Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600"

Transkript

1 Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

2 SETTVERKTØY OG SKRUESETT Liste R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1) I-4 Screw M5*10 (4)

3 Monteringsinstruksjoner D-16 D-15 D-13 D-14 K-1 D-35 D-13 I-2 I-1 I-4 N-6 D-14 D-37 J-3 I-3 J K M-R O M-L N-4 N-5 N-3 J-5 I-1 I-2 N

4 Deletegning F-6 F-1 F-2 F-3 F-4 F-5 F L-1 L-3 L-2 L-4 L-5 L-6 L-7 F-10 G F-9 G-1 F-8 G-2 F-7 G-3 G-4 L-11 G-5 L-8 L-9 L-10 L-12 L-13 G-10 G-6 G-7 G-8 G-9 D-39 D-40 D-34 D-12 D-35 B B-5 B-4 B-3 B-2 B-1 D-38 D-36 A-1 A D-23 D-20R D-17R D-33 L L-14 C-7 C-11 C-5 C-1 D-22 C-9 C-3 C-4 C-10 E-7 D-32 D-30 D-11 D-10 C-8 C C-6 C-13 C-12 C-2 D-16 D-15 D-27 D-26 D-25 D-24 D-28 D-29 D-20L D-21 D-7 D-8 D-9 D-1 D-35 D D-2 D-14 D-13 D-13 D-14 E-1 E-2 E-3 E-4 E-5 E-6 E I-2 I-1 K-1 I-4 D-37 D-19 D-17L D-18 H-1 H-2 H-3 H-4 H-5 H-6 H-7 H-8 H-9 H-10 H H-20 H-19 H-18 H-17 H-16 H-15 H-14 H-13 H-12 H-11 D-31 O D-6 D-5 D-3 J-5 J-4 D-4 K K-2 K-3 J J-1 J-2 J-3 M-R M-2 M-3 M-L M-1 N-3 N-4 N-5 N-6 I-3 I-1 I-2 N-1 N-2 N

5 Deleliste ROMASKIN Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT A-1 SKRUER TIL FESTE AV DATAMASKIN 4 STK. B STØTTERØR TIL BRAKETT 1 STK. B-1 BRAKETT TIL FESTE AV DATAMASKIN 1 STK. B-2 SKRUER M6xP1.0x57L 2 STK. B-3 FESTEDEKSEL 4 STK. B-4 FLAT SKIVE φ6xφ16x1t 2 STK. B-5 NYLONMUTTER M6 2 STK. C BRAKETT TIL RULLE 1 SETT C-1 KJØRETRINSE 1 SETT C-2 RULLE 1 SETT C-3 SKRUER 3/8"x54mm 1 STK. C-4 SKRUER M6x50L 1 STK. C-5 NYLONMUTTER 3/8"x7t 1 STK. C-6 NYLONMUTTER M6 1 STK. C-7 FJÆRSKIVE 8*φ14*2T 2 STK. C-8 FLAT SKIVE φ8*φ19*2t 2 STK. C-9 HYLSE φ10xφ14x8mml 2 STK. C-10 HYLSE φ6xφ9x6mml 4 STK. C-11 SEKSKANTSKRUER M8xP1.25x16L 2 STK. C-12 FLAT SKIVE φ10*φ18*1t 1 STK. C-13 FLAT SKIVE φ6*φ12*1t 1 STK. D HOVEDRAMME 1 SETT D-1 DEKSEL TIL FRONTSTABILISATOR (VENSTRE) 1 STK. D-2 DEKSEL TIL FRONTSTABILISATOR (HØYRE) 1 STK. D-3 STØTTEDEKSEL (VENSTRE) 1 STK. D-4 STØTTEDEKSEL (HØYRE) 1 STK. D-5 JUSTERINGSDEKSEL 2 STK. D-6 SEKSKANTSKRUE 3/8"-16x3t 2 STK. D-7 TRANSPORTHJUL 2 STK. D-8 C-RING φ8 2 STK. D-9 HASTIGHETSMUTTER M8 2 STK. D-10 SENSORBOKS 2 SETT D-11 SKRUER M4x10L 2 STK. D-12 SKRUER M5x12L 3 STK. D-13 SKRUE M8*P1.25*16L(6m/m) 8 STK. D-14 FLAT SKIVE φ8*φ19*2t 8 STK. D-15 FRONTDEKSEL TIL GLIDER 1 STK. D-16 SKRUE M5x10L 3 STK. D-17L VENSTRE DEKSEL (NEDRE) 1 STK. D-17R HØYRE DEKSEL (NEDRE) 1 STK. D-18 SKRUE 3/16"(#10)x3/4" 2 STK. D-19 SKRUE M4x50L 3 STK. D-20L SIDEDEKSEL (VENSTRE) 1 STK. D-20R SIDEDEKSEL (HØYRE) 1 STK.

