Samsung каталог. проектори. дигитални рамки за слики. HDTV монитори

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Samsung каталог. проектори. дигитални рамки за слики. HDTV монитори"

Transkript

1 проектори Samsung каталог дигитални рамки за слики HDTV монитори Според истражувањето на агенцијата CONTEXT BNA Samsung е бр.1 производител на монитори во светот.

2 2. Прозорец во светот SyncMaster HDTV серија монитори Врвниот квалитет на сликата на HDTV мониторите SyncMaster Samsung донесува приказ надвор од границите на Вашата фантазија. Со својот врвен дизајн и исклучителни перформанси HDTV мониторите Syncmaster Samsung ќе го сменат начинот на кој гледате на светот. Со едно притискање на далечинскиот управувач го претворате својот монитор во врвен HDTV. На својот омилен екран приклучете DVD уред, конзола за играње или дигитална камера и истовремено прочитајте го пристигнатиот - врвното задоволство е загарантирано.

3 FULL 1080p HDTV MPEG4 Samsung HDTV монитор - најпосакуван нов уред во Вашиот дом или канцеларија оваа сезона! Samsung HDTV мониторите претставуваат идеално решение за секундарен телевизор во домовите (спална, детска соба, гостинска соба, купатило или кујна), примарен телевизор за помали станови или апартмани, и можат да послужат како идеален повеќенаменски екран за користење на компјутерот во канцеларија или дома, за гледање телевизија, за поврзување разни AV уреди како DVD и камера, а посебно е интересно користењето со конзоли за играње како Playstation, Xbox, итн. Со своите клучни предности како MPEG4 и HDTV поддршка, со вграден одличен хибриден DVB-TV TV тјунер, многубројни интерфејси, интегрирани Surround звучници, далечински управувач и со препознатливиот наградуван дизајн, поставуват нови стандарди на пазарот по исклучително конкурентни цени. FULL 1080p HDTV MPEG4

4 Телевизор и монитор со висока резолуција Samsung SyncMaster 933/2033/2333HD Екран: 933HD-19, 2033HD-20, 2333HD-23, Формат:, Максимална резолуција: 1366x768(933HD), 1600x900(2033HD), 1920x1080(2333HD), Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 10000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс, component, D-Sub, DVI-D, 2HDMI, DTV Tuner, Optical Out, SCART, CI Slot, Audio In, Headphone Out; Шифра: / / x SyncMaster 933/2033/2333HD Samsung SyncMaster P2270HD/P2370HD Екран: P2270HD-21,5, P2370HD-23 LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-sub, DVI-D, HDMI, Component, SCART, DTV Tuner, Optical Out, Audio In, Headphone Out, CI-Slot, Звучници: 3Wx2CH (Dolby Digital Plus, SRS trusurround HD); Шифра: / MS SyncMaster P2270HD/P2370HD Samsung SyncMaster P2470HD/P2770HD Екран: P2470HD-24, P2770HD-27 LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-sub, DVI-D, HDMI, Component, SCART, DTV Tuner, Optical Out, Audio In, Headphone Out, Cl-Slot, Звучници: 3Wx2CH (Dolby Digital Plus, SRS trusurround HD); Шифра: / MS Samsung SyncMaster T220HD/T260HD SyncMaster P2470HD/P2770HD T220HD, Екран: 22, Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1680x1050, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC 10000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-sub, DVI-D, HDMI, Component, SCART, DTV Tuner, Optical Out, Audio In, вградени surround звучници, далечинско; Шифра: T260HD, Екран: 26, Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1920x1200, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC 10000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-sub, DVI-D, HDMI, Component, SCART, DTV Tuner, Optical Out, Audio In, вградени surround звучници, далечинско; Шифра: SyncMaster T220HD/T260HD 4.

5 Одморете се од работа и гледајте HDTV SyncMaster HDTV серија монитори 33HD серија- бидете маѓепсани од елеганцијата и убавината на 33HD серијата. Со својот внимателно осмислен дизајн, заоблената линија и неверојатниот квалитет на сликата ќе пружи слика која ќе ги воодушеви Вашите очи и ќе донесе сосема нов и свеж пристап на погледот на свет. HDTV мониторите од серијата P70HD ќе Ве остават без здив со многу јасната и прецизна слика во живописни бои. Кристалниот врат на мониторот и ултра тенкиот дизајн ќе им вдахнат на Вашиот дом или на канцеларијата уште повеќе стил и простор. Уживајте во мултимедијалните содржини со HDTV мониторите од серијата P70HD.

6 Samsung SyncMaster F2080 F2080, Екран: 20, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1600x900, Светлина: 250 cd/m 2, Контраст: DC 1:1, Видлив агол: 178 /178, PVA матрица, Време на одзив: 8ms,, Интерфејс: D-Sub, 2xDVI-D, Сертификат за квалитет: TCO 05, TUV, Сталак: : pivot, се регулира по висина, вртлив; Шифра: X 8MS SyncMaster F2080 Samsung SyncMaster F2380 F2380, Екран: 23, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC 1:1, Видлив агол: 178 /178, PVA матрица, Време на одзив: 8ms, Интерфејс: D-Sub, 2x DVI-D, Сертификат за квалитет: TCO 05, TUV, Сталак: pivot, се регулира по висина, вртлив ; Шифра: X 8MS SyncMaster F2380 3D ГЕЈМЕРСКИ МОНИТОР Samsung SyncMaster 2233RZ 2233RZ, Екран: 22, LCD, Формат: 16:10, Максимална резолуција :1680x1050, Светлина: 300 cd/m², Контраст: DC 20000:1 Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 3ms, Интерфејс: DVI-D; Шифра :10 3MS SyncMaster 2233RZ 6.

7 Професионален квалитет на сликата SyncMaster F80 серија Со професионалниот квалитет на сликата, мониторите на серијата F80 се создадени да ги надминат Вашите очекувања! Унапредената технологија на сликата, вградена во мониторите на серијата F80, овозможува прикажување на релните бои на екранот и професионален квалитет на сликата која е појасна и попријатна од кога и да е. Форматот е оптимизиран за гледање на сите модерни мултимедијални содржини, и тоа на начин да не ги заморувате очите и при тоа да се чувствувате пријатно.

8 SyncMaster 2494HS/2494HM/2494SW Samsung SyncMaster 2494HS/2494HM/2494SW 2494HS, Екран: 23,6, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина:300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, HDMI, Интегрирани звучници; Шифра: HM, Екран: 24, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина:300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms,Интерфејс: D-Sub, DVI-D, HDMI, Сталак: pivot, се регулира по висина Интегрирани звучници и USB HUB, Шифра: SW, Екран: 24, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms,Интерфејс: D-Sub, DVI-D 5MS USB Samsung SyncMaster 2433LW 2433LW: Екран: 23,6", Формат:, Максимална резолуција:1920x1080 Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, D-Sub, DVI-D; Шифра: MS SyncMaster 2433LW Samsung SyncMaster 2494LW Екран: 23,6, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, Сертификат за квалитет: TCO 03 5MS SyncMaster 2494LW 8.

9 Зголемување на работниот простор SyncMaster 24" серија Со 24" монитори Samsung со формат на екранот можете да гледате две web страници една до друга. Широкиот агол на гледање му овозможува на Вашето око природно движење по екранот и заради поголемиот простор ќе можете да уживате во ненадминливото и пријатно искуство.

10 Samsung SyncMaster P2270/2370 P2270, Екран: 21,5, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 250 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, Интерфејс: DVI-I; Шифра: P2370, Екран: 23, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 250 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, Интерфејс: DVI-I; Шифра: SyncMaster P2270/P2370 НАСКОРО! Samsung SyncMaster P2270H/2370H P2270H: Екран: 21,5", Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 70000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, D-Sub, DVI-I, HDMI; Шифра P2370H: Екран: 23", Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 70000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, D-Sub, DVI-I, HDMI; Шифра: SyncMaster P2270H/2370H НАСКОРО! Samsung SyncMaster P2470H/2770H P2470H: Екран: 24", Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 70000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, D-Sub, DVI-I, HDMI; Шифра: P2770H: Екран: 27", Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 70000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, D-Sub, DVI-I, HDMI: Шифра SyncMaster P2470H/P2770H 10.

11 Технологија ослободена - во уметност SyncMaster P70 серија Ултра тенок и ултра елегантен, TOC дизајн со грациозно стилизиран кристален врат, Eco friendly технологија, и со врвен квалитет на сликата. Резултат е елегантен монитор кој повеќе потсетува на уметничко дело отколку на стандардна канцелариска опрема.

