Fiber snorer armert - SM

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Fiber snorer armert - SM"

Transkript

1 DS-GC NO-REV-C Fiber snorer armert - SM

2 Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering som består av en fleksibel korrugert rustfri ståltube. Denne konstruksjonen eliminerer i stor grad problemer som kan oppstå i forbindelse med ytre påvirkning som klem og strekk samtidig som ståltuben sørger for å opprettholde snorenes minimum bøyradie. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i flere kvalitets klasser for å møte forskjellige kunders behov. Testrapport følger hver snor. Kabel med forbedret armering for applikasjoner som krever høy mekanisk beskyttelse Kan benyttes i alle deler av nettet og i hele bølgelengdeområdet for CWDM og DWDM. Stabil og høy kvalitet Visuell inspeksjon på 100 % av kontaktene Kan leveres i forskjellige kvalitets klasser (IEC ) Interferometrisk kontroll av kontakten(ferrulens) geometri (UPC: IEC , APC: IEC ) Tilgjengelig med de fleste kontakt typer. PC, UPC- eller APC polert. Bøybestandig fiber 9/125 OS2 (ITU-T G.657.A1) Leveres i varianter fra 1 til 12 fiber Fargekodede kontakter i hht. IEC Bredt temperaturområde. Kan leveres i kundespesifiserte lengder Standarder IEC IEC X IEC IEC x. IEC EN ISO nd edition. Interferometrisk kontroll av geometri: Kontaktenes (ferrulens) geometri testes i hht. IEC (PC) og IEC (APC). Dette utføres ved hjelp av interferometer testing ved godkjenning og stikkprøver. Det testes for Ferrulens radius (Fig. 1), Fiberets høyde (Fig. 2) og Apex offset(fig. 3). Avvik i geometri fra standardene kan føre til problemer som bitfeil i overføringen. For kritiske applikasjoner kan vi levere hele, eller deler av ordre med dertil tilhørende interferometer test sertifikat. Typisk interferometer rapport 3D bilde av ferrulens avslutning Fig. 1 Fig. 2 Fig. 3 GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 1

3 Klassifisering i hht. IEC : IEC setter standard for maksimumsverdier på Reflektert signal (RL) og Innskuddstap (IL) mellom koblede optiske kontakter. Det er 4 hovedgrupper Klasse A, B, C og D. Tabellene under gir en innføring i de forskjellige klassifiseringer. For kritiske applikasjoner kan vi levere hele, eller deler av ordre i hht. Klasse A med dertil tilhørende testsertifikat. Tabell 1. - Innskuddstap klassifisering ved 1310 nm og 1550 nm Innskuddstap Klasse ( 97 %) Typisk Merk A = SM (High-end performance) 0,15 db 0,07 db B = SM (Advanced performance) 0,25 db 0,12 db C = SM (Standard performance) 0,50 db 0,25 db D = SM (Economic performance) 1,00 db 0,50 db Tabell 2. Reflektert tap klassifisering ved 1310 nm og 1550 nm Reservert for fremtidige applikasjoner Klasse Reflektert signal Merk 1 60 db 55 db ukoblet (kun APC) 2 45 db 3 35 db 4 25 db Kontaktens poleringskvalitet i hht. IEC : IEC setter standard for test og måleprosedyrer, og omhandler blant annet definisjoner for ferrulens poleringskvalitet (IEC ), ref. tabell 3. Tabell 3. Visuell avlesning i hht. IEC Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 25 µm Ingen Ingen B: Cladding 25 µm 120 µm Ubegrenset 3 µm Ingen 3 µm Ubegrenset 2 µm 5 fra 2 µm til 5µm Ingen 5µm C: Adhesive 120 µm -130 µm Ubegrenset Ubegrenset D: Kontakt 130 µm 250 µm Ubegrenset Ingen 10µm Fig. 4 GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 2

