SPORTSMASTER U510 U510UPRIGHT BIKE

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "SPORTSMASTER U510 U510UPRIGHT BIKE"

Transkript

1 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER U510 U510UPRIGHT BIKE ADVARSEL Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine, smerter i brystet eller andre unormale symptomer, stans treningen umiddelbart. Montering og bruk skal være i h.t. instruksene i denne bruker- manualen for å unngå person- skader og skader på sykkelen. Hold andre (inkl. barn og husdyr) på avstand når sykkelen er i bruk. Sjekk at alle bolter og skruer er godt festet før hver treningsøkt. Følg alle sikkerhetsinstruksjoner som gis i denne brukermanualen. Pass på: Maksimal brukervekt for U500 er 181 kg Sykkelen kan avvike noe fra illustrasjonen. MADE IN TAIWAN

2 Version: II SIKKERHETSINFORMASJON ADVARSEL: For å redusere risikoen for alvorlige skader, vennligst les følgende Sikkerhetsinformasjon før Studio U510 tas i bruk. 1. Les merkene med advarsler på sykkelen. 2. Les denne brukermanualen nøye og følg instruksjonene før sykkelen tas i bruk. Kontroller at sykkelen er satt sammen korrekt og at alle festepunkter er skrudd til. 3. Vi anbefaler at monteringen foretas av to personer; en holder og en skrur. 4. Pass på at barn og kjæledyr ikke oppholder seg I nærheten av sykkelen når det er i bruk. Barn må heller ikke tillates å bruke eller leke på sykkelen. 5. Det anbefales å bruke underlagsmatte under Studio U Plasser sykkelen på et fast og jevnt underlag. Den bør ikke stå på skjeve, ujevne gulv eller på flossetepper. 7. Kontroller om det er slitte eller løse deler på sykkelen før hver trening. 8. Stram til eventuelle løse deler før bruk. 9. Konsulter en idrettsmedisiner før du begynner å trene med mindre du allerede er i regelmessig trening og går til jevnlig helsekontroll. Hvis du føler deg svimmel eller får hodepine, brystsmerter eller andre unormale symptomer under trening, avslutt treningen umiddelbart og kontakt lege. 10. Følg rådene du får fra medisinsk/idrettsmedisinsk hold i forhold til oppbyggingen av ditt eget treningsprogram. 11. Velg alltid treningsform og belastning som passer din fysiske form. Kjenn dine begrensinger og ta hensyn til dem når du trener. 12. Bruk behagelig treningstøy som sitter godt uten løse deler som kan feste seg i sykkelen når du trener 13. Vi anbefaler at det brukes joggesko når sykkelen brukes. Sokker eller bar-bent anbefales ikke. 14. Hold begge føttene på pedalene mens du sykler. 15. Studio U510 skal ikke brukes av personer som veier over 180 kg. 16. Sykkelen skal kun brukes av en person om gangen. ADVARSEL: Før du starter et hvilket som helst treningsprogram er det sterkt anbefalt at du konsulterer din fastlege for å høre om du bør gjennomgå undersøkelser før du begynner å trene. Dette gjelder spesielt personer over 35 år, personer som aldri har trent regelmessig, gravide, samt personer som lider av alvorlige sykdommer eller har familiær historikk med slike. LES OG FØLG SIKKERHETSINSTRUKSENE SOM GIS HER FOR Å REDUSERE RISIKOEN FOR PERSONSKADER. 1

3 FØR DU STARTER Takk for at du valgte Studio U510. Vi er stolt over å levere kvalitetsapparater som dette, og håper at det vil gi mange timer kvalitetstrening for alle som bruker sykkelen. Det er bevist at regelmessig fysisk aktivitet for de aller fleste har en positiv effekt på fysisk og psykisk helse. Mange blir fanget av daglige gjøremål og tidspress slik at det blir liten tid til fysisk aktivitet. Studio U510 gjør det mulig å trene på en enkel, effektiv og tidsbesparende måte. Før du leser videre, studér illustrasjonen under og gjør deg kjent med de ulike delene. Les manualen nøye før du tar sykkelen i bruk. Konsoll Håndtak Sete Puls Sensor Flaske- Holder Justeringsspak Underarms-støtte Frontstamme Hovedenhet Bakre støtteben Transporthjul Pedal Høydenivå skrue VERKTØY SOM FØLGER MED TIL MONTERINGEN: T- PIPENØKKEL 17mm) PIPENØKKEL (13mm) FLATJERN (17mm) 2 UNBRACONØKKEL (5 mm) STJERNETREKKER (6mm)

4 DELELISTE SKRUER OG BOLTER Denne oversikten skal hjelpe deg til lettere å finne de riktige skruene og boltene i monteringsprosessen. Plassér skivene samt enden på boltene og skruene på sirklene nedenfor for å kontrollere korrekt diameter. Bruk skalaen til å kontrollere lengden på bolter og skruer.. MERK: Lengden på alle bolter og skruer unntatt de med flate hoder er målt fra under hode til enden av bolten/skruen. Bolter og skruer med flate hoder er målt fra toppen av hodet til enden av bolten eller skruer. Etter å ha pakket ut delene, åpne posen med monterings-settet og kontroller at du har fått alt som er listet opp under. Merk: Noen av disse kan allerede være montert på delene. HARDWARE KIT Part No. and Description Q TY 74 Lock Washer (M8) 4 76 Washer (8x38x2.0t) 4 85 Screw (M4x20mm) 4 87 Bolt (M5xp0.8x15mm) Bolt (M8xp1.25x65mm) Bolt (M10xp1.5x25mm) Bolt (M6xp1.0x12mm) 2 3

5 DELER TIL MONTERING Pakk ut delene som skal monteres og kontroller at alt er med og uten skader i hht oversikten under. Ikke kast emballasjen før sykkelen er ferdig montert. Verktøy og monteringssett med bolter etc er inkludert i pakken. Konsoll Konsolldeksel Håndtaksdeksel Underarmsstøtte Flaskeholder & foring Pedaler Høydenivå skruer Håndtak Deksel til frontstolpen Frontstamme Fremre og bakre støtteben Hovedenhet 4

