JDSU OTDR INSTRUMENTER

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "JDSU OTDR INSTRUMENTER"

Transkript

1 JDSU OTDR Løsninger for Tele, FTH, LAN INSTRUMENTER

2 INNLEDNING For å dekke markedets behov for OTDR målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt behov fullt ut med en billig OTDR, mens andre har behov som krever en OTDR i en høyere prisklasse. Det er to hovedklasser; en for de som jobber i LAN med multimodus og/eller singelmodus fiber, og en for de som jobber innenfor Tele. Alle OTDR innenfor klassen Tele er godkjent for bruk i PON. Instrumentene er basert på 2 plattformer, den håndholdte MTS 2000 med 5 pekeskjerm eller MTS 4000 med 7 pekeskjerm. MTS 2000 har plass til 1 modul mens MTS 4000 kan bestykkes med 2 moduler. Instrumentpakkene innenfor Tele er klassifisert som korte lengder (75 km), medium lengder (100 km) og lange lengder (130 km). Disse lengdene er kun retningsgivende da det er umulig å garantere en målelengde. Kun instrumentets dynamikk i db kan garanteres og denne er angitt for alle instrumentene. Dersom ditt behov ikke dekkes av noen av de pakkene som er vist under finnes det en rekke alternative løsninger. Ta gjerne kontakt med vår salgsavdeling for å diskutere disse nærmere. MTS 2000 MTS 2000 benyttes i alle våre løsninger for LAN og Tele. 5 pekeskjerm 1 modulplass 2 x USB x mini USB2.0 Ethernet port (1 Gbit/s) AC kraftforsyning/batterilader Li Po batteri 138x175x80 mm (BxHxD) 1.2 kg (med batteri og modul) MTS 4000 MTS 4000 benyttes i alle våre løsninger for LAN og Tele. 7 pekeskjerm 2 modulplasser 2 x USB 2.0 Ethernet port (1 Gbit/s) AC kraftforsyning/batterilader Li Ion batteri. 260x135x90 mm (BxHxD) 1.8 kg (med batteri og modul)

3 OTDR TELE Behovet for målinger i stamnett og aksessnett dekkes gjennom ulike OTDR pakker. Forskjellen ligger i valgt modul LM, MA eller MP og hvilke bølgelengder man ønsker tilgjengelig. Merk at en opsjon leveres med filtrert 1625 nm port slik at man kan teste på anlegg med trafikk. MTS 2000 eller MTS 4000 plattform med pekeskjerm 1310/1550 nm singelmodus modul 1310/1550/1625 nm singelmodus modul 1310/1550/Filtrert 1625 nm singelmodus LM modul (korte lengder) MA modul (medium lengde) MP modul (lange lengder) CW lyskilde og effektmeter i OTDR modul inkludert (kun MTS 4000, som opsjon i MTS 2000) M2T/4126LM M2T/4126MA M2T/4126MP M2T/4136LM M2T/4136MA M2T/4136MP M2T/4136RLM M2T/4136RMA M2T/4136RMP E4T/4126LM E4T/4126MA E4T/4126MP E4T/4136LM E4T/4136MA E4T/4136MP E4T/4136RLM E4T/4136RMA E4T/4136RMP OTDR, LM, MTS 2000, 1310/1550 nm, 34/32 db OTDR, MA, MTS 2000, 1310/1550 nm, 37/35 db OTDR, MP, MTS 2000, 1310/1550 nm, 42/40 db OTDR, LM, MTS 2000, 1310/1550/1625 nm, 32/32/32 db OTDR, MA, MTS 2000, 1310/1550/1625 nm, 35/35/35 db OTDR, MP, MTS 2000, 1310/1550/1625 nm, 42/40/40 db OTDR, LM, MTS 2000, 1310/1550/Filtrert1625 nm, 32/32/32 db OTDR, MA, MTS 2000, 1310/1550/Filtrert1625 nm, 35/35/35 db OTDR, MP, MTS 2000, 1310/1550/Filtrert1625 nm, 42/40/40 db OTDR, LM, MTS 4000, 1310/1550 nm, 34/32 db OTDR, MA, MTS 4000, 1310/1550 nm, 37/35 db OTDR, MP, MTS 4000, 1310/1550 nm, 42/40 db OTDR, LM, MTS 4000, 1310/1550/1625 nm, 32/32/32 db OTDR, MA, MTS 4000, 1310/1550/1625 nm, 35/35/35 db OTDR, MP, MTS 4000, 1310/1550/1625 nm, 42/40/40 db OTDR, LM, MTS 4000, 1310/1550/Filtrert1625 nm, 32/32/32 db OTDR, MA, MTS 4000, 1310/1550/Filtrert1625 nm, 35/35/35 db OTDR, MP, MTS 4000, 1310/1550/Filtrert1625 nm, 42/40/40 db