4 Spesifikasjoner: Tabell 4. Fiber type ITU-T G.657.A1 OS2 Kompatibel med ITU-T G.652.D, BI 1) fiber Kabel PVC, LS0H, PE, PU Temperaturområde -40 C ~ +85 C Avhengig av material valg Bølgelengde område 1260 nm ~ 1625 nm Makrobøy <0,05 db (1550 nm) 10 runder med radius 15mm <0,5 db (1550 nm) 1 runde med radius 7,5mm 1) BI: Bøyinsensitiv fiber Tabell 5. Kontakt type(sm) Standard (IEC) Ferrule type Polering IL(dB) IEC Max / Typ. RL(dB) IEC Max / Typ. Klassifisering IEC Grade FC/UPC Zr. 2,5mm 0 Konveks 0,25 / 0,12-50 / -53 B2 FC/APCR 2) Zr. 2,5mm 8 Konveks 0,25 / 0,12-60 / -65 B1 FC/APCN 3) Zr. 2,5mm 8 Konveks 0,25 / 0,12-60 / -65 B1 E2000/UPC 4) Zr. 2,5mm 0 Konveks 0,25 / 0,12-50 / -53 B2 E2000/APC 4) Zr. 2,5mm 8 Konveks 0,25 / 0,12-60 / -65 B1 LC/UPC Zr. 1,25mm 0 Konveks 0,25 / 0,12-50 / -53 B2 LC/APC Zr. 1,25mm 8 Konveks 0,25 / 0,12-60 / -65 B1 MU/UPC Zr. 2,5mm 0 Konveks 0,25 / 0,12-50 / -53 B2 SC/UPC Zr. 2,5mm 0 Konveks 0,25 / 0,12-50 / -53 B2 SC/APC Zr. 2,5mm 8 Konveks 0,25 / 0,12-60 / -65 B1 ST/UPC Zr. 2,5mm 0 Konveks 0,30 / 0,15-50 / -53 C2 2), 3) FC/APC er tilgjengelig i to varianter: FC/APCR 2) (Reduced key) har styrespor på ca. 2,0mm (1,97-2,02) og FC/APCN 3) (NTT) har styrespor på 2,14 mm (2,09 2,14mm). Disse må ikke blandes. 4) E2000 har ett deksel i front som lukkes automatisk og dekker ferrulen når kontakten frikobles fra adapter. Merk Tabell 6. Snorene leveres i følgende varianter Snor 3,0 mm 1-fiber kabel med diameter 3,0 mm med kontakt i begge ender Snor 3,0 mm dobbel 2-fiber kabel med diameter 2 x 3,0 mm (8-talls zip) med 2 kontakter i begge ender Snor 3,5 ~ 6,0 mm G4~G fiber kabel med diameter fra 3,5 6,0mm med 4-12 kontakter i begge ender Fig.5 Aramid garn Fiber tube Kabeldia 3 ~ 6 mm Kledning PVC LS0H PE, PU etc. Rustfri fleksibel ståltube 1 ~ 12 Tett klednings fiber 600 µm/900 µm GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 3

5 Armert fiber snor! Hvordan kan jeg bite over den??? Problemfri transmisjon, også under meget høy mekanisk belastning. Høy fleksibilitet gir enkel og problemfri forlegging Armert fiber snor Standard fiber snor Armert fiber snor Standard fiber snor Samme kveilings diameter som standard fiber snor Metall tuben hjelper kabelen å finne tilbake til sitt utgangspunkt selv etter meget høy belastning Kabel kappen kan leveres i mange farger og materialer Armert patch kabel Galleri: Snor armert SPX E2000/UPC-ST/UPC Snor armert SPX FC/UPC-SC/UPC Snor armert SPX FC/APC-FC/APC Snor armert DPX SC/UPC-ST/UPC Snor armert DPX SC/UPC-SC/UPC Snor Armert Quad SC/UPC-SC/UPC Snor Armert 6F SC/UPC-SC/UPC Snor Armert 8F FC/UPC-SC/UPC Snor Armert 12F FC/UPC-SC/UPC GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 4

