Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel"

Transkript

1 Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 1 av 6 2- eller 4-kanals system. ProBeam Jr. og ProBeam Sr. Singel- eller multimodus. Militær feltkabel for ekstreme bruksforhold. Kan leveres på felttrommel (stativ eller ryggsekk). Leveres i kundespesifiserte lengder. Beskrivelse ProBeam Jr. og ProBeam Sr. Leveres som 2- eller 4-kanals systemer. Ett system består av: En spesifisert lengde 2- eller 4-fiber feltkabel med ProBeam Jr. eller ProBeam Sr. plugg i begge ender 2 ProBeam Jr. eller ProBeam Sr. panelkontakter som er åpne i andre enden eller terminert i standard data/tele kontakter som ST, SC, FC Felttrommel med stativ eller ryggsekk Hver av disse delene bestilles separat etter behov. Kulelinser ProBeam feltkontakter er basert på bruk av kulelinser som ekspanderer lysstrålen fra fibrene ca.200 ganger. På motsatt side kollimeres den tilsvarende (Expanded Beam-teknologi). På denne måten blir kontakten mindre følsom for støv og skitt, og renholdet forenkles. Fiber Spesifikasjoner Linseprinsippet Delbart grensesnitt Vekt: Ca. 290/125 g for ProBeam Sr./ProBeam Jr. plugg Ca. 150/100 g for ProBeam Sr./ProBeam Jr. panelkontakt En trommel med ca. 500 m kabel på ryggsekk vil veie ca. 30 kg Temperaturområde: -40 C til 85 C Fiber (singelmodus): Fibertype: Innskuddstap kontakter: Reflektert effekt kontakter: ITU-T G.652.D OS-2 EN < /1550 nm < /1550 nm Fiber (multimodus): Fibertype: OM-1 (62.5/125), OM-2 (50/125) EN Innskuddstap kontakter: < /1300 nm Kabel: Kabeltype: Militær feltkabel Diameter: 5.0/5.5 mm 2/4 fiber Strekkstyrke: 1800 N Klemstyrke: 440N/cm Minste bøyediameter: 80/88 mm 2/4 fiber

2 DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 2 av 6 ProBeam Jr. ProBeam Sr.

3 Ø120 Ø mm Ø160 Ø mm Ø160 Ø mm Ø160 Ø250 DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 3 av 6 Felttrommel Feltkabel med ProBeam leveres normalt på felttromler. En rekke tromler med ulik kapasitet er tilgjengelige. Disse kan leveres på stativ eller for montering på bæremeis. Tromlene kan også bestilles separat. Kapasitet som indikert under er basert på bruk av 5,5 mm feltkabel Trommel, felt, 50 m, fast stativ 3.4 kg Trommel, felt, 200 m, fast stativ 7.1 kg Trommel, felt, 500 m, fast stativ 9.5 kg Trommel, felt, 500 m, eksternt stativ 3.6 kg

4 Ø160 Ø370 DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 4 av Bæremeis, felttrommel ( ) 4.0 kg Stativ, felttrommel ( ) Trommel, felt, 500 m, US style Overflatebehandling: Polyester epoxy Olivengrå (RAL 6006) aluminium, Bæremeis, felttrommel, US style Overflatebehandling: Polyester epoxy Olivengrå (RAL 6006) aluminium, Stativ, felttrommel, US style Overflatebehandling: Polyester epoxy Olivengrå (RAL 6006) aluminium,

