01 Larsnes-Åram-Voksa-Kvamsøy Lørdagsrute fram til kl.1650, når ferja legg stilt på Larsnes. Avganger fra Larsnes kl. 0915, 1050, 1315, 1700, 1900. Avganger fra Kvamsøya kl. 1000, 1140, 1400, 1745, 1945. Søndagsrute fra kl.0945, som blir første tur fra Larsnes. 02 Årvika-Koparneset Lørdagsrute med siste tur fra Årvika kl.1545, og siste tur fra Koparneset kl. 1600. Lørdagsrute fra kl.1015, som blir første tur fra Årvika. Første tur fra Koparneset blir kl.1015. Søndagsrute fra kl.0815, som blir første tur fra Årvika. Første tur fra Koparneset blir kl.0830. 06 Hareid-Sulesund Lørdagsrute fram til siste tur kl. 1430 for B-ferja fra Sulesund, og kl. 1700 for A-ferja fra Sulesund. Søndagsrute med A-ferja sine avganger med første tur fra Hareid kl.0830. Siste tur fra Sulesund er kl.2300. Søndagsrute etter A-ruta si ruteplan, med første tur fra Hareid kl.0830. Vanleg søndagsrute med oppstart av B-ruta fra kl.1300. 08 Volda-Lauvstad Lørdagsrute med siste tur fra Lauvstad kl.1550, og siste tur fra Volda kl.1620.
09 Hundeidvika-Festøya Søndagsrute med siste avgang fra Hundeidvika kl.1320, og fra Festøya kl.1340. Innstilt 10 Volda-Folkestad Lørdagsrute med siste tur fra Folkestad kl.1615, og siste tur fra Volda kl.1630. 11 Festøya-Solavågen Lørdagsrute til kl.16:55, som blir siste tur fra Solavågen. Siste tur fra Festøya blir kl.16:25. NB: Turen fra Festøya kl. 15:55 og fra Solavågen kl.16:25 blir innstilt. Avganger fra Festøya kl. 0955,1225,1425,1555,1755,1855 og 2125. Avganger fra Solavågen kl. 1025,1255,1455,1625,1825,1925 og 2155. Søndagsrute fra kl.07:20 som blir første tur fra Festøya. Første tur fra Solavågen blir kl.07:50. 12 Lekneset-Sæbø-Skår-Trandal-Standal Lørdagsrute til kl.1500 som blir siste turen fra Leknes til Sæbø. Ferja legger stilt på Sæbø kl.1510. Innstilt Søndagsrute fra kl.1030 som blir første tur fra Sæbø til Lekneset.
13 Sykkylven-Magerholm Søndagsrute t.o.m. avgangene kl.1410. Deretter er det bare A-ferja sine avganger som blir utført til og med avgangen kl.1710 som blir siste tur fra Magerholm. Siste tur fra Sykkylven blir kl.1650. I tillegg vil det bli utført en tur fra Sykkylven kl.1930 og fra Magerholm kl.1950. Avganger fra Sykkylven kl. 1010, 1110,1310,1610,1810,2010 og 2210. Avganger fra Magerholm kl. 1030,1130,1330,1630,1830,2030 og 2240. Søndagsrute fra kl.0810 som blir første tur fra Sykkylven. Første tur fra Magerholm blir kl.0830. 14 Stranda-Liabygda Lørdagsrute frem til kl.1530 som blir siste tur fra Liabygda. Siste tur fra Stranda blir kl.1515. Avganger fra Stranda kl.0945, 1215, 1315, 1415, 1600 og 1930. Avganger fra Liabygda kl.1000, 1230, 1330, 1430, 1615 og 1945. Søndagsrute fra kl.0915 som blir første tur fra Stranda. Første tur fra Liabygda kl.0930. 15 Eidsdal-Linge Lørdagsrute til kl.1700 som blir siste tur fra Linge. Siste tur fra Eidsdal blir kl.1645. I tillegg blir det utført en tur fra Eidsdal kl.2145 og fra Linge kl.2230. Avganger fra Eidsdal kl.0715, 1015,1315,1445,1615, 1915 og 2145. Avganger fra Linge kl.0730, 1030, 1330, 1530, 1630, 2000 og 2230. Søndagsrute fra kl.0715 som blir første tur fra Eidsdal. Første tur fra Linge kl.0730. 21 Skjeltene-Lepsøya-Haramsøya Lørdagsrute med siste avgang fra Skjeltene kl. 1440, videre til Haramsøya kl. 1500.
