Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO GC S D

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D"

Transkript

1 DS-GC NO-REV-B Fiber snorer MTRJ

2 MTRJ fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten som snor med samme kontakt i begge ender, eller som hybrid snor. Benyttes i Kablingssystemer, Datasenter infrastruktur, Telecom nettverk Stabil og høy kvalitet Visuell inspeksjon på 100 % av kontaktene PC polert. Kan leveres med bøybestandig fiber Fargekodede kontakter og kabler i hht. internasjonale standarder Bredt temperaturområde. Kan leveres i kundespesifiserte lengder Standarder IEC IEC IEC EN ISO nd edition Kontaktens poleringskvalitet i hht. IEC : IEC setter standard for test og måleprosedyrer, og omhandler blant annet definisjoner for MT ferrulens poleringskvalitet (IEC ), ref. tabell 1 og 2. Tabell 1. - Visuell avlesning i hht. IEC for Multimodus Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen 4 5 µm Ingen 5 µm B: Cladding 65 µm 120 µm Ubegrenset 2 µm Ubegrenset 5 µm 5 fra 2 µm til 5µm Ingen 5 µm Ingen 5µm 1) På MM fiber er kjerne diameter er satt til 65 µm for at inspeksjon av alle vanlige fiber kjerne diametere skal kunne utføres på en praktisk måte Tabell 2. - Visuell avlesning i hht. IEC for Singelmodus Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 25 µm Ingen Ingen B: Cladding 65 µm 120 µm Ubegrenset 3 µm Ingen 3 µm Ubegrenset 2 µm 5 fra 2 µm til 5µm Ingen 5µm GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 1

3 Spesifikasjoner: Tabell 3. Fiber type ITU-T G.657.A1 OS-2 (9/125) BI 1) Kompatibel med ITU-T G.652.D, OS-1, EN , gul OM-1 (62,5/125) EN , grå OM-2 (50/125) ITU-T G.651, EN , orange OM-3 (50/125) BI 1) ITU-T G.651, EN , aqua OM-4 (50/125) BI 1) ITU-T G.651, EN , aqua alt. fiolett Kabel LSFR0H (Brannhemmende og Halogenfri) IEC , , Temperaturområde -40 C ~ +85 C Bøyradius 20mm Makrobøy MM BI 1) 0,2 db (850 nm) / 0,5dB (1300 nm) Radius 7,5mm OM-3/OM-4 0,1 db (850 nm) / 0,3dB (1300 nm) Makrobøy SM BI 1) 0,05 db v/1550 nm OS-1/OS-2 0,5 db v/1550 nm 1) BI: Bøyinsensitiv fiber Radius 15mm 10 runder med radius 15mm 1 runde med radius 7,5mm Tabell 4. Kontakt type Standard (IEC) Ferrule type Polering IL(dB) IEC Max / Typ. RL(dB) IEC Max / Typ. MTRJ MM Polymer MT 2,45x4,4mm PC 0 Konveks <0,60 / 0,25-35 / -37 MTRJ SM Polymer MT 2,45x4,4mm PC 0 Konveks <0,50 / 0,20-45 / -47 For spesifikasjon på andre kontakter vises det til datablad DS-GC (SM) og DS-GC (MM) Snorene leveres i følgende varianter MTRJ(F)2 ) -MTRJ(F), MTRJ(F)-MTRJ(M)3 ), MTRJ(F)-E2000, MTRJ(F)-FC, MTRJ(F)-LC, MTRJ(F)-SC, MTRJ(F)-ST Andre varianter på forespørsel 2) (F): Female(hunn), kontakt uten styrepinner. 3) (M): Male(hann), kontakt med styrepinner. Galleri: MTRJ-MTRJ MM MTRJ-ST MM MTRJ-LC MM MTRJ-SC MM OM2 Orange MTRJ-ST SM OS1/OS2 Gul GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 2