12 12. SyncMaster P2050N/P2250N/P2350N Samsung SyncMaster P2050/P2250/P2350 P2050, Екран: 20, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1600x900, Светлина 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив 2ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, Шифра: P2250, Екран: 21,5, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, Шифра: P2350, Екран: 23, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив 2ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, Шифра: Samsung SyncMaster P2050N/P2250N/P2350N P2050N, Екран: 20, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1600x900, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: P2250N, Екран: 21,5, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: P2350N, Екран: 23, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: SyncMaster P2050/P2250/P2350 Го задржуваме правото на печатарски грешки. Фотографиите на производите се индикативни. Samsung SyncMaster 2450H P2450H, Екран: 24, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC 70000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 2ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, HDMI SyncMaster 2450H

13 Допир на елеганција SyncMaster P50 серија Монитор кој овозможува одличен квалитет на сликата со неверојатна брзина. Инспириран од променливите бои на зајдисонцето и со фино обработени плочи како беспрекорен скапоцен камен, ToC дизајнот нуди освежувачка перспектива.

14 Samsung SyncMaster LD190N/LD220 LD190N, Екран: 18,5" LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1360x768, Светлина: 250 cd/m 2 Контраст: DC 20000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: LD220, Екран: 21,5" LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2 Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, USB, Шифра: :1 USB 5MS SyncMaster LD190N/LD220 Samsung SyncMaster 2243SW 2243SW, Екран: 21,5 LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс D-Sub, DVI, Сертификат за квалитет: TCO 03, Сталак Pivot, се регулира по висина, Шифра: SyncMaster 2243SW Samsung SyncMaster 2263UW 2263UW, Екран: 22, LCD, Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1680x1050, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC 8000:1 Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D, HDMI, Звучници 1.5Wx2ch; Шифра: Со своето all-in one решение овие монитори пружаат одлична работа, поволности и флексибилност на повеќекратни уреди. Со висококвалитетните сè во едно решeнија идеални се за видео конференции :10 5MS SyncMaster 2263UW Samsung SyncMaster 2033SW/2333SW 2033SW, Екран: 20, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1600x900, Светлина: 300 cd/m2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D; Шифра: SW, Екран: 23, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI-D; Шифра: SyncMaster 2033SW/2333SW 14.

15 Со создавањето простор заживува Вашата фантазија! Мониторите Samsung LD190N/LD220 пружаат подобрена продуктивност и повеќе уживање во работата. Направени сосема да одговараат на лаптоп компјутерите, овие монитори нудат пристап на поголем број задачи преку USB интерфејсот, а со нивното користење како секундарен екран значително ја олеснуваат и ја забрзуваат Вашата работа.

16 Samsung SyncMaster 933SN/2033SN/2233SN 933SN, Екран: 18,5" LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1360x768, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC 15000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: SN, Екран: 20 LCD, Формат:, Максимална резолуцја: 1600x900, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: SN, Екран: 21,5, LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub; Шифра: SyncMaster 943SN/2043SN/2243SN Samsung SyncMaster 943SN/2043SN/2243SN SyncMaster 933SN/2033SN/2233SN 943SN, Екран: 18,5" LCD, Формат:, Максимална резолуција: 1360x768, Светлина: 250 cd/m 2, Контраст: DC 15000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: Аналоген (D-Sub), Сертификат за квалитет: TC0'03; Шифра: SN, Екран: 20 LCD, Формат:, Максимална резолуцја: 1600x900, Светлина: 250 cd/m 2 Контраст: DC 15000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: Аналоген (D-Sub), Сертификат за квалитет: TC0'03; Шифра: SN, Екран: 21,5 LCD, Формат:, Максимална резолуцја: 1920x1080, Светлина: 300 cd/m 2 Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: Аналоген (D-Sub) Сертификат за квалитет: TC0'03; Шифра: Го задржуваме правото на печатарски грешки. Фотографиите на производите се индикативни. Samsung SyncMaster 2343NW/2343BW 2343NW: Екран: 23, Формат:, Максимална резолуција: 2048x1152, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, D-Sub, Шифра: BW: Екран: 23, Формат:, Максимална резолуцја: 2048x1152, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, D-Sub, DVI-D; Шифра: SyncMaster 2343NW/2343BW 16.

17 Монитори создадени да Ви угодат! SyncMaster серија Мониторите Samsung од серијата 33 ги одликува посебен дизајн, сензуално мазна линија и феноменален квалитет на сликата. Ќе ви пружат слика во која ќе уживате и ќе ви дадат сосема нов пристап во поглед на светот и работата. Со нивните технолошки иновации и сензација добивате нов статусен симбол.

18 Samsung SyncMaster 723/943N 723N: Екран: 17 LCD, Формат: 4:3, Максимална резолуција: 1280x1024, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 800:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5 ms, Интерфејс аналоген, Сертификат за квалитет: TCO 03; Шифра N: Екран: 19 LCD, Максимална резолуција: 1280x1024, Светлина: 300cd/m 2, Контраст: 8000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: аналоген, Сертификат за квалитет: TCO 03; Шифра: SyncMaster 943B Samsung SyncMaster 943B SyncMaster 723N/943N 943B: Екран: 19, Максимална резолуција: 1280x1024, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5 ms, Интерфејс: аналоген, D-Sub, DVI-D, Сертификат за квалитет: TCO 03, Сталак: Pivot, се регулира по висина; Шифра: Samsung SyncMaster 923/2223NW, 943/2243NW Екран: 923NW-19, 2223NW-22, Формат: 16:10, Максимална резолуција 1440x900(923NW), 1680x1050(2223NW), Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 1000:1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5 ms, Интерфејс: Аналоген, D-Sub, Сертификат за квалитет: TCO 03; Шифра: Екран: 943NW-19, 2243NW-22", Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1440x900(943NW), 1680X1050(2243NW), Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5 ms, Интерфејс: аналоген, D-Sub, Шифра: / :10 SyncMaster 923/2223NW 943/2243NW Го задржуваме правото на печатарски грешки. Фотографиите на производите се индикативни. SyncMaster 2233BW/2433BW Samsung SyncMaster 2233BW/2433BW 2233BW: Екран: 22, Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1600x1050, Светлина: 300 cd/ m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI, Шифра: BW: Екран: 24, Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1920x1200, Светлина: 300 cd/ m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI, Шифра: :10 Samsung SyncMaster 943/2243/2443BW Екран: 943BW-19, 2243BW-22, 2443BW-24 LCD, Формат: 16:10, Максимална резолуција: 1440x900(943BW), 1680x1050(2243BW), 1920x1200(2443BW), Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: DC :1, Видлив агол: 170 /160, Време на одзив: 5ms, Интерфејс: D-Sub, DVI, Сталак: Pivot, се регулира по висина; Шифра: , , :10 SyncMaster 943/2243/2443BW 18.

19 Тенки, елегантни и поволни SyncMaster 4:3 & 16:10 серија Стандардната Samsung LCD серија ви овозможува да уживате во работата, играта и мултимедијалната забава. Мониторите од серијата 23NW/43NW/ 43BW ги користиме како алат за ергономско унапредување на работењето кој ќе ја зголеми продуктивноста, ефикаснота и задоволството меѓу соработниците

20 Samsung SP-D400 D400, Вид: DLP, Max. Резолуција 1280x1024, Светлина: 4000ANSI, Контраст: 3000:1, Снага на лампата: 280W, Трајност на лампата: 2000h(normal), 2500h (economic), Формат на сликата: 4:3,, Приклучоци: D-sub, S-Video, RCA, HDMI, USB, RS-232, Поддржани формати: Full NTSC, PAL, SECAM, 480i, 576i, 480p, 576p, 720p, 1080i; Шифра: Samsung SP-D400 Samsung SP- P410M Samsung SP Samsung SP- P410M P410M, Вид: DLP, Резолуција 800x600, Светлина: 170ANSI, Контраст: 1000:1, Трајност на лампата: 30000H, Приклучоци: D-Sub, USB, PC, S-Video, Audio(Л/Д). Специјални карактеристики: Пренослив проектор, вградени звучници, мултимедијални функции. Мал, стилски, сензационален, вистински резултат на модерниот минимализам. Наменет за оние деловни корисници кои многу патуваат и на кои практичноста и ефикасноста им е најважна. Samsung SP-L200/L250/L300 L200, Вид: LCD, Резолуција 1024x768, Светлина: 2000ANSI, Контраст: 500:1, Трајност на лампата: 3000h(economic), 2500(normal), Формат на сликата: 4:3,, Приклучоци: Composite, S-Video, 2D-Sub, RS-232, Stereo 3.5 mm Mini-jack, Stereo RCA Jacks, Поддржани формати: NTSC, NTSC-4.43, PAL, PAL-M, PAL-N, PAL-60, SECAM480i, 576i, 480p, 576p, 720p, 1080i; Шифра: L250, Вид: LCD, Резолуција1024x768, Светлина: 2500ANSI, Контраст: 500:1, Трајност на лампата: 3000h (economic), 2500h (normal), Приклучоци: Component, Composite, S-Video, D-Sub, RS-232C, Stereo RCA Jacks, Stereo 3.5 mm Mini-jack, Звучници: 3Wx2, Поддржани формати: NTSC, NTSC-4.43, PAL, PAL-M, PAL-N,PAL-60, SECAM480i, 576i, 480p, 576p, 720p, 1080i L300, Вид: LCD, Резолуција 1024x768, Светлина: 3000ANSI, Контраст: 500:1, Трајност на лампата: 2500h (economic), 2000h (normal) Приклучоци: Composite, S-Video, D-Sub, HDMI, RS-232C, Stereo RCA Jacks, Stereo 3.5 mm Mini-jack, Звучници: 3Wx2, Поддржани формати: NTSC, NTSC-4.43, PAL, PAL-M, PAL-N, PAL-60, SECAM 480i, 576i, 480p, 576p, 720p, 1080i; Шифра: Samsung SP-L200/L250/L300

21 Зголемување и подобрување Проекторите Samsung го претставуваат самиот врв на одлично прикажната слика и нудат неспоредлива гледливост и беспрекорна забава-милиони живописни бои во брилијантна убавина и со интензивни детали. Неверојатниот AV квалитет, иновативните карактеристики и беспрекорниот стил пружаат надмоќна кино платформа за работа и за дома. Прецизен приказ - безгранична забава.