5 DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 5 av 6 Varenummer Feltkabel med ProBeam Jr. plugg 3-902MIL9-3-yyy 2-fiber feltkabel, PBJR-PBJR, 9/125, y m 3-904MIL9-3-yyy 4-fiber feltkabel, PBJR-PBJR, 9/125, y m 3-902MIL50-3-yyy 2-fiber feltkabel, PBJR-PBJR, 50/125, y m 3-904MIL50-3-yyy 4-fiber feltkabel, PBJR-PBJR, 50/125, y m 3-902MIL62-3-yyy 2-fiber feltkabel, PBJR-PBJR, 62.5/125, y m 3-904MIL62-3-yyy 4-fiber feltkabel, PBJR-PBJR, 62.5/125, y m ProBeam Jr. panelkontakt x-yyy 4-2X x-yyy x-yyy 4-2X x-yyy x-yyy 4-2X x-yyy 2-kanal PBJR-x, 9/125, y m 4-kanal PBJR-x, 9/125, y m 2-kanal PBJR-x, 50/125, y m 4-kanal PBJR-x, 50/125, y m 2-kanal PBJR-x, 62.5/125, y m 4-kanal PBJR-x, 62.5/125, y m Feltkabel med ProBeam Sr. plugg 6-902MIL9-6-yyy 2-fiber feltkabel, PBSR-PBSR, 9/125, y m 6-904MIL9-6-yyy 4-fiber feltkabel, PBSR-PBSR, 9/125, y m 6-902MIL50-6-yyy 2-fiber feltkabel, PBSR-PBSR, 50/125, y m 6-904MIL50-6-yyy 4-fiber feltkabel, PBSR-PBSR, 50/125, y m 6-902MIL62-6-yyy 2-fiber feltkabel, PBSR-PBSR, 62.5/125, y m 6-904MIL62-6-yyy 4-fiber feltkabel, PBSR-PBSR, 62.5/125, y m ProBeam Sr. panelkontakt x-yyy 8-2X x-yyy x-yyy 8-2X x-yyy x-yyy 8-2X x-yyy 2-kanal PBSR-x, 9/125, y m 4-kanal PBSR-x, 9/125, y m 2-kanal PBSR-x, 50/125, y m 4-kanal PBSR-x, 50/125, y m 2-kanal PBSR-x, 62.5/125, y m 4-kanal PBSR-x, 62.5/125, y m x = kontakttype: 0 = Uten kontakt 1 = ST 5 = FC 7 = SC L = LC 0 = Uten kontakt 5 = FC/PC L = LC/PC F = E2000/PC 7 = SC/PC D = FC/APCR K = LC/APC G = E2000/APC E = SC/APC H = FC/APCN yyy angir lengde: 010 = 10 m, 015 = 15 m, 100 = 100 m osv.

6 DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 6 av 6 Galleri Feltkabel med ProBeam Jr. på felttrommel - koblet til Probeam Jr. panelkontakt i begge ender Feltkabel med ProBeam Jr. i en ende og break-out i andre enden - koblet til Probeam Jr. panelkontakt ProBeam Sr. panelkontakt, Probeam Sr. plugg, ProBeam Jr. panelkontakt og Probeam Jr. plugg 2 stk. feltkabel med ProBeam Jr. koblet sammen

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet ProBeam feltkontakt DATABLAD DB4110-N Utgave K Side 1 av 5 For oppretting av midlertidige samband i felt Kompatibel med MIL-DTL-83526/20 og /21 (Jr.) Expanded Beam Technology Hermafrodittisk (direkte plugg

Detaljer

Panel med preterminert kabel - singelmodus

Panel med preterminert kabel - singelmodus Panel med preterminert kabel - singelmodus DATABLAD DB4115-N Utgave D Side 1 av 5 Ferdig bestykket med singelmodus kabel. Velg mellom 3 typer panel (1U*, 1,5U eller 2U høyde). Leveres med de fleste typer

Detaljer

Snorer - singelmodus. Beskrivelse

Snorer - singelmodus. Beskrivelse Snorer - singelmodus DATABLAD DB4100-N Utgave D Side 1 av 5 Singelmodus snorer for bruk i alle deler av nettet og i hele bølgelengdeområdet for CWDM og DWDM. Kan leveres med de fleste kontakttyper. PC-

Detaljer

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber MTP DATABLAD DB4154-N Utgave D Side 1 av 8 MTP-kontakten er en forbedret MPO-kontakt med høy ytelse. MTP kan kobles til alle standard MPO-kontakter. Fås som Singel- eller multimodus. Panel, moduler og

Detaljer

Fiberoptiske adaptere

Fiberoptiske adaptere Fiberoptiske adaptere DATABLAD DB4120-N Utgave A Side 1 av 7 For sammenkobling av fiberoptiske kontakter. Singel- eller multimodus. Adaptere for de fleste typer kontakter. SC adaptere 23200276 Adapter,

Detaljer

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 DWDM DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM kanaler.