6 Bestillingsinformasjon: GC-ABCD-EFG-XXX-ZZ-Y A: Kontakt ende 1 D: DIN E: E2000 F: FC L: LC U: MU S: SC T: ST C: Kontakt ende 2 D: DIN E: E2000 F: FC L: LC U: MU S: SC T: ST B: Type ende 1 U: UPC A: APC 8 R: APCR 8 (Kun FC) N: APCN 8 (Kun FC) D: Type ende 2 U: UPC A: APC 8 R: APCR 8 (Kun FC) N: APCN 8 (Kun FC) E: Fiber antall 01: Enkel snor 02: Dobbel snor 04: Quad snor 06: 6F snor 08: 8F snor 12: 12F snor F: Fiber type ITU-T 1: SM G.652.D 2: SM G.657.A1 (Standard) 3: SM G.657.A2 4: SM G.657.A3 5: SM G.657.B2 6: SM G.657.B3 G: Kabel type A: Armert LS0H-PUR B: Armert LS0H P: Armert LS0H-PE XXX: Lengde C30: 30 cm C50: 50 cm 001: 1,0 m 2M5: 2,5 m 003: 3,0 m 010: 10 m 099: 99 m 200: 200 m 999: 999 m 000: Spesial ZZ: Kabelfarge YE: Gul (Standard) GY: Grå OR: Orange AQ: Aqua BU: Blå GN: Grønn RD: Rød WT: Hvit PK: Rosa BK: Sort VL: Fiolett Y: Klassifisering/kvalitet Blank: IEC B1/B2/C2 (Standard), Grade i hht. tabell 5, s.3 A: IEC /2, Tunet, Grade A B: IEC /2, Tunet, Grade B Eksempler: Art.nr SC/UPC GC-SUSU-012B-xxx-YE GC-SUSU-022B-xxx-YE GC-SUSU-042B-xxx-YE GC-SUSU-122B-xxx-YE Beskr. Patch Armert SPX SC/UPC-SC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert DPX SC/UPC-SC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert QUAD SC/UPC-SC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert 12F SC/UPC-SC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow SC/APC GC-SASA-012B-xxx-YE GC-SASA-022B-xxx-YE GC-SASA-042B-xxx-YE GC-SASA-122B-xxx-YE Patch Armert SPX SC/APC-SC/APC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert DPX SC/APC-SC/APC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert QUAD SC/APC-SC/APC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert 12F SC/APC-SC/APC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow LC/UPC GC-LULU-012B-xxx-YE GC-LULU-022B-xxx-YE GC-LULU-042B-xxx-YE GC-LULU-082B-xxx-YE Patch Armert SPX LC/UPC-LC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert DPX LC/UPC-LC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert QUAD LC/UPC-LC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert 8F LC/UPC-LC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow LC/UPC-SC/UPC GC-LUSU-012A-xxx-YE GC-LUSU-022A-xxx-YE Patch Armert SPX LC/UPC-SC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow PUR Patch Armert DPX LC/UPC-SC/UPC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow PUR FC/APCR GC-FRFR-062A-xxx-YE GC-FRFR-122A-xxx-YE Patch Armert 6F FC/APCR-FC/APCR SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow PUR Patch Armert 12F FC/APCR-FC/APCR SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow PUR E2000/APC GC-EAEA-012B-xxx-YE GC-EAEA-022B-xxx-YE Patch Armert SPX E2000/APC-E2000/APC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow Patch Armert DPX E2000/APC-E2000/APC SM G.657A1 OS2, xxxm Yellow GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 5

7 GigaCom AS Postboks HALDEN Tlf: Fax: GigaCom reserves the right to make changes in this specification without prior notice 6

Fiber snorer armert - MM

Fiber snorer armert - MM DS-GC-00038-1-NO-REV-A Fiber snorer armert - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt,

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15

Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 Kabel pre-terminert Singelmodus Forberedt for panel GP15 DS-GG-00010-1-NO-REV-C Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out DS-GG-00011-1-NO-REV-A Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en

Detaljer

Fiber snorer armert Singelmodus

Fiber snorer armert Singelmodus Fiber snorer armert Singelmodus Singelmodus armerte fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. I tillegg til standard strekkelement (kevlar) har snorene ytterligere armering som består av

Detaljer

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS

Fiber snorer - SM A-V E R- NO GC- DS DS-GC-00036-1-NO-REV-A Fiber snorer - SM Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i

Detaljer

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D

Fiber snorer - MM -A V -RE -1-NO -00037 -GC S D DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL)

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out

Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Kabel pre-terminert Singelmodus Break-out Pre-terminerte singelmodus break-out kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. I enden av kabelen er det montert en fordeler/manifold (f.o.m.

Detaljer

Kabel pre-terminert Singelmodus

Kabel pre-terminert Singelmodus Kabel pre-terminert Singelmodus Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste typer av kontakter og som opsjon kan enden med

Detaljer

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D

Fiber snorer MTRJ -B V -RE -1-NO -00015 -GC S D DS-GC-00015-1-NO-REV-B Fiber snorer MTRJ MTRJ fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder og med siste generasjon test og produksjons utstyr. 100 % av snorene testes visuelt, for (RL) reflektert

Detaljer

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20

Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Kabel pre-terminert SM Til patch panel GP15/GP20 Pre-terminerte singelmodus kabler leveres med monterte kontakter i en eller begge ender. Kabelen kan leveres med de fleste kontakt typer og er tilpasset

Detaljer

Fiber snorer Singelmodus

Fiber snorer Singelmodus Fiber snorer Singelmodus Singelmodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Kan leveres i flere kvalitets

Detaljer

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS

Fiber snorer - MM A-V E R- NO - 1-730 0 0- GC- DS DS-GC-00037-1-NO-REV-A Fiber snorer - MM Multimodus fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten

Detaljer

Abbonentsnor Abbonentkabel

Abbonentsnor Abbonentkabel Abbonentsnor Abbonentkabel Singelmodus fiberoptiske snorer beregnet for bruk hos private abonnenter. Leveres enten som snor med kontakter i begge ender, eller som pigtail med kontakt i en ende. Ved intern

Detaljer

Snorer - singelmodus. Beskrivelse

Snorer - singelmodus. Beskrivelse Snorer - singelmodus DATABLAD DB4100-N Utgave D Side 1 av 5 Singelmodus snorer for bruk i alle deler av nettet og i hele bølgelengdeområdet for CWDM og DWDM. Kan leveres med de fleste kontakttyper. PC-