22 Сочувајте ги и оживејте ги Вашите сеќавања Исклучително елегантните дигитални рамки за слики Samsung овозможуваат совршен приказ на Вашите слики и претставуваат впечатлив детал во Вашиот дом или во работната средина кој ќе Ве потсетува на важните и драгоцени моменти во Вашиот живот. Со екранот со висока резолуција и со иновативните карактеристики едноставни се за употреба и уште поедноставни за уживање.

23 Го задржуваме правото на печатарски грешки. Фотографиите на производите се индикативни. Samsung SPF-71ES Samsung дигитална рамка за слики SPF-87H/107H 87H, Екран: 8, Резолуција: 800x480, Светлина: 200 cd/m 2, Контраст: 500:1, Интерна меморија: 1000MB, Екстерна меморија: SD, Друго: USB 2.0, Ултра тенок дизајн, Екран со висока резолуција, Различни варијанти на slideshow, Мини секундарен монитор (поврзување со PC преку USB), USB напојување; Шифра: H, Екран: 10", Резолуција: 1024x600, Светлина: 250 cd/m 2, Контраст: 500:1, Интерна меморија: 1000MB, Екстерна меморија: SD, Друго: USB 2.0, Ултра тенок дизајн, Екран со висока резолуција, Различни варијанти на slideshow, Мини секундарен монитор (поврзување со PC преку USB), USB напојување; Шифра: Samsung дигитална рамка за слики SPF-71ES Резолуција: 480x234, Светлина 200 cd/m 2,Контраст 500:1, Интерна меморија1gb, Екстерна меморија SD, Слот за SD картички; Шифра: Резолуција: 480x234, Светлина 200 cd/m 2, Контраст 500:1, Интерна меморија1gb, Екстерна меморија SD, Слот за SD картички; Шифра: Резолуција: 480x234, Светлина 200 cd/m 2, Контраст 500:1, Интерна меморија1gb, Екстерна меморија SD, Слот за SD картички; Шифра: Samsung SPF-87H/107H Samsung дигитална рамка за слики SPF-85P/105P 85P, Екран: 8, Резолуција: 800x600, Светлина: 200 cd/m 2, Контраст: 400:1, Интерна меморија: 1024MB, Екстерна меморија: SD/MMC/MS, аналоген приклучок за PC; Шифра: P, Екран: 10, Резолуција: 1024x600, Светлина: 300 cd/m 2, Контраст: 500:1, Интерна меморија: 1024MB, Екстерна меморија: SD/MS/CF, Приклучок: VGA, Интегрирана батерија која се полни, MP3, звучници; Шифра: Samsung SPF-85P/105P 23.

24

Матрица претставува правоаголна или квадратна шема од броеви и се запишува: Ред 1

Матрица претставува правоаголна или квадратна шема од броеви и се запишува: Ред 1 Матрици и математички операции со матрици Матрица претставува правоаголна или квадратна шема од броеви и се запишува: Колона Ред [] = Секој член или елемент од матрицата е обележан со индекси, на пр. а,

Detaljer

PROMOTIVNI PROIZVODI

PROMOTIVNI PROIZVODI PROMOTIVNI PROIZVODI Чадори ЧАДОР M-45188 - автоматско отварање - 8 панели - пластична рачка - ø 85 cm - цена со ддв: 190 ден. DONALD R-31116 - автоматско отварање - 8 панели - пластична рачка - ø 96x83см

Detaljer

Приемник кој вe воведува во новиот свет на HD резолуција УПАТСТВО. ЗА ДИГАТЕЛЕН САТЕЛИТСКИ ПРИЕМНИК hd dvb-s2

Приемник кој вe воведува во новиот свет на HD резолуција УПАТСТВО. ЗА ДИГАТЕЛЕН САТЕЛИТСКИ ПРИЕМНИК hd dvb-s2 Приемник кој вe воведува во новиот свет на HD резолуција УПАТСТВО ЗА ДИГАТЕЛЕН САТЕЛИТСКИ ПРИЕМНИК hd dvb-s2 Содржина 1 Општи мерки на безбедност... 4 1.1 Опасности... 4 1.2 Предупредувања... 4 1.3 Напомени...

Detaljer

Искористете го животот до максимум. Добредојдовте во светот на KIA.

Искористете го животот до максимум. Добредојдовте во светот на KIA. Новиот Животот е спектакуларен, живописен, непредвидлив и возбудлив од сите можни аспекти. Што и да се случи, каде и да одите и што и да откриете, Kia е со вас. Искористете го животот до максимум. Добредојдовте

Detaljer

Корисничко упатство. Контакт телефон: 02/15-600

Корисничко упатство. Контакт телефон: 02/15-600 Корисничко упатство www.nlbtb.com.mk Контакт телефон: 02/15-600 Брза навигација низ упатството Креирање на корисничко име на НЛБ Kлик Активација на корисничко име на НЛБ Kлик Плаќање преку НЛБ Kлик Грешки

Detaljer

УНИВЕРЗИТЕТ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ ТЕХНИЧКИ ФАКУЛТЕТ БИТОЛА ОТСЕК ЗА СООБРАЌАЈ И ТРАНСПОРТ

УНИВЕРЗИТЕТ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ ТЕХНИЧКИ ФАКУЛТЕТ БИТОЛА ОТСЕК ЗА СООБРАЌАЈ И ТРАНСПОРТ ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА МИНИСТЕРСТВО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НА РМ КАМПАЊА ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА СООБРАЌАЈОТ НА ПАТИШТАТА ПОЧИТУВАЈ ГИ ПРАВИЛАТА, ПОЧИТУВАЈ ГО ЖИВОТОТ УНИВЕРЗИТЕТ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ ТЕХНИЧКИ

Detaljer

Модернистички пристап-маршал Маклуан

Модернистички пристап-маршал Маклуан Семинарска работа на тема: Модернистички пристап-маршал Маклуан изработил: ментор : www.maturskiradovi.net Содржина: Вовед...3 Медуиумот е порака...6 Ладни и топли медиуми...7 Телевизијата како ладен медиум...8

Detaljer

Туризам, принципи и практика. Доц. д-р Сашко Граматниковски M-р Марина Стојмирова

Туризам, принципи и практика. Доц. д-р Сашко Граматниковски M-р Марина Стојмирова Туризам, принципи и практика 1 Доц. д-р Сашко Граматниковски M-р Марина Стојмирова 1 ТУРИЗМОТ КАКО СЛОЖЕНА ОПШТЕСТВЕНА, ЕКОНОМСКА И ПРОСТОРНА ПОЈАВА ТУРИЗМОЛОГИЈА, НАУКА ЗА ТУРИЗМОТ 1975 година - Белград

Detaljer

Упатство за користење на програмата. oxpriemen

Упатство за користење на програмата. oxpriemen Упатство за користење на програмата oxpriemen Јуни, 2009 Содржина: 1. Начин на работа ------------------------------------------------------------------------------ 5 1.1. Работа за администратор------------------------------------------------------------

Detaljer

Масло за 4-тактни мотори. Стапете во контакт со Информативниот центар за отрови

Масло за 4-тактни мотори. Стапете во контакт со Информативниот центар за отрови БЕЗБЕДНОСЕН ЛИСТ 1. ИМЕ НА ПРОИЗВОДОТ И КОМПАНИЈАТА Трговско име Husqvarna 4T 10W/40 Број на производот 531 00 92-85 (1.4L) Примена Масло за 4-тактни мотори Снабдувач Husqvarna AB Адреса SE 561 82 Huskvarna