4 Bestillingsinformasjon: GC-ABCD-02F0-XXX-ZZ A: Kontakt ende 1 G: MTRJ(F) M: MTRJ(M) C: Kontakt ende 2 G: MTRJ(F) M: MTRJ(M) D: DIN E: E2000 F: FC A: LC U: MU S: SC T: ST B: Type ende 1 S: SM 6: 62,5/125 (OM-1) 5: 50/125 (OM-2) 3: 50/125 (OM-3) BI 4: 50/125 (OM-4) BI D: Type ende 2 S. MTRJ(F)/MTRJ(M) U: SM andre 6: 62,5/125 (OM-1) 5: 50/125 (OM-2) 3: 50/125 (OM-3) BI 4: 50/125 (OM-4) BI F: Fiber type 1: MM (OM1/OM2/OM3-BI/OM4-BI) 2: SM G.657A1 XXX: Lengde C30: 30 cm C50: 50 cm 001: 1,0 m 2M5: 2,5 m 003: 3,0 m 010: 10 m 099: 99 m 200: 200 m 999: 999 m 000: Spesial ZZ: Kabelfarge YE: Gul GY: Grå OR: Orange AQ: Aqua VL: Fiolett Eksempler: Art.nr MTRJ MM GC-G5G OR GC-G6G GY GC-G3M M5-AQ MTRJ SM GC-GSGS YE GC-GSGS YE GC-GSMS M5-YE MTRJ-LC MM GC-G3A AQ GC-G5A OR GC-G4A C50-AQ MTRJ-LC SM GC-GSAU YE GC-GSAU YE GC-GSAU YE MPO-SC MM GC-G3S AQ GC-G5S OR GC-G4S C50-AQ GC-G6S M5-GY Beskr. Patch DPX MTRJ(F)-MTRJ(F) MM 50/125 OM-2 1,8mm zip 1 mtr orange Patch DPX MTRJ(F)-MTRJ(F) MM 62,5/125 OM-1 1,8mm zip 2 mtr grå Patch DPX MTRJ(F)-MTRJ(M) MM BI 50/125 OM-3 1,8mm zip 1,5 mtr aqua Patch DPX MTRJ(F)-MTRJ(F) SM BI 9/125 G.657A1 OS-2 1,8mm zip 5 mtr gul Patch DPX MTRJ(F)-MTRJ(F) SM BI 9/125 G.657A1 OS-2 1,8mm zip 10 mtr gul Patch DPX MTRJ(F)-MTRJ(M) SM BI 9/125 G.657A1 OS-2 1,8mm zip 2,5 mtr gul Patch DPX MTRJ(F)-LC DPX MM BI 50/125 OM-3 1,8mm zip 1 mtr aqua Patch DPX MTRJ(F)-LC DPX MM 50/125 OM-2 1,8mm zip 2 mtr orange Patch DPX MTRJ(F)-LC DPX MM BI 50/125 OM-4 1,8mm zip 0,5 mtr aqua Patch DPX MTRJ(F)/PC-LC/UPC DPX SM BI 9/125 OS-2 1,8mm zip 1 mtr gul Patch DPX MTRJ(F)/PC-LC/UPC DPX SM BI 9/125 OS-2 1,8mm zip 2 mtr gul Patch DPX MTRJ(F)/PC-LC/UPC DPX SM BI 9/125 OS-2 1,8mm zip 3 mtr gul Patch DPX MTRJ(F)-SC DPX MM BI 50/125 OM-3 1,8mm zip 1 mtr aqua Patch DPX MTRJ(F)-SC DPX MM 50/125 OM-2 1,8mm zip 2 mtr orange Patch DPX MTRJ(F)-SC DPX MM BI 50/125 OM-4 1,8mm zip 0,5 mtr aqua Patch DPX MTRJ(F)-SC DPX MM 62,5/125 OM-1 1,8mm zip,5 mtr grå GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 3

5 GigaCom AS Postboks HALDEN Tlf: Fax: GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 4

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL)

Detaljer

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten

Detaljer

Fiber snorer armert - MM

Fiber snorer armert - MM DS-GC-00038-1-NO-REV-A Fiber snorer armert - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt,

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out DS-GG-00011-1-NO-REV-A Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en

Detaljer

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm Fiber snorer MPO MPO fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten som snor med MPO i begge ender,

Detaljer

Fiber snorer armert - SM

Fiber snorer armert - SM DS-GC-00001-1-NO-REV-C Fiber snorer armert - SM Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 DS-GG-00010-1-NO-REV-C Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste

Detaljer

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS DS-GC-00036-1-NO-REV-A Fiber snorer - SM Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i

Detaljer

Abbonentsnor Abbonentkabel

Abbonentsnor Abbonentkabel Abbonentsnor Abbonentkabel Singelmodus fiberoptiske snorer beregnet for bruk hos private abonnenter. Leveres enten som snor med kontakter i begge ender, eller som pigtail med kontakt i en ende. Ved intern

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus

Kabel pre-terminert Singelmodus Kabel pre-terminert Singelmodus Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste typer av kontakter og som opsjon kan enden med

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en fordeler/manifold (f.o.m.