6 MONTERINGSVEILEDNING Legg alle delene ut på et ryddet område. Ta av plast, papp og isopor og plasser dette i transportesken. Ikke kast emballasjen før all montering er ferdig. Les monteringsveiledningen trinn for trinn før du begynner selve monteringen. vi Illustrasjon 1 nivåskrue Støtteben Justeringsplate Nivåskrue(19) Illustrasjon 2 nivåskrue Støtteben STEP 1 Montering av Nivåskruer & Støtteben a. Fest 4stk Nivåskruer (19) på Fremre Støtteben (2) og Bakre Støtteben (3). b. Skru til Nivåskruen (19) så langt opp i Støttebenene (2, 3) at skru-linjen blir borte, som vist på Illustrasjon 1 oppe til høyre. c. For å stabilisere og gjøre monteringen av Støttebenene (2, 3) lettere, anbefales det å legge en isoporkloss under Hovedenheten. (1). Justeringsplate Skruelinje Nivåskrue (19) JUSTERING AV HØYDE- NIVÅSKRUE: Når sykkelen er plassert der den skal brukes, kontroller at den står stabilt uten å vippe. Står den ustabilt, juster på følgende måte: Skru Nivåskruen (19) opp et lite hakk slik at Justeringsplaten kan løsnes og skues ned. d. Fest Fremre Støtteben (2) til Hovedenheten (1) med 2stk Skiver (8x38x2.0t)(76), 2stk Låseskiver (M8)(74) og 2stk Bolter (M8Xp1.25x65mm)(99). e. Fest Bakre Støtteben (3) til Hovedenheten (1) med 2stk Skiver (8x38x2.0t)(76), 2stk Låseskiver (M8)(74) og 2stk Bolter (M8Xp1.25x65mm)(99). MERK: Hvis sykkelen står ustabilt, juster høydenivå skruene på støttebenene i hht forklaringen til høyre. Skru Nivåskruen opp/ned slik at sykkelen står stabilt. Skru Justeringsplaten opp mot Støttebenet igjen slik at Nivåskruen låses i posisjonen som får sykkelen til å stå stødig som vist i Illustrasjon 2. 5

7 MONTERINGSVEILEDNING MERK: Ikke skru ut Muttrene (109) under monteringen. STEP 2 Sammenkopling av kabler a. Kople sammen Midtre Hovedkabel (113) til Nedre Hovedkabel (114). Pass på at kablene ikke klemmes/skades. STEP 3 Montering av Frontstammen a. Referer til FIG. 1, sjekk at 2stk Låsemuttere (M10xp1.5)(109) sitter forhåndsmontert i fronten på Hovedenheten (1) (de er ikke skrudd til slik at festebraketten på Frontstammen kan tres ned mellom mutrene og hovedenheten). b. Tre Frontstammen (5) ned i Hovedenheten (1) og fest den med 2 stk Bolter (M10xp1.5x25mm)(101) med bruk av T-pipenøkkelen som vist. Deretter skrus de to forhånds monterte Låsemutrene (M10xp1.5)(109) godt til. STEP 4 Montering av Frontstammedekselet a. Fest Høyre deksel (39) og Venstre deksel (39) til Frontstammen (5) med 2 stk Bolter (M5xp0.8x15mm)(87) på hver side og Skrue (M4x20mm)(85) på venstre side. STEP 5 Kopling av Hovedkabel og Konsoll a. Kople sammen Øvre Hovedkabel (112) og Midtre Hovedkabel (113). Pass på at kablene ikke klemmes/skades. b. Kople sammen Øvre Puls-sensor kabel (118) og Midtre Puls-sensor kabel (119). Pass på at kablene ikke skades. c. Plasser Konsollet (31) på Frontstammen (5) og fest med 4stk Bolter (M5xp0.8x15mm)(87) som skrus inn fra baksiden. 6

8 MONTERINGSVEILEDNING STEP 6 Puls-sensor kabel a. Kople sammen Midtre Puls-sensor kabel (119) og Nedre Puls-sensor kabel (120). Pass på at kablene ikke skades. STEP 7 Montering av Håndtak, Konsolldeksel og Håndtaksdeksel MERK: Av hensyn til forsendelse er 4 stk Bolter (M8xp1.25x16mm)(95) og 4stk Låseskiver (M8)(74) forhåndsmontert på Frontstammen (5). a. Skru ut de 4 Boltene (M8xp1.25x16mm)(95) og de 4 Låseskivene(M8)(74) fra Frontstammen (5). b. Tre Håndtaket (6) inn i Frontstammen (se illustrasjonen over) og skru fast med de 4 Boltene (M8xp1.25x16mm)(95) og de 4 Låseskivene (M8)(74). c. Fest Konsolldekselet (33) til Konsollet (31) med 4stk Bolter (M5xp0.8x15mm)(87). d. Fest Øvre og Nedre Håndtaksdeksel (34) (35) til Frontstammen (5) med 3stk Skruer (M4x20mm)(85) og 2stk Bolter (M5xp0.8x15mm)(87). 7

9 MONTERINGSVEILEDNING STEP 8 Montering av Underarms-støttene a. Fest Underarmsstøttene (28) til Håndtaket (6) med 2 stk Bolter (M6xp1.0x12mm)(102). STEP 9 Drikkeflaskeholder og Pedaler MERK: Av hensyn til forsendelse er 2stk Bolter (M5xp0.8x25mm)(88) forhåndsmontert på Frontstammen (5). a. Fest Foringen (36) og Drikkeflaskeholderen (37) til Frontstammen (5) med 2 stk Bolter (M5xp0.8x25mm)(88). b. Skru inn Høyre Pedal (12) i klokkeretning inn i Høyre Krank (se illustrasjonen over). Stram godt til. Gjenta det samme på venstre siden, men her skal venstre Pedal skrus mot klokkeretningen. Stram godt til her også Siste trinn i monteringen er å sjekke at alle bolter og mutre er skrudd godt til. Etter at det er gjort er sykkelen klar til bruk. 8

10 BRUKSVEILEDNING HVORDAN JUSTERE VINKELEN PÅ KONSOLLET For å få ønsket vinkel på konsollet, bruk begge hender til å hold øvre og nedre del av konsollet (område A og B) og forsiktig skyve konsollet til riktig posisjon JUSTERING AV SETEHØYDEN MAN KAN JUSTERE SETEHØYDEN MENS MAN SITTER Mens man sitter med bena hvilende på pedalene, trekk opp Justeringsspaken (23) for å justere setehøyden. Press setet ned for å senke høyden eller stå på pedalene og la setet gli opp for å øke høyden. Når setet er i riktig posisjon, slipp Justeringsspaken (23) til du hører et «klikk. 23 HVORDAN FLYTTE PÅ SYKKELEN Løft opp sykkelen i bak-kant med med to hender og grep på Bakre støtteben. Trill sykkelen forsiktig til ønsket plassering Pass på at gulvet har jevn overflate når du triller sykkelen. 9

