaljer

Brukermanual. Studio R400 WARNING

Brukermanual. Studio R400 WARNING Brukermanual Studio R400 WARNING Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine,

Detaljer

Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Art. Nr: 104579 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt for

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E3 (PICTURE)

NORDIC ELLIPTICAL E3 (PICTURE) NORDIC ELLIPTICAL E3 (PICTURE) Sikkerhetsmessige forhåndsregler ADVARSEL: Før du begynner å trene, konsulter med din lege først. Dette er spesielt viktig hvis du er over 35 år eller har ulike helseproblemer.

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: BRUKERMANUAL Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat.

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 X200 3 X200 NO.P-19 Spring Washer for handlebar bolt 6(black)(4) No:P-1 Allen Bolt M7*P1.0*30L (2) No:P-2 Regular

Detaljer

BP-208 Gresvig no.:

BP-208 Gresvig no.: BP-208 Gresvig no.: 107831 2005-06 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal

Detaljer

NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500. Brukerveiledning

NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500. Brukerveiledning NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500 Brukerveiledning Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING 230 Spinner FX BRUKSANNVISNING UF-9.2G-FX-NF 1 Delekart 2 Deleliste NAVN PÅ DEL DEL NR. NAVN PÅ DEL DEL NR. hovedramme 1 bremseklosser 44 krank deksel 10 brems armer 45 krank bolt 11 brems bolt rund 46

Detaljer

7500 treadmill. Norsk brukerveiledning IMT-7500 DC MOTORIZED PROGRAMMABLE TREADMILL

7500 treadmill. Norsk brukerveiledning IMT-7500 DC MOTORIZED PROGRAMMABLE TREADMILL 7500 treadmill Norsk brukerveiledning IMT-7500 DC MOTORIZED PROGRAMMABLE TREADMILL INNHOLDSFORTEGNELSE Introduksjon / Forholdsregler Vedlikehold Informasjon Deleliste Oversiktsdiagram Tilbehør Montering

Detaljer

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T8i MANTTIS - BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER TREDEMØLLE T8i MANTTIS - BRUKERMANUAL SPORTSMASTER TREDEMØLLE T8i MANTTIS - BRUKERMANUAL INNHOLD 1. OVERSIKTSILLUSTRASJON... Feil! Bokmerke er ikke definert.2 2. VIKTIG SIKKERRHETSINFORMASJON... 3 3. JORDINGSINFORMASJON... 4 4. SJEKKLISTE

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC

BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC BRUKERMANUAL for 4000 Pro REC BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 10 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 36 35 37 38 39 40 28 41 42 43 45 44 46

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro B

BRUKERMANUAL for 4000 Pro B BRUKERMANUAL for 4000 Pro B BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM DELELISTE NR BESKRIVELSE SPESIFIKASJONRE ANT 01 Hovedramme Rød 1 02 Bakre stabilisator n76*t1.5*450 1 03 Justerbar endehette Ø76 2 04 Bakre

Detaljer

Casall EB100 Sykkel 91030

Casall EB100 Sykkel 91030 Casall EB100 Sykkel 91030 1 Viktig: Finn serienummeret ditt, og skriv det inn i boksen nedenfor så du har det for hånden ved servicehenvendelser. Serial number Serienummer her: 2 3 Monteringstegning 4

Detaljer