Detaljer

Fiber snorer Singelmodus

Fiber snorer Singelmodus Fiber snorer Singelmodus Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i flere kvalitets

Detaljer

Fiber snorer armert Singelmodus

Fiber snorer armert Singelmodus Fiber snorer armert Singelmodus Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering som består av

Detaljer

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste kontakt typer og er tilpasset

Detaljer

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS DS-GG-00003-1-NO-REV-C Kabel QXXE light Kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med en slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

QXAI Micro Sheath -B V -RE 25-1-NO GG S D

QXAI Micro Sheath -B V -RE 25-1-NO GG S D QXAI Micro Sheath DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber MTP DATABLAD DB4154-N Utgave D Side 1 av 8 MTP-kontakten er en forbedret MPO-kontakt med høy ytelse. MTP kan kobles til alle standard MPO-kontakter. Fås som Singel- eller multimodus. Panel, moduler og

Detaljer

AXAI I/O-W FRLSZH -D V -RE -1-NO -00002 -GG S D

AXAI I/O-W FRLSZH -D V -RE -1-NO -00002 -GG S D AXAI I/O-W FRLSZH DS-GG-00002-1-NO-REV-D Fleksibel stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Snorer - singelmodus. Beskrivelse

Snorer - singelmodus. Beskrivelse Snorer - singelmodus DATABLAD DB4100-N Utgave D Side 1 av 5 Singelmodus snorer for bruk i alle deler av nettet og i hele bølgelengdeområdet for CWDM og DWDM. Kan leveres med de fleste kontakttyper. PC-

Detaljer

AXXI I/O-W FRLSZH -A V -RE -1-NO GG S D

AXXI I/O-W FRLSZH -A V -RE -1-NO GG S D AXXI I/O-W FRLSZH DS-GG-00026-1-NO-REV-A Robust stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Fiberoptiske adaptere

Fiberoptiske adaptere Fiberoptiske adaptere DATABLAD DB4120-N Utgave A Side 1 av 7 For sammenkobling av fiberoptiske kontakter. Singel- eller multimodus. Adaptere for de fleste typer kontakter. SC adaptere 23200276 Adapter,

Detaljer

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet ProBeam feltkontakt DATABLAD DB4110-N Utgave K Side 1 av 5 For oppretting av midlertidige samband i felt Kompatibel med MIL-DTL-83526/20 og /21 (Jr.) Expanded Beam Technology Hermafrodittisk (direkte plugg

Detaljer

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 1 av 6 2- eller 4-kanals system. ProBeam Jr. og ProBeam Sr. Singel- eller multimodus. Militær feltkabel for ekstreme bruksforhold.

Detaljer

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

Panel med preterminert kabel - singelmodus

Panel med preterminert kabel - singelmodus Panel med preterminert kabel - singelmodus DATABLAD DB4115-N Utgave D Side 1 av 5 Ferdig bestykket med singelmodus kabel. Velg mellom 3 typer panel (1U*, 1,5U eller 2U høyde). Leveres med de fleste typer

Detaljer

FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W

FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W Fleksibel stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser DS-GW-00001-1-NO-REV-B CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på

Detaljer

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D DS-GG-00003-1-NO-REV-E Kabel QXXE slim Kanalkabel QXXE slim er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for blåsing

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter DS-GX-00010-1-NO-REV-E Renseprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av

Detaljer

Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK

Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK DS-GS-00001-1-NO-REV-A Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK Pluggbar Elektronikk fra 100 Mbit/s til 10 Gbit/s. Leveres i alle standard bølgelengder samt for CWDM og DWDM. Modulene støtter alle

Detaljer

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7 s DRB DIN Rail Boks DIN Rail boks (DRB) er en patch, skjøt og terminerings boks for snapp montering på DIN-skinne. DRB har en kapasitet på inntil 48 fiber (LC), leveres ferdig bestykket og kan monteres

