Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5"

Transkript

1 Splitter DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Passive splittere som fordeler det optiske signalet ut på flere fiber uten å påvirke bølgelengden. Finnes som 1:2, 1:4, 1:8, 1:16, 1:32 og 1:64 splitter. Uavhengig av protokoll og bithastighet. Beskrivelse Splitterne leveres i moduler for 1U/3U modulært panel, i 1U panel eller som løse komponenter. De er basert på pålitelig passiv teknologi og leveres med SC eller LC grensesnitt for PC eller APC polerte kontakter. Moduler Disse monteres som innstikkskort i et 1U eller 3U panel (se eget datablad for detaljer). Det er plass til opp til 12 moduler i 3U panelet og 3 moduler i 1U panelet. Forskjellige moduler kan plasseres i vilkårlig rekkefølge i panelene. Dette gir en fleksibel og modulær oppbygging med enkel mulighet for utbygging med flere moduler samt høy pakketetthet når panelene er fylt helt opp. Hver modul leveres med en splitter avsluttet i LC kontakter på fronten. Panelet kan monteres i 19 stativ. 1U panel Dette er et panel som monteres i 19 eller metrisk skap. Panelet kan ha høy pakketetthet, men egner seg ikke til senere utvidelse i samme panel. Panelene leveres med en eller flere splittere avsluttet i SC eller LC kontakter på fronten. 3U modulært panel med moduler Panelet er klart til å monteres i 19 stativ, men ved å snu festebrakettene kan det også monteres i metriske stativ. Når panelet monteres i 19 stativ kan braketten ved behov flyttes ca. 2 cm fram slik at panelet kommer 2 cm lenger bak i stativet. Dette gir bedre plass foran panelet noe som kan være gunstig f. eks. hvis det er kort avstand fram til skapdørene. 1U panel med 1:64 splitter Komponenter Splitterne kan også leveres som løse komponenter med eller uten kontakter. Splittere lages basert på 2 teknologier: FBT og PLC. FBT splittere er basert på tradisjonell teknologi hvor fibrene sveises sammen i siden (Fused Biconical Taper). Dette er en rimelig teknologi for små splittere som 1:2, men gir et noe begrenset bølgelengdeområde (1310 ± 20, 1490 ± 20 og 1550 ± 20 nm). 1:2 splitterne finnes i flere varianter hvor effekten er ulikt fordelt mellom de 2 utgangene: 10-90%, 20-80%, 30-70%, 40-60% og 50-50% 1:2 splitter med SC/APC-kontakter PLC splittere er basert på "Planar Waveguide" teknologi hvor lyset ledes gjennom baner i et substrat. Disse banene er lagt opp med forgreninger i h.h.t. hvor mye lyset skal splittes. Dette gir fysisk små splittere helt opp til 1:64 som dekker hele det vanlige bølgelengdeområdet. 1:2 splitter finnes her bare i en variant hvor effekten er likt fordelt mellom de 2 utgangene: 50-50%.

2 DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 2 av 5 Systembeskrivelse En passiv splitter fordeler det optiske signalet ut på flere fiber uten å påvirke bølgelengden. Signalet kan sendes begge veier gjennom splitteren (typisk for PON) og kan dermed også brukes til å kombinere signal inn på en fiber. For å kunne brukes til kombinering må signalene ha forskjellig bølgelengde eller sende på forskjellig tidspunkt (TDM - Time Division Multiplexing) ) slik at de ikke forstyrrer hverandre. 1 : : Linje 64 Spesifikasjoner Dimensjoner (HxBxD): panel: 44 x 484 (19 ) x 240 mm modul: 130 x 35 x 210 mm Vekt: panel: Ca. 2 kg varierer med bestykning modul: 0,2-0,5 kg varierer med bestykning Temperaturområde -40 C til 85 C Innskuddstap*: 1:2-10/90 <11,6/1,2 db FBT-type 1:2-20/80 <8,3/1,7 db FBT-type 1:2-30/70 <6,4/2,5 db FBT-type 1:2-40/60 <5,1/3,2 db FBT-type 1:2-50/50 <4,1/4,1 db FBT-type 1:2 <4,2/4,2 db PLC-type 1:4 <7,6 db PLC-type 1:8 <10,9 db PLC-type 1:16 <14,0 db PLC-type 1:32 <17,5 db PLC-type 1:64 <21,0 db PLC-type Operativ bølgelengde: FBT-type: 1310 ± 20, 1490 ± 20 og 1550 ± 20 nm PLC-type: nm Direktivitet: > 55 db *Innskuddstap inkludert 1 kontakt Fargekode for fiber Fibrene er plassert i bånd (ribbon) med 8 fiber i hver. Fargene gjentas for hvert bånd (8. fiber): Blå, oransje, grønn, brun, grå, hvit, rød, svart. R i b b o n 7 S e r i aserienr. l N o. L a b elapp l o n T o p R i b b o n 5 R i b b o n 3 R i b b o n 1 Figuren viser fargekode for 1:64 splitter. Koden er den samme for de andre splitterne bortsett fra at kun "ribbon" 1-4 brukes for 1:32, "ribbon" 1-2 for 1:16 osv R i b b o n 8 R i b b o n 6 R i b b o n R i b b o n 2