4 OTDR LAN Behovet for målinger i lokale nettverk, LAN, dekkes gjennom 4 ulike OTDR pakker, 2 basert på MTS 2000 og 2 basert på MTS Den første er en ren multimodus OTDR, den andre en kombinert multimodus/singelmodus: MTS 2000 eller MTS 4000 plattform med pekeskjerm 850/1300 multimodus modul 850/1300/1310/1550 kombinert multimodus/ singelmodus modul CW lyskilde i OTDR modul inkludert (kun MTS 4000, som M2T/4123MM M2T/4146QUAD E4T/4123MM E4T/4146QUAD OTDR, LAN, MTS 2000, 850/1300 nm, 27/25 db OTDR, LAN, MTS 2000, 850/1300/1310/1550 nm, 27/25/37/35 db OTDR, LAN, MTS 4000, 850/1300 nm, 27/25 db OTDR, LAN, MTS 2000, 850/1300/1310/1550 nm, 27/25/37/35 db PON EFFEKTMETERMODUL MTS 2000 og MTS 4000 har henholdsvis 1 og 2 modulplasser. Tilgjengelige modulplasser kan benyttes for andre målemoduler. Dette kan for eksempel være PON effektmetermodul OLP To modeller; 1310/1490 nm eller 1310/1490/1550 nm Gjennomkopling av oppstrøms signal for å aktivere nedstrøms (through mode) Samtidig visning av alle bølgelengdene Enkel pass/fail analyse 2295/24 Effektmeter, PON, 1310/1490 nm, APC, OLP /23 Effektmeter, PON, 1310/1490/1550 nm, APC, OLP 4057

5 CWDM MODUL TIL MTS 4000 MTS 2000 og MTS 4000 har henholdsvis 1 og 2 modulplasser. Tilgjengelige modulplasser kan benyttes for andre målemoduler. Dette kan for eksempel være CWDM modul COSA Fullt bølgelengdeområde nm Visning i grafikk eller tabellform Hurtig skanning, <4 s Målinger av drift i effekt og bølgelengde over et kundespesifisert tidsintervall Ingen OSNR målinger 2301/01 Modul, CWDM, COSA /02 Modul, CWDM, m/sfp, brønn, COSA 4055 OPSJONER Til alle instrumentene finnes det ulikt tilbehør. Det mest populære er: Transportkasse av høy kvalitet Digitalt mikroskop for objektiv kontroll av endeflaten på kontakter (koples til en USB port) Programvare for analyse på PC EDFSCOPE5Ki Mikroskop, digital, 200/400X, USB 2.0 E20HCASE1 Transportkoffert, MTS 2000 HCASE4060 Transportkoffert, MTS 4000 EOFS100 FiberTrace, kurveanalyse Transportkoffert for MTS 2000 Transportkoffert for MTS 4000 Programvare for analyse på PC Digitalt mikroskop

6 INNKOPLINGSFIBER Det er vanlig å bruke innkoplingsfiber ved OTDR målinger. Dette gjør det enklere å avsløre feil i første ODF. Bruk av innkoplingsfiber vil også redusere slitasjen på instrumentkontakten. FOSS AS leverer innkoplingsfiber av høyeste kvalitet med fritt valg blant alle vanlige kontakter. Den leveres i en eksklusiv koffert med godkjente rensemidler. Med mindre annet er spesifisert leveres OTDR med SC/PC grensesnitt da nettet ofte er basert på denne kontakttypen. Hvis man ønsker OTDR levert med en annen kontakt en SC/PC, kan man velge en gratis fra listen under. EUNIPCFC EUNIPCSC EUNIPCST 7 SM M M Kontakt, PC slipt, FC adapter Kontakt, PC slipt, SC adapter Kontakt, PC slipt, ST adapter Innkoplingsfiber, 9/125, SC/PC SC/PC, 1000 m Innkoplingsfiber, 50/125, SC/PC SC/PC, 150 m Innkoplingsfiber, 62.5/125, SC/PC SC/PC, 150 m VÅR SAMARBEIDSPARTNER Sjekk utvalget av måleinstrumenter på

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN Innledning For å dekke markedets behov for OTDR-målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon av bølgelengder Innledning FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Mux/Demux-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER FOSS CWDM Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER INNLEDNING FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Muks/Demuks-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering OTDR målinger Testing av fiber med en OTDR vil gi nyttig informasjon både i forbindelse med slutt-test av anlegg og ved feilsøking på anlegg: - Lengdeinformasjon (til

Detaljer

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R JDSU Mikroskoper Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R INNLEDNING Stadig høyere overføringshastigheter skjerper kravene til tap og refleksjon i optiske kontakter. For å sikre

Detaljer

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram.