Detaljer

FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W

FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W AXXI-I/O-W er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FiberCore SC 200 er lette og meget slanke kabler utviklet for installasjon ved hjelp av blåsing. Slanke og solide fiber tuber gir god og stabil ytelse for både arbeidsmiljø

Detaljer

GP15 ETSI og 19 ODF System

GP15 ETSI og 19 ODF System s GP15 ETSI og 19 ODF System GP15 er et universal patchpanel med høy funksjonalitet for terminering og skjøting i 19 og ETSI rack. Patchpanelet er justerbart i dybden og består av en base med uttrekkbar

Detaljer

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave A Side 1 av 6 Panelet er beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting av fiberhaler.

Detaljer

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram.

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. www.foss-as.no Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. INNLEDNING Verden går bare en vei når det gjelder elektronisk kommunikasjon: mot høyere og høyere datarater. 10Gbit/s

Detaljer

FibreCore Kanalkabel QXXE light

FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

FICS. Field Installable CWDM System

FICS. Field Installable CWDM System FICS Field Installable CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks S CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks CWDM DIN Rail boks (DRB) øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll og bit hastighet

Detaljer

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FiberCore SC 200 er lette og meget slanke kabler utviklet for installasjon ved hjelp av blåsing. Slanke og solide fiber tuber gir god og stabil ytelse for både arbeidsmiljø

Detaljer

FibreCore QXXE Mikro blåsekabel

FibreCore QXXE Mikro blåsekabel FibreCore QXXE Mikro blåsekabel FibreCore QXXE Mikro er en metallfri utendørs fiberkabel som egner seg spesielt godt for blåsing i mikro- og kabelrør. Kabelen leveres med tørr kabelkjerne (svellegarn)

Detaljer

FibreCore ADSS Light

FibreCore ADSS Light FibreCore ADSS Light FibreCore ADSS light luftkabel er en metallfri selvbærende metallfri luftkabel beregnet for spennlengder inntil 70 mtr. Kabelen egner seg også til installasjon i kanaler eller rør

Detaljer

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Panel, FP80 PRO DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 2U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter seprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av største betydning med gode

Detaljer

FibreCore QXXI-I/O-W MicroSheath

FibreCore QXXI-I/O-W MicroSheath FibreCore QXXI-I/O-W MicroSheath QXXI-I/O-W MicroSheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave C Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

CWDM-MPS Modulært CWDM System

CWDM-MPS Modulært CWDM System CWDM-MPS Modulært CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av

Detaljer

Kabel og koblingsmateriell

Kabel og koblingsmateriell Kabel og koblingsmateriell Preterminert kabel T&G Elektro produserer og lagerfører innføringskabler, både med terminering på en eller begge sider i et rikt antall lengder og varianter. Innføringskablene

Detaljer

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Splitter DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Passive splittere som fordeler det optiske signalet ut på flere fiber uten å påvirke bølgelengden. Finnes som 1:2, 1:4, 1:8, 1:16, 1:32 og 1:64 splitter.

Detaljer

MPS Splitter Modulært splitter System

MPS Splitter Modulært splitter System MPS Splitter Modulært splitter System Passiv optisk splitter som fordeler det optiske signalet på multiple fiber uten at det påvirker bølgelengden. Systemet leveres som 1U panel, eller som innstikksmoduler

Detaljer

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 DWDM DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering OTDR målinger Testing av fiber med en OTDR vil gi nyttig informasjon både i forbindelse med slutt-test av anlegg og ved feilsøking på anlegg: - Lengdeinformasjon (til

Detaljer

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter.