3 DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 3 av 5 Varenummer Moduler: FPM76-S2-xxx-10-SM Splitter, 1:2, xxx, 10/90, SM 1-slot, FBT-type FPM76-S2-xxx-20-SM Splitter, 1:2, xxx, 20/80, SM 1-slot, FBT-type FPM76-S2-xxx-30-SM Splitter, 1:2, xxx, 30/70, SM 1-slot, FBT-type FPM76-S2-xxx-40-SM Splitter, 1:2, xxx, 40/60, SM 1-slot, FBT-type FPM76-S2-xxx-50-SM Splitter, 1:2, xxx, 50/50, SM 1-slot, FBT-type FPM76-S2-xxx-SM Splitter, 1:2, xxx, SM 1-slot, PLC-type FPM76-S4-xxx-SM Splitter, 1:4, xxx, SM 1-slot, PLC-type FPM76-S8-xxx-SM Splitter, 1:8, xxx, SM 1-slot, PLC-type FPM76-S16-xxx-SM Splitter, 1:16, xxx, SM 1-slot (2-slot m SC), PLC-type FPM76-S32-xxx-SM Splitter, 1:32, xxx, SM 2-slot, PLC-type (ikke tilgjengelig som SC) FPM76-S64-xxx-SM Splitter, 1:64, xxx, SM 3-slot, PLC-type (ikke tilgjengelig som SC) 1U Panel: FP65-S2-xxx-10-SM Panel, splitter, 1:2, xxx, 10/90, SM FBT-type FP65-S2-xxx-20-SM Panel, splitter, 1:2, xxx, 20/80, SM FBT-type FP65-S2-xxx-30-SM Panel, splitter, 1:2, xxx, 30/70, SM FBT-type FP65-S2-xxx-40-SM Panel, splitter, 1:2, xxx, 40/60, SM FBT-type FP65-S2-xxx-50-SM Panel, splitter, 1:2, xxx, 50/50, SM FBT-type FP65-2xS2-xxx-yy-SM Panel, splitter, 2 x 1:2, xxx, yy, SM FBT-type FP65-4xS2-xxx-yy-SM Panel, splitter, 4 x 1:2, xxx, yy, SM FBT-type FP65-6xS2-xxx-yy-SM Panel, splitter, 6 x 1:2, xxx, yy, SM FBT-type FP65-8xS2-xxx-yy-SM Panel, splitter, 8 x 1:2, xxx, yy, SM FBT-type FP65-10xS2-xxx-yy-SM Panel, splitter, 10 x 1:2, xxx, yy, SM FBT-type FP65-12xS2-xxx-yy-SM Panel, splitter, 12 x 1:2, xxx, yy, SM FBT-type FP65-S2-xxx-SM Panel, splitter, 1:2, xxx, SM PLC-type FP65-S4-xxx-SM Panel, splitter, 1:4, xxx, SM PLC-type FP65-S8-xxx-SM Panel, splitter, 1:8, xxx, SM PLC-type FP65-S16-xxx-SM Panel, splitter, 1:16, xxx, SM PLC-type FP65-S32-xxx-SM Panel, splitter, 1:32, xxx, SM PLC-type FP65-S64-LC-SM Panel, splitter, 1:64, LC/PC, SM PLC-type FP65-S64-LCA-SM Panel, splitter, 1:64, LC/APC, SM PLC-type xxx = yy = kontakttype i front av panelet/modulen: SC = SC/PC SCA = SC/APC LC = LC/PC LCA = LC/APC splitter ratio: 10 = 10/90 20 = 20/80 30 = 30/70 40 = 40/60 50 = 50/50 Andre kombinasjoner av både 1U panel og moduler kan skaffes på forespørsel.