6 D-21 SKRUE M4x8L 12 STK. D-22 KOBLINGSPINNE TIL DEKSEL 1 STK. D-23 SKRUE M4x12L 10 STK. D-24 SPREDNING AV VIFTE 3 STK. D-25 STANG 2 STK. D-26 FESTESOKKEL TIL VIFTE 6 STK. D-27 SKRUE M3x8 12 STK. D-28 VIFTEDEKSEL 1 STK. D-29 VIFTEDEKSEL 1 STK. D-30 SKRUE M5x8L 1 STK. D-31 DC-KABEL 1 SETT D-32 SKRUE M5x8L 4 STK. D-33 KOBLINGSBJELKE 1 STK. D-34 NEDRE DATAMASKINKABEL 1 STK. D-35 PULSLEDNING FOR TRÅDLØS MOTTAKERE 1 STK. D-36 ØVRE DATAMASKINKABEL 1 STK. D-37 TRÅDLØS MOTTAKER FOR PULS 1 STK. D-38 BRAKETT FOR DATAMASKIN 1 STK. D-39 FLATE SKIVER 5xφ10x1t 3 STK. D-40 FJÆRSKIVER φ5 3 STK. E HÅNDTAK 1 SETT E-1 PLASTSKIVE φ45xφ32.2x0.5t 2 STK. E-2 HYLSE φ32.2xφ44.3x29l 1 STK. E-3 SEKSKANTSKRUE M6xP1.0x5L 2 STK. E-4 SKUMHYLSE φ32.2xφ44.3x10l 1 STK. E-5 SKUMGREP 2 STK. E-6 DEKSEL TIL HÅNDTAK 2 STK. E-7 INKLE 1 STK. F~F-9 SVINGHJULSETT 1 SETT F-10 BELTE 1 STK. G~G-10 MELLOMHJULSETT 1 SETT H~H-20 FJÆRBOKS 1 SETT I-1 SKRUE M8*P1.25*16L(6m/m) 8 STK. I-2 FLAT SKIVE φ8*φ19*2t 8 STK. I-3 SKRUE M5xP0.8x12L 8 STK. I-4 SKRUE M5*P0.8*10L 4 STK. J PEDALHOLDER 1 SETT J-1 STOPPER 1 STK. J-2 SKRUE M5x25L 2 STK. J-3 PEDAL 2 STK. J-4 PEDALPUTE 2 STK. J-5 FESTEBÅND TIL PEDAL 2 STK. K RULLEGLIDER 1 SETT K-1 SAL 1 STK. K-2 RULLE (PU-HJUL) 4 SETT -1-

7 K-3 NYLONMUTTER M8 4 SETT L~L-14 MAGNETISK BRAKETT OG GIRBOKS 1 SETT M-L VENSTRE GLIDESKINNE 1 STK. M-R HØYRE GLIDESKINNE 1 STK. M-1 SKRUE M5x30L 2 STK. M-2 NYLONMUTTER M5 2 STK. M-3 STOPPER TIL GLIDER 1 STK. N BAKRE STABILISATOR 1 SETT N-1 JUSTERINGSDEKSEL 2 STK. N-2 SKRUE 3/16"(#10)x3/4" 2 STK. N-3 BÆREHÅNDTAK TIL TRANSPORT 1 STK. N-4 FLAT SKIVE φ8xφ16x2t 4 STK. N-5 SKRUE M8xP1.25x20L(6m/m) 4 STK. N-6 BAKRE DEKSEL TIL GLIDER 1 STK. O AC-ADAPTER 1 SETT -2-