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter. Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave E Side 1 av 6 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 1,5U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Innhold ODF 3 MiniODF med halvpanel 4 MiniODF 5 Liten ODF 6 Stor ODF 7 Montering i ODF 8 Preterminert kabel mostert i ODF 8 ODF med premontertefiberhaler

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER FOSS CWDM Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER INNLEDNING FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Muks/Demuks-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

JDSU OTDR INSTRUMENTER

JDSU OTDR INSTRUMENTER JDSU OTDR Løsninger for Tele, FTH, LAN INSTRUMENTER INNLEDNING For å dekke markedets behov for OTDR målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

PRODUCT MODEL PRODUCT FAMILY FEATURES SPECIFICATIONS

PRODUCT MODEL PRODUCT FAMILY FEATURES SPECIFICATIONS PRODUCT FAMILY FIBER PATCH CORDS PRODUCT MODEL SINGLE MODE - G.652D and G.657A2/B2 FEATURES Fiber optiske snorer for krysskobling av fibere. Består av en fiberkabel med konnektor i hver ende. Kabelen består

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

FIDS. Field Installable DWDM system

FIDS. Field Installable DWDM system FIDS Field Installable DWDM system DWDM er et passivt optisk system som øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 OADM Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave D Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel... 2 5. Direkteterminering

Detaljer

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon av bølgelengder Innledning FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Mux/Demux-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN Innledning For å dekke markedets behov for OTDR-målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

Melbye Fiber Produktliste 2015

Melbye Fiber Produktliste 2015 Melbye Fiber Produktliste 2015 11/15 Kontaktpersoner Melbye Bjørn Huseby Product Specialist Fiber +47 400 35 302 bjh@melbye.no Anders Hodt Borge Key Account Manager Fiber +47 477 09 941 anb@melbye.no Fredrik

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN og 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknologi hvor bølgeledere er fremstilt ved bruk av litografi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

52 Integrert kommunikasjon

52 Integrert kommunikasjon 514(555) 52 Integrert kommunikasjon 02.52.1.0 02.52.1.1 515(555) data, 2xRJ45, fra punkt til svitsj. c)plasseres i lavspentrom. 02.52.1.2 NETTVERKSUTSTYR Funksjon: Svitsj Kapslingsgrad: IP20 Lokalisering:

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM kanaler.

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave C Side av 8 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 3

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave D Side av 7 Innhold. Generelt.... Materiell.... Alternativ montering av festebrakett.... Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 5. Installasjon

Detaljer

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.)

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) DATABLAD DB4144-N Utgave H Side 1 av 9 SFP, SFP+, QSFP, XFP, X2 og XENPAK fra 100Mbit/s til 40Gbit/s. Standard (850, 1310, 1550 nm), CWDM og DWDM bølgelengder. Finnes

Detaljer

Fiberkabel 2010 Produktkatalog og bestillingsinformasjon

Fiberkabel 2010 Produktkatalog og bestillingsinformasjon Fiberkabel 2010 Produktkatalog og bestillingsinformasjon General Cable er blant verdens ledende kabel-produsenter med 13000 ansatte og 46 moderne fabrikker i Nord Amerika, Europa, Asia og Sør Amerika.

Detaljer

Fiberkabel Mai 2004. Nexans Produktsortiment Fiberkabel

Fiberkabel Mai 2004. Nexans Produktsortiment Fiberkabel Fiberkabel Mai 2004 Nexans Produktsortiment Fiberkabel Nexans løsklednings fiberkabler 3 BLÅSEFIBER FOR 5,5/7,0mm RØR 3 Utendørs blåsefiber type UB 3 BLÅSEFIBER FOR 8,0/10,0mm RØR 3 Utendørs blåsefiber

Detaljer

Installasjon i panel FP60/65

Installasjon i panel FP60/65 Installasjon i panel FP60/65 VEILEDNING IV506-N Utgave F Side av 6 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

Bergen Cabling DNV GL godkjent LAN Hybrid kabel S/FTP Cat OS2 singel modus fibre

Bergen Cabling DNV GL godkjent LAN Hybrid kabel S/FTP Cat OS2 singel modus fibre Rev. No: 1.0 Date: 16/03-2016 Bergen Cabling DNV GL godkjent LAN Hybrid kabel S/FTP Cat.7 + 2 OS2 singel modus fibre Bruksområde LAN spredenettskabel. Denne kabelen er en DNV GL godkjent Cat7 S/FTP + 2

Detaljer

Fargekode-tabeller for telekabler Utvalgstabell for varmekabel

Fargekode-tabeller for telekabler Utvalgstabell for varmekabel Fargekode-tabeller for telekabler Utvalgstabell for varmekabel Gjeldende fra 1/4-05 FARGEKODE DIN 47100 MULTIKABEL Leder Farge Leder Farge Leder Farge 1 hvit 2 brun 3 grønn 4 gul 5 grå 6 rosa 7 blå 8 rød