4 DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 4 av 5 Løse splittere, terminerte SP-S2-50-xxx Splitter, 1:2, 50/50, 9/125/900, xxx FBT-type SP-S2-40-xxx Splitter, 1:2, 40/60, 9/125/900, xxx FBT-type SP-S2-30-xxx Splitter, 1:2, 30/70, 9/125/900, xxx FBT-type SP-S2-20-xxx Splitter, 1:2, 20/80, 9/125/900, xxx FBT-type SP-S2-10-xxx Splitter, 1:2, 10/90, 9/125/900, xxx FBT-type SP-S2-xxx Splitter, 1:2, 9/125/900, xxx PLC-type SP-S4-xxx Splitter, 1:4, 9/125/900, xxx PLC-type SP-S8-xxx Splitter, 1:8, 9/125/250, xxx PLC-type SP-S16-xxx Splitter, 1:16, 9/125/250, xxx PLC-type SP-S32-xxx Splitter, 1:32, 9/125/250, xxx PLC-type SP-S64-xxx Splitter, 1:64, 9/125/250, xxx PLC-type xxx = kontakttype : SC = SC/PC SCA = SC/APC LC = LC/PC LCA = LC/APC Løse splittere, uterminerte FBT AT Splitter, 1:2, 50/50, 9/125/ Splitter, 1:2, 40/60, 9/125/ Splitter, 1:2, 30/70, 9/125/ Splitter, 1:2, 20/80, 9/125/ Splitter, 1:2, 10/90, 9/125/900 PLC PLSC Splitter, 1:2, 9/125/900 PLSC Splitter, 1:4, 9/125/900 PLSC Splitter, 1:8, 9/125/250 PLSC Splitter, 1:16, 9/125/250 PLSC Splitter, 1:32, 9/125/250 PLSC Splitter, 1:64, 9/125/250 Tilbehør FP70301 Kabelrenne, 0,5U FP70360 Kabelrenne, 1U FP70325 Lagringsenhet, 2U 02/NCD513 Kabelrenne II FP70333 Deksel, 3U FP70334 Deksel, 4U Kun til Modulene: FPM76100 FPM76105 FPM76106 FPM76190 Panel, modulært, 12-slot, 3U Panel, modulært, 3-slot, 1U Lokk, 1U panel Blindplate, 1-slot

5 DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 5 av 5 Galleri Panel med splitter, 1:2 - SC/PC Panel med splitter, 1:8 - SC/PC Panel med splitter, 1:16 - SC/PC Panel med splitter, 1:64 - LC/APC Modul med splitter, 1:2 - LC/PC Modul med splitter, 1:16 - LC/APC Modul med splitter, 1:32 - LC/PC 1U panel med moduler 1U panel med moduler med lokk 1:2 splitter 1:64 splitter 1:2 splitter med SC/APC-kontakter

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 DWDM DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM kanaler.