8 Trinn 1 1. Sett på plass den bakre støtten (N), og monter deretter den bakre støtten på glideskinnen (M-L, M-R) ved hjelp av M8xP1.25x20L-skruen (N-5), de flate skivene (N-4) og bærehåndtaket (N-3). M-R? N-4 N-5 M-L N-3 N Trinn 2 1. Monter setet (K-1) og rulleglideren (K) ved hjelp av M8*P1.25*16L-skruen (I-1) og de flate skivene (I-2)? K-1 I-2 I-1 K -3-

9 Trinn 3 1. Skyv setet og glideren (K) på glideskinnen (M-I, M-R).? M-R K M-L Trinn 4 1. Fest pedalen med festebåndet (J-3 og J-5) på pedalstøtten (J) ved hjelp av skruene (I-3).? J-3 I-3 J J-5-4-

10 Trinn 5 1. Monter pedalholderen (J), og fest glieskinnen (M-I, M-R) ved hjelp av M8*P1.25*16L-skruen (I-1) og de flate skivene (I-2).? J M-R I-1 I-2 M-L Obs! Når du fester de 4 skruene på pedalholderen til glideren, må du ikke trekke til de 4 skruene for hardt. Grunnen er at skruehullet er større enn skruen. Hvis du trekker til for hardt, vil ikke glideren legge seg parallelt med skinnen, noe som gjør at salen ikke vil gli optimalt. Trinn 6 1. Monter det bakre dekselet (N-6) over glideskinnen (M-R/L) ved hjelp av skruen (I-4).? I-4 N-6 M-R M-L -5-

11 Trinn 7 1. Monter glideskinnen (M-l, M-R), og fest den til hovedrammen (D) med M8*P1.25*16L-skruen (D-13) og de flate skivene (D-14). 2. Monter til slutt dekselet (D-15) over hovedrammen (D) ved hjelp av M5x10L-skiven (D-16). 3. Koble til pulsledningen (D-35) og ledningen for den trådløse mottakeren (D-37). Ledningene finner du under hovedrammen.? D-16 D D-15 D-13 D-14 D-13 D-14 D-35 D-37 O -6-

12 BRUKSANVISNING FOR CASALL R600 KONSOLL [SKJERMFUNKSJON:] ELEMENT SPM Time/500m METERS CALORIES STROKES PULSE [KNAPPEFUNKSJON: ] BESKRIVELSE Åretak per minutt Vises fra 0 til 999 Treningstidsvisning under roing. Vises fra 0:00 til 99:59 *Datamaskinen viser tiden du trenger for å ro 500 meter i henhold til gjeldende hastighet hvert 6. sekund. Rodistanse Vises fra 0 til Forbrente kalorier under roingen. Vises fra 0 til 9999 Antall fullførte åretak. Vises fra 0~9999 Skanner hvert 6. sekund med totalt antall åretak. *Antall åretak går tapt ved strømbrudd (adapteret trekkes ut). Pulsslag per minutt under roingen. Vises fra 0-30~240 ELEMENT Up (opp) Down (ned) ENTER Reset (nullstill) Start/Stop Recovery Angi valg. Øke motstandsnivå. Angi valg. Redusere motstandsnivå. Bekrefte innstilling eller valg. BESKRIVELSE Hold inne i to sekunder for å starte datamaskinen på nytt. Slette innstillingsverdi. Gå tilbake til hovedmeny når treningen er fullført. Start eller stopp rotreningen. Tester pulsens restitusjonsstatus.