Detaljer

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm

Zone Diameter Riper Defekter A: Kjerne 0 µm 65 µm 1) Ingen Ubegrenset 2 µm Fiber snorer MPO MPO fiberoptiske snorer produsert etter gjeldende standarder. Snorene testes visuelt, for (RL) reflektert signal og for IL (innskuddstap). Leveres enten som snor med MPO i begge ender,

Detaljer

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS

Kabel QXXE light C-VE R- NO- 1-00003- GG- DS DS-GG-00003-1-NO-REV-C Kabel QXXE light Kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med en slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber

APC (8 konveks) Kabel: Brannhemmende og halogenfri IEC 60332-3-24, 60332-1-2, 60754-1 Diameter kabel: MTP: 3/3.6 mm 12/24 fiber MTP DATABLAD DB4154-N Utgave D Side 1 av 8 MTP-kontakten er en forbedret MPO-kontakt med høy ytelse. MTP kan kobles til alle standard MPO-kontakter. Fås som Singel- eller multimodus. Panel, moduler og

Detaljer

Kabel og koblingsmateriell

Kabel og koblingsmateriell Kabel og koblingsmateriell Preterminert kabel T&G Elektro produserer og lagerfører innføringskabler, både med terminering på en eller begge sider i et rikt antall lengder og varianter. Innføringskablene

Detaljer

AXXI I/O-W FRLSZH -A V -RE -1-NO GG S D

AXXI I/O-W FRLSZH -A V -RE -1-NO GG S D AXXI I/O-W FRLSZH DS-GG-00026-1-NO-REV-A Robust stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Fiberoptiske adaptere

Fiberoptiske adaptere Fiberoptiske adaptere DATABLAD DB4120-N Utgave A Side 1 av 7 For sammenkobling av fiberoptiske kontakter. Singel- eller multimodus. Adaptere for de fleste typer kontakter. SC adaptere 23200276 Adapter,

Detaljer

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7

DS-MP NO-Rev-F Metric Industrial AS reserverer seg retten til å foreta endringer i spesifikasjonen uten videre forvarsel side 1 av 7 s DRB DIN Rail Boks DIN Rail boks (DRB) er en patch, skjøt og terminerings boks for snapp montering på DIN-skinne. DRB har en kapasitet på inntil 48 fiber (LC), leveres ferdig bestykket og kan monteres

Detaljer

QXAI Micro Sheath -B V -RE 25-1-NO GG S D

QXAI Micro Sheath -B V -RE 25-1-NO GG S D QXAI Micro Sheath DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

AXAI I/O-W FRLSZH -D V -RE -1-NO -00002 -GG S D

AXAI I/O-W FRLSZH -D V -RE -1-NO -00002 -GG S D AXAI I/O-W FRLSZH DS-GG-00002-1-NO-REV-D Fleksibel stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser DS-GW-00001-1-NO-REV-B CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på

Detaljer

Panel med preterminert kabel - singelmodus

Panel med preterminert kabel - singelmodus Panel med preterminert kabel - singelmodus DATABLAD DB4115-N Utgave D Side 1 av 5 Ferdig bestykket med singelmodus kabel. Velg mellom 3 typer panel (1U*, 1,5U eller 2U høyde). Leveres med de fleste typer

Detaljer

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FiberCore SC 200 er lette og meget slanke kabler utviklet for installasjon ved hjelp av blåsing. Slanke og solide fiber tuber gir god og stabil ytelse for både arbeidsmiljø

Detaljer

FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W

FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W FibreCore Inne/ute kabel AXAI-I/O-W Fleksibel stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015

Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Organiseringsmateriell for Fiberinstallasjoner 01.01.2015 Innhold ODF 3 MiniODF med halvpanel 4 MiniODF 5 Liten ODF 6 Stor ODF 7 Montering i ODF 8 Preterminert kabel mostert i ODF 8 ODF med premontertefiberhaler

Detaljer

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS

QXAI Micro Sheath B-VE R- NO- 1-52 000- GG- DS DS-GG-00025-1-NO-REV-B QXAI Micro Sheath QXAI Micro Sheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet

Detaljer

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm

FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FibreCore SC Mikro Blåsekabel 200µm FiberCore SC 200 er lette og meget slanke kabler utviklet for installasjon ved hjelp av blåsing. Slanke og solide fiber tuber gir god og stabil ytelse for både arbeidsmiljø

Detaljer

FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W

FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W FibreCore Inne/ute kabel AXXI-I/O-W AXXI-I/O-W er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen er robust og har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5

Splitter. DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Splitter DATABLAD DB4137-N Utgave F Side 1 av 5 Passive splittere som fordeler det optiske signalet ut på flere fiber uten å påvirke bølgelengden. Finnes som 1:2, 1:4, 1:8, 1:16, 1:32 og 1:64 splitter.

