2015 PRODUKTKATALOG INSTALLASJONSMATERIELL FOR TELEKOM

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "2015 PRODUKTKATALOG INSTALLASJONSMATERIELL FOR TELEKOM"

Transkript

1 2015 PRODUKTKATALOG INSTALLASJONSMATERIELL FOR TELEKOM Juni 2015

2 GripTel AS Nedre Eikervei 26, 3045 Drammen tel: Velkommen til GripTel AS din leverandør av installasjonsmateriell/stålprodukter GripTel er et norsk selskap som har spesialisert seg på design, utvikling, produksjon og leveranse av installasjonsmateriell i stål for telekom-markedet. Selskapet ble etablert i GripTel har som mål å levere produkter av høy kvalitet til konkurransedyktige priser. Innføring av en streng kvalitets- og sikkerhetskontroll i produksjonskjeden sikrer høy kvalitet på produktene ved våre avdelinger både i Serbia og Norge dette gjelder også våre logistikk prosesser. Våre produkter er i samsvar med norske krav både med tanke på utforming og klima. Alle våre produkter er produsert og sertifiserte i henhold til de høyeste europeiske standarder som *ISO 9001:2008 *ISO *Directive 97/23/EC *Sveiseklasse E, i henhold til DIN : med TUV-godkjenning Vårt hovedkontor er samlokalisert med vår logistikk-avdeling i Nedre Eikervei 26 i Drammen. Drammen er et velkjent og sentralt beliggende logistikk-senter i Norge og med vårt brede utvalg av varer på lager, sikrer det en effektiv leveranse til våre kunder over hele landet. GripTel vil alltid være innstilt på å støtte sine kunder også i utvikling av nye produkter i henhold til kundens behov og ønsker. Ta kontakt og la oss diskutere dine behov.

3 KABLING 7 BØYLER OG PLATER BRAKETTER FOR VANGE, VEGG OG STOLPER STÅLRØR ANTENNEFESTER PIPELØSNINGER DIV. LØSNINGER GRAVITASJONSFESTER

4 KABLING

5 1001 G-KB G-KB1a - Outer plate 500 Ø22 Ø G-KB1b - Inner plate Ø26 Ø G-KB2a - Outer plate 1001 G-KB2b - Inner plate 500 M6 Ø95 Ø G-KB3a - Outer plate 1001 G-KB4a - Outer plate Ø95 Ø G-KB2 to 1001 G-KB4 Ø Ø10 Ø G-KB3b - Inner plate 1001 G-KB4b - Inner plate G-KB1a Plate S355J2+N 1 Plastic caps Ø22 6 Plastic caps Ø34 22 Nuts M10 8, DIN 934, TZn 4 Washer M10 8, DIN 7989, TZn G-KB1a 500mm 500mm 74mm 11.48kg 1001 G-KB1b 500mm 500mm 3mm 6.00kg Plate S355J2+N G-KB2a 500mm 365mm 4mm 5.84kg 1001 G-KB2b 500mm 365mm 3mm 4.38kg 1001 G-KB3a 500mm 210mm 4mm 3.36kg 1001 G-KB3b 500mm 210mm 3mm 2.52kg 1001 G-KB4a 210mm 210mm 4mm 1.41kg 1001 G-KB4b 210mm 210mm 3mm 1.06kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 9

6 R G-GFØ0 to GFØ G-GFØ G-GFØ1 130 Ø Ø70 D612 G ANTENNEKABLER VANGE TIL KLATRELEIDER D612 G G-GFØ G-GFØ0 R19 (innv.) Ø34 50 Ø Plate S355J2+N 1 Plastic caps Ø22, Ø34, Ø40 7, 3, 1 Rubber washer G-GFØ7 130mm 130mm 3mm 0.74kg 1001 G-GFØ3 130mm 130mm 3mm 0.75kg 1001 G-GFØ1 130mm 130mm 3mm 0.71kg 1001 G-GFØ0 130mm 130mm 3mm 0.41kg Clamp S355J2+N 1 Bolts M10 8.8, DIN 931, TZn 2 D612 G 250mm 80mm 60mm 0.69kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 11