13 [DRIFT] SLÅ PÅ STRØMMEN Plugg inn strømtilførselen. Datamaskinen starter, og alle segmenter vises på LCD-skjermen i to sekunder. Gå inn i innstillingsmodus for tid og dato. Etter 4 minutter uten roing eller pulsinndata vil konsollen gå i strømsparingsmodus. Og vise klokke, kalender og romtemperatur. Manual-modus: Manuell justering av motstand under treningen. 1. Trykk START i hovedmenyen for å starte treningen i manuell modus. 2. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge manuell modus. Trykk ENTER for å bekrefte. 3. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å angi MOTSTANDSNIVÅ, TIME (eller Meters), STROKES og CALORIES, og trykk ENTER for å bekrefte. (Brukeren kan bare velge mellom tid og meter. Begge kan ikke angis på samme tid.) 4. Trykk START/STOP for å begynne treningen. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å justere motstandsnivå. 5. Når ønsket treningsverdi telles ned til null, vil konsollen varsle om det. Treningen avsluttes. 6. Trykk START/STOP for å ta pause i treningen. Trykk RESET for å gå tilbake til hovedmenyen. Program-modus: Velg et forhåndsdefinert treningsprogram. 1. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge Program mode (programmodus). Trykk ENTER for å bekrefte. 2. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge et bestemt forhåndsdefinert treningsprogram (P1~P12), og trykk ENTER for å bekrefte. 3. Trykk UP eller DOWN for å angi MOTSTANDSNIVÅ, TIME (eller Meters), STROKES og CALORIES, og trykk ENTER for å bekrefte. (Brukeren kan bare velge mellom tid og meter. Begge kan ikke angis på samme tid.) 4. Trykk START/STOP for å begynne treningen. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å justere motstandsnivå. 5. Når ønsket treningsverdi telles ned til null, vil konsollen varsle om det. Treningen avsluttes. 6. Trykk START / STOP for å ta pause i treningen. Trykk RESET for å gå tilbake til hovedmenyen. -1-

14 . H.R.C.-modus: Finner en målpuls for treningen. 1. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge H.R.C-modus, og trykk ENTER for å bekrefte. 2. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge AGE (alder), og trykk ENTER for å bekrefte. 3. Trykk UP (opp) eller Down (ned) for å velge 55%.75%.90% eller TA (målpuls). (standard: 100). *Formel: (220-Alder) X % *Eksempel: Alder 25, velger 75 %, målpulsen vil være (220-25) x 75 % = 146 / min 4. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å angi MOTSTANDSNIVÅ, TIME (eller Meters), STROKES og CALORIES, og trykk ENTER for å bekrefte. (Brukeren kan bare velge mellom tid og meter. Begge kan ikke angis på samme tid.) 5. Trykk START/STOP for å begynne treningen. 6. Når ønsket treningsverdi telles ned til null, vil konsollen varsle om det. Treningen avsluttes. 7. Trykk START / STOP for å ta pause i treningen. Trykk RESET for å gå tilbake til hovedmenyen. -2-

15 Race-modus: Konkurrer mot datamaskinen. 1. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge Race mode (konkurransemodus). Trykk ENTER for å bekrefte. 2. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å angi Challenge level (utfordringsnivå). Trykk ENTER for å bekrefte. (Totalt nivå = 15, Standardtid = 0.30 TID/500M, Standarddistanse = 500 M) 3. Trykk START/STOP for å begynne treningen. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å justere motstandsnivå. 4. Når datamaskin eller bruker fullfører rodistansen, vil datamaskinen stoppe og vise hvem som har vunnet. 5. Trykk START / STOP for å ta pause i treningen. Trykk RESET for å gå tilbake til hovedmenyen. -3-