Detaljer

Осигурување. Детеминирање на осигурувањето. Асс М р Христина Танеска

Осигурување. Детеминирање на осигурувањето. Асс М р Христина Танеска Осигурување Детеминирање на осигурувањето Асс М р Христина Танеска Литература: Фотов Р.: Осигурување, УТМС, 2011 Кочовиќ Ј., Шулејиќ П., Ракоњац Антиќ Т.: Осигурање, Економски факултет, Београд, 2010 Во

Detaljer

VODI^ ZA ORGANSKO PROIZVODSTVO NA SOJA Prof. d-r Qup~o MIHAJLOV

VODI^ ZA ORGANSKO PROIZVODSTVO NA SOJA Prof. d-r Qup~o MIHAJLOV VODI^ ZA ORGANSKO PROIZVODSTVO NA SOJA Prof. d-r Qup~o MIHAJLOV 1 Izdava~: Ministerstvo za zemjodelstvo, {umarstvo i vodostopanstvo - Skopje i 2-ri Avgust - [tip Lektor: Danica Gavrilova Pe~ati: 2-ri Avgust

Detaljer

ВОДИЧ ЗА ПРИВАТНИТЕ АГЕНЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ Регулатива, мониторинг и примена

ВОДИЧ ЗА ПРИВАТНИТЕ АГЕНЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ Регулатива, мониторинг и примена ВОДИЧ ЗА ПРИВАТНИТЕ АГЕНЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ Регулатива, мониторинг и примена 1 Оддел за квалификации и вработливост (EMP/SKILLS) Специјална акциона програма за борба против принудната работа (ДЕКЛАРАЦИЈА)

Detaljer

ANTI-AGING = БАВНО ДА СТАРЕЕМЕ

ANTI-AGING = БАВНО ДА СТАРЕЕМЕ ANTI-AGING = БАВНО ДА СТАРЕЕМЕ Стареењето е навика која еден зафатен човек воопшто не може да си ја дозволи. Андре Мороа, писател Современото општество станува сî повозрасно. Според статистиката, мажите

Detaljer

Produktkatalog for høsten 2005

Produktkatalog for høsten 2005 2005 Produktkatalog for høsten 2005 32 LCDHD-05 HD Ready 32 LCD TV Endelig er den her, QPVision 32 LCD TV som støtter HD Ready standarden for at du som kunde skal være sikker på at din TV kan ma mot kryptertesignaler

Detaljer

КОНТРОВЕРЗИИ ЗА ВЛАДИНИОТ ПРОЕКТ КОМПЈУТЕР ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ

КОНТРОВЕРЗИИ ЗА ВЛАДИНИОТ ПРОЕКТ КОМПЈУТЕР ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ КОНТРОВЕРЗИИ ЗА ВЛАДИНИОТ ПРОЕКТ КОМПЈУТЕР ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ Едни за порно, други за поарно И да ги фатам тие што кршат, не можам да ги избркам бидејќи средното е задолжително. Ако ги казнам, родителите ќе

Detaljer

Не биди пречка -патеката е за мечка

Не биди пречка -патеката е за мечка Пилот-проект Заштита на кафеавата мечка (Проектна активност за подигнување на јавната свест кај децата од постарата предучилишна возраст од 4,5-6 години за учебната 2009/2010) Градинка МАЈСКИ ЦВЕТ Објект

Detaljer

БИОМОЛЕКУЛИ НУКЛЕИНСКИ КИСЕЛИНИ. III ДЕЛ 2016 НАТАША РИСТОВСКА ИНСТИТУТ ПО ХЕМИЈА ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ ФАКУЛТЕТ, СКОПЈЕ

БИОМОЛЕКУЛИ НУКЛЕИНСКИ КИСЕЛИНИ. III ДЕЛ 2016 НАТАША РИСТОВСКА ИНСТИТУТ ПО ХЕМИЈА ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ ФАКУЛТЕТ, СКОПЈЕ БИОМОЛЕКУЛИ НУКЛЕИНСКИ КИСЕЛИНИ. III ДЕЛ 2016 НАТАША РИСТОВСКА ИНСТИТУТ ПО ХЕМИЈА ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ ФАКУЛТЕТ, СКОПЈЕ НУКЛЕИНСКИ КИСЕЛИНИ И НАСЛЕДНОСТ НУКЛЕИНСКИ КИСЕЛИНИ И НАСЛЕДНОСТ Генетските информации

Detaljer

Алкини АЛКИНИ. Органска хемија применета во фармација Институт за применета хемија и фармацевтски анализи Фармацевтски факултет, УКИМ, Скопје

Алкини АЛКИНИ. Органска хемија применета во фармација Институт за применета хемија и фармацевтски анализи Фармацевтски факултет, УКИМ, Скопје АЛКИНИ Електронска структура на алкините; Примена; Номенклатура; Киселост на алкините; Добивање на алкини; Реакции на алкини: редукција, хидрохалогенација, хидратација, халогенирање, озонолиза и алкилирање;

Detaljer

Prisliste Harman Kardon Oktober 2010 Netto Utsalg Audio/Video Receivere

Prisliste Harman Kardon Oktober 2010 Netto Utsalg Audio/Video Receivere Audio/Video Receivere AVR 160 5 x40 watt, 2 x 40 watt ( stereo ) 25A 9,1kg 3.056,- 5.500,- 678174 + Dolby Digital TrueHD / DTS HD Master Audio + HDMI(1,3a Switching) 3inn 1 ut AVR 260 7 x 50 watt, 2 x

Detaljer

Осигурување. Логистика. Асс М р Христина Танеска

Осигурување. Логистика. Асс М р Христина Танеска Осигурување Логистика Асс М р Христина Танеска Поим за логистика Логистиката е активност која се занимава со надминување на просторот и времето по најниска цена. Таа претставува кружен процес од набавка

Detaljer

Обнова на возниот парк и искуство со новите автобуси на ЈСП СКОПЈЕ. Чалоски Марко, дипл.маш.инж. Скопје,

Обнова на возниот парк и искуство со новите автобуси на ЈСП СКОПЈЕ. Чалоски Марко, дипл.маш.инж. Скопје, Обнова на возниот парк и искуство со новите автобуси на ЈСП СКОПЈЕ Чалоски Марко, дипл.маш.инж. Скопје, 17.09.2012 ЈАВНО СООБРАЌАЈНО ПРЕТПРИЈАТИЕ СКОПЈЕ (ЈСП СКОПЈЕ) ЈСП СКОПЈЕ е претпријатие од јавен

Detaljer

Предмет: I - Измена и допуна конкурсне документације за ЈНВВ 02/2016 МАТЕРИЈАЛ ЗА ДИЈАЛИЗУ

Предмет: I - Измена и допуна конкурсне документације за ЈНВВ 02/2016 МАТЕРИЈАЛ ЗА ДИЈАЛИЗУ Дел.број 02-946 Датум 23.11.2015. Предмет: I - Измена и допуна конкурсне документације за ЈНВВ 02/2016 МАТЕРИЈАЛ ЗА ДИЈАЛИЗУ Обавештавамо понуђаче да је конкурсна документација за ЈНВВ 02/2016 МАТЕРИЈАЛ

Detaljer

Обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност во руралните средини во Република Македонија

Обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност во руралните средини во Република Македонија Центар за Промоција на Одржливи земјоделски практики и рурален развој Обновливи извори на енергија и енергетска ефикасност во руралните средини во Република Македонија Проектот, Промотивна кампања за користење

Detaljer

Samsung 40" LeD-TV LE40M86BD

Samsung 40 LeD-TV LE40M86BD KomPLETT:no "'LE --.., NfTT1llJlJIO( Søk i Komplett Handlekurv Hao cj.l

Detaljer

На основу члана 108. Закона о јавним набавкама директор Дома здравља Др Јован Јовановић Змај Стара Пазова, доноси следећу:

На основу члана 108. Закона о јавним набавкама директор Дома здравља Др Јован Јовановић Змај Стара Пазова, доноси следећу: Посл.бр. 10-25/16/5 дн 09.12.2016. године Н основу члн 108. Зкон о јвним нбвкм директор Дом здрвљ Др Јовн Јовновић Змј Стр Пзов, доноси следећу: ОДЛУКУ О ДОДЕЛИ УГОВОРА О ЈАВНОЈ НАБАВЦИ З нбвку јвну нбвку

Detaljer

С О Д Р Ж И Н А. Број 128 Год. LXV Четврток, 22 октомври 2009 Цена на овој број е 220 денари.

С О Д Р Ж И Н А. Број 128 Год. LXV Четврток, 22 октомври 2009 Цена на овој број е 220 денари. Број 128 Год. LXV Четврток, 22 октомври 2009 Цена на овој број е 220 денари www.slvesnik.com.mk contact@slvesnik.com.mk С О Д Р Ж И Н А Стр. 2488. Закон за спречување судир на интереси (Пречистен текст)...