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 OADM Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

MPS Splitter Modulært splitter System

MPS Splitter Modulært splitter System MPS Splitter Modulært splitter System Passiv optisk splitter som fordeler det optiske signalet på multiple fiber uten at det påvirker bølgelengden. Systemet leveres som 1U panel, eller som innstikksmoduler

Detaljer

Panel med preterminert kabel - singelmodus

Panel med preterminert kabel - singelmodus Panel med preterminert kabel - singelmodus DATABLAD DB4115-N Utgave D Side 1 av 5 Ferdig bestykket med singelmodus kabel. Velg mellom 3 typer panel (1U*, 1,5U eller 2U høyde). Leveres med de fleste typer

Detaljer

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber MTP DATABLAD DB4154-N Utgave D Side 1 av 8 MTP-kontakten er en forbedret MPO-kontakt med høy ytelse. MTP kan kobles til alle standard MPO-kontakter. Fås som Singel- eller multimodus. Panel, moduler og

Detaljer

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Panel, FP80 PRO DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 2U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

FICS. Field Installable CWDM System

FICS. Field Installable CWDM System FICS Field Installable CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig

Detaljer

Snorer - singelmodus. Beskrivelse

Snorer - singelmodus. Beskrivelse Snorer - singelmodus DATABLAD DB4100-N Utgave D Side 1 av 5 Singelmodus snorer for bruk i alle deler av nettet og i hele bølgelengdeområdet for CWDM og DWDM. Kan leveres med de fleste kontakttyper. PC-

Detaljer

CWDM-MPS Modulært CWDM System

CWDM-MPS Modulært CWDM System CWDM-MPS Modulært CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av

Detaljer

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave A Side 1 av 6 Panelet er beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting av fiberhaler.

Detaljer

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon av bølgelengder Innledning FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Mux/Demux-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

FIDS. Field Installable DWDM system

FIDS. Field Installable DWDM system FIDS Field Installable DWDM system DWDM er et passivt optisk system som øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser DS-GW-00001-1-NO-REV-B CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på

Detaljer

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER FOSS CWDM Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER INNLEDNING FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Muks/Demuks-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks S CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks CWDM DIN Rail boks (DRB) øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll og bit hastighet

Detaljer

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 1 av 6 2- eller 4-kanals system. ProBeam Jr. og ProBeam Sr. Singel- eller multimodus. Militær feltkabel for ekstreme bruksforhold.

Detaljer

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter.

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter. Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave E Side 1 av 6 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 1,5U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer:

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: Panel FOSS AS ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting, fremføring og lagring av

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus

Kabel pre-terminert Singelmodus Kabel pre-terminert Singelmodus Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste typer av kontakter og som opsjon kan enden med

Detaljer

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL)

Detaljer

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste kontakt typer og er tilpasset

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en fordeler/manifold (f.o.m.

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 DS-GG-00010-1-NO-REV-C Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste

Detaljer

Fiber snorer armert - SM

Fiber snorer armert - SM DS-GC-00001-1-NO-REV-C Fiber snorer armert - SM Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering

Detaljer

ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling

ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting,

Detaljer

Fiber snorer armert - MM

Fiber snorer armert - MM DS-GC-00038-1-NO-REV-A Fiber snorer armert - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt,

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out DS-GG-00011-1-NO-REV-A Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en

Detaljer

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Innhold ODF 3 MiniODF med halvpanel 4 MiniODF 5 Liten ODF 6 Stor ODF 7 Montering i ODF 8 Preterminert kabel mostert i ODF 8 ODF med premontertefiberhaler

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS DS-GC-00036-1-NO-REV-A Fiber snorer - SM Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i

Detaljer

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten

Detaljer

Abbonentsnor Abbonentkabel

Abbonentsnor Abbonentkabel Abbonentsnor Abbonentkabel Singelmodus fiberoptiske snorer beregnet for bruk hos private abonnenter. Leveres enten som snor med kontakter i begge ender, eller som pigtail med kontakt i en ende. Ved intern

Detaljer

Kabel og koblingsmateriell

Kabel og koblingsmateriell Kabel og koblingsmateriell Preterminert kabel T&G Elektro produserer og lagerfører innføringskabler, både med terminering på en eller begge sider i et rikt antall lengder og varianter. Innføringskablene

Detaljer

Fiber snorer armert Singelmodus

Fiber snorer armert Singelmodus Fiber snorer armert Singelmodus Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering som består av

Detaljer

Fiber snorer Singelmodus

Fiber snorer Singelmodus Fiber snorer Singelmodus Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i flere kvalitets

Detaljer

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm Fiber snorer MPO MPO fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten som snor med MPO i begge ender,