16 USER-modus: Definer din egen treningsprofil. 1. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å velge USER mode (brukermodus). Trykk ENTER for å bekrefte. 2. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å angi motstandsnivå for hver kolonne, og trykk ENTER for å angi neste motstandskolonne. (Total motstandskolonne = 16) 3. Trykk og hold MODE inne for å fullføre eller avslutte innstillingen 4. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å angi MOTSTANDSNIVÅ, TIME (eller Meters), STROKES og CALORIES, og trykk ENTER for å bekrefte. (Brukeren kan bare velge mellom tid og meter. Begge kan ikke angis på samme tid.) 5. Trykk START/STOP for å begynne treningen. Trykk UP (opp) eller DOWN (ned) for å justere motstandsnivå. 6. Når ønsket treningsverdi telles ned til null, vil konsollen varsle om det. Treningen avsluttes. 7. Trykk START/STOP for å ta pause i treningen. Trykk RESET for å gå tilbake til hovedmenyen. Recovery-modus Overvåker pulsens restitusjonsstatus. 1. Når pulsverdien vises på datamaskinen (bruk bryststropp), trykker du på knappen RECOVERY. 2. TIME viser "0:60" (sekunder), og begynner nedtellingen. 3. Datamaskinen viser pulsrestitusjonsnivåer fra F1 til F6 etter nedtellingen. kten nedenfor for å finne restitusjonsnivået. *Se F-nivåoversi -4-

17 Feilsøking: E-2: Undersøk om kablene er frakoblet eller skadet. Obs! Alle lagrede data går tapt når strømmen kobles fra maskinen. Denne konsollen er kun utformet for enkel trening. -5-

18

19 -1-

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Casall R400 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A COMPUTER 1 SETT A-1 FESTESKRUE TIL COMPUTER 4 STK B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 FESTEBRAKETT TIL

Detaljer

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 bruksanvisning ROMASKIN Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT A-1 SKRUE TIL FESTING AV DATAMASKIN 4 DEL B HOVEDRAMME 1 SETT B-1 BRAKETT

Detaljer

Casall EB200 Sykkel 91001

Casall EB200 Sykkel 91001 Casall EB200 Sykkel 91001 EB200 NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer φ7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-8 C-shape knob M7*55L(1) No:J-4 C-shape knob M7*65L(1) No:J Metal cover

Detaljer

Benefit B520 Sykkel 91102

Benefit B520 Sykkel 91102 Benefit B520 Sykkel 91102 1 B520 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringstegning

Detaljer

Casall EB400 Sykkel 91002

Casall EB400 Sykkel 91002 Casall EB400 Sykkel 91002 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: EB400 No:J-12 Screw M3*14L(2) NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer 7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L

Detaljer

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: - 3 - R300 II Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT

Detaljer

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 INFINITY 1.3B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7 Screw

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 1 BT10.5 K-10 Carriage Bolt M8*P1.25*55MM (4) NO.K-1 Metal cover (1) K-5 Allen Bolt M7*P1.0*30MM (1) NO.K-7 T-shape knob M7*65L(1) NO.K-6 Bushing NO.K-9 Acorn Nut for M8 Bolt

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 Monteringstrinn 1 1. Løsne de forhåndsmonterte skruene på fremre (J) og bakre (J4) stabilisator. 2. Fest fremre og bakre stabilisator til hovedrammen med 2 vognbolter (K2), muttere

Detaljer

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008

Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 Casall INFINITY 1.2X ELLIPSEMASKIN 93008 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 INFINITY 1.2X P- 1 P- 6 P- 9 P- 13 P- 12 Allen Bolt M7*P1. 0*30L( 2) P- 2 P- 4 Screw M3*14L(2) P- 8

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual 94006 ROWER MACHINE R600 II N Owner s Manual Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: 2 Hardware chart R600 II M-2 Screw

Detaljer

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001

Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 Casall X200 ELLIPSEMASKIN 93001 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 X200 3 X200 NO.P-19 Spring Washer for handlebar bolt 6(black)(4) No:P-1 Allen Bolt M7*P1.0*30L (2) No:P-2 Regular

Detaljer

Benefit B420 Sykkel 91101

Benefit B420 Sykkel 91101 Benefit B420 Sykkel 91101 1 B420 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringsdiagram

Detaljer

Casall EB100 Sykkel 91030

Casall EB100 Sykkel 91030 Casall EB100 Sykkel 91030 1 Viktig: Finn serienummeret ditt, og skriv det inn i boksen nedenfor så du har det for hånden ved servicehenvendelser. Serial number Serienummer her: 2 3 Monteringstegning 4