Detaljer

Wavin Telecom. Wavin Telecom. Rørsystemer for Telecom

Wavin Telecom. Wavin Telecom. Rørsystemer for Telecom Rørsystemer for Telecom 1 Rørsystemer for Telecom Wavin din partner for utbygging av FTTx nett Kommunikasjon er en av grunnstenene i vår tids informasjonssamfunn, og i løpet av de senere år har utviklingen

Detaljer

Produktsortiment fiberkomponenter 2007. Fiberkomponenter

Produktsortiment fiberkomponenter 2007. Fiberkomponenter Produktsortiment fiberkomponenter 2007 Fiberkomponenter Fiberoptiske komponenter fra Nexans Nexans har levert fiberoptiske kabelsystemer i over 20 år. Med utgangspunkt i våre erfaringer kan vi tilby komplette

Detaljer

Norske produkter og kompetanse satt i system

Norske produkter og kompetanse satt i system -Norwegian Cabling System Markedets mest fleksible og robuste system NCS er et kablingsystem utviklet av Lanse i samarbeid med norske produsenter med international spisskompetanse. Komponenter fra Telesafe

Detaljer

Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde

Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde FOM, FOS-850, FOS-1300, FOS-850/1300 Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde Bruksanvisning Innledning Den fiberoptiske strømmåleren (FOM) måler optisk strøm i fiberoptiske kabler. FOM indikerer eventuelt

Detaljer

Belysning, pærer og reflekser. Baklykter CLC-888L. LED Baklykt 5 kammer. LED Baklykt 5 kammer 70 LED. Bak-/Brems-/Blink-/Tåke og ryggelys.

Belysning, pærer og reflekser. Baklykter CLC-888L. LED Baklykt 5 kammer. LED Baklykt 5 kammer 70 LED. Bak-/Brems-/Blink-/Tåke og ryggelys. Belysning, pærer og reflekser Baklykter CLC-888L LED Baklykt kammer LED Baklykt kammer 70 LED Bak-/Brems-/Blink-/Tåke og ryggelys. E-merket Mål CLC-888L Baklys, -kammer 70LED, Bak-/Brems-/Blink-/Tåke-/Ryggelys

Detaljer

NetKey -Nettverksystem / Spredenett

NetKey -Nettverksystem / Spredenett NetKey -Nettverksystem / Spredenett besøk www.panduit.com/netkey NetKey -Nettverksystem / Spredenett NetKey TM -system for kobber- og fiberkabel er en komplett løsning for kabelinfrastruktur for audio-,

Detaljer

i samarbeid med Produktene leveres normalt fra lager innen 2 virkedager. Fraktkostnader er ikke inkludert.

i samarbeid med Produktene leveres normalt fra lager innen 2 virkedager. Fraktkostnader er ikke inkludert. i samarbeid med leverer renseprodukter av høy kvalitet til vedlikehold av avansert fiberutstyr, som fiberoptikk, ulike kabler og kabelskjøter, PC er, verktøy, motorer og liknende. Produktene er spesialtilpasset

Detaljer

Høytrykkslanger Innholdsfortegnelse

Høytrykkslanger Innholdsfortegnelse Innholdsfortegnelse Høytrykkslanger Prod. kode Slangetype Side - Dinamic SN - EN 853 SN 2 2 - Dinamic 2SN - EN 853 2SN 2 3 - Dinamic 2SN HAR - EN 853 2SN 27 507 - Dinamic 2ST Skive - EN 853 2ST 27 508

Detaljer

Merk deg det! DANYKO MERKING. HF Danyko tilbyr oppsett av skriver, generell visning av programvare samt service og oppfølging til deg som kunde.

Merk deg det! DANYKO MERKING. HF Danyko tilbyr oppsett av skriver, generell visning av programvare samt service og oppfølging til deg som kunde. MERKING DANYKO MERKING Merk deg det! HF Danyko tilbyr oppsett av skriver, generell visning av programvare samt service og oppfølging til deg som kunde. Vi kommer gjerne og tilbyr en løsning for dine behov.