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave C Side av 8 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 3

Detaljer

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7 s DRB DIN Rail Boks DIN Rail boks (DRB) er en patch, skjøt og terminerings boks for snapp montering på DIN-skinne. DRB har en kapasitet på inntil 48 fiber (LC), leveres ferdig bestykket og kan monteres

Detaljer

Fiberoptiske adaptere

Fiberoptiske adaptere Fiberoptiske adaptere DATABLAD DB4120-N Utgave A Side 1 av 7 For sammenkobling av fiberoptiske kontakter. Singel- eller multimodus. Adaptere for de fleste typer kontakter. SC adaptere 23200276 Adapter,

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave D Side av 7 Innhold. Generelt.... Materiell.... Alternativ montering av festebrakett.... Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 5. Installasjon

Detaljer

JDSU OTDR INSTRUMENTER

JDSU OTDR INSTRUMENTER JDSU OTDR Løsninger for Tele, FTH, LAN INSTRUMENTER INNLEDNING For å dekke markedets behov for OTDR målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN og 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknologi hvor bølgeledere er fremstilt ved bruk av litografi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten

Detaljer

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN Innledning For å dekke markedets behov for OTDR-målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

Installasjon i panel FP60/65

Installasjon i panel FP60/65 Installasjon i panel FP60/65 VEILEDNING IV506-N Utgave F Side av 6 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ, FR70 PRO DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ med integrert sideorganisator for enkel og effektiv administrasjon av snorer. Velegnet for montering av alle FOSS panel/odf. Finnes som 1-,

Detaljer

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D DS-GC-00015-1-NO-REV-B Fiber snorer MTRJ MTRJ fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL) reflektert

Detaljer

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet ProBeam feltkontakt DATABLAD DB4110-N Utgave K Side 1 av 5 For oppretting av midlertidige samband i felt Kompatibel med MIL-DTL-83526/20 og /21 (Jr.) Expanded Beam Technology Hermafrodittisk (direkte plugg

Detaljer

GP15 ETSI og 19 ODF System

GP15 ETSI og 19 ODF System s GP15 ETSI og 19 ODF System GP15 er et universal patchpanel med høy funksjonalitet for terminering og skjøting i 19 og ETSI rack. Patchpanelet er justerbart i dybden og består av en base med uttrekkbar

Detaljer

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS DS-GG-00003-1-NO-REV-C Kabel QXXE light Kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med en slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.)

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) DATABLAD DB4144-N Utgave H Side 1 av 9 SFP, SFP+, QSFP, XFP, X2 og XENPAK fra 100Mbit/s til 40Gbit/s. Standard (850, 1310, 1550 nm), CWDM og DWDM bølgelengder. Finnes

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER /v1.0

TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER /v1.0 TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER 04.08.2016/v1.0 TJENESTEBESKRIVELSE 1 GRÅ FIBER 1 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 3 3.1 Grå Fiber egenskaper... 4 3.2 Grå Fiber Aksess... 4 3.3 Grå

Detaljer

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram.

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. www.foss-as.no Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. INNLEDNING Verden går bare en vei når det gjelder elektronisk kommunikasjon: mot høyere og høyere datarater. 10Gbit/s

Detaljer

FibreCore Kanalkabel QXXE light

FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R JDSU Mikroskoper Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R INNLEDNING Stadig høyere overføringshastigheter skjerper kravene til tap og refleksjon i optiske kontakter. For å sikre

Detaljer

www.lista.com Lista skuffeseksjoner Enheter Mål B x D i mm Side Lista Premium skuffereoler Lista arbeidsbenker

www.lista.com Lista skuffeseksjoner Enheter Mål B x D i mm Side Lista Premium skuffereoler Lista arbeidsbenker www.lista.com Lista skuffeseksjoner Enheter Mål B x D i mm Side Generell informasjon 4-6 Modul 18 x 27E kabinett, skuffer og tilbehør 411 x 572 7-8 Modul 18 x 27E inndelingsmateriell til skuff, komplette

Detaljer

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D DS-GG-00003-1-NO-REV-E Kabel QXXE slim Kanalkabel QXXE slim er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for blåsing