Detaljer

BENEFIT E420 ELLIPSEMASKIN 93101

BENEFIT E420 ELLIPSEMASKIN 93101 BENEFIT E420 ELLIPSEMASKIN 93101 Allen Key-6mm*(1) NO:Q Carriage Bolt M8 NO:Q-1 Carriage Bolt M8 Screwdriver (1)14.24 NO:Q-2 Acorn Nut for M8 Bolt (8) Screwdriver (1)13.15 Box Spanner (1) NO:Q-10 Spring

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

ROWER MACHINE R600 PRO

ROWER MACHINE R600 PRO ROWER MACHINE R600 PRO Bruksanvisning Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: 2 Hardware chart R600 PRO M-2 Screw M4x14L

Detaljer

Instruksjonshåndbok EBS

Instruksjonshåndbok EBS Instruksjonshåndbok EBS440 91108 MONTERINGSINSTRUKSJON 1 TRINN 1 Monter håndstolpens hvoedstøtte (F) til hovedrammen med seks skruer (F-1) og fire skiver (F-2) og flate skiver (F-5). TRINN 2 1. Monter

Detaljer

Casall INF 2.0 PLUS ELLIPSEMASKIN 93017

Casall INF 2.0 PLUS ELLIPSEMASKIN 93017 Casall INF 2.0 PLUS ELLIPSEMASKIN 93017 1 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: 2 93017 INF2.0 plus P-1 P-6 P-9 P-13 P-12 Allen Bolt M7*P1.0*30L (2) P-2 P-4 Screw M3x14L (2) P-8 Nut M8

Detaljer

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1)

a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) 770F Elliptical MONTERING 1* 2* M 8 * 1 6 L M 8 * 5 5 L M 8 Steg 1: a. Fest fremre stabilisator (D-1) til hovedbasen ved hjelp av to umbrakoskruer (H-1) b. Fest bakre stabilisator (E-1) til bakre del av

Detaljer

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC

BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BRUKERMANUAL for 400 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH *4 *4 *4 N-3 M8*75L N-4 8*2T N-5 M8 Box Spanner(1) Steg 1: a. Monter fremre og bakre stabilisator ( J-3 & I-3 ) til hovedrammen ved hjelp av fire låsebolter

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower Art. nr. 555 170 KOMPLETT DELELISTE Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag

Detaljer

Casall INF 2.0 PLUS Sykkel 91032

Casall INF 2.0 PLUS Sykkel 91032 Casall INF 2.0 PLUS Sykkel 91032 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serial number Serienummer: INF 2.0 PLUS No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer Ø7*2t(2) No:J-3 Regular Washer

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress Art. 555 025 1 KOMPLETT MONTERINGSTEGNING 2 DELELISTE NO. BESKRIVELSE QUANTITY 1 COMPUTER 1 2 ENDESTYKKE FOR POLSTRING TIL STYRE 2 3 HÅNDPULS SENSOR

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

Drawing for Assembly. BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL

Drawing for Assembly. BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL Drawing for Assembly BRUKERMANUAL for 550 ELLIPTICAL Oversiktsdiagram O Deleliste Nr Beskrivelse Ant A Computer 1 stk A-1 Skrue 4 stk B Stasjonært håndtakssett 1 sett B-1 Endehette for håndtak 2 stk B-2

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip Art. 555 050 M O D E L : - 1 - MONTERING AV FREMRE OG BAKRE TVERRSTAG TRINN 1 Montér fremre tverrstag (C) til hovedrammen (A) ved å bruke boltene (C3),

Detaljer

BRUKERMANUAL for X-erfit 595

BRUKERMANUAL for X-erfit 595 BRUKERMANUAL for X-erfit 595 INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 2 PERSPEKTIVTEGNING... 4 DELELISTE... 5 SJEKKLISTE (INNHOLD I PAKKEN)... 7 SM2690-67 BRUKSANVISNING... 13 TIME... 14 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