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out DS-GG-00011-1-NO-REV-A Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en

Detaljer

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Splitter DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Passive splittere som fordeler det optiske signalet ut på flere fiber uten å påvirke bølgelengden. Finnes som 1:2, 1:4, 1:8, 1:16, 1:32 og 1:64 splitter.

Detaljer

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 DS-GG-00010-1-NO-REV-C Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste

Detaljer

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D DS-GC-00015-1-NO-REV-B Fiber snorer MTRJ MTRJ fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL) reflektert

Detaljer

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste kontakt typer og er tilpasset

Detaljer

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL)

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus

Kabel pre-terminert Singelmodus Kabel pre-terminert Singelmodus Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste typer av kontakter og som opsjon kan enden med

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en fordeler/manifold (f.o.m.

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7 s DRB DIN Rail Boks DIN Rail boks (DRB) er en patch, skjøt og terminerings boks for snapp montering på DIN-skinne. DRB har en kapasitet på inntil 48 fiber (LC), leveres ferdig bestykket og kan monteres

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 OADM Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM

Detaljer

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Panel, FP80 PRO DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 2U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave A Side 1 av 6 Panelet er beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting av fiberhaler.

Detaljer

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter.

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter. Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave E Side 1 av 6 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 1,5U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

Fiber snorer armert - SM

Fiber snorer armert - SM DS-GC-00001-1-NO-REV-C Fiber snorer armert - SM Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering

Detaljer

Fiber snorer armert - MM

Fiber snorer armert - MM DS-GC-00038-1-NO-REV-A Fiber snorer armert - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt,

Detaljer

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Innhold ODF 3 MiniODF med halvpanel 4 MiniODF 5 Liten ODF 6 Stor ODF 7 Montering i ODF 8 Preterminert kabel mostert i ODF 8 ODF med premontertefiberhaler

Detaljer

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R JDSU Mikroskoper Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R INNLEDNING Stadig høyere overføringshastigheter skjerper kravene til tap og refleksjon i optiske kontakter. For å sikre

Detaljer

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER FOSS CWDM Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER INNLEDNING FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Muks/Demuks-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

Fiber snorer armert Singelmodus

Fiber snorer armert Singelmodus Fiber snorer armert Singelmodus Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering som består av

Detaljer

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ, FR70 PRO DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ med integrert sideorganisator for enkel og effektiv administrasjon av snorer. Velegnet for montering av alle FOSS panel/odf. Finnes som 1-,

Detaljer

JDSU OTDR INSTRUMENTER

JDSU OTDR INSTRUMENTER JDSU OTDR Løsninger for Tele, FTH, LAN INSTRUMENTER INNLEDNING For å dekke markedets behov for OTDR målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter DS-GX-00010-1-NO-REV-E Renseprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av

Detaljer

Fiber snorer Singelmodus

Fiber snorer Singelmodus Fiber snorer Singelmodus Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i flere kvalitets

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS DS-GC-00036-1-NO-REV-A Fiber snorer - SM Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i

Detaljer

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm Fiber snorer MPO MPO fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten som snor med MPO i begge ender,

Detaljer

Kabel og koblingsmateriell

Kabel og koblingsmateriell Kabel og koblingsmateriell Preterminert kabel T&G Elektro produserer og lagerfører innføringskabler, både med terminering på en eller begge sider i et rikt antall lengder og varianter. Innføringskablene

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser DS-GW-00001-1-NO-REV-B CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på

Detaljer

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.)