Detaljer

FibreCore QXXE Mikro blåsekabel

FibreCore QXXE Mikro blåsekabel FibreCore QXXE Mikro blåsekabel FibreCore QXXE Mikro er en metallfri utendørs fiberkabel som egner seg spesielt godt for blåsing i mikro- og kabelrør. Kabelen leveres med tørr kabelkjerne (svellegarn)

Detaljer

Skjøting i FPD76. Innhold

Skjøting i FPD76. Innhold Skjøting i FPD6 VEILEDNING Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Bruk av boksen... 2 4. Skjøting med fiberhaler... 3 4A. Fiberhaler i grunnenheten... 3 4B. Fiberhaler i påbygningsenheten...

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave D Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel... 2 5. Direkteterminering

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN g 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknlgi hvr bølgeledere er fremstilt ved bruk av litgrafi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten størrelse,

Detaljer

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

PANELER. Datablad nr. MK-0598

PANELER. Datablad nr. MK-0598 Metallhimling Gruppe 6 i Meta-katalogen PANELER Metallhimling for montering på skjult bæresystem Justerbar akustikk med perforering og miljøduk Fleksibilitet i utførelse, form og farge Gjenvinnbar, fiberfri

Detaljer

FibreCore ADSS Light

FibreCore ADSS Light FibreCore ADSS Light FibreCore ADSS light luftkabel er en metallfri selvbærende metallfri luftkabel beregnet for spennlengder inntil 70 mtr. Kabelen egner seg også til installasjon i kanaler eller rør

Detaljer

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FiberCore SC 200 er lette og meget slanke kabler utviklet for installasjon ved hjelp av blåsing. Slanke og solide fiber tuber gir god og stabil ytelse for både arbeidsmiljø

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave C Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

Produktinfo. Moduloppbygd LED-hybrid-tilhengerlykt 2VP / 2VP

Produktinfo. Moduloppbygd LED-hybrid-tilhengerlykt 2VP / 2VP Produktinfo Moduloppbygd LED-hybrid-tilhengerlykt 2VP 340 960-... / 2VP 340 961-... Moduloppbygd multifunksjonsbaklykt 24 V Full-LED-versjon, lang levetid ved lavt strømforbruk Produktegenskaper Funksjon:

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 24.08.2015/v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 3 3.1 Fiberpar... 3 3.2 Enkeltfiber... 4 3.3 FTB (Fiber til bedrift

Detaljer

Produktkatalog. Produktkatalogen inneholder kun et lite utvalg av våre produkter, katalogen blir kontinuerlig endret.

Produktkatalog. Produktkatalogen inneholder kun et lite utvalg av våre produkter, katalogen blir kontinuerlig endret. Produktkatalog Produktkatalogen inneholder kun et lite utvalg av våre produkter, katalogen blir kontinuerlig endret. Alle prisene er eks mva. og frakt. 1 Innholdsfortegnelse Side 2. Innholdsfortegnelse.

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter DS-GX-00010-1-NO-REV-E Renseprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av

Detaljer

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FiberCore SC 200 er lette og meget slanke kabler utviklet for installasjon ved hjelp av blåsing. Slanke og solide fiber tuber gir god og stabil ytelse for både arbeidsmiljø

Detaljer

FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W

FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W Fleksibel stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Trykknapper og LED signallamper

Trykknapper og LED signallamper Trykknapper og LED signallamper Styring og kontroll i elektrofordelinger Hagers nye skapdesign gir elektofordelingene et moderne utseende. Med den nye serien trykknapper og LED signallamper har du full

Detaljer

Melbye Fiber Produktliste 2015

Melbye Fiber Produktliste 2015 Melbye Fiber Produktliste 2015 11/15 Kontaktpersoner Melbye Bjørn Huseby Product Specialist Fiber +47 400 35 302 bjh@melbye.no Anders Hodt Borge Key Account Manager Fiber +47 477 09 941 anb@melbye.no Fredrik

Detaljer

OSID Linjedetektor. Prosjekterings- og installasjonsmanual

OSID Linjedetektor. Prosjekterings- og installasjonsmanual OSID Linjedetektor Prosjekterings- og installasjonsmanual Innhold Innhold... 2 Innledning... 3 Du trenger:... 3 Prinsipiell virkemåte... 3 Valg av sender og mottaker... 4 Montering, Justering og Tilkobling...