Detaljer

Текстот е извадок од ТРЕТ национален план за климатски промени :

Текстот е извадок од ТРЕТ национален план за климатски промени : Текстот е извадок од ТРЕТ национален план за климатски промени : CIP - Каталогизација во публикација Национална и универзитетска библиотека Св. Климент Охридски, Скопје 551.583(497.7) ТРЕТ национален план

Detaljer

ET BILDE SIER MER ENN TUSEN ORD

ET BILDE SIER MER ENN TUSEN ORD PROJEKTORER OG SKJERMER FOR Å SKAPE OPPMERKSOMHET 2007 Få ut ditt budskap. Sett sammen ord bilder og lyd. Koble din pc til projektoren eller den elegante LCD-skjermen. Samle ditt publikum og begynn forestillingen.

Detaljer

Аутомобиле СК Ексклузивен увозник за Македонија и Косово

Аутомобиле СК Ексклузивен увозник за Македонија и Косово ЦЕНОВНИК 500 Х City Look Д/НБ/04 Star 1.6 Etorq 1.4 TB Multiair II 16 V 1.3 Multijet II16 V 1.6Multijet II 16V 15,980 987,564 ден. 18,490 20,000 19,490 20,490 1,142,682 ден. 1,236,000 ден. 1,204,482 ден.

Detaljer

PRODUKTKATALOG DISPLAY

PRODUKTKATALOG DISPLAY PRODUKTKATALOG SHOPSERIES/EASYSERIES SHOP1-19 SHOP2-26 SHOP3-32 LCD-skjerm-str. 19 m/fot. 1 m. HDMI kabel, inkludert inntil 15 bilder i TV-boks samt en fri oppgradering av innhold. Kunde eier rettigheter

Detaljer

Lure løsninger i stua. Bruk av Linux til å hanskes med moderne utfordringer på hjemmebane

Lure løsninger i stua. Bruk av Linux til å hanskes med moderne utfordringer på hjemmebane Lure løsninger i stua Bruk av Linux til å hanskes med moderne utfordringer på hjemmebane Lure løsninger i stua Bruk av Linux til å hanskes med moderne utfordringer på hjemmebane Eller hvordan jeg sparte

Detaljer

НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ФЕДЕРАТИВНА РЕПУБЛИКА ЈУГОСЛАВИЈА 44.

НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ФЕДЕРАТИВНА РЕПУБЛИКА ЈУГОСЛАВИЈА 44. НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ФЕДЕРАТИВНА РЕПУБЛИКА ЈУГОСЛАВИЈА Среда, 22 јануари 1964 БЕЛГРАД БРОЈ 4 ГОД. XX 43. Врз основа на членот 217 став 1 точка 1 од Уставот на Социјалистичка Федеративна Република Југославија,

Detaljer

ДОЈРАН. ОПШТИНА ДОЈРАН Бр.01

ДОЈРАН. ОПШТИНА ДОЈРАН Бр.01 ДОЈРАН ОПШТИНА ДОЈРАН Бр.01 2009 2010 Обраќање Почитувани граѓани, Во недостаток на општинско јавно гласило ќе се обидеме со овој билтен да ги прикажеме активностите што се одвиваа во нашата општина последните

Detaljer

УКАЗ ЗАКОН ЗИ.

УКАЗ ЗАКОН ЗИ. СЛУЖБЕН ЛИСТ НА СФРЈ" излегува во издание на српскохрватски односно хрватскосрпски, словенечки, македонски, албански и унгарски Јазик. - Огласи според тарифата - Жиро сметка кај Службата на општественото

Detaljer

Innkjøpsveiledning for stasjonære PC-er

Innkjøpsveiledning for stasjonære PC-er Innkjøpsveiledning for stasjonære PC-er Autoritativ informasjon! Denne siden inneholder informasjon som er autoritativ og vedlikeholdes av IT-avdelingen. Denne siden beskriver hvilke stasjonære PCer som

Detaljer

Stasjonær PC Januar Priser og info. Se Brosjyre

Stasjonær PC Januar Priser og info. Se Brosjyre Stasjonær PC Januar 2010 Priser og info Se Brosjyre HP Compaq CQ2100SC stasjonær PC -1GB, 160GB, WLAN, Intel Atom 230 Produktnr.: NM951AA#UUW Kr: 2999,- inkl mva PAKKEPRIS med 22 Skjerm Kr: 3999,- (ordi:

Detaljer

Bærbare PC - November 08

Bærbare PC - November 08 Bærbare PC - November 08 Acer Aspire One A150 Intel Atom N270-8,9"CB, 1GB, 160 GB, Wlan, XP Home Blå LU.S050B.163 Kr: 3790,- inkl mva XP Home Kr: 3190,- inkl mva LINUX Test hos Dagens IT: "Det perfekte

Detaljer

KJØPEHJELP UPPLEVA. Integrerte TV- og lydløsninger

KJØPEHJELP UPPLEVA. Integrerte TV- og lydløsninger KJØPEHJELP UPPLEVA Integrerte TV- og lydløsninger GODT Å VITE Herdet glass må behandles forsiktig! En skadet kant eller ripet overflate kan føre til at glasset plutselig knuser, men aldri i skarpe skår

Detaljer

ZA SVIKUVAWE NA 17 TO GODI{NO SOBRANIE NA AKCIONERITE NA SKOPSKI PAZAR A.D. SO PREDLOG NA DNEVEN RED

ZA SVIKUVAWE NA 17 TO GODI{NO SOBRANIE NA AKCIONERITE NA SKOPSKI PAZAR A.D. SO PREDLOG NA DNEVEN RED Skopski pazar A.D. vo privatna sopstvenost za uslugi vo prometot i trgovija izvoz uvoz Br. 02-304/22- / 02.04.2014 god. Sk o p je Vrz osnova na ~len 384, 387 i 388 od Zakonot za trgovskite dru[tva Upravniot

Detaljer

KJØPEHJELP UPPLEVA. Integrerte TV- og lydløsninger

KJØPEHJELP UPPLEVA. Integrerte TV- og lydløsninger KJØPEHJELP UPPLEVA Integrerte TV- og lydløsninger GODT Å VITE Herdet glass må behandles forsiktig! En skadet kant eller ripet overflate kan føre til at glasset plutselig knuser, men aldri i skarpe skår

Detaljer

НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. Вторник, 22 февруари 2000 Скопје. а) Моторни бензини. в) Масло за горење - екстра лесно (ЕЛ)

НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. Вторник, 22 февруари 2000 Скопје. а) Моторни бензини. в) Масло за горење - екстра лесно (ЕЛ) СЛУЖБЕН ВЕСНИК НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Службен весник на Република Македонија" излегува по потреба. Рок за рекламации 15 дена. Вторник, 22 февруари 2000 Скопје Број 14 Год. LVI Аконтацијата за 2000година

Detaljer

Den nye Cytrac DX. Ny! Kompakt, Moderne og med en Fantastisk mottaksrekkevidde. Innovative Mobile Technology

Den nye Cytrac DX. Ny! Kompakt, Moderne og med en Fantastisk mottaksrekkevidde. Innovative Mobile Technology Den nye Cytrac DX Kompakt, Moderne og med en Fantastisk mottaksrekkevidde Ny! Innovative Mobile Technology Den nye Cytrac DX I mer enn 20 år har vi spesialisert oss på utvikling av parabolanlegg. Med Cytrac

Detaljer

АНКЕТА ЗА СТУДЕНТЕ ПРВЕ ГОДИНЕ СТУДИЈА

АНКЕТА ЗА СТУДЕНТЕ ПРВЕ ГОДИНЕ СТУДИЈА ВИСОКА ШКОЛА ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ И РАЧУНАРСТВА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА Војводе Степе 283, 11000 Београд www.viser.edu.rs e-mail:sekretarijat@viser.edu.rs Телефон: +381 11 2471 099 Факс: +381 11 2471 099 АНКЕТА ЗА

Detaljer

РАЧУНАРСКА ТЕХНИКА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ИЗБОРНИХ ПРЕДМЕТА ПРВЕ ГОДИНЕ ШКОЛСКA 2016/17. ГОДИНУ

РАЧУНАРСКА ТЕХНИКА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ИЗБОРНИХ ПРЕДМЕТА ПРВЕ ГОДИНЕ ШКОЛСКA 2016/17. ГОДИНУ РАЧУНАРСКА ТЕХНИКА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ИЗБОРНИХ ПРЕДМЕТА ПРВЕ ГОДИНЕ ШКОЛСКA 2016/17. ГОДИНУ Основне информације Руководилац студијског програма РТ: др Перица Штрбац, кабинет 511 Секретар студијског програма

Detaljer

Leddura Serie. Laser Leddura xt Lexinus Mensa. 70 inch. Smart innovation! Når nytenkende innovasjon leder.