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) DATABLAD DB4144-N Utgave H Side 1 av 9 SFP, SFP+, QSFP, XFP, X2 og XENPAK fra 100Mbit/s til 40Gbit/s. Standard (850, 1310, 1550 nm), CWDM og DWDM bølgelengder. Finnes

Detaljer

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer:

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: Panel FOSS AS ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting, fremføring og lagring av

Detaljer

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN Innledning For å dekke markedets behov for OTDR-målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon av bølgelengder Innledning FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Mux/Demux-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

Abbonentsnor Abbonentkabel

Abbonentsnor Abbonentkabel Abbonentsnor Abbonentkabel Singelmodus fiberoptiske snorer beregnet for bruk hos private abonnenter. Leveres enten som snor med kontakter i begge ender, eller som pigtail med kontakt i en ende. Ved intern

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter seprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av største betydning med gode

Detaljer

MPS Splitter Modulært splitter System

MPS Splitter Modulært splitter System MPS Splitter Modulært splitter System Passiv optisk splitter som fordeler det optiske signalet på multiple fiber uten at det påvirker bølgelengden. Systemet leveres som 1U panel, eller som innstikksmoduler

Detaljer

CWDM-MPS Modulært CWDM System

CWDM-MPS Modulært CWDM System CWDM-MPS Modulært CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering OTDR målinger Testing av fiber med en OTDR vil gi nyttig informasjon både i forbindelse med slutt-test av anlegg og ved feilsøking på anlegg: - Lengdeinformasjon (til

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave C Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks S CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks CWDM DIN Rail boks (DRB) øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll og bit hastighet

Detaljer

ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling

ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting,

Detaljer

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D DS-GG-00003-1-NO-REV-E Kabel QXXE slim Kanalkabel QXXE slim er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for blåsing

Detaljer

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram.

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. www.foss-as.no Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. INNLEDNING Verden går bare en vei når det gjelder elektronisk kommunikasjon: mot høyere og høyere datarater. 10Gbit/s

Detaljer

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

FICS. Field Installable CWDM System

FICS. Field Installable CWDM System FICS Field Installable CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 24.08.2015/v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 3 3.1 Fiberpar... 3 3.2 Enkeltfiber... 4 3.3 FTB (Fiber til bedrift

Detaljer

Kabelanlegg Side: 1 av 5

Kabelanlegg Side: 1 av 5 Kabelanlegg Side: 1 av 5 1 HENSIKT OG OMFANG... 2 2 MÅLEMETODER... 3 2.1 Kobberkabel... 3 2.1.1 Karakteristisk impedans... 3 2.1.2 Dempning/dempningsforvrengning... 3 2.1.3 Faseforvrengning... 3 2.1.4

Detaljer

FOSS AS Skjøtebokser for fiber

FOSS AS Skjøtebokser for fiber FOSS AS Skjøtebokser for fiber FOSC-400 serien S K J Ø T E B O K S E R INNLEDNING Tidligere ble selve skjøtingen av den optiske fiberen ansett som problematisk. Det er ikke lenger tilfelle. Utviklingen

Detaljer

ALJa -----------------------------------------------------------

ALJa ----------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------- ALBATROSS Jetspreder ---------------------------------------------------------------------- FUNKSJON ALBATROSS ALJ er en justerbar jetspreder

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN g 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknlgi hvr bølgeledere er fremstilt ved bruk av litgrafi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten størrelse,

Detaljer

FIDS. Field Installable DWDM system

FIDS. Field Installable DWDM system FIDS Field Installable DWDM system DWDM er et passivt optisk system som øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave D Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel... 2 5. Direkteterminering

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN og 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknologi hvor bølgeledere er fremstilt ved bruk av litografi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten

Detaljer

Leveres I 2m lengder.