7 D630 G, D631 G, D632 G D630 G A B D633 G 200 A D636: BØyle M8, 8 stk./kanal 3000 D636: Salplate t=5 D633 G to D636 G D636 G 1 stk (Ø8) Part A B D630 G 200mm 160mm D631 G 300mm 260mm D632 G 400mm 360mm 40 2 HULL Ø10 Part D633 G D634 G D635 G A 210mm 310mm 410mm 110 Set S355J2+N 1 D630 G 3000mm 200mm 134mm 0.74kg D631 G 3000mm 300mm 134mm 0.75kg D632 G 3000mm 400mm 134mm 0.71kg D633, 634 and 635 Set S355J2+N 1 D636 G U bolt and plate S355J2+N 1 Nuts M8 8, DIN 934, TZn 4 Washers M8 8, DIN 125A, TZn 2 D633 G 3000mm 210mm 200mm 0.74kg D634 G 3000mm 310mm 200mm 0.75kg D635 G 3000mm 410mm 200mm 0.71kg D636 G 110mm 40mm 130mm 0.24kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 13

8 D637 G, D68 G D637 G D638 G D640 G D640 G D HULL Ø HUP 60/4 L=2500 SOM STANDARD (TILPASSES PA STEDET) 1 stk (Ø8) D637 G Set S355J2+N 1 D638 G U bolt and plate S355J2+N 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washers M12 8, DIN 125A, TZn 2 D637 G 500mm 50mm 157mm 2.31kg D638 G 100mm 170mm 190mm 0.47kg Column S235J2 1 Bracket with clamps S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washers M12 8, DIN 125A, TZn 2 Bolt M12 8.8, DIN 931, TZn 2 D640 G 3000mm 210mm 200mm 0.74kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 15

9 BØYLER OG PLATER

10 D1 G to D28G D1 G 60 R24 Part D1 G D3 G D4 G D5 G D6 G D7 G D8 G Parrent pole Ø25-Ø45 Ø45-Ø60 Ø60-Ø76 Ø76-Ø90 Ø90-Ø114 Ø110-Ø140 Ø140-Ø180 D10 G R40 Part Parrent pole Spacer D10 G Ø60-Ø75 20mm D11 G Ø25-Ø35 10mm D12 G Ø35-Ø45 10mm D13 G Ø45-Ø60 10mm D14 G Ø25-Ø35 20mm D15 G Ø35-Ø45 20mm D16 G Ø45-Ø60 20mm D36a G D36a G to D40a G D25 G R7, D17 G 48 R18 R7 HUP 80x40x4 D43 G R26 55 Part D36a G D37a G D38a G D39a G D40a G Equipment pole Ø50 Ø60 Ø76 Ø90 Ø114 Part D25 G D26 G D27 G D28 G Parrent pole 60-80mm mm mm mm Part Parrent pole Spacer D17 G Ø25-Ø35 40mm D18 G Ø35-Ø45 40mm D19 G Ø45-Ø60 40mm D22 G Ø45-Ø60 80mm D23 G Ø25-Ø35 120mm D24 G Ø65-Ø75 40mm Part D43 G D44 G D45 G D46 G D47 G Equipment pole Ø25-Ø45 Ø45-Ø60 Ø60-Ø76 Ø76-Ø90 Ø90-Ø114 Part Equipment pole Parrent pole D130 G Ø114 HE160A D131 G Ø76 HE160A D133 G Ø114 HE120A D134 G Ø76 HE120A D135 G Ø60 HE120A *Refer to online catalogue Plate S355J2+N 1 Plastic caps Ø22 6 Plastic caps Ø34 22 Nuts M10 8, DIN 934, TZn 4 Clamps S355J2+N 1 U bolts Ø12 S355J2+N 2 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washers M12 8, DIN 7989, TZn 2 D1 G - D28 G * * * * *Refer to online catalogue D36a G - D40a G * * * * *Refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 19

11 D51 G, D53 G D51 G Ø 76 Part Parent pole D55 G 4 Pcs. M12x140mm BOLTS D55 G 60 D51 G Ø76 D53 G Ø60 4 holes Ø14 Ø 85x Pcs. 8x100x Clamp S235J2 1 Bolts M12 8, DIN 931, TZn 2 Plate S355J2+N 1 Bolts M12 8, DIN 931, TZn 4 D51 G 300mm 85mm 85mm 2.22kg D53 G 300mm 65mm 65mm 1.41kg D55 G 500mm 365mm 4mm 5.84kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 21

12 D56 G D56 G 140 R5 D111 G Part D111 G D112 G D113 G D114 G D115 G D116 G Parrent pole 60-80mm mm mm mm mm mm D111 G to D117 G D117 G holes Ø Plate S235J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 D56 G 120mm 160mm 40mm 0.65kg Plate S355J2+N 1 U bolt S235J2 2 D111 G 190mm 110mm 175mm 2.54kg D117 G 130mm 90mm 175mm 1.62kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 23