11 OVERSIKT OVER KONSOLLET OG BETJENINGSKNAPPENE Høytaler Høytaler Inngang MP3/CD spiller Utgang hodetelefon Mute knapp Konsollet og displayet på sykkelen kan avvike noe fra illustrasjonen. Konsollknapper: Betegnelse START PAUSE STOP UP DOWN BACK Funksjon/beskrivelse Trykk START for å starte treningen. Trykk PAUSE for å sette alle funksjoner i pause-status under treningen. Alle data i displayet vil gå i pause-status og fryses bortsett fra PULSE verdien Trykk STOP for å stoppe programmet du trener etter, alle data vil gå tilbake til utgangspunktet bortsett fra PULSE verdien Trykk UP for å øke motstanden under trening Trykk DOWN for å redusere motstanden under trening Trykk BACK tfor å gå tilbake til forrige side/bilde 10

12 KONSOLLINSTRUKS BETJENINGSKNAPPER Konsollets betjeningsknapper: H.R. Trend: Trykk H.R. Trend for å se pulsgrafen din. Grafen blir automatisk oppdatert hvert minutt hvis brukerens puls registreres av konsollet. MERK: Pass på å hold begge hendene over pulssensorene på håndtakene eller bruk pulsbelte (best) for at pulsen skal registreres og grafen komme frem. Trykk H.R. Trend en gang til for å returnere til treningsprogrammet. STATISTICS: Trykk STATISTICS for å se treningsverdiene dine. MERK: Knappen kan trykkes når som helst under treningen for å se denne treningsinformasjonen. KONSOLLINSTRUKS KONSOLLFUNKSJONER Konsollfunksjoner: PULSE: Bruk pulsbelte eller hold begge hender på Pulse Sensorene som er på styret. Pulsen vil vises i displayet få sekunder etter at kommer opp. Pulsregistrering fra pulsbelte er normal en sikrere og mer presis måte å registrere puls på Hvis hendene ikke plasseres riktig over hånspuls-sensorene eller er tørre og det derfor ikke registreres puls på noen sekunder, vil konsollet skru av pulsregistreringen. Plasser henda på nytt på Håndpuls-sensorene, og pulsen vil på nytt leses og vises. WATT: Vises i området: 0 ~ 999 Watt. 11

13 CONSOLE INSTRUCTIONS CONSOLE FUNCTION LEVEL: Viser: 1 ~ 16 motstandsnivåer. SPEED: Viser hastighet i området: 0.0~99.9 km/h. TIME: Teller opp: Hvis det ikke er satt tid for økten, vil TIME telle opp fra 0:00 til maksimalt 99:59 minutter. Teller ned: Hvis tid defineres (5:00 TIL 99:00; med 1 MINUTS ØKNING PER TRYKK), vil konsollet telle ned fra den valgte tiden til 0:00. DISTANCE: Viser distanse i området: 0.0~99.9 km/h. RPM: Viser tråkk per minutt i området: 0~255. CALORIES: Viser kaloribruk i området: 0~9999. METS: Definisjon: MET eller metabolic equivalent er et begrep som ofte brukes for å anslå eller angi en gjennomsnittpersons metabolske nivå rate, og er mengden oksygen en gjennomsnittsperson som sitter bruker. En MET er den energien eller oksygeneten det koster å sitte stille et minutt 1 MET= 3.5ml/kg/min (kroppen bruker 3.5 milliliters oksygen hvert minutt per kilo kroppsvekt), er energien (oksygen) kroppen bruker når man sitter stille og fks leser en bok. Desto hardere kroppen arbeider (trener), desto mer oksygen forbrukes og da blir MET tallet høyere. Hvis du trener på nivå 7 METS, betyr det at du trener ca 7 ganger hardere enn du ville gjort ved å sitte stille og du forbruker ca 7 ganger oksygenet du ville brukt ved å sitte stille.. Aktivitet som brenner 3 til 6 METs ansees som moderat intensitet / fysisk aktivitet. Aktivitet som brenner > 6 METs ansees høy intensitet / fysisk aktivitet. 12

14 Betjening Power ON: Tråkk med frekvens over 25rpm for å få strøm til konsollet. Konsole vil nå vise stand-by skjermen slik: Power Off: Konsollet vil automatisk skru seg av etter 60 sekunderds inaktivitet. MERK: Konsollet vil skru seg av når som helst hvis de oppladbare batteriene går tomme. Hvis man sykler med mer enn 35rpm (tråkk/minutt), vil batteriene lades opp. Startbilde: Stand-by bildet vises i 3 sekunder, deretter skifter skjermen til Startbildet: Startbildet I Startbildet er det 3 hovedvalg mht å komme i gang 1. Quick Start: Starter økten direkte i Maunelt Program uten noen definerte verdier. Tid teller opp. 2. Profile: inkluderer Basis profil og Avansert (Advanced) profil. 3. Heart Rate Control (60%, 65%, 70%, 75%, 80% og 85%) 13

15 BETJENING QUICK START Quick Start: 1. Trykk Quick Start på Startbildet. Etter at Quick Start er valgt, følgende nedtelling vil vises. Nedtelling vises hver gang man går inn i en av Hovedsidene. 2. Gå inn på Hovedsiden slik: Trykk H.R. Trend for å se puls-diagram under treningen. Trykk BACK for å gå tilbake til forrige side Trykk STOP for å stoppe programmet du trener etter. Alle data vil gå tilbake til utgangspunktet unntatt PULSE verdien Trykk PAUSE for å stoppe alle funksjoner midlertidig under treningen. Alle date på skjermen vil stoppe opp unntatt PULSE verdien Trykk STATISTICS for å se dine gjennomsnittlige treningsverdier Trykk UP for å øke motstands nivået under treningen Trykk DOWN for å redusere motstandsnivået under treningen Trykk START for å starte treningen 14

16 BETJENING PROFIL Profil: 1. Trykk Profile på Startsiden. 2. Gå til siden for valg av Profil. Main Profile Selecting Her er det 2 treningsprofiler å velge mellom:. Basic Profile: 6 ulike treningsprogram er tilgjengelige. Advanced Profile: også her kan man velge mellom 6 ulike treningsprogram. 15

17 BETJENING BASIC PROFILE A Basic Profile betjening: 1. Trykk Basic Profile. 2. Velg blant seks ulike treningsprogram: Valgmulighetene er Manual, Fitness, Random, Rolling, Fat Burn, Ascent, i alt 6 program med hver sin profil. Trykk den programprofilen du ønsker å trene etter. MERK: I Random profilen vil treningsforløpet variere fra gang til gang Trykk BACK for å gå tilbake til forrige side. Trykk NEXT for å gå videre til innlegging av Vektinformasjon. Trykk QUICK START for å starte treningen med en gang uten å definere flere verdier.. 3. Her skal du legge inn brukervekt-informasjon. Det kan legges inn vekt i området: 30 ~ 181 kgs. MERK: Displayet kan kun vise 30~181kgs Trykk BACK for å gå tilbake til forrige side. Trykk QUICK START for å starte treningen med en gang uten å definere flere verdier Trykk NEXT for å gå videre og legge inn ønsket TID (TIME). 16