Leddura Serie. Laser Leddura xt Lexinus Mensa. 70 inch. Smart innovation! Når nytenkende innovasjon leder. Laser Lexinus Mensa Leddura Serie Når nytenkende innovasjon leder. Den profesjonelle berøringsskjermen for interaktivitet. Opplev økt produktivitet, forbedret samarbeid og effektiv trening. - Aktiv IRO

Detaljer

(upublisert, april 2007) (необјављена песма, април 2007)

(upublisert, april 2007) (необјављена песма, април 2007) (Et blad) Jeg er et tre lyden du hører forteller deg at jeg står og gror jeg sprang gjennom stammen og ut roten var det livet jeg ikke kunne si du hører at jeg tenker med ord at jeg blir til et menneske

Detaljer

Laserserie. Laser. Leddura Lexinus Mensa. 84 inch UHD. Smart innovation! For når funksjonalitet teller.

Laserserie. Laser. Leddura Lexinus Mensa. 84 inch UHD. Smart innovation! For når funksjonalitet teller. Leddura Lexinus Mensa serie For når funksjonalitet teller. Skjermer i høy kvalitet passende for all slags bruk. Forbli tilkoblet publikumet ditt og vær så effektiv som mulig i et samarbeidende miljø. -

Detaljer

Bærbare PC - Januar 2009. Priser og info. Se Brosjyre

Bærbare PC - Januar 2009. Priser og info. Se Brosjyre Bærbare PC - Januar 2009 Priser og info Se Brosjyre Acer Aspire One D250 Intel Atom N280-10,1", 1GB, 250 GB, Win 7 Sort Produktnr.: LU.S670D.133 Kr.3699,- Inkl Mva Windows 7 CPU : Intel Centrino Atom Single

Detaljer

Digitale fotorammer. November 2008. Webshop: www.fotosentralen.no salg@fotosentralen.no Ordrefaks 800 35 249 Telefon 67 17 37 00

Digitale fotorammer. November 2008. Webshop: www.fotosentralen.no salg@fotosentralen.no Ordrefaks 800 35 249 Telefon 67 17 37 00 Digitale fotorammer November 2008 DIGITALE BILDERAMMER Kodak EasyShare P720 Disse rammene betjenes ved å trykke på felter på rammens passepartout, som korresponderer med tydelige ikoner på skjermen. Leveres

Detaljer

Digital Receiver - HDTV Receiver - HDTV Satellitt - Vantage VT-1 HD PVR

Digital Receiver - HDTV Receiver - HDTV Satellitt - Vantage VT-1 HD PVR Digital Receiver - HDTV Receiver - HDTV Satellitt - Vantage VT-1 HD PVR Vantage VT-1 HD PVR Tester i Tyske blader Beskrivelse Tekniske data Nedlastinger Tilbehør Beskrivelse VT-1 er den første Full HD-mottaker

Detaljer

И З В Е Ш Т А Ј ЗА РАБОТАТА НА КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА ПЕРИОДОТ ГОДИНА КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

И З В Е Ш Т А Ј ЗА РАБОТАТА НА КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА ПЕРИОДОТ ГОДИНА КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА И З В Е Ш Т А Ј ЗА РАБОТАТА НА КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА ПЕРИОДОТ 01.01.-31.12. ГОДИНА СКОПЈЕ, ФЕВРУАРИ 2009 ГОД КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА С О Б Р А Н И

Detaljer

Hvordan komme i gang. Sikkerhet først. Utpakking av dekoderen. Vedlikehold. kontakt med vann. Ta umiddelbart ut kontakten.

Hvordan komme i gang. Sikkerhet først. Utpakking av dekoderen. Vedlikehold. kontakt med vann. Ta umiddelbart ut kontakten. Hvordan komme i gang Sikkerhet først Fjernes dekselet på dekoderen kan dette føre til livsfarlig elektrisk støt Denne dekoderen er produsert i henhold til internasjonale sikkerhets standarder. Sikkerhetsreglene

Detaljer

ДВ код ТС Београд 20, јун 2015.

ДВ код ТС Београд 20, јун 2015. ДВ код ТС Београд 20, јун 2015. САДРЖАЈ 6-18 ЈУБИЛЕЈ ПРЕДУЗЕЋА Десет година Електромреже Србије 19 ПОТПИСАН УГОВОР О САРАДЊИ ИЗМЕЂУ ЈП ЕМС И EPEX SPOT Корак ближе циљу 20-21 ТС БЕОГРАД 20 Пуштање у погон

Detaljer

STIKKORDREGISTER. Numerics. innstillinger 50, 51 med VR 44 meny 24

STIKKORDREGISTER. Numerics. innstillinger 50, 51 med VR 44 meny 24 STIKKORDREGISTER Numerics 2 høyttalere 64 3D Now! 93 4 høyttalere 65 5.1 kanaler 65 6 høyttalere 65 7 høyttalere 65 8 høyttalere 65 A A3D definisjon av 93 AMD 93 anamorfe DVDer 93 åpne DVD-filer på harddisk

Detaljer

НО ВИ РЕ А ЛИ ЗАМ У СРП СКОМ ФИЛ МУ

НО ВИ РЕ А ЛИ ЗАМ У СРП СКОМ ФИЛ МУ Универзитет уметности у Београду, Факултет драмских уметности, Београд DOI 10.5937/kultura1754400M УДК 791.1(497.11) 2010/2015 прегледни рад НО ВИ РЕ А ЛИ ЗАМ У СРП СКОМ ФИЛ МУ Сажетак: Циљ овог ра да

Detaljer

Helse Vest IKT. Kundesenteret

Helse Vest IKT. Kundesenteret Helse Vest IKT Helse Vest IKT er totalleverandør av IKT-tjenester til spesialisthelsetjenesten i Helse Vest, og vi skal være den foretrukkede IKT-leverandøren basert på kostnadseffektivitet, kvalitet,

Detaljer

http://www.audiophile.no/utskrift.asp

http://www.audiophile.no/utskrift.asp Page 1 of 6 Denon DVD A1XVA Universalspiller DVD A1XVA er Denon s flaggskip, og kom i fjor høst i oppgradert utgave med oppskalering til 1080P. Den kan spille alt som finnes på a shiny disk, unntatt de

Detaljer

А К Т У Е Л Н А П И ТА ЊА РЕ СТ И Т У Ц И Ј Е У СР БИ Ј И

А К Т У Е Л Н А П И ТА ЊА РЕ СТ И Т У Ц И Ј Е У СР БИ Ј И Пре глед ни чла нак 349.412.2(497.11) doi:10.5937/zrpfns50-11665 Је ле на З. Ве се ли нов, управ ник по сло ва Ма т и ц е с рп с ке ve se li n ov.je le n a @g m a il.c o m А К Т У Е Л Н А П И ТА ЊА РЕ

Detaljer

NEBY HI FI CONCEPT AS, TLF: , FAKS: ,

NEBY HI FI CONCEPT AS, TLF: , FAKS: , NEBY HI FI CONCEPT AS, TLF: 23 23 43 60, FAKS: 23 23 43 69, SALG@NEBYHIFI.NO Audio pro Prisliste 25.04.2007 Stereo One Stereo One Komplett mini anlegg 2x30 watt forsterker RDS radio Sub utgang Leveres

Detaljer

Xcam våpenkamera manual

Xcam våpenkamera manual 2010 Xcam våpenkamera manual Trond Bartnes Big 5 AS, Steinkjer 06.05.2010 Innholdsfortegnelse Kapitel 1 - Beskrivelse av kameraet... 3 Kapitel 2 - Klargjøring av kameraet for bruk... 6 2.1 - Installering

Detaljer

Pure Vision Plasma TV

Pure Vision Plasma TV Pure Vision Plasma TV PURE PLEASURE PURE VISION Pure Vision Plasma TV.03 Pioneer PURE Vision Plasma TV er mer enn et TV. Det kombinerer feilfri teknologi med tidløs design og åpner for en helt ny verden

Detaljer

TRUST VIDEO CONSOLE VIEWER

TRUST VIDEO CONSOLE VIEWER TRUST VIDEO COSOLE VIEWER Brukerveiledning for hurtiginstallering Versjon 1.0 1 1. Innledning Denne veiledningen er beregnet på brukere av Trust Video Console Viewer. Ta kontakt med et av de Trust Customer

Detaljer

j UNI CEF-a Да нас је ве о ма ва жан дан за оп шти ну Ста ра Па зо ва, Куглаш Игор Ковачић првак света! Irig

j UNI CEF-a Да нас је ве о ма ва жан дан за оп шти ну Ста ра Па зо ва, Куглаш Игор Ковачић првак света! Irig www.sremskenovine.co.rs redakcija@sremskenovine.co.rs Година LIII Сремска Митровица Среда 13. фебруар 2013. Број 2711 Цена 40 динара у овом броју: ИНТЕРВЈУ ГОРАН ЈЕШИЋ: Стабилна позиција Владе Војводине

Detaljer

Arnstein Andreassen. Windows media series? Familie av digital media software

Arnstein Andreassen. Windows media series? Familie av digital media software Arnstein Andreassen Windows media series? Familie av digital media software 1 Windows media Format Windows Media Codecs Lyd Wma Wma 9 Professional Video Wmv WmvHD Proprietære codecs... Så følger reklamen..