Leveres I 2m lengder. Pb. 21 Manglerud N-0612 SL tlf.: 22 57 93 09 fax.: 22 57 93 01 Elegant kanal med Aluminium eller PVC frontlokk Stamme I PVC. Leveres I 2m lengder. Snepp kontakter med hurtig kobling. Kanalen er tilpasset

Detaljer

Melbye Fiber Produktliste 2015

Melbye Fiber Produktliste 2015 Melbye Fiber Produktliste 2015 11/15 Kontaktpersoner Melbye Bjørn Huseby Product Specialist Fiber +47 400 35 302 bjh@melbye.no Anders Hodt Borge Key Account Manager Fiber +47 477 09 941 anb@melbye.no Fredrik

Detaljer

Jernbaneverket TELE Kap.: 6 Hovedkontoret Regler for prosjektering Utgitt: 01.01.00

Jernbaneverket TELE Kap.: 6 Hovedkontoret Regler for prosjektering Utgitt: 01.01.00 Kabelanlegg Side: 1 av 10 1 Hensikt og omfang...2 2 Funksjonelle krav...3 2.1 Parkabel...3 2.2 Fiberkabel...3 3 Grensesnitt...4 4 Krav til sikkerhet...5 4.1 Personsikkerhet...5 4.1.1 Laserlys... 5 4.1.2

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave D Side av 7 Innhold. Generelt.... Materiell.... Alternativ montering av festebrakett.... Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 5. Installasjon

Detaljer

Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde

Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde FOM, FOS-850, FOS-1300, FOS-850/1300 Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde Bruksanvisning Innledning Den fiberoptiske strømmåleren (FOM) måler optisk strøm i fiberoptiske kabler. FOM indikerer eventuelt

Detaljer

Installasjon i panel FP60/65

Installasjon i panel FP60/65 Installasjon i panel FP60/65 VEILEDNING IV506-N Utgave F Side av 6 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

GEK-S installasjonskanal Stålplatesystemer 80-overdel

GEK-S installasjonskanal Stålplatesystemer 80-overdel GEK-S installasjonskanaler av stålplate har rasterhulling i underdelen som gjør det enkelt å montere kanalen på vegg eller knekter. En installasjonskanal i standardlengden på 2.000 be står av en kanalunderdel

Detaljer

Jernbaneverket TELE Kap.: 6 Banedivisjonen Regler for prosjektering og bygging Utgitt: 01.01.10

Jernbaneverket TELE Kap.: 6 Banedivisjonen Regler for prosjektering og bygging Utgitt: 01.01.10 Kabelanlegg Side: 1 av 13 1 HENSIKT OG OMFANG... 2 2 FUNKSJONELLE KRAV... 3 2.1 Parkabel... 3 2.2 Fiberkabel... 3 3 GRENSESNITT... 4 3.1 Balansert... 4 3.2 Halvfelt... 4 4 KRAV TIL SIKKERHET... 5 4.1 Personsikkerhet...

Detaljer

E6 Vinterbro Klemetsrud E1-1 Parsell: E6 Vinterbro - Assurtjern Entreprise: Levering av radioanlegg E BESKRIVELSE OG MENGDEFORTEGNELSE

E6 Vinterbro Klemetsrud E1-1 Parsell: E6 Vinterbro - Assurtjern Entreprise: Levering av radioanlegg E BESKRIVELSE OG MENGDEFORTEGNELSE E6 Vinterbro Klemetsrud E1-1 1.1 PRINSIPIELL OPPBYGGING OG VIRKEMÅTE FOR RADIOANLEGG Radioanlegget skal etableres med en sentralenhet i teknisk bygg T1 plassert utenfor sørøstre tunnelåpning på Vinterbro.

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave C Side av 8 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 3

Detaljer

ALAa ---------------------------------------------------------

ALAa --------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- ALBATROSS Jetspreder ---------------------------------------------------------------------- FUNKSJON ALBATROSS ALA er en justerbar jetspreder for

Detaljer

AXAI I/O-W FRLSZH -D V -RE -1-NO -00002 -GG S D

AXAI I/O-W FRLSZH -D V -RE -1-NO -00002 -GG S D AXAI I/O-W FRLSZH DS-GG-00002-1-NO-REV-D Fleksibel stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Tjenestebeskrivelse Bølgelengde /v1.9