18 BETJENING BASIC PROFILE 4. Nå kan ønsket lengde på treningsøkten defineres; vises i området: 5:00 ~ 99:00. MERK: Display kan kun vise 5:00 ~ 99:00 Trykk BACK for å gå tilbake til forrige side. Trykk NEXT for å starte treningen Eller trykk QUICK START for å starte treningen. B Under trening kan du også se pulsutvikling og gjennomsnittsverdier fortløpende: H.R. Trend: Trykk H.R. Trend for å se pulsgrafen din. Grafen blir automatisk oppdatert hvert minutt hvis brukerens puls registreres av konsollet. MERK: Pass på å hold begge hendene over pulssensorene på håndtakene eller bruk pulsbelte (best) for at pulsen skal registreres og grafen komme frem. Trykk H.R. Trend en gang til for å returnere til treningsprogrammet.. STATISTICS: Trykk STATISTICS for å se treningsverdiene dine. MERK: Knappen kan trykkes når som helst under treningen for å se denne treningsinformasjonen. 17

19 BETJENING ADVANCED PROFILE A Advanced Profile Instruksjon: 1. Trykk Advanced Profile. 2. Her kan du velge ulike programprofiler. Valgmulighetene inkluderer Constant Power (jevn kraft), Iron Man (stor variasjon), Mountain, Weight Lose, Interval, Valley, i alt 6 profiler vist nedenfor. Trykk ønsket program. Constant Power: Program med Watt Kontroll; Watts vises i området: 30 ~350 watt Før oppstart av CONSTANT POWER PROGRAM, les om forskjellen mellom CONSTANT POWER (kontsant kraft) og CONSTANT RESISTANCE (konstant motstand) funksjon: Level Control (Konstant Motstand) i de fleste Watt Control (Konstant Kraft) i Constant Power program treningsprogram Her avhenger motstanden av tråkkfrekvensen (tråkk/minutt, kalt RPM) RPM RESISTANCE -- Motstanden endrer seg ikke selv om tråkkfrekvensen (RPM) økes eller reduseres i Level Control Modus under treningen. Dvs at uansett hvor fort du tråkker vil motstanden være uendret. RPM RESISTANCE ; RPM RESISTANCE For å opprettholde konstant kraftbruk (målt i Watt) (watt-målet setter du selv før økten), vil computeren registrere brukerens tråkkfrekvens/rpm. Hvis RPMs (tråkk/minutt) øker, vil Motstanden reduseres (blir lettere.) Motsatt, Motstanden øker (tyngre motstand) når tråkkfrekvensen (RPM verdien) reduseres ved at man tråkker saktere 18

20 BETJENING ADVANCED PROFILE 3. Nå er du i Weight bildet og skal legge inn brukervekt; vekt vises i området: 30 ~ 181 kg. MERK: Vekt vises I området 30~181kg Trykk QUICK START for å Trykk BACK for å gå tilbake et steg starte uten mer innlegging av data/programmering Trykk NEXT for å gå til TIME, dvs definering av treningstid 4. Nå kan ønsket lengde på treningsøkten defineres; vises i området: 5:00 ~ 99:00 MERK: Tiden vises i området 5:00 ~ 99:00 minutter Trykk BACK for å gå tilbake et steg Trykk NEXT for å starte Eller trykk QUICK START for å starte programmet immediately. B Under trening kan du også se pulsutvikling og gjennomsnittsverdier fortløpende: H.R. Trend: Trykk H.R. Trend for å se pulsgrafen din. Pulsen registreres og lagres automatisk hvert 60 sekund hvis konsollet mottar pulssignaler. MERK: Pass på å hold begge hendene over pulssensorene på håndtakene eller bruk pulsbelte (best) for at pulsen skal registreres og grafen komme frem. Trykk H.R. Trend en gang til for å returnere til treningsprogrammet. 19

21 STATISTICS: Trykk STATISTICS for å se treningsverdiene dine. MERK: Knappen kan trykkes når som helst under treningen for å se denne treningsinformasjonen BETJENING HEART RATE CONTROL PROFILE A Heart Rate Control Instruksjon: 1. Trykk Heart Rate Control i åpningsbildet. 2. Nå er du i Weight bildet og skal legge inn brukervekt; brukervekt vises i området: 30 ~ 181 kg. MERK: Vekten vises i området 30~181kgs Trykk BACK for å gå tilbake et steg. Trykk QUICK START for å starte uten mer innlegging av data/programmering. Trykk NEXT for å gå videre til TIME og legge inn ønsket treningstid 20

22 BETJENING HEART RATE CONTROL PROFILE 3. Nå kan ønsket lengde på treningsøkten defineres; vises i området: 5:00 ~ 99:00 MERK: Tiden vises i området 5:00 ~ 99:00 minutter Trykk BACK for å gå tilbake et steg Trykk NEXT for å legge inn alder. Eller trykk QUICK START for å starte uten mer innlegging av data/programmering 4. I Set Your Age bildet skal brukers alder legges inn. Alder vises I området: 5 ~ 99 år. MERK: Alder vises i området 5 ~ 99 år. Likevel: selv om displayet gjør det mulig å legge inn alder helt ned til 5 år anbefales ikke at sykkelen brukes av barn! Trykk BACK for å gå tilbake et steg 5. På Gender siden kan du angi brukers kjønn. Trykk NEXT for å angi brukers kjønn Eller trykk QUICK START for å starte uten mer innlegging av data/programmering Trykk BACK for å gå tilbake et steg Trykk QUICK START for å starte uten mer innlegging av data/programmering Trykk NEXT for å definere pulsmål. 21

23 BETJENING HEART RATE CONTROL PROFILE 6. Velg pulsnivået du vil styre treningen etter. (60%, 65%, 70%, 75%, 80% eller 85% av maks. pulsen din). MERK for H.R.C. Programmene: 60%, 65%, 70%, 75%, 80% og 85% av maksimalpuls fremkommer av en formel for teoretisk maksimalpuls. For enkelte vil den reelle maksimalpulsen avvike den teoretiske. Kjenner du maksimalpulsen, korriger aldersverdien du legger inn: Formel for Menn: % av (220 din alder) Legg inn en alder som gjør at (220-alder) gir makspulsen din Formel for Kvinner: % av (225 din alder) Legg inn en alder som gjør at (225-alder) gir makspulsen din Trykk BACK for å gå tilbake til forrige side. Trykk NEXT for å starte treningen Eller trykk QUICK START for å starte treningen B Under trening kan du også se pulsutvikling og gjennomsnittsverdier fortløpende: H.R. Trend: Trykk H.R. Trend for å se pulsdiagrammet ditt. Pulsutviklingen oppdateres hvert minutt hvis konsollet registrerer brukerens pulssignaler. MERK: Bruk pulsbelte eller plasser hendene på pulssensorene på håndtaket for å få pulsen registrert. Pulsbelte er det mest stabile av de to. Trykk H.R. Trend en gang til for å gå tilbake til treningsprogrammet. STATISTICS: Trykk STATISTICS for å se de gjennomsnittlige tren ingsverdiene dine. MERK: Dette kan man gjøre når som helst i løpet av treningsøkten. Trykk Back for å gå tilbake til treningsprogrammet. 22