13 D127 G D127 G D128 G D128 G 2 Lindapters type CF123 (C212-M12 m/ M12x180), with bolts 2 Pcs. BOLTS M12x70 incl. 2 Lindapters type CF163 (C216-M16 m/ M16x380), with bolts 2 holes 18Ø Pcs. (100x100x5) holes Ø18 D Pcs. 10x120x Pcs. RHS 50x50x4 Part Parrent pole Spacer D128 G mm 100mm D129 G mm 80mm Clamp with pipe S355J2+N 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washers M12 8, DIN 7989, TZn 2 Bolts M12 8.8, DIN 931, TZn 4 Clamp S355J2+N 1 Tube S235J2 1 Bolt M12 8.8, DIN 7990, TZn 2 D127 G 510mm kg D128 G 374mm 120mm 100mm 2.31kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 25

14 BRAKETTER FOR VANGE, VEGG OG STOLPER

15 D142 G D142 G D143 G D143 G 200 R Ø150-Ø R90 35 R R Ø160 Stolpe Ø200 Stolpe Clamp S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 Bolts M12 8.8, DIN 931, TZn 2 Threaded rod M12 8, DIN 934, TZn 2 Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 D142 G 233mm 145mm 40mm 2.54kg D143 G 275mm 245mm 60mm 3.44kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 29

16 D150 G to D155 G D150 G Part D150 G D151 G Tube lenght 500mm 200mm D152 G D152 G D154 G 92 Part Tube lenght R7 D154 G 500mm 200 D155 G 200mm D150 G, D151 G Set S355J2+N 1 D154 G, D155 G Clamp set S355J2+N 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 D150 G 500mm 200mm 160mm 4.77kg D154 G 500mm 200mm 160mm 5.44kg Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 D152 G 455mm 160mm 200mm 7.84kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 31

17 D156 G D156 G D163 G D163 G 100 Vange Ø20-Ø Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 2 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 8 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 4 Clamps S355J2+N 1 U bolts S235J2 3 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 12 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 6 D156 G 410mm 200mm 160mm 9.87kg D163 G 245mm 110mm 60mm 2.23kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 33

18 D164 G to D167 G D164 G 75 Mastevange Part D164 G D165 G D166 G D167 G Parent pole Ø30-Ø50 Ø50-Ø90 Ø90-Ø120 Ø130-Ø185 D168 G Mastevange D168 G 92 Sleides Foringsrør monters på vinkeljernsjvanger Clamps set S355J2+N 1 U bolt S235J2 3 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 12 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 6 D164 G 270mm 130mm 160mm 4.28kg D165 G 295mm 180mm 160mm 5.73kg D166 G 325mm 235mm 160mm 7.04kg D167 G 365mm 325mm 160mm 9.55kg Clamps S355J2+N 1 U bolts S235J2 5 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 12 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 6 D168 G 385mm 160mm 250mm 6.85kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 35

19 D170 G D170 G D172 G D172 G (STA / STB) 900 (S5) R (STA / STB) 900 (S5) 10 R bom 60 bom Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 Bolts 8.8, DIN 931 TZn 8 Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 Bolts 8.8, DIN 931 TZn 8 D170 G 265mm 250mm 110mm 11.50kg D172 G 335 mm 250mm 110mm 13.83kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 37

20 D175 G, D176 G, D177-A G D175 G Part D175 G D176 G D177-A G Parent pole Ø50-Ø60 Ø90-Ø120 Ø120-Ø180 Mastevange D178-B G D178-B G Pl 6 x 10 x Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 8 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 4 Bolts M12 8.8, DIN 931 TZn 4 D175 G 440mm 140mm 160mm 9.97kg D176 G 440mm 145mm 160mm 11.06kg D177-A G 500mm 245mm 160mm 12.41kg Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 8 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 4 Bolts 8.8, DIN 931 TZn 4 D178-B G 650 mm 280mm 260mm 18.10kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 39

21 D180 G to D185 G D180 G D183 G D186 G D186 G to D188 G Part Parent pole Part Parent pole D180 G Ø25-Ø40 D183 G Ø25-Ø40 D181 G D182 G Ø45-Ø60 Ø65-Ø90 D183-B G D184 G D184-B G D185 G Ø20-Ø40 Ø45-Ø60 Ø45-Ø60 Ø65-Ø90 25 Part D186 G D187 G D188 G Parent pole Ø25-Ø40 Ø40-Ø60 Ø65-Ø90 Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 8 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 4 Bolts M12 8.8, DIN 931 TZn 4 D180 G - D185 G * * * * *Refer to online catalogue Clamps S355J2+N 1 U bolt S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 2 Bolts M12 8.8, DIN 931 TZn 2 Bolts M8 8.8, DIN 931 TZn 2 D186 G 120 mm 95mm 76mm 1.29kg D187 G 120mm 95mm 76mm 1.36kg D188 G 140mm 95mm 76mm 1.56kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 41