Detaljer

MONTASJEANVISNING FOR PROFIKSSKAP

MONTASJEANVISNING FOR PROFIKSSKAP MONTASJEANVISNING FOR PROFIKSSKAP Eaton Electric AS Tlf. +47 63 87 02 00 - Fax +47 63 87 02 01 - e-post: Firmapost-Nor@Eaton.com Side 1 1. SE TYPEMERKING PÅ EMBALLASJE MOT TYPEBETEGNELSE PÅ TEGNING.(1)

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter seprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av største betydning med gode

Detaljer

Trådløs kommunikasjonsenhet IRF-W

Trådløs kommunikasjonsenhet IRF-W Trådløs kommunikasjonsenhet Beskrivelse: kan programmeres som sender eller mottager. Det betyr at 2 stk kan overføre et signal fra en relèutgang til en inngang. Maks 100 meter. På Icas systemer bruker

Detaljer

DATABLAD NULLPUNKTSIKRINGER

DATABLAD NULLPUNKTSIKRINGER Oktober 2008 Side 1 av 5 DATABLAD NULLPUNKTSIKRINGER Tekst Type El-nummer Vekt i kg Nullpunktsikring 240V, med stolpefeste NPS240V-M 28 647 50 2,40 Nullpunktsikring 240V, med veggfeste NPS240V-V 28 647

Detaljer

Elektroinstallasjon. Seriekobling av varmepumper. Skjermet kommunikasjon (grå kontakt) CTC EcoAir 400

Elektroinstallasjon. Seriekobling av varmepumper. Skjermet kommunikasjon (grå kontakt) CTC EcoAir 400 Elektroinstallasjon Installasjon og omkobling i varmepumpen skal utføres av autorisert elektroinstallatør. All trekking av ledninger skal gjøres iht. gjeldende bestemmelser. Som kommunikasjonskabel brukes

Detaljer

Industriveien 61-7080 Heimdal Tlf. 72 88 45 00 - Fax. 72 88 45 45 www.krigsvoll.no

Industriveien 61-7080 Heimdal Tlf. 72 88 45 00 - Fax. 72 88 45 45 www.krigsvoll.no 2011 Industriveien 61-7080 Heimdal Tlf. 72 88 45 00 - Fax. 72 88 45 45 www.krigsvoll.no NYHET! Jøtul F 471 Maks vedlengde 30 cm. Varmeeffekt minimum 3500W - Nominell 6000W. Vekt: Med støpejernsider: 209

Detaljer

Montering i FR-stativ

Montering i FR-stativ Montering i FR-stativ VEILEDNING IV5004-N Utgave D Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Innledning... 1 4. Montering av deler og utstyr... 2 5. Føringsveier for kabel... 4 6. Organisering

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE BØLGELENGDE /v1.7

TJENESTEBESKRIVELSE BØLGELENGDE /v1.7 TJENESTEBESKRIVELSE BØLGELENGDE 23.04.2015/v1.7 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER OG FORKORTELSER 3 2.1 Definisjoner... 3 2.2 Forkortelser... 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 4 4 TEKNISK BESKRIVELSE 4 4.1 Tilkobling

Detaljer

Containerskap. Containerskap med plass 1 stk. beholder: 370, 660, 770 og 1000 liter.