24 Retningslinjer for kondisjonstrening Hvordan du begynner din treningsøkt/treningsprogram vil avhenge av din fysiske form. Dersom du har vært en lengre periode uten regelmessig fysisk aktivitet anbefaler vi at du starter med relativt korte økter. Du kan deretter øke i tid og intensitet ette hvert som kondisjonsnivået øker. I starten vil du kanskje kun orke korte økter med moderat/høy puls. Men etter seks til åtte uker vil du merke en forbedring i ditt kondisjonsnivå. Vær allikevel oppmerksom på at denne progresjonen er individuell. Det kan dermed både ta noe lenger eller kortere tid enn de anslåtte seks til åtte uker før du merker at kondisjonene har blitt bedre. Disse tingene er viktig å huske på for å få optimalt utbytte av alle treningsøkter: Bruk en kvalifisert rådgiver for å få personlig oppfølging ift trening og kosthold Begynn treningen rolig, med realistiske mål satt i samarbeid med en kvalifisert fagperson. Bruk pulsmåling til å trene med ønsket motstand. Treningsintensitet For å optimalisere treningen er det viktig at treningen foregår med riktig intensitet. Finn din makspuls og pulsområdet du får best treningsutbytte av ved å se på tabellen under. NB! Merk at dette kun er en indikasjon på maksimal hjertefrekvens og pulssoner, og at det kan være individuelle avvik. For øking av kondisjon er det gunstig å trene med en hjertefrekvens på 55 % til 90 % av din maksimale hjertefrekvens. Dersom du har trent lite kondisjon tidligere Age Target Heart Rate Zone Average Max. Heart anbefaler vi at du i starten trener de fleste (55% ~ 90% of Max. Rate 100% øktene med hjertefrekvens i laveste del av Heart Rate) skalaen. Deretter kan du øke til å ha flere og beats per minute 200 beats per minute lengre økter med hjertefrekvens i midtre eller beats per minute 195 beats per minute høyeste del av sonen beats per minute 190 beats per minute beats per minute 185 beats per minute For å måle beats per minute 180 beats per minute hjertefrekvens beats per minute 175 beats per minute manuelt, legg to beats per minute 170 beats per minute finger på pulsåren på håndleddet eller beats per minute 165 beats per minute på halsen. Hold deg beats per minute 160 beats per minute i bevegelse mens du foretar målingen. Tell slag beats per minute 155 beats per minute i ti sekunder. Deretter ganges dette antallet beats per minute 150 beats per minute med seks, så har du din hjertefrekvens på det gitte tidspunktet. Alternativt kan du bruke et pulsklokke med tilhørende belte som vil kunne gi deg fortløpende informasjon om ditt pulsnivå. Sportsmaster har også belter som kommuniserer direkte med computerne på kondisjonsapparatene. 23

25 OPPVARMING OG NEDTRAPPING Oppvarming Hensikten med oppvarming er å forberede kroppen på trening og derved minimere risikoen for skader. Varm opp minst 5 minutter før tøying eller aerobic trening. Velg aktivitet som øker hjertefrekvensen og varmer opp muskulaturen som skal trenes. Oppvarming kan fks være hurtig gange, jogging, hoppe tau eller løpe på stedet. Tøying Forsiktig tøying mens muskulaturen er varm etter grundig oppvarming samt etter styrke og aerobic trening er viktig. Muskulatur som har blitt varm er ikke så utsatt for skader som kald muskulatur. Tøy forsiktig med jevn bevegelse uten rykk og hold posisjonen i 15 til 30 sekunder. NB Brå bevegelse må unngås! Øvelser med tøyning av benas bakside ved å presse overkroppen fremover er en øvelse som mange kjenner til. Den utføres gjerne fra sittende posisjon eller stående med delte ben. NB Slik tøyning skal kun utføres med strak kors-rygg og over et ben av gangen. Dette for å unngå at den sterke benmuskulaturen skal holde igjen så mye at det er ryggen som får den største belastningen. Forsiden av lårmuskulaturen kan enkelt tøyes ved å stå på et ben og det andre bøyd i kneleddet. Støtt deg med en hånd, ta tak i ankelen på det bøyde benet med den andre hånden og trekk den forsiktig bak og opp samtidig som hoften føres frem Nedtrapping Hensikten med nedtrapping er å få kroppen til å kvitte seg med slaggstoffene som danner seg under treningen og komme tilbake i hvile-status slik at den kan begynne å bygge seg opp igjen minutters bevegelse i lavt/moderat tempo etterfulgt av enkel uttøyning bør gjennomføres etter hver treningsøkt.. 24

26 DELE LISTE (engelske navn er behold for å gjøre bestilling av deler enklere) NO. Item Name Q'ty 1 Main Frame 1 2 Front Stabilizer 1 3 Rear Stabilizer 1 4 Seat Post 1 5 Upright Post 1 6 Handlebar 1 7 Left Cover 1 8 Right Cover 1 9 Upper Chain Cover 1 10 Crank Cover 2 11 Left Pedal 1 12 Right Pedal 1 13 Belt (762J8) 1 14 Belt (1092J8) 1 15 Pulley (235) 1 16 Magnet 1 17 Pulley (120) 1 18 EndCaps 4 19 Leveler 4 20 Transportation Wheels 2 21 Seat 1 22 Seat Lower Case 1 23 Adjustment Bar 1 24 Slider 1 25 Seat Post Sleeve 1 26 Upper Foam Grip 2 27 Foam Grip 2 28 Hand Wrist Pad 2 29 Pulse Sensor Top Housing 2 30 Pulse Sensor Bottom Housing 2 31 Console 1 32 Battery Door 1 33 Console Bracket 1 34 Upper Handlebar Decoration Cover 1 NO. Item Name Q'ty 35 Lower Handlebar Decoration Cover 1 36 Accessory Tray Support Pad 1 37 Accessory Tray 1 38 Left Upright Post Sleeve 1 39 Right Upright Post Sleeve 1 40 Front Aluminum Upright Cover 1 41 Rear Aluminum Upright Cover 1 42 Air Pressure Bar 1 43 Seat Adjustment Lever 1 44 Fixed Stand 1 45 Spacer 1 46 Cable 1 47 Cable Spring 1 48 Roller Axle 1 49 Stand Spring 1 50 Spacer Stand 1 51 Arc Washer 1 52 Resistor 1 53 Controller 1 54 Right Mounting Plate 1 55 Left Mounting Plate 1 56 Generator 1 57 Adaptor Bracket 1 58 One Way Pulley (51) 1 59 One Way Bearing(2520) 1 60 Axle 1 61 Crank Shaft 1 62 Left Crank 1 63 Right Crank 1 64 Idler Arm 1 65 Axle Connection Cap 1 66 Idler Wheel Spacer 1 25