22 D544 G, D546 G D544 G Part D544 G D546 G Height 1600mm 2300mm D548 G Part D548 G D549 G Height 1600mm 2300mm D548 G, D549 G Pipes S235J2 4 U bolts 12 S235J2 6 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 24 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 12 Pipes S235J2 4 U bolts 12 S235J2 4 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 16 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 8 D544 G 920mm 1600mm 150mm 18.74kg D546 G 920mm 2300mm 150mm 24.53kg D548 G 1600mm 671mm 140mm 10.50kg D549 G 2300mm 531mm 140mm 12.83kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 43

23 JR G JR G M12 sveises i fl.jern 5 5 D250 G A B HUP 100x100x5 L=4.0m R9 D250 G, D251 G A Sveises 2 STK. Ø16 L=500 B 2 STK. Ø16 L=500 OPPRISS HULL Ø12 SEKSKANT TRESKRUER HULL Ø PLATE 550x50x4 M10x65 2 STK. Ø16 M16x L= m/dobbel MUTTER STK. GJENNOMGAENDE SLISSEHULL R=9mm HULL Ø18 Part D250 G D251 G Lenght 4250mm 3000mm Plates S355J2+N 2 U bolts 12 S235J2 4 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 10 Washer M12 8, DIN 7989, TZn 6 Set * 1 *refer to online catalogue JR G 500mm 50m 90mm 2.10kg D250 G * * * kg D251 G * * * 89.95kg *refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 45

24 STÅLRØR

25 D67 G to D229 G D220 G L Ø114.3 Part Diametar Lenght D220 G Ø114.3* mm D221 G Ø114.3* mm D222 G Ø114.3* mm D223 G Ø114.3* mm D224 G Ø114.3* mm D225 G Ø114.3* mm D91 G 2000 D91 G D226 G Ø114.3* mm D227 G Ø114.3* mm D228 G Ø114.3* mm D229 G Ø114.3* mm Welded Ø60 D67 G Part Diametar Lenght D67 G Ø50* mm L D68 G Ø50* mm Ø50 D69 G Ø50* mm D69/4 G Ø50* mm D70 G Ø60* mm D70 G D71 G Ø60* mm D72 G Ø60* mm 1940 L D73 G Ø60* mm Ø60 D74 G Ø60* mm D75 G Ø60* mm D76 G L Ø76 D76 G Ø76* mm D77 G Ø76* mm D78 G Ø76* mm D79 G Ø76* mm D80/4 G Ø76* mm D80/5 G Ø76* mm D80/6 G Ø76* mm Set S355J2+N 1 U bolts 12 S235J2 2 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 8 Washers M12 8, DIN 934, TZn 4 D81 G Part Diametar Lenght D81 G HUP50*50*4 1000mm D82 G HUP50*50*4 1300mm D83 G HUP50*50*4 2000mm D91 G 1940mm 110mm 80mm 12.05kg D85 G HUP50*50*4 3000mm D86 G HUP50*50*4 6000mm GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 49

26 D97 G D97 G 1200 D99 G D99 G 1200 See D41 Ø Ø Part D97 G D98 G Lenght 1200mm 2000mm Set S355J2+N 1 U bolts 12 S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washers M12 8, DIN 934, TZn 2 Set S355J2+N 1 D97 G 1208mm 110mm 80mm 7.32kg D98 G 2008mm 110mm 80mm 11.68kg D99 G 1247mm 250mm 50mm 7.57kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 51

27 ANTENNEFESTER

28 A3-01 G to A3-04 G A3-01 G A3-06 G 85 A3-06 G R40 Part Parrent pole 85 A3-01 G Ø76-Ø60 A3-02 G Ø60-Ø45 92 A3-03 G Ø45-Ø A3-04 G Ø Clamp S355J2+N 1 U bolts 12 S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 4 Washers M12 8, DIN 934, TZn 2 Bolts M8 8.8, DIN 931, TZn 2 A3-01 G 120mm 80mm 80mm 1.46kg A3-02 G 120mm 80mm 40mm 0.98kg A3-03 G 90mm 80mm 40mm 0.51kg A3-04 G 170mm 80mm 40mm 1.37kg Plates S355J2+N 1 Bolts M8 8.8, DIN 931, TZn 2 Bolts M12 8.8, DIN 931, TZn 2 A3-06 G 160mm 40mm 38mm 0.55kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 55