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

FICS. Field Installable CWDM System

FICS. Field Installable CWDM System FICS Field Installable CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig

Detaljer

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D

Kabel QXXE slim -E V -RE -1-NO -00003 -GG S D DS-GG-00003-1-NO-REV-E Kabel QXXE slim Kanalkabel QXXE slim er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for blåsing

Detaljer

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram.

Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. www.foss-as.no Fiberoptisk kvalitet Standardene som sikrer at signalene kommer fram. INNLEDNING Verden går bare en vei når det gjelder elektronisk kommunikasjon: mot høyere og høyere datarater. 10Gbit/s

Detaljer

FibreCore ADSS Light

FibreCore ADSS Light FibreCore ADSS Light FibreCore ADSS light luftkabel er en metallfri selvbærende metallfri luftkabel beregnet for spennlengder inntil 70 mtr. Kabelen egner seg også til installasjon i kanaler eller rør

Detaljer

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 DWDM DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks S CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks CWDM DIN Rail boks (DRB) øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll og bit hastighet

Detaljer

CWDM-MPS Modulært CWDM System

CWDM-MPS Modulært CWDM System CWDM-MPS Modulært CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av

Detaljer

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel

Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel Kabel med ProBeam feltkontakt, felttrommel DATABLAD DB4110-N Utgave C Side 1 av 6 2- eller 4-kanals system. ProBeam Jr. og ProBeam Sr. Singel- eller multimodus. Militær feltkabel for ekstreme bruksforhold.

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter DS-GX-00010-1-NO-REV-E Renseprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av

Detaljer

GP15 ETSI og 19 ODF System

GP15 ETSI og 19 ODF System s GP15 ETSI og 19 ODF System GP15 er et universal patchpanel med høy funksjonalitet for terminering og skjøting i 19 og ETSI rack. Patchpanelet er justerbart i dybden og består av en base med uttrekkbar

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave G Side 1 av 5 OADM Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN og 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknologi hvor bølgeledere er fremstilt ved bruk av litografi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM kanaler.

Detaljer

FibreCore QXXI-I/O-W MicroSheath

FibreCore QXXI-I/O-W MicroSheath FibreCore QXXI-I/O-W MicroSheath QXXI-I/O-W MicroSheath er en stamkabel godt egnet for LAN og WAN. Kabelen har et bredt temperaturområde tilpasset nordiske forhold. Kabelen er beregnet for både innendørs

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

FibreCore Kanalkabel QXXE light

FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore Kanalkabel QXXE light FibreCore kanalkabel QXXE light er en metallfri utendørs fiberkabel tilsvarende QXXE, men med slankere og mer fleksibel konstruksjon. Kabelen egner seg spesielt godt for

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK

Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK DS-GS-00001-1-NO-REV-A Pluggbar Elektronikk SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK Pluggbar Elektronikk fra 100 Mbit/s til 10 Gbit/s. Leveres i alle standard bølgelengder samt for CWDM og DWDM. Modulene støtter alle

Detaljer

FIDS. Field Installable DWDM system

FIDS. Field Installable DWDM system FIDS Field Installable DWDM system DWDM er et passivt optisk system som øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave C Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet

Kulelinser. Delbart grensesnitt. Expanded Beam prinsippet ProBeam feltkontakt DATABLAD DB4110-N Utgave K Side 1 av 5 For oppretting av midlertidige samband i felt Kompatibel med MIL-DTL-83526/20 og /21 (Jr.) Expanded Beam Technology Hermafrodittisk (direkte plugg

Detaljer

FibreCore QXXE Mikro blåsekabel

FibreCore QXXE Mikro blåsekabel FibreCore QXXE Mikro blåsekabel FibreCore QXXE Mikro er en metallfri utendørs fiberkabel som egner seg spesielt godt for blåsing i mikro- og kabelrør. Kabelen leveres med tørr kabelkjerne (svellegarn)

Detaljer

MPS Splitter Modulært splitter System

MPS Splitter Modulært splitter System MPS Splitter Modulært splitter System Passiv optisk splitter som fordeler det optiske signalet på multiple fiber uten at det påvirker bølgelengden. Systemet leveres som 1U panel, eller som innstikksmoduler

Detaljer

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk

Materiale: Aluminium Hvitlakkert, RAL9010 Dimensjoner: 66 x 484 (19 ) x 235 mm (H x B x D) Kan konverteres til metrisk Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave A Side 1 av 6 Panelet er beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting av fiberhaler.