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. www.foss-as.no Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. INNLEDNING Verden går bare en vei når det gjelder elektronisk kommunikasjon: mot høyere og høyere datarater. 10Gbit/s

Detaljer

Snorer - singelmodus. Beskrivelse

Snorer - singelmodus. Beskrivelse Snorer - singelmodus DATABLAD DB4100-N Utgave D Side 1 av 5 Singelmodus snorer for bruk i alle deler av nettet og i hele bølgelengdeområdet for CWDM og DWDM. Kan leveres med de fleste kontakttyper. PC-

Detaljer

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 DWDM DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 1 av 6 2- eller 4-kanals system. ProBeam Jr. og ProBeam Sr. Singel- eller multimodus. Militær feltkabel for ekstreme bruksforhold.

Detaljer

Fiberoptiske adaptere

Fiberoptiske adaptere Fiberoptiske adaptere DATABLAD DB4120-N Utgave A Side 1 av 7 For sammenkobling av fiberoptiske kontakter. Singel- eller multimodus. Adaptere for de fleste typer kontakter. SC adaptere 23200276 Adapter,

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM kanaler.

Detaljer

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.)

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) DATABLAD DB4144-N Utgave H Side 1 av 9 SFP, SFP+, QSFP, XFP, X2 og XENPAK fra 100Mbit/s til 40Gbit/s. Standard (850, 1310, 1550 nm), CWDM og DWDM bølgelengder. Finnes

Detaljer

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Splitter DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Passive splittere som fordeler det optiske signalet ut på flere fiber uten å påvirke bølgelengden. Finnes som 1:2, 1:4, 1:8, 1:16, 1:32 og 1:64 splitter.

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 OADM Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet ProBeam feltkontakt DATABLAD DB4110-N Utgave K Side 1 av 5 For oppretting av midlertidige samband i felt Kompatibel med MIL-DTL-83526/20 og /21 (Jr.) Expanded Beam Technology Hermafrodittisk (direkte plugg

Detaljer

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave A Side 1 av 6 Panelet er beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting av fiberhaler.

Detaljer

INNLEDNING. Tilpassede kurs og kurs hos kunde krever minst 3 deltagere.

INNLEDNING. Tilpassede kurs og kurs hos kunde krever minst 3 deltagere. Kurs Fiberoptikk INNLEDNING FOSS AS har mer enn 20 års erfaring med kurs innen fiberoptikk. Vi holder standard kurs på 1 eller 2 dager, men kan også holde skreddersydde kurs tilpasset den enkelte kundes

Detaljer

Panel med preterminert kabel - singelmodus

Panel med preterminert kabel - singelmodus Panel med preterminert kabel - singelmodus DATABLAD DB4115-N Utgave D Side 1 av 5 Ferdig bestykket med singelmodus kabel. Velg mellom 3 typer panel (1U*, 1,5U eller 2U høyde). Leveres med de fleste typer

Detaljer

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser DS-GW-00001-1-NO-REV-B CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på

Detaljer

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks S CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks CWDM DIN Rail boks (DRB) øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll og bit hastighet

Detaljer

Brukermanual SmartPocket testsett. VEILEDNING IV5013-N Utgave B Side 1 av 10

Brukermanual SmartPocket testsett. VEILEDNING IV5013-N Utgave B Side 1 av 10 Brukermanual SmartPocket testsett VEILEDNING IV5013-N Utgave B Side 1 av 10 Innhold 1. Generelt... 3 1.1. Sikkerhet... 3 1.2. Kraftforsyning... 3 1.3. Vedlikehold... 3 2. Lyskilde... 3 2.1. Oversikt...

Detaljer

MPS Splitter Modulært splitter System

MPS Splitter Modulært splitter System MPS Splitter Modulært splitter System Passiv optisk splitter som fordeler det optiske signalet på multiple fiber uten at det påvirker bølgelengden. Systemet leveres som 1U panel, eller som innstikksmoduler

Detaljer

FICS. Field Installable CWDM System

FICS. Field Installable CWDM System FICS Field Installable CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig

Detaljer

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber MTP DATABLAD DB4154-N Utgave D Side 1 av 8 MTP-kontakten er en forbedret MPO-kontakt med høy ytelse. MTP kan kobles til alle standard MPO-kontakter. Fås som Singel- eller multimodus. Panel, moduler og