DELESKISSE

DELESKISSE Art nr. 104584 DELESKISSE 35 12 36 34 31 30 37 2 DELE LISTE NR BESKRIVELSE ANTALL 1 Computer 1 stk 2 Puls sensor 1 sett 3 Gummihåndtak til styret 1 sett 4 Styre 1 stk 5 T-skrue for innfestning av styret

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018

Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018 Casall INFINITY 1.2B Sykkel 91018 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serial number Serienummer: o:j-7screwm3*14l(2)infinity 1.2B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer 7*2t(2) No:J-3

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING Testspesifikasjon: EN 957-1+A1, EN 957-5. Produkter merket GS-ITS: Mekanisk sikkerhet Symbol på høy kvalitet Sikker ytelse INNHOLD Introduksjon / forholdsregler Montering Riktig

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica 8000 Art. nr. 558 000 Modell MST 8000P MONTERING KOMPLETT DELETEGNING BRUKSANVISNING TIL COMPUTER KNAPPENE Engelsk Norsk Start/Stop Start/Stopp For å starte

Detaljer

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M Brukerveiledning 440 cycle SRS-137M DELE-SKISSE Deleliste Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 HOVEDRAMME 1 49 LAGER 2 2 VENSTRE KJEDEDEKSEL 1 50 LAGER IC1735-FT 1 3 HØYRE KJEDEDEKSEL

Detaljer

Abilica Art. nr

Abilica Art. nr Abilica 4000 Art. nr. 554 000 Deleliste Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag 1 2 Mutter for tverrstag M8 2 A3 Nedre glideplate

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E

BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BRUKERMANUAL for 4000 Pro E BUILT FOR HEALTH OVERSIKTSDIAGRAM DELELISTE Nr Beskrivelse Spesifikasjoner Ant 1 Hovedramme 1 2 Styrestamme 1 3 Høyre pedalarm 1 4 Venstre pedalarm 1 5 Venstre koblearm 1 6

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC

BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BRUKERVEILEDNING for 600 MAGNETIC BUILT FOR HEALTH Steg 1: a. Montér fremre og bakre stabilisator (I og J) til hovedrammen, og fest med skrue (N-4) og flat skive (N-3). Steg 2 a. Stram venstre og høyre

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 MONTERINGSDELER 2 VIKTIG INFORMASJON o Bruksområdet for dette apparatet er hjemmetrening. o Plasser apparatet på et jevnt og hardt

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual 1. Deler til montering Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Del A Hovedramme 1 H Fremre deksel 1 B Styre 1 I Høyre fotpedal 1 C Fremre Støtteben 1 J Venstre fotpedal

Detaljer

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 370 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Art. Nr: 104581 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 335 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual 1. HOVED-DELER Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Ant A Hovedenheten 1 J Sete 1 B Setestamme 1 K Pedal-høyre 1 C Bakre støtteben 1 L Pedal-venstre 1 D Fremre

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

BRUKERMANUAL for 850 rower

BRUKERMANUAL for 850 rower BRUKERMANUAL for 850 rower BUILT FOR HEALTH INNHOLD Deler 3 Monteringsdeler 4 Monteringsanvisning 5 Folding 7 Folde ut 8 Hvordan bruke romaskinen 9 Viktig informasjon før bruk 10 Computer 11 Oversiktsdiagram

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Titanium Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 OVERSIKT OVER DELER DELELISTE Nr Beskrivelse Antall 1 Sete 1 2 Setebolt 1 3 Plastikk deksel for vertikal setejustering 1 4 Firkantdeksel for vertikal

Detaljer

Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening.

Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. DBS KODIS MAGETIC 352 1 Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. Kjære kunde, Vi takker for at du valgte en programmerbar magnetsykkel og ønsker

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual Sportsmaster Ellipsetrener E100i Brukermanual 1. Oversiktsillustrasjon 1 2. Deleliste hoved-deler for montering DEL Beskrivelse Ant DEL Beskrivelse Ant A Hovedenhet 1 H Venstre sidedeksel til frontledd