Detaljer

Fiberkabel Mai 2004. Nexans Produktsortiment Fiberkabel

Fiberkabel Mai 2004. Nexans Produktsortiment Fiberkabel Fiberkabel Mai 2004 Nexans Produktsortiment Fiberkabel Nexans løsklednings fiberkabler 3 BLÅSEFIBER FOR 5,5/7,0mm RØR 3 Utendørs blåsefiber type UB 3 BLÅSEFIBER FOR 8,0/10,0mm RØR 3 Utendørs blåsefiber

Detaljer

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon av bølgelengder Innledning FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Mux/Demux-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

Melbye Fiber Produktliste 2015

Melbye Fiber Produktliste 2015 Melbye Fiber Produktliste 2015 11/15 Kontaktpersoner Melbye Bjørn Huseby Product Specialist Fiber +47 400 35 302 bjh@melbye.no Anders Hodt Borge Key Account Manager Fiber +47 477 09 941 anb@melbye.no Fredrik

Detaljer

Montering av kabel i veggboks mini

Montering av kabel i veggboks mini Montering av kabel i veggboks mini VEILEDNING IV5003-N Utgave D Side 1 av 6 Innhold 1. Generelt... 1 2. Materiell... 1 3. Klargjøring av veggboks... 2 4. Montering av preterminert kabel... 2 5. Direkteterminering

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Renseprodukter for Optiske Kontakter

Renseprodukter for Optiske Kontakter seprodukter for Optiske Kontakter Studier visere at inntil 85 % av feil registrert i optiske nettverk skyldes smuss, sår eller andre feil på kontaktoverflaten. Det er derfor av største betydning med gode

Detaljer

1xN og 2xN PLC Splitter

1xN og 2xN PLC Splitter 1xN g 2xN PLC Splitter PLC (Planar Lightwave Circuit) splitter benytter en teknlgi hvr bølgeledere er fremstilt ved bruk av litgrafi på et silikaglass-substrat. Dette gjør at PLC splitteren har liten størrelse,

Detaljer

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5

Panel, FP80 PRO. Spesifikasjoner. Varenummer. DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Panel, FP80 PRO DATABLAD DB4148-N Utgave B Side 1 av 5 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 2U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER FOSS CWDM Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER INNLEDNING FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Muks/Demuks-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss.

1. med støvhetter (blind deksel) i alle hull, (se bilde øverst på siden) og et kveilekryss. A Member of Teleste Group March 23, 2010 DOCUMENT 1(4) ODF INKL PANEL, LAGERINGSENHET OG FØRINGSBØYLE Panel For terminering av opp til 48 eller 96 (kun ved bruk av LC quad adapter) fiber i 19 eller ETSI

Detaljer

Kabler og Ledninger. Ledninger 387 PN 750V 387 RQ 500V/750V 388 Målersløyfer 391 Kabler 392 PFXP 392 Gummikabel 393

Kabler og Ledninger. Ledninger 387 PN 750V 387 RQ 500V/750V 388 Målersløyfer 391 Kabler 392 PFXP 392 Gummikabel 393 Kabler og Ledninger Ledninger 387 PN 750V 387 RQ 500V/750V 388 Målersløyfer 391 Kabler 392 PFXP 392 Gummikabel 393 Side 386 www.jfknudtzen.no PN 750V PVC-isolert ledning, flertrådet. Bruksområde: Tillatt

Detaljer

PRODUCT MODEL PRODUCT FAMILY FEATURES SPECIFICATIONS

PRODUCT MODEL PRODUCT FAMILY FEATURES SPECIFICATIONS PRODUCT FAMILY FIBER PATCH CORDS PRODUCT MODEL SINGLE MODE - G.652D and G.657A2/B2 FEATURES Fiber optiske snorer for krysskobling av fibere. Består av en fiberkabel med konnektor i hver ende. Kabelen består

Detaljer

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R

JDSU Mikroskoper. Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R JDSU Mikroskoper Løsninger for inspeksjon av optiske kontakter M I K R O S K O P E R INNLEDNING Stadig høyere overføringshastigheter skjerper kravene til tap og refleksjon i optiske kontakter. For å sikre

Detaljer

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering

VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering VIAVI OTDR FOSS AS En oppdatering OTDR målinger Testing av fiber med en OTDR vil gi nyttig informasjon både i forbindelse med slutt-test av anlegg og ved feilsøking på anlegg: - Lengdeinformasjon (til

Detaljer

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter.

I fronten kan det settes inn forskjellige typer adapterplater som gir mulighet til å bestykke panelet med adaptere for forskjellige typer kontakter. Panel, FP70 PRO DATABLAD DB4112-N Utgave E Side 1 av 6 Beregnet for terminering av fiberoptiske kabler. Bygger 1,5U* (HE) i høyden. Uttrekkbar skuff. Forberedt for preterminert kabel. Forberedt for skjøting

Detaljer

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN

JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN JDSU OTDR - Oppdaterte løsninger for Tele, FTH, LAN Innledning For å dekke markedets behov for OTDR-målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

SPECIFICATIONS. LSZH jacket, blue, orange, green, brown, with Corning Clear- Curve LBL, G657