Detaljer

Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK

Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK DS-GS-00001-1-NO-REV-A Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK Pluggbar Elektronikk fra 100 Mbit/s til 10 Gbit/s. Leveres i alle standard bølgelengder samt for CWDM og DWDM. Modulene støtter alle

Detaljer

CWDM-MPS Modulært CWDM System

CWDM-MPS Modulært CWDM System CWDM-MPS Modulært CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av

Detaljer

AQ7275 OTDR FiberXplorer

AQ7275 OTDR FiberXplorer AQ7275 OTDR FiberXplorer Kort dødsone m Forbedret versjon av AQ7270 serien Forbedret kurvekvalitet Bedre dynamikk Bredt utvalg av opsjoner Kort dødsone (0,8 m) 05.08 2 Forbedrede måleegenskaper Effektivt

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER /v1.0

TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER /v1.0 TJENESTEBESKRIVELSE GRÅ FIBER 04.08.2016/v1.0 TJENESTEBESKRIVELSE 1 GRÅ FIBER 1 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 3 3.1 Grå Fiber egenskaper... 4 3.2 Grå Fiber Aksess... 4 3.3 Grå

Detaljer

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL)

Detaljer

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D DS-GC-00015-1-NO-REV-B Fiber snorer MTRJ MTRJ fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL) reflektert

Detaljer

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten

Detaljer

FIDS. Field Installable DWDM system

FIDS. Field Installable DWDM system FIDS Field Installable DWDM system DWDM er et passivt optisk system som øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll

Detaljer

Kabelanlegg Side: 1 av 5

Kabelanlegg Side: 1 av 5 Kabelanlegg Side: 1 av 5 1 HENSIKT OG OMFANG... 2 2 MÅLEMETODER... 3 2.1 Kobberkabel... 3 2.1.1 Karakteristisk impedans... 3 2.1.2 Dempning/dempningsforvrengning... 3 2.1.3 Faseforvrengning... 3 2.1.4

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en fordeler/manifold (f.o.m.

Detaljer

Fiber snorer armert - SM

Fiber snorer armert - SM DS-GC-00001-1-NO-REV-C Fiber snorer armert - SM Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus

Kabel pre-terminert Singelmodus Kabel pre-terminert Singelmodus Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste typer av kontakter og som opsjon kan enden med

Detaljer

Fiber snorer armert Singelmodus

Fiber snorer armert Singelmodus Fiber snorer armert Singelmodus Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering som består av

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 DS-GG-00010-1-NO-REV-C Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out DS-GG-00011-1-NO-REV-A Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en

Detaljer

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm Fiber snorer MPO MPO fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten som snor med MPO i begge ender,

Detaljer

Melbye Fiber Produktliste 2015

Melbye Fiber Produktliste 2015 Melbye Fiber Produktliste 2015 11/15 Kontaktpersoner Melbye Bjørn Huseby Product Specialist Fiber +47 400 35 302 bjh@melbye.no Anders Hodt Borge Key Account Manager Fiber +47 477 09 941 anb@melbye.no Fredrik

Detaljer

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste kontakt typer og er tilpasset

Detaljer

Leica DISTO S910 Mål punktdata og lag planer

Leica DISTO S910 Mål punktdata og lag planer Leica DISTO S910 Mål punktdata og lag planer Verdens første Mål alt fra enhver posisjon med P2P-teknologi Det er mer enn 20 år siden Leica Geosystems lanserte den første håndholdte laseravstandsmåleren

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE BØLGELENGDE /v1.7

TJENESTEBESKRIVELSE BØLGELENGDE /v1.7 TJENESTEBESKRIVELSE BØLGELENGDE 23.04.2015/v1.7 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER OG FORKORTELSER 3 2.1 Definisjoner... 3 2.2 Forkortelser... 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 4 4 TEKNISK BESKRIVELSE 4 4.1 Tilkobling

Detaljer

Fiber snorer armert - MM

Fiber snorer armert - MM DS-GC-00038-1-NO-REV-A Fiber snorer armert - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt,

Detaljer

Fiber snorer Singelmodus

Fiber snorer Singelmodus Fiber snorer Singelmodus Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i flere kvalitets

Detaljer

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer:

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: Panel FOSS AS ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting, fremføring og lagring av

Detaljer

Bilag 1 Beskrivelse av leveransen

Bilag 1 Beskrivelse av leveransen Bilag 1 Beskrivelse av leveransen 1. Minimumskrav ved leveranse på mørk fiber SK 1 SK 2 SK 3 SK 4 SK 5 SK 6 SK 7 SK 8 SK 9 SK 10 SK 11 SK 12 SK 13 SK 14 SK 15 SK 16 SK 17 SK 18 Skal krav Kabel Fibrene