22 Brattvåg-Dryna-Fjørtofta-Harøya Lørdagsrute frem til kl.1500 da ferjene kommer til Brattvåg. 30 Solholmen-Mordalsvågen Lørdagsrute til kl.1535 som blir siste tur fra Mordalsvågen. Siste tur fra Solholmen kl.1520 Avganger fra Solholmen kl.0930, 1115, 1415, 1620, 1815, 2000 og 2215. Avganger fra Mordalsvågen kl.1000, 1130, 1445, 1635, 1830, 2015 og 2235. Søndagsrute med første tur fra Solholmen kl.0705. 31 Aukra-Hollingsholmen Lørdagsrute til kl.1630 som blir siste avgang fra Aukra. Siste avgang fra Hollingsholmen blir kl.1645. Avganger fra Aukra kl. 0945, 1115, 1330, 1630, 1800 og 2030. Avganger fra Hollingsholmen kl.1000, 1130, 1345, 1645, 1815 og 2045. Søndagsrute fra kl.0745 fra Aukra. Første tur fra Hollingsholmen blir kl.0830. 32 Småge-Orta-Finnøya-Sandøya-Ona Lørdagsrute til kl. 1500 da ferja kommer til Ona. Innstilt. Søndagsrute fra kl. 1015 som blir første tur fra Småge. Hverdager i romjula Ordinær rute med første tur fra Ona kl.0740.
33 Molde-Vestnes Lørdagsrute til kl.1545, som blir siste fra Molde. Siste tur fra Vestnes kl.1630. Avganger fra Molde kl.0900, 1030, 1315, 1445, 1645, 1815 og 2015. Avganger fra Vestnes kl.0945, 1130, 1400, 1600, 1730, 1930 og 2100. Søndagsrute fra kl.0815 som blir første tur fra Molde. Første tur fra Vestnes blir kl.0900. 34 Molde-Sekken Avganger fra Molde kl.0800, 1230 og 1400. Avganger fra Sekken kl.0715, 0845, 1315 og 1445. Ruta blir innstilt Søndagsrute fra kl.0915, som blir første tur til Sekken. I tillegg blir det kjørt en tur fra Sekken kl.1130 og en tur fra Molde kl.1430. 36 Åfarnes-Sølsnes Lørdagsrute med siste tur fra Åfarnes kl. 16:05 og fra Sølsnes kl.16:20 46 Kvanne-Rykkjem Lørdagsrute til kl.1615 som blir siste tur fra Rykkjem. Siste tur fra Kvanne blir kl.1600. Avganger fra Kvanne kl.1000, 1200, 1300, 1530, 1730 og 2100. Avganger fra Rykkjem kl.1015, 1215, 1315, 1545, 1745 og 2115. Søndagsrute fra kl.0900 som blir første tur fra Kvanne. Første tur fra Rykkjem blir kl.0915.
48 Halsa-Kanestraum Lørdagsrute etter A-ferja sin ruteplan frem til kl.1200. Deretter følgende rutetider: Avganger fra Halsa kl. 1200, 1300, 1400, 1500, 1600, 1700. Avganger fra Kanestraum kl. 1230, 1330, 1430, 1530, 1630, 1730. Avganger fra Halsa kl. 1000, 1100, 1300, 1500, 1640, 1840, 2000, 2200. Avganger fra Kanestraum kl. 0930, 1030, 1130, 1330, 1530, 1810, 1910, 2130, 2230. Søndagsrute fra kl.0800 som blir første tur fra Halsa. Første tur fra Kanestraum blir kl.0830. 49 Arasvika-Hennset Lørdagsrute til kl.1510 som blir siste tur fra Hennset. Siste tur fra Arasvika blir kl.1455. Innstilt Søndagsrute fra kl.1010 som blir første tur fra Arasvika. Første tur fra Hennset blir kl.1125. 50 Seivika-Tømmervåg Lørdagsrute til kl.1630 som blir siste tur fra Tømmervåg. Siste tur fra Seivika blir kl.1600. Avganger fra Seivika kl. 1030,1230, 1400, 1600, 1800 og 2100. Avganger fra Tømmervåg kl.1100, 1300, 1500, 1630, 1830 og 2130. Søndagsrute 54 Edøya-Sandvika Lørdagsrute til kl.1445 som blir siste tur fra Sandvika. Siste tur fra Edøya blir kl.1520. Avganger fra Sandvika kl.1110, 1340, 1540, 1640 og 1840. Avganger fra Edøya kl.1215, 1415, 1615, 1815 og 2015. Søndagsrute med første tur fra Sandvika kl.1000. Første tur fra Edøya blir kl.1025.