Detaljer

NCS 125D NCS 250E SYSTEMGARANTI

NCS 125D NCS 250E SYSTEMGARANTI NCS 125D NCS 250E SYSTEMGARANTI SYSTEMGARANTI FOR NCS 125D OG NCS 250E 1.0 Generelt om systemgaranti Garantibestemmelsene for bygningsinterne NCS kablingssystemer gjelder for : I Kanal, klasse D ll Kanal,

Detaljer

MULTIKABEL. Multikabel fremtidens kabel. Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel

MULTIKABEL. Multikabel fremtidens kabel. Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel MULTIKABEL Multikabel fremtidens kabel Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel Multikabel - fremtidens kabel Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel Hvorfor en kombinert

Detaljer

SPECIFICATIONS. LSZH jacket, blue, orange, green, brown, with Corning Clear- Curve LBL, G657

SPECIFICATIONS. LSZH jacket, blue, orange, green, brown, with Corning Clear- Curve LBL, G657 PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES PRODUCT MODEL 2 AND 4 FIBERS FEATURES Kabelen består av 2 eller 4 fibere, 0,9 mm med fast kledning og finnes i forskjellig lengder med konnektorer montert i en ende. Kabelen

Detaljer

Termineringsinstruksjon for Lightcrimp kontakter Side 1 av 10 Terminering av Lightcrimp kontakter

Termineringsinstruksjon for Lightcrimp kontakter Side 1 av 10 Terminering av Lightcrimp kontakter 1 av 10 Terminering av 2 av 10 1. FLYTDIAGRAM FOR PROSESSEN I. Klargjøring av fiberkabel II. Klargjøring av klemmetang III. Terminering IV. Kutting V. Pussing og polering VI. Måling 2. KOMPONENTLISTE 3

Detaljer

Leveres I 2m lengder.

Leveres I 2m lengder. Pb. 21 Manglerud N-0612 SL tlf.: 22 57 93 09 fax.: 22 57 93 01 Elegant kanal med Aluminium eller PVC frontlokk Stamme I PVC. Leveres I 2m lengder. Snepp kontakter med hurtig kobling. Kanalen er tilpasset

Detaljer

Aruba G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt

Aruba G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise J9727A#ABB Aruba 2920-24G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt Spesifikasjon Generelt Enhetstype Undertype Porter Strøm via Ethernet

Detaljer

Art.nr: MT05-04T NRF-nr.: 4503678

Art.nr: MT05-04T NRF-nr.: 4503678 . Rada dusjpanel, modell DP-4 Therm Art.nr: MT05-04T NRF-nr.: 4503678 Utførelse i rustfritt stål (AISI 304) Røranslutning: ½ på topp. Leveres med avstengingsventiler. Gjennomføring for sensor og magnetventilkabler

Detaljer

PRODUCT MODEL 1 FIBER PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES FEATURES SPECIFICATIONS

PRODUCT MODEL 1 FIBER PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES FEATURES SPECIFICATIONS PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES PRODUCT MODEL 1 FIBER FEATURES Kabelen er beregnet for synlig montasje av ukyndig personell (kunder) i forbindelse med utbygging av FTTH og PON nett. Og da normalt mellom

Detaljer

Ing. Hallås Elverum AS Prosjekt: 9147-FAC Side Postnr NS-kode/Firmakode/Spesifikasjon Enh. Mengde Pris Sum

Ing. Hallås Elverum AS Prosjekt: 9147-FAC Side Postnr NS-kode/Firmakode/Spesifikasjon Enh. Mengde Pris Sum Prosjekt: 9147-FAC Side 521-1 Kapittel/fag: 521 KABLING FOR IKT 521 KABLING FOR IKT 521.1 ORIENTERING Her medtas kursopplegg for tele/data til uttak i kanaler. Kabling og utstyr skal være i hht gjeldende

Detaljer

INNLEDNING. Tilpassede kurs og kurs hos kunde krever minst 3 deltagere.

INNLEDNING. Tilpassede kurs og kurs hos kunde krever minst 3 deltagere. Kurs Fiberoptikk INNLEDNING FOSS AS har mer enn 20 års erfaring med kurs innen fiberoptikk. Vi holder standard kurs på 1 eller 2 dager, men kan også holde skreddersydde kurs tilpasset den enkelte kundes

Detaljer