Containerskap. Containerskap med plass 1 stk. beholder: 370, 660, 770 og 1000 liter. beholder: 370, 660, 770 og 1000 liter. 2 stk. beholdere: 140, 370, 660, 770 og 1000 liter. 3 stk. beholdere: 370, 660, 770 og 1000 liter. 4 stk. beholdere: 370, 660 og 770 liter. Containerskap Rammen og

Detaljer

varslingsutstyr 2012

varslingsutstyr 2012 varslingsutstyr 2012 AUTOUTSTYR - VERKSTEDUTSTYR - SNØKJETTING - AUTOUTSTYR - VERKSTEDUTSTYR - SNØKJETTING - AUTOUTSTYR - VERKSTEDUTSTYR - SNØKJETTING - AUTOUTSTYR - VERKSTEDUTSTYR - SNØKJETTING AUTOUTSTYR

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 24.08.2015/v1.6 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 4 3 TJENESTENS EGENSKAPER 5 3.1 Fiberpar 5 3.2 Enkeltfiber 5 3.3 FTB (Fiber til bedrift med bruksbegrensning) 5 4 TEKNISK BESKRIVELSE

Detaljer

Slissede kabelkanaler

Slissede kabelkanaler Slissede kabelkanaler GF-DIN 422 GF-DIN 422 GF-DIN Halogenfri 423 GF-DIN Halogenfri 423 GF-Standard 424 GF-Standard 424 GF-Standard, blå 425 GF-Standard, blå 425 GF-tett topp 426 GF-tett topp 426 Fleksibel

Detaljer

Tjenestebeskrivelse Bølgelengde /v1.9

Tjenestebeskrivelse Bølgelengde /v1.9 Tjenestebeskrivelse Bølgelengde 01.01.2018/v1.9 1 INNLEDNING 4 2 DEFINISJONER OG FORKORTELSER 5 2.1 Definisjoner 5 2.2 Forkortelser 5 3 TJENESTENS EGENSKAPER 6 4 TEKNISK BESKRIVELSE 7 4.1 Tilkobling og

Detaljer

LED Lystårn ECOmodul40

LED Lystårn ECOmodul40 Maskin Varslingsprodukter Lystårn LED Lystårn ECOmodul40 40 mm lystårn Bajonettmontasje Vedlikeholdsfri LED Høy kapslingsgrad IP66 Beskrivelse Et moderne lystårn basert på dagens LED-teknologi, alternativt

Detaljer

xcomfort DALI lysstyring med xcomfort Applikasjonsbeskrivelse August 2016

xcomfort DALI lysstyring med xcomfort Applikasjonsbeskrivelse August 2016 xcomfort Applikasjonsbeskrivelse August 2016 Beskrivelse DALI (Digital Addressable Lighting Interface) er en internasjonal standard for lysstyring. Dette notatet beskriver måten å styre DALI lysutstyr

Detaljer

KJØPEHJELP HEJNE. Praktisk oppbevaring til hjemmet

KJØPEHJELP HEJNE. Praktisk oppbevaring til hjemmet KJØPEHJELP HEJNE Praktisk oppbevaring til hjemmet GODT Å VITE Maks. belastning per hylleplate: 77 47 cm: 50 kg 77 28 cm: 35 kg Hvis du monterer mer enn 6 hylleplater i en hylleseksjon, må vekten på hver

Detaljer

CitySoul skaper identitet

CitySoul skaper identitet Lighting CitySoul skaper identitet CitySoul CitySoul er en familie av gatebelysningsarmatur med høyteknologiske lyskilder og forkobling, og som tilbyr enestående optisk ytelse.citysouls klassiske design

Detaljer

EGM-100A SERVOMOTOR. Vær oppmerksom!

EGM-100A SERVOMOTOR. Vær oppmerksom! BLÅ EGM-100A SERVOMOTOR Vær oppmerksom! Spjeldmotoren EGM-100A MÅ ALDRI ÅPNES OPP. Skjønt at det er mulig å justere grensebryterne til EGM-100A på fremsiden, er det ikke tillatt å prøve å reparere justeringsknappen

Detaljer

Skapkampanje. Schneider Electric. www.schneider-electric.com/no. Nr. 2-2014. Hvordan få vite mer om Schneider Electric

Skapkampanje. Schneider Electric. www.schneider-electric.com/no. Nr. 2-2014. Hvordan få vite mer om Schneider Electric Schneider Electric Nr. 2-2014 Skapkampanje Hvordan få vite mer om Schneider Electric Registrer deg på www.sereply.com Tast inn kampanjekoden: 48636p Scan QR-koden og kom direkte til siden www.schneider-electric.com/no

Detaljer