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Tjenestebeskrivelse Bølgelengde /v1.9

Tjenestebeskrivelse Bølgelengde /v1.9 Tjenestebeskrivelse Bølgelengde 01.01.2018/v1.9 1 INNLEDNING 4 2 DEFINISJONER OG FORKORTELSER 5 2.1 Definisjoner 5 2.2 Forkortelser 5 3 TJENESTENS EGENSKAPER 6 4 TEKNISK BESKRIVELSE 7 4.1 Tilkobling og

Detaljer

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS DS-GC-00036-1-NO-REV-A Fiber snorer - SM Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i

Detaljer

Kom igang: En enkel innføring i bruk av en håndholdt spektrum analysator.

Kom igang: En enkel innføring i bruk av en håndholdt spektrum analysator. Kom igang: En enkel innføring i bruk av en håndholdt spektrum analysator. Først litt generelt om instrumentet: Spektrum analysator MS 2711 er en batteridrevet analysator som veier ca 2 kg og måler i frekvensområdet

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 24.08.2015/v1.6 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 4 3 TJENESTENS EGENSKAPER 5 3.1 Fiberpar 5 3.2 Enkeltfiber 5 3.3 FTB (Fiber til bedrift med bruksbegrensning) 5 4 TEKNISK BESKRIVELSE

Detaljer

Følgende gjelder når du skal gjøre din første måling:

Følgende gjelder når du skal gjøre din første måling: Anritsu modell MT9083A er en mini OTDR for måling på optiske fibre. Instrumentet finnes i multi mode og single mode utgaver og har samme brukerprosedyre uavhengig av bølgelengde du ønsker å måle på. Instrumentet

Detaljer

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6

TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER /v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 24.08.2015/v1.6 TJENESTEBESKRIVELSE MØRK FIBER 1 INNLEDNING 3 2 DEFINISJONER 3 3 TJENESTENS EGENSKAPER 3 3.1 Fiberpar... 3 3.2 Enkeltfiber... 4 3.3 FTB (Fiber til bedrift

Detaljer

LØSNINGSFORSLAG TIL EKSAMENSOPPGAVE FAG: IAD DATAKOMMUNIKASJON OG SIGNALOVERFØRING LÆRER: ERLING STRAND

LØSNINGSFORSLAG TIL EKSAMENSOPPGAVE FAG: IAD DATAKOMMUNIKASJON OG SIGNALOVERFØRING LÆRER: ERLING STRAND Høgskolen i Østfold Avdeling for Informatikk og Automatisering LØSNINGSFORSLAG TIL EKSAMENSOPPGAVE FAG: IAD21002 - DATAKOMMUNIKASJON OG SIGNALOVERFØRING LÆRER: ERLING STRAND Gruppe: D2A Dato: 20.12.2002

Detaljer

Kabel og koblingsmateriell

Kabel og koblingsmateriell Kabel og koblingsmateriell Preterminert kabel T&G Elektro produserer og lagerfører innføringskabler, både med terminering på en eller begge sider i et rikt antall lengder og varianter. Innføringskablene

Detaljer

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7 s DRB DIN Rail Boks DIN Rail boks (DRB) er en patch, skjøt og terminerings boks for snapp montering på DIN-skinne. DRB har en kapasitet på inntil 48 fiber (LC), leveres ferdig bestykket og kan monteres

Detaljer

Abbonentsnor Abbonentkabel

Abbonentsnor Abbonentkabel Abbonentsnor Abbonentkabel Singelmodus fiberoptiske snorer beregnet for bruk hos private abonnenter. Leveres enten som snor med kontakter i begge ender, eller som pigtail med kontakt i en ende. Ved intern

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter DS-GX-00010-1-NO-REV-E Renseprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av

Detaljer

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ, FR70 PRO DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ med integrert sideorganisator for enkel og effektiv administrasjon av snorer. Velegnet for montering av alle FOSS panel/odf. Finnes som 1-,

Detaljer

FLUKE. Spesialkampanjer på alle Flukes multifunksjonelle installasjonstestere. Fluke VT04 Visuelt IR-termometer. The Most Trusted Tools in the World.