27 67 Idler Spring 1 68 Bearing (6004) 8 DELELISTE (engelske navn er behold for å gjøre bestilling av deler enklere) NO. Item Name Q'ty NO. Item Name Q'ty 69 Square Key (6x6x15mm) 1 99 Bolt (M8 p mm) 4 70 E-Ring Bolt (M8 p mm) 4 71 C-Ring Bolt (M10 p1.5 25mm) 2 72 Eye Bolt Bolt (M6 p1.0 12mm) 4 73 Tension Bracket Bolt (L=35mm) 2 74 Lock Washer (M8) Nut (M6 p1.0) 3 75 Washer ( t) Nut (M8 p1.25) 3 76 Washer ( t) Nylon Nut (M6 p1.0) 2 77 Washer ( t) Thin Nylon Nut (M8 p1.25) 8 78 Washer ( t) Nylon Nut (M8 p1.25) 6 79 Washer ( t) Nylon Nut (M10 p1.5) 4 80 Washer ( t) Flange Nut (M10 p1.25) 1 82 Washer ( t) Nut (M10 p1.25) 1 83 Screw (M3 10mm) Upper Connection Wire 1 84 Screw (M3 25mm) Middle Connection Wire 1 85 Screw (M4 20mm) Lower Connection Wire 1 86 Screw (M5 18mm) Controller Connection Wire 1 87 Bolt (M5 p0.8 15mm) Sensor Connection Wire 1 88 Bolt (M5 p0.8 30mm) Sensor Wire & Stand 1 89 Bolt (M5 p0.8 75mm) Upper Pulse Sensor Wire 1 90 Bolt (M6 p1.0 10mm) Middle Pulse Sensor Wire 1 91 Bolt (M6 p1.0 20mm) Lower Pulse Sensor Wire 2 92 Bolt (M8 p mm) Generator Connection Wire 2 93 Bolt (M10 p1.5 30mm) TFT Battery Connection Wire 1 94 Bolt (M8 p mm) TFT Battery 1 95 Bolt (M8 p mm) TFT Battery Bracket 2 96 Bolt (M10 p1.5 45mm) Spacer (4.6mm) 1 97 Bolt (M8 p mm) Spacer (36mm) 1 98 Bolt (M8 p mm) 1 1

28 SPLITT-TEGNING SOM VISER ALLE DELER MED NUMMER: 27

Brukermanual. Studio U400 ADVARSEL

Brukermanual. Studio U400 ADVARSEL Brukermanual Studio U400 ADVARSEL Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine,

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ProBike Art. nr. 557 016

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ProBike Art. nr. 557 016 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ProBike Art. nr. 557 016 Modell UE-7016 VIKTIG INFORMASJON Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne bruksanvisningen. Eieren av trimapparatet er ansvarlig

Detaljer

Brukermanual. Studio R400 WARNING

Brukermanual. Studio R400 WARNING Brukermanual Studio R400 WARNING Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel, får hodepine,

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual

Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual Sportsmaster sittesykkel RB100 Brukermanual 1. HOVED-DELER Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Ant A Hovedenheten 1 J Sete 1 B Setestamme 1 K Pedal-høyre 1 C Bakre støtteben 1 L Pedal-venstre 1 D Fremre

Detaljer

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual

Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual Sportsmaster Trimsykkel U100i Brukermanual 1. Deler til montering Del Beskrivelse Ant Del Beskrivelse Del A Hovedramme 1 H Fremre deksel 1 B Styre 1 I Høyre fotpedal 1 C Fremre Støtteben 1 J Venstre fotpedal

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual

Sportsmaster Ellipsetrener E100i. Brukermanual Sportsmaster Ellipsetrener E100i Brukermanual 1. Oversiktsillustrasjon 1 2. Deleliste hoved-deler for montering DEL Beskrivelse Ant DEL Beskrivelse Ant A Hovedenhet 1 H Venstre sidedeksel til frontledd

Detaljer

Benefit B520 Sykkel 91102

Benefit B520 Sykkel 91102 Benefit B520 Sykkel 91102 1 B520 Allen Key Carriage Bolt M8 Allen Bolt M7*P1.0*30MM 1 1 Regular Washer * 12x1t 2 Curved Washer Acorn Nut for M8 Bolt Box Spanner 1 Spring Washer *2t Screwdriver 1 2 Monteringstegning

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC1.0/TX1.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Titanium Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3

245 elliptical. NF Product no. 104103 KH-70201 2005-06, version 3 245 elliptical NF Product no. 104103 KH-0201 2005-0, version 3 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse.

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening.

Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. DBS KODIS MAGETIC 352 1 Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. Kjære kunde, Vi takker for at du valgte en programmerbar magnetsykkel og ønsker

Detaljer

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic

BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BRUKERMANUAL for 550 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3-4 MONTERING 9-11 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 COMPUTER 12-14 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0

TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK TC2.0/TC3.0/TX2.0/TXF3.0 TITANIUM KONSOLLBRUKERHÅNDBOK Computer Knapp Kjør-knapp Rotere i-drive-bryteren for å justere innstillingsverdier eller motstandsnivåer, vri med klokken for å øke og mot klokken for å minke. Motstandsnivåer

Detaljer

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic

BRUKERMANUAL. for. 345 Magnetic BRUKERMANUAL for 345 Magnetic BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 SJEKKLISTE, MONTERING 8 DELELISTE 3 4 MONTERING 9 13 OVERSIKTSDIAGRAM 5 6 COMPUTER 14 15 SMÅDELER 7 TRENINGSINSTRUKSJONER

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

Viktig sikkerhetsinstruks

Viktig sikkerhetsinstruks Varenr: 104578 Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta når du skal benytte sykkelen.