SPECIFICATIONS. LSZH jacket, blue, orange, green, brown, with Corning Clear- Curve LBL, G657 PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES PRODUCT MODEL 2 AND 4 FIBERS FEATURES Kabelen består av 2 eller 4 fibere, 0,9 mm med fast kledning og finnes i forskjellig lengder med konnektorer montert i en ende. Kabelen

Detaljer

JDSU OTDR INSTRUMENTER

JDSU OTDR INSTRUMENTER JDSU OTDR Løsninger for Tele, FTH, LAN INSTRUMENTER INNLEDNING For å dekke markedets behov for OTDR målinger har vi lagd en serie pakker som klart definerer hvilket behov de dekker. Mange kan dekke sitt

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave D Side av 7 Innhold. Generelt.... Materiell.... Alternativ montering av festebrakett.... Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 5. Installasjon

Detaljer

Installasjon i panel. Innhold

Installasjon i panel. Innhold Installasjon i panel VEILEDNING IV500-N Utgave C Side av 8 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning... 3

Detaljer

Fargekode-tabeller for telekabler Utvalgstabell for varmekabel

Fargekode-tabeller for telekabler Utvalgstabell for varmekabel Fargekode-tabeller for telekabler Utvalgstabell for varmekabel Gjeldende fra 1/4-05 FARGEKODE DIN 47100 MULTIKABEL Leder Farge Leder Farge Leder Farge 1 hvit 2 brun 3 grønn 4 gul 5 grå 6 rosa 7 blå 8 rød

Detaljer

Installasjon i panel FP60/65

Installasjon i panel FP60/65 Installasjon i panel FP60/65 VEILEDNING IV506-N Utgave F Side av 6 Innhold. Generelt... 2. Materiell... 3. Alternativ montering av festebrakett... 2 4. Installasjon av preterminert kabel med fast kledning...

Detaljer

PRODUCT MODEL 1 FIBER PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES FEATURES SPECIFICATIONS

PRODUCT MODEL 1 FIBER PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES FEATURES SPECIFICATIONS PRODUCT FAMILY SUBSCRIBER CABLES PRODUCT MODEL 1 FIBER FEATURES Kabelen er beregnet for synlig montasje av ukyndig personell (kunder) i forbindelse med utbygging av FTTH og PON nett. Og da normalt mellom

Detaljer

Produktsortiment fiberkomponenter 2007. Fiberkomponenter

Produktsortiment fiberkomponenter 2007. Fiberkomponenter Produktsortiment fiberkomponenter 2007 Fiberkomponenter Fiberoptiske komponenter fra Nexans Nexans har levert fiberoptiske kabelsystemer i over 20 år. Med utgangspunkt i våre erfaringer kan vi tilby komplette

Detaljer

MULTIKABEL. Multikabel fremtidens kabel. Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel

MULTIKABEL. Multikabel fremtidens kabel. Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel MULTIKABEL Multikabel fremtidens kabel Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel Multikabel - fremtidens kabel Kombinert løsning med kraft og fiber i en og samme kabel Hvorfor en kombinert

Detaljer

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.)

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) DATABLAD DB4144-N Utgave H Side 1 av 9 SFP, SFP+, QSFP, XFP, X2 og XENPAK fra 100Mbit/s til 40Gbit/s. Standard (850, 1310, 1550 nm), CWDM og DWDM bølgelengder. Finnes

Detaljer

Gjennomslagsfasthet Heftevne til stål (N/10mm) Heftevne til underlag (N/10mm) Elastisitet 220 % Driftstemperatur 105 C

Gjennomslagsfasthet Heftevne til stål (N/10mm) Heftevne til underlag (N/10mm) Elastisitet 220 % Driftstemperatur 105 C 4.4 Installasjonsteknikk Helatape HellermannTyton tilbyr et stort utvalg elektrotape i PVC og gummi for tetting, isolasjon og bunting av kabler og ledninger. PVC-basert tape benyttes i lavspenningsapplikasjoner,

Detaljer

Styre- og kontrollkabler for krevende industrimiljøer

Styre- og kontrollkabler for krevende industrimiljøer INDUSTRIKABEL RHEYFLEX Styre- og kontrollkabler for krevende industrimiljøer Styre- og kontrollkabler for krevende industrimiljøer Elektrogrossisten, din nærmeste kabelleverandør Nexans tilbyr et meget

Detaljer

Fiberkabel 2010 Produktkatalog og bestillingsinformasjon

Fiberkabel 2010 Produktkatalog og bestillingsinformasjon Fiberkabel 2010 Produktkatalog og bestillingsinformasjon General Cable er blant verdens ledende kabel-produsenter med 13000 ansatte og 46 moderne fabrikker i Nord Amerika, Europa, Asia og Sør Amerika.