Detaljer

Monteringsveiledning

Monteringsveiledning 270 stepper DELESKISSE DELELISTE NR: BESKRIVELSE: ANTALL: 1 Hovedstamme 1 2 Fremre stabilisator 1 3 Bakre stabilisator 1 4 Styrestamme 1 5 Venstre pedalarm 1 6 Høyre pedalarm 1 7 Høyre styrearm 1 8 Venstre

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Modell D12 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER

BRUKERMANUAL MERIDA CROSSTRAINER TRAINER BRUKERMANUAL 7600007 MERIDA CROSSTRAINER TRAINER Innhold VEDLIKEHOLD OG SIKKERHETSINSTRUKSJON FOR MERIDA TRIM APPARATER... 2 DELE LISTE... 3 COMPUTER FUNKSJONER:... 9 MERK: SVENSK BRUKERMANUAL FINNES PÅ:

Detaljer

NORDIC. 340 cycle. Brukermanual UF-56610M V01

NORDIC. 340 cycle. Brukermanual UF-56610M V01 NORDIC Brukermanual 340 cycle UF-56610M 08.30.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold Justering av motorbelte 2 Justering av løpebånd 3 Oversiktsdiagram

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 240 Rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 240 Rower BRUKERMANUAL for Exerfit 20 Rower BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD MONTASJEDELER... MONTASJEMATERIELL... 5 DELELISTE... 5 MONTASJEINSTRUKSJONER... 7 BRUKSANVISNING... 9 SPESIFIKASJONER... 9 VIKTIG VEDRØRENDE

Detaljer

BRUKERMANUAL For 230 Rower

BRUKERMANUAL For 230 Rower ccc BRUKERMANUAL For 230 Rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER BUILT FOR HEALTH VIKTIG: Før du benytter deg av denne romaskinen, er det viktig at du leser og setter deg inn i de følgende forholdsreglene. 1. Dette

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Modell E1000P VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn,

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Viktig sikkerhetsinformasjon Ta vare på bruksanvisningen til fremtidig bruk. 1. Det er viktig å lese hele bruksanvisningen før utstyret monteres

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING 230 Spinner FX BRUKSANNVISNING UF-9.2G-FX-NF 1 Delekart 2 Deleliste NAVN PÅ DEL DEL NR. NAVN PÅ DEL DEL NR. hovedramme 1 bremseklosser 44 krank deksel 10 brems armer 45 krank bolt 11 brems bolt rund 46

Detaljer

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. 1. Denne maskinen er kun beregnet til

Detaljer

330 cycle Brukerveiledning

330 cycle Brukerveiledning 330 cycle Brukerveiledning SRS-968M-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Sikkerhetsmessige forhåndsregler WARNING: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne sykkelen er kun produsert for hjemmetrening.

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER FØR DU MONTERER TRENINGSAPPARATET VIKTIG: Les hele bruksanvisningen før du forsøker å montere eller bruke dette apparatet. Denne bruksanvisningen inneholder

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045

Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045 Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045 KOMPLETT DELETEGNING 2 KOMPLETT DELELISTE Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 Hovedramme 1 37 Kjede, 104L 1 2 Fremre

Detaljer

PROGRAMMERBAR TRIMSYKKEL DBS CHAMP 6011

PROGRAMMERBAR TRIMSYKKEL DBS CHAMP 6011 PROGRAMMERBAR TRIMSYKKEL DBS CHAMP 6011 - 2 - Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. Kjære kunde, Vi takker for at du valgte en programmerbar

Detaljer

BRUKERMANUAL for 590RB cycle

BRUKERMANUAL for 590RB cycle BRUKERMANUAL for 590RB cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner For å sikre best sikkerhet på treningssykkelen, kontroller jevnlig for skader og slitte deler. Hvis du gir denne treningssykkelen til

Detaljer

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER Advarsel Rådfør deg med lege før du starter med dette eller andre diett- og treningsopplegg, særlig om du er i tvil om din egen helse og fysiske form, eller om trening

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH INNHOLD Sikkerhet og forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5-13 Konsoll 14-21 Avmåling av hjerterytme 22-24 Oversiktsdiagram 25 Deleliste 26 Service 27 SIKKERHET

Detaljer

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere

Detaljer