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

BRUKERVEILEDNING. New picture of the bike with new computer

BRUKERVEILEDNING. New picture of the bike with new computer BRUKERVEILEDNING NO New picture of the bike with new computer Dette kvalitetsproduktet er designet, produsert, testes og sertifisert for avansert trening I hjemmet. Kjære kunde, Vi vil gjerne takke deg

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Art. Nr: 104581 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim

Detaljer

Casall EB400 Sykkel 91002

Casall EB400 Sykkel 91002 Casall EB400 Sykkel 91002 Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: EB400 No:J-12 Screw M3*14L(2) NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer 7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

5.2 cycle. Art. Nr. 107038

5.2 cycle. Art. Nr. 107038 5.2 cycle Art. Nr. 107038 1 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er

Detaljer

Casall EB200 Sykkel 91001

Casall EB200 Sykkel 91001 Casall EB200 Sykkel 91001 EB200 NO:J-1 Aorra Nut for M8 Bolt(4) No:J-6 Spring Washer φ7*2t(2) No:J-4 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-8 C-shape knob M7*55L(1) No:J-4 C-shape knob M7*65L(1) No:J Metal cover

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Sikkerhetsmessige forhåndsregler WARNING: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne sykkelen er kun produsert for hjemmetrening.

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 430 RUNNER

BRUKERMANUAL for EXERFIT 430 RUNNER 333 BRUKERMANUAL for EXERFIT 430 RUNNER BUILT FOR HEALTH 1 INTRODUKSJON Denne tredemøllen er designet og konstruert for problemfritt bruk og trening. Vi anbefaler deg å lese nøye igjennom brukermanualen

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING 230 Spinner FX BRUKSANNVISNING UF-9.2G-FX-NF 1 Delekart 2 Deleliste NAVN PÅ DEL DEL NR. NAVN PÅ DEL DEL NR. hovedramme 1 bremseklosser 44 krank deksel 10 brems armer 45 krank bolt 11 brems bolt rund 46

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler:

Sikkerhetsmessige forhåndsregler: BRUKERMANUAL Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat.

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 Monteringstrinn 1 1. Løsne de forhåndsmonterte skruene på fremre (J) og bakre (J4) stabilisator. 2. Fest fremre og bakre stabilisator til hovedrammen med 2 vognbolter (K2), muttere

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

PROGRAMMERBAR TRIMSYKKEL DBS CHAMP 6011

PROGRAMMERBAR TRIMSYKKEL DBS CHAMP 6011 PROGRAMMERBAR TRIMSYKKEL DBS CHAMP 6011 - 2 - Disse kvalitetsproduktene er konstruert, produsert, testet og godkjent for avansert mosjonstrening. Kjære kunde, Vi takker for at du valgte en programmerbar

Detaljer

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003

Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Casall X600 ELLIPSEMASKIN 93003 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING

Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Benefit Bike B320 MAGNETISK TRENINGSSYKKEL 91109 BRUKSANVISNING Viktig sikkerhetsinformasjon Ta vare på bruksanvisningen til fremtidig bruk. 1. Det er viktig å lese hele bruksanvisningen før utstyret monteres

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006

BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 BRUKERHÅNDBOK BT10.5 91006 1 BT10.5 K-10 Carriage Bolt M8*P1.25*55MM (4) NO.K-1 Metal cover (1) K-5 Allen Bolt M7*P1.0*30MM (1) NO.K-7 T-shape knob M7*65L(1) NO.K-6 Bushing NO.K-9 Acorn Nut for M8 Bolt

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic

BRUKERMANUAL for 650 Magnetic BRUKERMANUAL for 650 Magnetic INNHOLD Forholdsregler 2 Sjekkliste 3 Smådeler 4 Deleliste 5 Oversiktsdiagram 7 Montering 9 Computer 15 Treningsinstruksjoner 23 FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene

Detaljer

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M

Brukerveiledning. 440 cycle SRS-137M Brukerveiledning 440 cycle SRS-137M DELE-SKISSE Deleliste Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 HOVEDRAMME 1 49 LAGER 2 2 VENSTRE KJEDEDEKSEL 1 50 LAGER IC1735-FT 1 3 HØYRE KJEDEDEKSEL

Detaljer

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical

BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BRUKERMANUAL for 535 Elliptical BUILT FOR HEALTH INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 MONTERING 9-11 DELELISTE 3-4 COMPUTER 12-14 OVERSIKTSDIAGRAM 5-6 TRENINGSINSTRUKSJONER 15-16 SMÅDELER 7 SERVICE 17 SJEKKLISTE,

Detaljer

UNIVERSAL TRAINER LA-1447

UNIVERSAL TRAINER LA-1447 UNIVERSAL TRAINER LA-1447 ====Bruksanvisning ===== Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 140 kg. b)

Detaljer

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg.

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg. Art. Nr: 101304 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær

Detaljer

MINISTEPPER LA-1525. Bruksanvisning

MINISTEPPER LA-1525. Bruksanvisning MINISTEPPER LA-1525 Bruksanvisning Viktig: A) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-8 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 120 kg. B) Foreldre bør være oppmerksomme

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

CROSS TRAINER 400. Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1

CROSS TRAINER 400. Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1 CROSS TRAINER 400 Gresv.no. 107837 KH-704 2005-06, Vers. 1 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke

Detaljer

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual

ROWER MACHINE R600 II. Owner s Manual 94006 ROWER MACHINE R600 II N Owner s Manual Important: Please locate your serial number and record in the box below for service support purposes. Serial number here: 2 Hardware chart R600 II M-2 Screw

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic

BRUKERMANUAL For 370 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 370 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner UF-9.2F-F-XXL 05.03.2007 V01 BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD *SIKKERHET OG VEDLIKEHOLD.... 3 *TILBEHØR... 4-5 *MONTERING Deleliste...... 6 Trinn for trinn....7-9 *OPERASJONER

Detaljer

NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500. Brukerveiledning

NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500. Brukerveiledning NORDIC Cycle 5.0 PL- 21500 Brukerveiledning Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic

BRUKERMANUAL For 335 Magnetic ccc BRUKERMANUAL For 335 Magnetic BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstruksjoner Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitte deler. Dersom du skulle overlate dette apparatet til en annen person, forsikre

Detaljer

SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL

SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL SPORTSMASTER STUDIO E600 BRUKERMANUAL Innhold Tips før montering..... 02 Plassering av apparatet..02 Viktige sikkerhetshensyn....03 Spesifikasjoner....05 Oversikt -monteringssett.....06 Deleliste.........07

Detaljer

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019

Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 Casall INFINITY 1.3B Sykkel 91019 INFINITY 1.3B No:J-2 Allen Bolt M7*P1.0*30L (1) No:J-4 Spring Washer?7*2t(2) No:J-3 Regular Washer?7*1t(2) No:J-5 Bushing φ12*40l (1) No:J-8 Metal cover (1) No:J-7 Screw

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL

BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL BRUKERMANUAL 250 ELLIPTICAL Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. 1. Denne maskinen er kun beregnet til

Detaljer

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM

HERTZMASTER. 400 cycle. Brukermanual UF-983CA-HM HERTZMASTER Brukermanual 400 cycle UF-983CA-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas

Detaljer

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER

BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BRUKERVEILEDNING for 810 ROWER BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHOLDSREGLER 2 OVERSIKTSDIAGRAM 8-9 SJEKKLISTE 3 DELELISTE 10-11 SMÅDELER 4 COMPUTER 12-13 MONTERING 5-7 TRENINGSINSTRUKSJONER 14-15 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

Bodyfit 110 PL- 01012. Brukerveiledning

Bodyfit 110 PL- 01012. Brukerveiledning Bodyfit 110 PL- 01012 Brukerveiledning Viktig sikkerhetsinstruks Forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd på en slik måte at den skal gi maksimal sikkerhet. Likevel er det noen forhåndsregler du bør ta

Detaljer

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere

Detaljer

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2

290 cycle. NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 290 cycle NF Art. Nr: 101216 BP205E 2006/2007, Version 2 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 190 cycle Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING. QF-2008 2006/2007, Version 1

EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING. QF-2008 2006/2007, Version 1 EXERFIT VIBRO 100 MONTERINGSANVISNING OG BRUKERVEILEDNING QF-2008 2006/2007, Version 1 FORHÅNDSREGLER OG SIKKERHET Les alle forhåndsregler og instruksjoner før du tar apparatet i bruk. Dette er et hjemmetreningsapparat

Detaljer

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9 BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før du benytter deg av vektbenken.

Detaljer

Bruksanvisning. Art. nr: 106106

Bruksanvisning. Art. nr: 106106 Bruksanvisning Art. nr: 106106 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

NORDIC Elliptical E2 Brukerveiledning

NORDIC Elliptical E2 Brukerveiledning RDIC Elliptical E2 Brukerveiledning Dette produktet er designet for hjemmetrening. Kjære kunde, Vi vil gjerne takke deg for at du valgte RDIC Elliptical E2, og ønsker deg mange fremgangsrike og underholdene

Detaljer

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 595 Spinner FX MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 1 Detaljert delekart 2 DELE LISTE: No. Beskrivelse Spesifikasjoner Antall 1 Hovedramme 1 2 Bakre Stabilisator 1 3 Fremre Stabilisator 1 4 Sete 1 5

Detaljer

330 cycle Brukerveiledning

330 cycle Brukerveiledning 330 cycle Brukerveiledning SRS-968M-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 240 Rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 240 Rower BRUKERMANUAL for Exerfit 20 Rower BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD MONTASJEDELER... MONTASJEMATERIELL... 5 DELELISTE... 5 MONTASJEINSTRUKSJONER... 7 BRUKSANVISNING... 9 SPESIFIKASJONER... 9 VIKTIG VEDRØRENDE

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 SETTVERKTØY OG SKRUESETT Liste R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1)

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinTech Art. nr. 555 312 Modell D12 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Sykkelen skal kun brukes som beskrevet i denne

Detaljer

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10).

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). BRUKERVEILEDNING MONTERING STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). STEG 2 Fest styrestammen (22) ved å føre den inn i den fremre

Detaljer

O O NORDIC FITNESS 210 E. Elliptisk maskin

O O NORDIC FITNESS 210 E. Elliptisk maskin NRDIC FITNESS 210 E Elliptisk maskin LW HIGH Sikkerhetsmessige forhåndsregler ADVARSEL: Før du begynner å trene, konsulter med din lege først. Dette er spesielt viktig hvis du er over 35 år eller har ulike

Detaljer

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom de følgende forholdsreglene før du benytter deg av romaskinen. 1. Denne romaskinen er kun designet for hjemmebruk. Ikke bruk

Detaljer

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner.

Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Brukerveiledning FORHOLDSREGLER Inspiser apparatet regelmessig for skade og slitasje. Det er eierens ansvar å informere alle brukere om apparatets forholdsregler og instruksjoner. Kun én bruker kan benytte

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH VIKTIGE FORHOLDSREGLER ADVARSEL: For å redusere risikoen for skade på deg selv eller produktet, er det viktig å lese gjennom alle forholdsreglene og instruksjonene i denne

Detaljer

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793

HERTZMASTER. 300 cycle BRUKERVEILEDNING. UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 HERTZMASTER BRUKERVEILEDNING 300 cycle UF-989-4UM-HM Gresvig no: 111793 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH Forholdsregler 1. Inspiser apparatet regelmessig for skader og slitasje. 2. Det er eierens ansvar å forsikre seg om at alle personer som benytter seg av dette apparatet

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH INNHOLD Sikkerhet og forholdsregler 3 Før du begynner 4 Montering 5-13 Konsoll 14-21 Avmåling av hjerterytme 22-24 Oversiktsdiagram 25 Deleliste 26 Service 27 SIKKERHET

Detaljer

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1

PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 PL-30009A Gresvig no.: 107836 2005-2006, Version 1 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må

Detaljer

Innhold. Generell informasjon 2 Sikkerhetsinformasjon 2 Emballasje 2 Returnering 2 Nordic Cycle ergo 725 3 Deleliste 4 Deleskisse 5

Innhold. Generell informasjon 2 Sikkerhetsinformasjon 2 Emballasje 2 Returnering 2 Nordic Cycle ergo 725 3 Deleliste 4 Deleskisse 5 Innhold Generell informasjon 2 Sikkerhetsinformasjon 2 Emballasje 2 Returnering 2 Nordic Cycle ergo 725 3 Deleliste 4 Deleskisse 5 10- stegs monteringsanvisning 1. Montere fremre stabilisator 6 2. Montere

Detaljer

Pulsklokke fra Atech

Pulsklokke fra Atech Pulsklokke fra Atech Bruksanvisning Introduksjon Les bruksanvisningen før bruk, slik at du får størst mulig utbytte av pulsklokken din. Oppbevar bruksanvisningen seinere bruk. Konsulter alltid en lege

Detaljer

Brukermanual. Ergometersykkel U380 ADVARSEL. Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre. en helserisiko. Konsulter derfor

Brukermanual. Ergometersykkel U380 ADVARSEL. Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre. en helserisiko. Konsulter derfor Ergometersykkel U380 Brukermanual ADVARSEL Trening kan i spesielle tilfeller utgjøre en helserisiko. Konsulter derfor idrettsmedisinsk sakkyndig før du tar apparatet i bruk. Hvis du føler deg svimmel,

Detaljer

CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012

CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012 CSK G98 Ha ndball Egentrening sommer 2012 Følgende program er basert på anbefalinger og program fra Norges Håndballforbund for ungdom i alderen 14 16 år. Programmet skal gjennomføres minst 2 ganger hver

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica SportElip Art. Nr. 551 000 Modell E1000P VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn,

Detaljer