FLUKE. Spesialkampanjer på alle Flukes multifunksjonelle installasjonstestere. Fluke VT04 Visuelt IR-termometer. The Most Trusted Tools in the World. Våren 2014 FLUKE Specials Fluke VT04 Visuelt IRtermometer Spesialkampanjer på alle Flukes multifunksjonelle installasjonstestere The Most Trusted Tools in the World. Temperaturløsninger: passer til jobben

Detaljer

1)Gjør om desimal tallene til binære: a) 4 =0100. b) 17 = c) 34 = d) 128 = e) 255 =

1)Gjør om desimal tallene til binære: a) 4 =0100. b) 17 = c) 34 = d) 128 = e) 255 = 1)Gjør om desimal tallene til binære: a) 4 b) 17 c) 34 =0100 d) 128 e) 255 = 0001 0001 = 0001 0010 =1000 0000 =1111 1111 2) Gjør om de binære tallene til desimal og heksadesimal. a) 1010 b) 101011001 c)

Detaljer

Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde

Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde FOM, FOS-850, FOS-1300, FOS-850/1300 Fiberoptisk stømmåler Fiberoptisk lyskilde Bruksanvisning Innledning Den fiberoptiske strømmåleren (FOM) måler optisk strøm i fiberoptiske kabler. FOM indikerer eventuelt

Detaljer

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Innhold ODF 3 MiniODF med halvpanel 4 MiniODF 5 Liten ODF 6 Stor ODF 7 Montering i ODF 8 Preterminert kabel mostert i ODF 8 ODF med premontertefiberhaler

Detaljer

Aruba G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt

Aruba G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise J9727A#ABB Aruba 2920-24G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt Spesifikasjon Generelt Enhetstype Undertype Porter Strøm via Ethernet

Detaljer

Økte hastigheter høyere sambandklasser nye bruksområder for datakabling Espen Øien Lanse AS

Økte hastigheter høyere sambandklasser nye bruksområder for datakabling Espen Øien Lanse AS 1 Økte hastigheter høyere sambandklasser nye bruksområder for datakabling Espen Øien Lanse AS 2 Lanse AS NCS Norwegian Cabling System Markedsleder med > 20% markedsandel Autoriserte installatører over

Detaljer

ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling

ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling ODF-løsninger. Nå også for MPO-kabling ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting,

Detaljer

IKT Seminar, Tromsø Jan-Tore Ovesen

IKT Seminar, Tromsø Jan-Tore Ovesen IKT Seminar, Tromsø 8.9.2016 Jan-Tore Ovesen Kommunalt høykapasitetsnettet med mange muligheter Historisk oversikt Tjenestenett Hvorfor nytt nett Gammelt og nytt noen forskjeller i design Bokser og utstyr

Detaljer

Varenummer Enhed Pris. WA Stk 1.111,00. Varenummer Enhed Pris. WA Stk 1.098,00. Papir til Autotymp tympanometer. Varenummer Enhed Pris

Varenummer Enhed Pris. WA Stk 1.111,00. Varenummer Enhed Pris. WA Stk 1.098,00. Papir til Autotymp tympanometer. Varenummer Enhed Pris Hørseltesting MICROTYMP 3 LADECELLE Welch Allyn 3,7 V Lithium-Ion batteri til Microtymp-3 WA72910 1 Stk 1.111,00 AUDIOSCOPE LADEHOLDER Ladeholder for audioskop og tympanometer fra Welch Allyn. WA71123

Detaljer

Bilag 1. Kravspesifikasjon for leie av arbeidsstasjoner

Bilag 1. Kravspesifikasjon for leie av arbeidsstasjoner Bilag 1 Kravspesifikasjon for leie av arbeidsstasjoner Side 1 Innholdsfortegnelse 1. Innledning... 3 2. Formål... 3 3. Bakgrunn... 3 3.1 Utprøving av tilbudte maskiner... 3 Kravspesifikasjon... 3 3.2 Bruk

Detaljer

Konkurransegrunnlag Del B kravspesifikasjon. Håndholdte GNSS GIS enheter for registrering til NVDB og FKB

Konkurransegrunnlag Del B kravspesifikasjon. Håndholdte GNSS GIS enheter for registrering til NVDB og FKB Konkurransegrunnlag Del B kravspesifikasjon Håndholdte GNSS GIS enheter for registrering til NVDB og FKB Dokumentets dato: 13. mai 2011 Saksnummer: 2011065872 B.1. Kravspesifikasjon B.1.1. Beskrivelse

Detaljer

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Panel, FP80 PRO DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 2U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

Den nye systemtesteren FSA 450 fra Bosch er en praktisk kombinasjon av:

Den nye systemtesteren FSA 450 fra Bosch er en praktisk kombinasjon av: Mobil og universal: Den nye systemtesteren FSA 450 Den nye systemtesteren FSA 450 fra Bosch er en praktisk kombinasjon av: Multimeter med digitalt og grafisk display 4-kanals-oscilloskop Tenningsanalysetester