Detaljer

ЕЛЕКТРОНИКА И ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈЕ

ЕЛЕКТРОНИКА И ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈЕ ЕЛЕКТРОНИКА И ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈЕ ШКОЛСКА 2016.-2017. I година основних студија РУКОВОДИЛАЦ СТУДИЈСКОГ ПРОГРАМА Др Славица Маринковић Кабинет 205 smarinkovic@viser.edu.rs ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈЕ МОБИЛНЕ ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈЕ

Detaljer

PJWX4141 PJWX4141N PJWX4141NI

PJWX4141 PJWX4141N PJWX4141NI Bærbar projektor med ekstra kort visningsavstand PJWX4141 PJWX4141N PJWX4141NI 11,7 cm fra veggen WXGA 3300 lumen Kan monteres på vegg Bilde på 48-80 tomme 3,0 kg Del informasjon når som helst, hvor som

Detaljer

EN LANG TRADISJON MED LEDENDE LCD-TEKNOLOGI

EN LANG TRADISJON MED LEDENDE LCD-TEKNOLOGI LCD-TV SOMMER 007 EN LANG TRADISJON MED LEDENDE LCD-TEKNOLOGI Sharp har blitt synonymt med LCD-teknologi. Helt siden lanseringen av den første lommekalkulatoren med LCD-skjerm i 973 har Sharp blitt forbundet

Detaljer

Струја 230V 400V 230V 400V

Струја 230V 400V 230V 400V Индустриски генератори 230V 400V 230V 400V EC3600 3,6 kva - 15,0A - 58 kg 78,990 EG4500 CL 4,5 kva - 17,4A - 79.4 kg 118,490 EC5000 5,0 kva - 19,5A - 75 kg 95,990 EG5500 CL 5,5 kva - 21,7A - 82.5 kg 127,990

Detaljer

FINLUX LED TV 32C32224F

FINLUX LED TV 32C32224F FINLUX LED TV 32C32224F BRUKSANVISNING Innhold Pakke ut TV apparatet / Tilbehør... 3 Montere / Fjerne stativ.... 4 Front / Visning høyre side samt betjening... 5 Baksiden og stikkontakter... 6 Fjernkontroll..

Detaljer

ANNONSE Hele dette bilaget er en annonse fra SIBA ANNONSE

ANNONSE Hele dette bilaget er en annonse fra SIBA ANNONSE Hele dette bilaget er en annonse fra SIBA 24 LED-TV 12V-KABEL FøLGEr med KAN BruKES SOm PC-SKjErm En TV for alle visjonen som ble virkelighet. En TV har ikke alltid vært hver manns eiendom. Det ville vi

Detaljer

Norsk. LCD-farge-TV i E24/E26-serien Brukerveiledning. Velkommen

Norsk. LCD-farge-TV i E24/E26-serien Brukerveiledning. Velkommen LCD-farge-TV i E24/E26-serien Brukerveiledning Velkommen Fraskrivelse BenQ Corporation gir ingen garantier, verken uttrykte eller impliserte, med hensyn til innholdet i dette dokumentet BenQ Corporation

Detaljer

CASIO lanserer 12 nye projektorer i tre nye kategorier. Nye dataprojektorer med hybrid-lyskilde

CASIO lanserer 12 nye projektorer i tre nye kategorier. Nye dataprojektorer med hybrid-lyskilde PRESSEMELDING For umiddelbar publisering CASIO lanserer 12 nye projektorer i tre nye kategorier Nye dataprojektorer med hybrid-lyskilde TOKYO, 29. mars 2011 CASIO Computer Co., Ltd., annonserer i dag planene

Detaljer

6 998,- DAGER 3 333,- 2 998,- SPAR 5000,- WILH. MOSEBY! SPAR 1665,- FANTASTISKE PRISER PÅ EN REKKE KVALITETSPRODUKTER FRA GRUNDIG

6 998,- DAGER 3 333,- 2 998,- SPAR 5000,- WILH. MOSEBY! SPAR 1665,- FANTASTISKE PRISER PÅ EN REKKE KVALITETSPRODUKTER FRA GRUNDIG DAGER FANTASTISKE PRISER PÅ EN REKKE KVALITETSPRODUKTER FRA GRUNDIG S O H G L A S R A U N A J T E D R E NÅ WILH. MOSEBY! 55 40 FULL HD-TV, 200 HZ PPR RIKS-TV, CANAL DIGITAL KABEL SMART-TV SPAR 1665,- 3

Detaljer

Sett forfra. Fokus, Landscape/Macro (landskap/makro) Opptakslampe Mikrofon (mono) Infrarød mottaker Ekstern mikrofonkontakt (stereo), 3,5 mm.

Sett forfra. Fokus, Landscape/Macro (landskap/makro) Opptakslampe Mikrofon (mono) Infrarød mottaker Ekstern mikrofonkontakt (stereo), 3,5 mm. Sett forfra Fokus, Landscape/Macro (landskap/makro) Linse Opptakslampe Mikrofon (mono) Infrarød mottaker Ekstern mikrofonkontakt (stereo), 3,5 mm NORSK AV-utgang HDMI -utgang 5 V DC-inngang Batterirom

Detaljer

FINLUX LED TV 32C32224F

FINLUX LED TV 32C32224F FINLUX LED TV 32C32224F BRUKSANVISNING Innhold Pakke ut TV apparatet / Tilbehør... 3 Montere / Fjerne stativ.... 4 Front / Visning høyre side samt betjening... 5 Baksiden og stikkontakter... 6 Fjernkontroll..

Detaljer

ЗАДАТАК ЗА ПРАКТИЧАН РАД

ЗАДАТАК ЗА ПРАКТИЧАН РАД МИНИСТАРСВО ПРОСВЕТЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗАЈЕДНИЦА МАШИНСКИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ XIX РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА МАШИНСКИХ ШКОЛА Ниш -. 0. 011. ЗАДАТАК ЗА ПРАКТИЧАН РАД ПОДРУЧЈЕ РАДА: МАШИНСТВО И ОБРАДА

Detaljer

INNHOLDSFORTEGNELSE. 1. Tilbehør 1. 2. Tilkobling og kontroll 2. 2.1 Bakpanel... 2 2.2 Fjernkontroll... 3. 3. Tilkobling 5

INNHOLDSFORTEGNELSE. 1. Tilbehør 1. 2. Tilkobling og kontroll 2. 2.1 Bakpanel... 2 2.2 Fjernkontroll... 3. 3. Tilkobling 5 INNHOLDSFORTEGNELSE 1. Tilbehør 1 2. Tilkobling og kontroll 2 2.1 Bakpanel... 2 2.2 Fjernkontroll... 3 3. Tilkobling 5 3.1 Tilkobling til TV... 5 3.1 Tilkobling av kabeltvsignal... 6 4. Oppsett 7 4.1 Første

Detaljer

Преглед и промене XML-a шифарника који се користе при електронском фактурисању медицинско-техничких помагала верзија 1.0.2

Преглед и промене XML-a шифарника који се користе при електронском фактурисању медицинско-техничких помагала верзија 1.0.2 Преглед и промене XML-a шифарника који се користе при електронском фактурисању медицинско-техничких помагала верзија 1.0.2 СЕПТЕМБАР 2012. 0. САДРЖАЈ 0. Садржај...2 1. Преглед и промене општих шифарника

Detaljer

Hurtigveiledning. Tilbehør som er inkludert. Plater for innspilling LX7500R. Norsk

Hurtigveiledning. Tilbehør som er inkludert. Plater for innspilling LX7500R. Norsk LX7500R Tilbehør som er inkludert 1 1 1 1 Hurtigveiledning Norsk 2 1 3 3 3 3 3 3 4 5 6 7 9! 8 0 DVD-systemet leveres med 1 2 front-, 1 senter- og 2 bakhøyttalere (se side 2) 2 1 subwoofer 3 6 høyttalerkabler

Detaljer

Bærbare PC - Mars 2009 Ta en Brosjyre

Bærbare PC - Mars 2009 Ta en Brosjyre Bærbare PC - Mars 2009 Ta en Brosjyre Acer Aspire One A150 Intel Atom N270-8,9"CB, 1GB, 160 GB, Wlan, XP Hom Blå LU.S050B.163 Kr: 3999,- inkl mva XP Kr: 2999,- inkl mva Linux! Test hos Dagens IT: "Det

Detaljer

Allsidige VAIO Fit multi-flip fra Sony setter en ny standard for bærbare PC-er

Allsidige VAIO Fit multi-flip fra Sony setter en ny standard for bærbare PC-er Pressemelding 4. SEPTEMBER 2013 Allsidige VAIO Fit multi-flip fra Sony setter en ny standard for bærbare PC-er Ingen kompromisser: En bærbar PC med alle funksjoner som forvandles til tre forskjellige modeller

Detaljer

Gjør. Ikke. Når du pakker opp din digitale dekoder, vennligst påse at følgende tilbehør er inkludert:

Gjør. Ikke. Når du pakker opp din digitale dekoder, vennligst påse at følgende tilbehør er inkludert: DTR 8820 Hvordan komme i gang Sikkerhet først Fjernes dekselet på dekoderen kan dette føre til livsfarlig elektrisk støt Denne dekoderen er produsert i henhold til internasjonale sikkerhets standarder.