Detaljer

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer:

ODF. En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: Panel FOSS AS ODF En ODF (Optical Distribution Frame) er et system for terminering av fiber samt beskyttelse og administrasjon av kabel og optiske snorer: System for innfesting, fremføring og lagring av

Detaljer

4.4. Installasjonsutstyr. Elektrotape

4.4. Installasjonsutstyr. Elektrotape HelaTape HellermannTyton tilbyr et stort utvalg elektrotape i PVC og gummi for tetting, isolasjon og bunting av kabler og ledninger. PVC-basert tape benyttes i lavspenningsapplikasjoner, og leveres i mange

Detaljer

Service veiledning for:

Service veiledning for: Service veiledning for: Landia Kanalomrører Type AXP 5,5-18,5 KW 400rpm 230 V/400V 1 Merke Plate Denne merkeplaten er unik for hver enhet, nummer på platen kan derfor avvike noe fra denne beskrivelsen.

Detaljer

Fleksible kobberledere

Fleksible kobberledere Fleksible kobberledere Bestående av fleksible Kobberslisser Kobberfletter Silikon kobberledninger Nettbutikk: jfknudtzen.no E-post: firmapost@jfknudtzen.no eller bestilling@jfknudtzen.no Telefon: 66 98

Detaljer

Krympeprodukter. Utgivelse: januar 2014

Krympeprodukter. Utgivelse: januar 2014 Krympeprodukter 2 2.1 Produkt valg Størrelsesoversikt 108 Oversikt krympeslange 110 Tynnvegget LVR, 2:1 PVC 112 TCN20, 2:1, selvslukkende 113 TCN20 overekspandert, 3:1, selvsukkende 114 ShrinKit 321 Basic

Detaljer

INNLEDNING. Tilpassede kurs og kurs hos kunde krever minst 3 deltagere.

INNLEDNING. Tilpassede kurs og kurs hos kunde krever minst 3 deltagere. Kurs Fiberoptikk INNLEDNING FOSS AS har mer enn 20 års erfaring med kurs innen fiberoptikk. Vi holder standard kurs på 1 eller 2 dager, men kan også holde skreddersydde kurs tilpasset den enkelte kundes

Detaljer

Fiberkabelkatalogen. www.nexans.no

Fiberkabelkatalogen. www.nexans.no Fiberkabelkatalogen 2014 www.nexans.no Kabler fra Nexans Nexans i Norge Nexans Norway AS er ledende leverandør av kraft-, tele-, installasjons- og varmekabler i Norge, og er blant verdens ledende innen

Detaljer

Krympeprodukter. Utgivelse: januar 2014

Krympeprodukter. Utgivelse: januar 2014 Krympeprodukter 2 2.1 Krympeslange Produkt valg Størrelsesoversikt 164 Oversikt krympeslange 166 Tynnvegget TCN20, 2:1, selvslukkende 168 TCN20 overekspandert, 3:1, selvsukkende 169 TL27, 2:1, halogenfri

Detaljer

Euro System. Komplett løsning bestående av Uisolert kabelsko Halogenfri ledning Verktøy. Vi garanterer en god opplevelse! VI SKAPER MERVERDI

Euro System. Komplett løsning bestående av Uisolert kabelsko Halogenfri ledning Verktøy. Vi garanterer en god opplevelse! VI SKAPER MERVERDI Euro System Komplett løsning bestående av Uisolert kabelsko Halogenfri ledning Verktøy Nettbutikk: jfknudtzen.no E-post: firmapost@jfknudtzen.no eller bestilling@jfknudtzen.no Telefon: 66 98 33 50 Telefaks:

Detaljer

LANmark-OF Patch Cords

LANmark-OF Patch Cords Beskrivelse Application Nexans LANmark-OF optical fibre patchcords have been designed for applications where a high level of optical features is required. Suitable for use in cabinets to connect patch

Detaljer

3M s utvalg av varmkrympprodukter innholder tykk- og tynnveggede rør og slanger, reparasjonshylser, og formgods som endekopper og kabelskritt.

3M s utvalg av varmkrympprodukter innholder tykk- og tynnveggede rør og slanger, reparasjonshylser, og formgods som endekopper og kabelskritt. Varmkrympprodukter M s utvalg av varmkrympprodukter innholder tykk- og tynnveggede rør og slanger, reparasjonshylser, og formgods som endekopper og kabelskritt. M s tynnveggede og tykkveggede varmkrymprør

Detaljer

VENTIL- BELGER THE SOLUTION YOU VE BEEN LOOKING FOR

VENTIL- BELGER THE SOLUTION YOU VE BEEN LOOKING FOR VENTIL- BELGER THE SOLUTION YOU VE BEEN LOOKING FOR KJERNEN I VÅR VENTIL Larox ventilens kjerne er den elastiske ventil belgen, som også er den eneste ventildelen som er i kontakt med mediet. Ved åpen

Detaljer