Detaljer

Fritt Valg. Tjenesteleverandører i Bynett

Fritt Valg. Tjenesteleverandører i Bynett Fritt Valg Tjenesteleverandører i Bynett Stor eller liten. Alt i ett. Eller full skreddersøm. Vi har gjort det enkelt. Markedet flommer over av gode tilbud innen TV, Internett og telefoni. Felles for de

Detaljer

cronotec digitale urbrytere

cronotec digitale urbrytere cronotec digitale urbrytere Utforsk den smarte metoden for ur-programmering De digitale cronotec urbryterne kombinerer moderne teknikk med enkel bruk. For eksempel kan man med et PC program og med en programmeringsnøkkel

Detaljer

Kom igang: S311D til S332D

Kom igang: S311D til S332D Kom igang: S311D til S332D Sitemaster kom sommeren 2003 i nye utgaver, kalt D. Sitemaster modellene finnes nå i følgende nye varianter: Model: Frekvens område: S311D 5-1600MHz S312D 5-1600MHz, 100kHz-1600MHz

Detaljer

Multimodem ZyXEL VMG8924

Multimodem ZyXEL VMG8924 Multimodem ZyXEL VMG8924 Bruksanvisning, versjon 1.01 www. 1 Innhold Velkommen som kunde!...2 Innhold i esken...2 ADSL/VDSL og bredbåndstelefoni fra Eidsiva bredbånd...3 ADSL/VDSL fra Eidsiva bredbånd

Detaljer

Merkemaskiner for kontor og næringsliv

Merkemaskiner for kontor og næringsliv Merkemaskiner for kontor og næringsliv Innhold Profesjonell DYMO-merking kan bedre effektiviteten på kontoret. Gi navn til og identifiser mapper, omslag, arkiver og datamedia LabelManager 120P 4 Enkel

Detaljer

Måleutstyr for spenningskvalitet

Måleutstyr for spenningskvalitet Måleutstyr for spenningskvalitet Ulike målesystemer og instrumenter. Begrensninger og muligheter. Prioriteringer. Helge Seljeseth helge.seljeseth@sintef.no www.energy.sintef.no 1 INSTRUMENTER FOR Å MÅLE

Detaljer

EKSAMEN. Emne: Datakommunikasjon

EKSAMEN. Emne: Datakommunikasjon EKSAMEN Emnekode: ITF20205 Emne: Datakommunikasjon Dato: 28.Nov 2005 Eksamenstid: kl 9:00 til kl 13:00 Hjelpemidler: 4 sider (A4) (2 ark) med egne notater. Kalkulator. Gruppebesvarelse, som blir delt ut

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN og 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknologi hvor bølgeledere er fremstilt ved bruk av litografi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten

Detaljer

Kom i gang - oppsett av Fricam Loreda Viltkamera

Kom i gang - oppsett av Fricam Loreda Viltkamera Kom i gang - oppsett av Fricam Loreda Viltkamera Her følger en steg for steg forklaring på oppsettet til Fricam Loreda viltkamera. Vi håper det gjør det enklere å bruke kameraet. Skulle du likevel stå

Detaljer

Highlights. Medfølgende programvare. Konstruksjon

Highlights. Medfølgende programvare. Konstruksjon IBM ThinkPad X41 Med ThinkPad X41 adresserer IBM PC-brukere som vil ha en svært liten maskin, men som samtidig vil ha alle muligheter for kommunikasjon, god ytelse og lang batteritid. Utvalgte modeller

Detaljer

Micrologic E. Den smarte veien til energieffektivitet. Vern med integrert energimåling for CompactNS630b NS3200 Og Masterpact NT/NW

Micrologic E. Den smarte veien til energieffektivitet. Vern med integrert energimåling for CompactNS630b NS3200 Og Masterpact NT/NW Micrologic E Den smarte veien til energieffektivitet Vern med integrert energimåling for CompactNS630b NS3200 Og Masterpact NT/NW Innhold Behov for nøyaktig energi-informasjon Micrologic E: Energieffektivitet

Detaljer

Alarm for heis og nødkommunikasjon

Alarm for heis og nødkommunikasjon Alarm for heis og nødkommunikasjon 1 2 3 4 5 6 7 8 WWW.ADDSECURE.NO Hjelp...! I følge EN 81-28 skal alle moderne heiser automatisk koble opp toveis tale til et bemannet mottak når det trykkes på alarmknappen

Detaljer

FLUKE. Fluke 177 digitalt multimeter nå med C25 myk bæreveske og 14 % avslag på prisen, og få en KOSTNADSFRI. Bluetoothhøyttaler