Detaljer

T V - d e k o d e r t i l N e x t G e n T e l T V

T V - d e k o d e r t i l N e x t G e n T e l T V T V - d e k o d e r t i l N e x t G e n T e l T V Installasjonsveiledning (Modell: ISB2201 og ISB2231) Gratulerer med din nye TV-dekoder Din nye TV-dekoder vil gi deg muligheten til å se på TV fra NextGenTel

Detaljer

ДВАДЕСЕТДРУГО РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ РЕШЕЊА ИЗ ИЗ ЕНЕРГЕТСКЕ ЕЛЕКТРОНИКЕ

ДВАДЕСЕТДРУГО РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ РЕШЕЊА ИЗ ИЗ ЕНЕРГЕТСКЕ ЕЛЕКТРОНИКЕ МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ И СПОРТА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗАЈЕДНИЦА ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ДВАДЕСЕТДРУГО РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ РЕШЕЊА ИЗ ИЗ ЕНЕРГЕТСКЕ ЕЛЕКТРОНИКЕ за ученике трећег разреда смера

Detaljer

Kjenn din PC (Windows7)

Kjenn din PC (Windows7) Kjenn din PC (Windows7) Denne delen handler om hva man kan finne ut om datamaskinens hardware fra operativsystemet og tilleggsprogrammer. Alle oppgavene skal dokumenteres på din studieweb med tekst og

Detaljer

Dell OptiPlex MT - Core i GHz - 8 GB GB

Dell OptiPlex MT - Core i GHz - 8 GB GB Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Dell 08GRD+KB Dell OptiPlex 7040 - MT - Core i5 6500 3.2 GHz - 8 GB - 500 GB Spesifikasjon Generelt Plattformteknologi Intel vpro Technology Personlig datamaskin

Detaljer

Atea AS. Dell Vostro Pentium J GHz - 4 GB GB - Nordisk. Sentralbord: Produktinformasjon.

Atea AS. Dell Vostro Pentium J GHz - 4 GB GB - Nordisk. Sentralbord: Produktinformasjon. Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Dell PCHGF Dell Vostro 3252 - Pentium J3710 1.6 GHz - 4 GB - 500 GB - Nordisk Spesifikasjon Generelt Personlig datamaskin Bunttjenester 1 Year Dell Collect

Detaljer

Dell OptiPlex SFF - Core i GHz - 8 GB GB

Dell OptiPlex SFF - Core i GHz - 8 GB GB Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Dell VXY4D+KB Dell OptiPlex 7040 - SFF - Core i7 6700 3.4 GHz - 8 GB - 256 GB Spesifikasjon Generelt Plattformteknologi Bunttjenester Produktformfaktor

Detaljer

KAMERANYTT VÅR 2010 16 designprodukter uten sidestykk

KAMERANYTT VÅR 2010 16 designprodukter uten sidestykk KAMERANYTT VÅR 2010 16 16 designprodukter uten sidestykke Maksimal bildeglede Det finnes et kamera for enhver fotograf og for ethvert behov. Det perfekte kameraet ligger riktig i hånden. Det føles stabilt

Detaljer

SALG 4 998,- DAGER SALG SALG SALG SALG SPAR 3000,- 698,- 998,- SALG NYTTÅRSFEIRINGEN FORTSETTER HOS DIN GRUNDIG-FORHANDLER! DAB+ SPAR 800,- SPAR 300,-

SALG 4 998,- DAGER SALG SALG SALG SALG SPAR 3000,- 698,- 998,- SALG NYTTÅRSFEIRINGEN FORTSETTER HOS DIN GRUNDIG-FORHANDLER! DAB+ SPAR 800,- SPAR 300,- DAGER FANTASTISKE PRISER PÅ EN REKKE KVALITETSPRODUKTER FRA GRUNDIG NYTTÅRSFEIRINGEN FORTSETTER HOS DIN GRUNDIG-FORHANDLER! 800,- LITEN STØRRELSE STOR LYD... Grundig Ovation 3 CDS 8000 DEC DAB+ OG INTERNETTRADIO

Detaljer

Bruksanvisning. TV Adapter 2.0

Bruksanvisning. TV Adapter 2.0 Bruksanvisning TV Adapter 2.0 Takk Takk for at du valgte produktet vårt for å hjelpe deg til å høre bedre. For å kunne være bedre til hjelp har vi lagt stor vekt på å sørge for at den nye TVadapteren din

Detaljer

Martin Olsen, Lars- Petter Ahlsen og Jon- Håkon Rabben

Martin Olsen, Lars- Petter Ahlsen og Jon- Håkon Rabben Martin Olsen, Lars- Petter Ahlsen og Jon- Håkon Rabben Oppgave lab Del 1 Setup - BIOS 1. Hva slags CPU har maskinen? Beskriv de tekniske egenskapene ved CPU en. Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00 GHz 800MHz

Detaljer

Bærbare PC - Februar 2009 Ta en Brosjyre

Bærbare PC - Februar 2009 Ta en Brosjyre Bærbare PC - Februar 2009 Ta en Brosjyre Acer Aspire One A150 Intel Atom N270-8,9"CB, 1GB, 160 GB, Wlan, XP Hom Blå LU.S050B.163 Kr: 3999,- inkl mva XP Kr: 2999,- inkl mva Linux! Test hos Dagens IT: "Det

Detaljer

Marius Rogndalen Karlsen, Informatikk Lab oppgave

Marius Rogndalen Karlsen, Informatikk Lab oppgave Marius Rogndalen Karlsen, Informatikk Lab oppgave Del 1 Setup BIOS Jeg var på gruppe med Anders Gjerløw og Gustav Due på laboppgaven. 1. Maskinen har en Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40GHz. Clock Speed på

Detaljer

ПР ВА СРП КИ ЊА СПЕ ЦИ ЈА ЛИ СТА ПЕ ДИ ЈА ТАР НА ДЕ ЖДА СТА НО ЈЕ ВИЋ Др Бранислава Станимиров Дом здра вља Но ви Сад

ПР ВА СРП КИ ЊА СПЕ ЦИ ЈА ЛИ СТА ПЕ ДИ ЈА ТАР НА ДЕ ЖДА СТА НО ЈЕ ВИЋ Др Бранислава Станимиров Дом здра вља Но ви Сад ПР ВА СРП КИ ЊА СПЕ ЦИ ЈА ЛИ СТА ПЕ ДИ ЈА ТАР НА ДЕ ЖДА СТА НО ЈЕ ВИЋ Др Бранислава Станимиров Дом здра вља Но ви Сад Почетак савремене педијатрије везује се за 19. век када се педијатрија издвојила из

Detaljer

Stasjonær PC Februar 2009

Stasjonær PC Februar 2009 Stasjonær PC Februar 2009 Fujitsu Siemens AMILO La3415 -AMD Athlon 4450e, 2GB, 250GB CCE:NOR-101100-002 Kr 4390,- inkl mva Inklusive 3 års Norman antivirus Spesifikasjoner: Prosessor: AMD Athlon Dual-Core

Detaljer

2004-11. Teletarvike Järvinen Oy Toiviontie 1 FIN-33920 Pirkkala Finland. OrtoConnex Ab Box 703 S-174 27 Sundbyberg Sweden

2004-11. Teletarvike Järvinen Oy Toiviontie 1 FIN-33920 Pirkkala Finland. OrtoConnex Ab Box 703 S-174 27 Sundbyberg Sweden 2004-11 WWW.AURORAGROUP.DK 1 Xbox Tilbehør SL-2111 Xbox DVD Fjernkontroll Xbox design. Inntil 10 m. rekkevidde Gummiert overflate Infrarød teknologi Mange funksjoner for meny navigasjon. 1/24 260-001 4

Detaljer