Tjenestebeskrivelse Bølgelengde /v1.9 Tjenestebeskrivelse Bølgelengde 01.01.2018/v1.9 1 INNLEDNING 4 2 DEFINISJONER OG FORKORTELSER 5 2.1 Definisjoner 5 2.2 Forkortelser 5 3 TJENESTENS EGENSKAPER 6 4 TEKNISK BESKRIVELSE 7 4.1 Tilkobling og

Detaljer

Armatur for kvikksølv og natriumdamplamper

Armatur for kvikksølv og natriumdamplamper Armatur for kvikksølv og natriumdamplamper Innhold F Fabrikat: BAG ELECTRONICS... 7 Fabrikat: TRIDONIC... 7 For stolpetopp/arm 42-60 mm - For 76 mm stolpe må overgang bestilles... 6 G Gate-/veilysarmatur,

Detaljer

Produktsortiment fiberkomponenter 2007. Fiberkomponenter

Produktsortiment fiberkomponenter 2007. Fiberkomponenter Produktsortiment fiberkomponenter 2007 Fiberkomponenter Fiberoptiske komponenter fra Nexans Nexans har levert fiberoptiske kabelsystemer i over 20 år. Med utgangspunkt i våre erfaringer kan vi tilby komplette

Detaljer

FibreCore Kanalkabel QXXE light

FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

Jernbaneverket 7(/( Kap.: 6 Hovedkontoret Regler for prosjektering Utgitt: 01.01.99

Jernbaneverket 7(/( Kap.: 6 Hovedkontoret Regler for prosjektering Utgitt: 01.01.99 .DEHODQOHJJ Side: 1 av 10 +(16,.72*20)$1* )81.6-21(//(.5$9 3DUNDEHO )LEHUNDEHO *5(16(61,77.5$97,/6,..(5+(7 3HUVRQVLNNHUKHW /DVHUO\V,QGXVHUWHVSHQQLQJHU.9$/,7(7 7LOJMHQJHOLJKHWVEHUHJQLQJHU (UIDULQJVWDOONDEHO

Detaljer

ICP. VARIZON Lavhastighetsenhet med induksjonskammer og stillbart spredningsbilde

ICP. VARIZON Lavhastighetsenhet med induksjonskammer og stillbart spredningsbilde VARIZON Lavhastighetsenhet med induksjonskammer og stillbart spredningsbilde Hurtigfakta Induksjonskammer Justerbart spredningsbilde og nærsone Passer til ventilasjonssystem med kjøling Måleuttak Rensbar

Detaljer

Installasjonsplan. Vaskemaskin PW 5105 EL AV/LP. no - NO 08.11 09 235 400 / 01

Installasjonsplan. Vaskemaskin PW 5105 EL AV/LP. no - NO 08.11 09 235 400 / 01 Installasjonsplan Vaskemaskin PW 5105 EL AV/LP no - NO 08.11 09 235 400 / 01 09 235 400 / 01 2 Teknisk Datablad Vaskemaskin: Oppvarmingsmåte: PW 5105 AV/LP Elektro (EL) Legende: Innringede symboler

Detaljer

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS DS-GG-00003-1-NO-REV-C Kabel QXXE light Kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med en slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 24.08.2015/v1.6 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 4 3 TJENESTENS EGENSKAPER 5 3.1 Fiberpar 5 3.2 Enkeltfiber 5 3.3 FTB (Fiber til bedrift med bruksbegrensning) 5 4 TEKNISK BESKRIVELSE

Detaljer

Installasjon av OPGW kabel - Tykoflex

Installasjon av OPGW kabel - Tykoflex Installasjon av OPGW kabel - Tykoflex VEILEDNING IV5006-N Utgave C Side 1 av 8 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Avmantling av kabel, kutting av rør... 2 4. Montering av installasjonssettet...

Detaljer

FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W

FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W AXXI-I/O-W er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER

AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER Talevarslingssystem Produktdatablad ABT-DFMS brannmannsmikrofon Overvåkning av mikrofon og mikrofonforbindelse Dedikert evakueringsknapp Tre fritt programmerbare funksjonsknapper

Detaljer

KRAV TIL SIKKERHET...