FLUKE. Fluke 177 digitalt multimeter nå med C25 myk bæreveske og 14 % avslag på prisen, og få en KOSTNADSFRI. Bluetoothhøyttaler Høst/vinter 2014 FLUKE Specials Fluke 177 digitalt multimeter nå med C25 myk bæreveske og 14 % avslag på prisen, og få en Bluetoothhøyttaler Nytt fra Fluke Ti90 og Ti95 infrarøde kameraer Bluetoothhøyttaler

Detaljer

Introduksjon til fiberoptikk og WDM

Introduksjon til fiberoptikk og WDM Introduksjon til fiberoptikk og WDM 4. mai 2017 Trond Lieng CTO Fiberworks AS Innhold 1. Grunnleggende fiberoptikk 2. Introduksjon til WDM 3. Måling, rensing og feilsøking Fiberworks AS 2017 1 GRUNNLEGGENDE

Detaljer

Høreapparater. Vi har markedets beste høreapparater og eget laboratorium for produksjon og service.

Høreapparater. Vi har markedets beste høreapparater og eget laboratorium for produksjon og service. Høreapparater La ikke et hørselstap gi deg redusert livskvalitet. Det finnes hjelpemidler som både gjør tilværelsen enklere og sørger for at du igjen kan glede deg over den gode samtalen og barnelatter.

Detaljer

Programmering, oppsett og installasjonsløsninger av LIP-8000 serien IP apparater

Programmering, oppsett og installasjonsløsninger av LIP-8000 serien IP apparater Programmering, oppsett og installasjonsløsninger av LIP-8000 serien IP apparater Oppsett og programmering av LIP 8000 IP apparat Et IP apparat kan tilkobles ipecs systemet på 3 forskjellige måter avhengig

Detaljer

AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER

AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER Talevarslingssystem Produktdatablad ABT-DFMS brannmannsmikrofon Overvåkning av mikrofon og mikrofonforbindelse Dedikert evakueringsknapp Tre fritt programmerbare funksjonsknapper

Detaljer

Honeywell OneWireless

Honeywell OneWireless Honeywell OneWireless Honeywell OneWireless er et komplett ISA100 system bestående av nettverk og inn og utgangsenheter Et nettverk kan bestå av fra en transmitter og en gateway, til opp til flere tusen

Detaljer

Fahad Said Data ingeniør 2015 GRIT

Fahad Said Data ingeniør 2015 GRIT Fahad Said Data ingeniør 2015 GRIT Kjenn din PC (Windows 8.1) Denne delen handler om hva man kan finne ut om datamaskinens hardware fra operativsystemet og tilleggsprogrammer. Alle oppgavene skal dokumenteres

Detaljer

VH Service Software. Dette dokumentet forteller deg i korte trekk hvilke funksjoner denne programvaren har, basert på følgende menyvalg:

VH Service Software. Dette dokumentet forteller deg i korte trekk hvilke funksjoner denne programvaren har, basert på følgende menyvalg: VH Service Software Dette dokumentet forteller deg i korte trekk hvilke funksjoner denne programvaren har, basert på følgende menyvalg: File Settings Test Alarm Help Dette er startsiden i denne service

Detaljer

HEART RATE MONITOR KCAL PC 22.13. Woman / Man

HEART RATE MONITOR KCAL PC 22.13. Woman / Man HEART RATE MONITOR NO Zone Indicator KCAL PC 22.13 Woman / Man NORSK Innhold 1 Tasteprogrammering 3 2 Aktivering av PC 22.13 3 3 Oversikt display 4 4 Grunninnstillinger av PC 22.13 4 5 Trene med PC 22.13

Detaljer

Brukerveiledning Tilkobling internett

Brukerveiledning Tilkobling internett JULI 2012 Brukerveiledning Tilkobling internett ALT DU TRENGER Å VITE OM BRUKEN AV INTERNETT 1 1 2 3 4 5 6 KOBLING TIL HJEMMESENTRAL OPPSETT AV TRÅDLØS ROUTER OG BRANNMUR I HJEMMESENTRALEN OPPKOBLING AV

Detaljer

Brukerveiledning Tilkobling internett ALT DU TRENGER Å VITE OM BRUKEN AV INTERNETT

Brukerveiledning Tilkobling internett ALT DU TRENGER Å VITE OM BRUKEN AV INTERNETT Brukerveiledning Tilkobling internett ALT DU TRENGER Å VITE OM BRUKEN AV INTERNETT 1 2 3 4 5 6 7 KOBLING TIL HJEMMESENTRAL OPPSETT AV TRÅDLØS ROUTER OG BRANNMUR I HJEMMESENTRALEN OPPKOBLING AV PC TIL INTERNETT

Detaljer