KRAV TIL SIKKERHET... Kabelanlegg Side: 1 av 8 1 HENSIKT OG OMFANG... 2 2 KRAV TIL SIKKERHET... 3 2.1 Personsikkerhet... 3 2.1.1 Laserlys... 3 2.1.2 Induserte spenninger... 3 3 ANLEGGSSPESIFIKKE KRAV... 4 3.1 Kabel opphengt

Detaljer

Armatur for kvikksølv og natriumdamplamper

Armatur for kvikksølv og natriumdamplamper Armatur for kvikksølv og natriumdamplamper Innhold A Armatur for damplampe, Glamox... 2 G Gate-/veilysarmatur, Siteco, SR-serien... 4 Gate-/veilysarmatur, Siteco, ST-serien... 4 K Kondensatorer gate-/veilysarmaturer...

Detaljer

Jernbaneverket TELE Kap.: 6 Infrastruktur Regler for bygging Utgitt:

Jernbaneverket TELE Kap.: 6 Infrastruktur Regler for bygging Utgitt: Kabelanlegg Side: 1 av 8 1 HENSIKT OG OMFANG... 2 2 KRAV TIL SIKKERHET... 3 2.1 Personsikkerhet... 3 2.1.1 Laserlys...3 2.1.2 Induserte spenninger...3 3 ANLEGGSSPESIFIKKE KRAV... 4 3.1 Kabel opphengt i

Detaljer

Flenserørdeler. Duktilt støpejern. Bruksområde og spesielle egenskaper. Teknisk beskrivelse. Montering

Flenserørdeler. Duktilt støpejern. Bruksområde og spesielle egenskaper. Teknisk beskrivelse. Montering Side 1 av 7 Bruksområde og spesielle egenskaper Bruksområde: Vann, avløp og sjøvann Avrundede former sikrer god epoxybelegning Betydelig bedre bruddforlengelse enn gråjern God slagseighet Høy strekkfasthet

Detaljer

QXAI Micro Sheath -B V -RE 25-1-NO GG S D

QXAI Micro Sheath -B V -RE 25-1-NO GG S D QXAI Micro Sheath DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

Innholdsfortegnelse Termolommer

Innholdsfortegnelse Termolommer Innholdsfortegnelse Termolommer Beskyttelseslomme med koblingshode, Type W-GN 4 Beskyttelseslomme med hals og koblingshode, Type W-GC 6 Beskyttelseslomme med flens, Type W-FC 8 Termolomme maskinert, Type

Detaljer

Motstandsfølere hypteck.no

Motstandsfølere hypteck.no Motstandsfølere Innhold TYPE MH... 4 TYPE MH Clamp... 6 TYPE MH Clamp-on T4... 8 TYPE MH Clamp T6... 10... TYPE MF-Snap... 14 TYPE MI... 16 TYPE MITRA... 18 TYPE MITRAV... 20 TYPE MIV... 22 TYPE MK...

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER /v1.0

TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER /v1.0 TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER 04.08.2016/v1.0 TJENESTEBESKRIVELSE 1 GRÅ FIBER 1 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 3 3.1 Grå Fiber egenskaper... 4 3.2 Grå Fiber Aksess... 4 3.3 Grå

Detaljer

Rektangulær tilluftventil

Rektangulær tilluftventil NO0645 11.15 JBV LØV-R Rektangulær tilluftventil Tilpasset for boligventilasjon Montasjevennlig Demonterbar frontplate Dokumentert med BVK plenumskammer Lydabsorbent i polyester i kammer TROX Auranor Norge

Detaljer

Tilluftsventil med VAV for åpen montasje

Tilluftsventil med VAV for åpen montasje NO01 0.17 LØV-R Tilluftsventil med VAV for åpen montasje For store lokaler Stort arbeidsområde Integrert VAV-enhet Alternative spredningsmønstre Leveres i lengdene, og meter TROX Auranor Norge AS Postboks

Detaljer