29 A3-10 G, A3-11 G A3-10 G 65 Part A3-10 G part A3-11 G spacer A3-12 G A3-12 G Clamp S355J2+N 1 Bolts M8 8.8, DIN 931, TZn 2 Bolts M16 8.8, DIN 931, TZn 1 Set S355J2+N 1 Bolts M8 8.8, DIN 931, TZn 2 Bolts M12 8.8, DIN 931, TZn 1 A3-10 G 120mm 69mm 65mm 0.94kg A3-11 G 120mm 40mm 40mm 0.40kg A3-12 G 170mm 35mm 30mm 0.61kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 57

30 PIPELØSNINGER

31 K G K G PI G kappes og tilpasses før montering PI G min 1/3 max 2/3 fig 1 100x100 fig 1 100x100 fig 3 80x160 fig 2 100x100 Antennerør Ø( ) og ''bom pigg'' fester bestilles separat Eventuelt utforing med 98x98 trykk impregn. Pipe set S235J2 1 Nuts M12 8, DIN 934, TZn 24 Square washer M12 8, DIN 436, TZn 8 Threaded road S235JR 4 Clamp S355J2+N 1 Bolts M8 8.8, DIN 931, TZn 2 Bolts M16 8.8, DIN 931, TZn 1 K G 1800mm 50mm 50mm 61.18kg PI G 1800mm 50mm 50mm 39.24kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 61

32 PI G PI G 50 PI G Ø114 PI G V 50/5 200 SIKAFLEX A3-12 Pl Plate S235J2 1 Set S355J2+N 1 PI G 200mm 260mm 50mm 3.40kg PI G 1800mm 600mm 600m 42.23kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 63

33 DIV. LØSNINGER

34 U3-03 G U3-03 G Plate with piping S235J2 1 Bolts M16 8, DIN 7989, TZn 2 Anchor M12 HILTI HSA 4 U3-03 G 500mm 150mm 150mm 4.16kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt.

35 GRAVITASJONSFESTER

36 J3-01/2 G to J3-01/4 J3-01/2 G Part J3-01/2 G J3-01/3 G J3-01/4 G Height 2000mm 3000mm 4000mm GR G RRU 6 RRU 2 RRU 1 RRU 5 = GR G 2200 = RRU 4 RRU 3 R675 Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue J3-01/2 G 2700mm 2700mm 2000mm kg J3-01/3 G 2700mm 2700mm 3000mm kg J3-01/4 G 2700mm 2700mm 4000mm GR G * * * 48.61kg * refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 71

37 J-111 J-111 GR G 620 * For GR G refer to online catalogue. GR G X 5 40 X PÅSVEIST MUTTER M12 Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue J mm 1000mm 1000mm 63.83kg GR G * * * * * refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 73

38 GR G GR G GR G GR G PL 6x60x HUP V 60x40x HUP 60 L= PL 6x60x690 Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue GR G 2316mm 610mm 190mm 27.46kg GR G * * * * * refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 75

39 GR G GR G GR G GR G * Refer to online catalogue for diferent part lenghts HEA Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue GR G * * * * * refer to online catalogue GR G * * * * * refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 77

40 GR G GR G GR G HUP 60 GR G HEA HUP Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue GR G * * * * * refer to online catalogue GR G 1200mm 820mm 630mm 98.44kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 79

41 GR G GR G GR G FESTE I VEGG (POS 20, 21 OG 22), VELGES UT I FRA TYPE YTTERVEGG GR G RADIOUTSTYR LIKERETTER AC RRU RRU SKAP 2100 AC SKAP LIKERETTER RADIOUTSTYR PLATTFORM I TRE (36X148) AC skap (eventuelt) RADIOUTSTYR LIKERETTER EVENTUELL PLATTING I TRE (36X148) Styrofoam Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue GR G 2400mm 2100mm 2170mm * *refer to online catalogue GR G 2750mm 2010mm 870mm kg GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 81

42 TM G TM G TM G TM G Betonglokk (kjøresterkt) Ø650 x 100 = 120kg el. tilsv. OK= UK 18 3 stk franske treskruer M12x100 2 stk pl 5x50x200 sveises til HUP mm gjengestang, skrues fast i HUP * For TM G refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue Set - 1 * refer to online catalogue TM G * * * 70.80kg *refer to online catalogue TM G * * * 60.39kg * refer to online catalogue GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt GripTel AS. Alle rettigheter er forbeholdt. 83

43 Alle katalogens produkter kan bestilles gjennom vårt online bestillingssystem på 1.Opprett din konto på 4. Sjekk ut utvalgte produkter. 2. Vent på registrerings-bekreftelse 3. Legg inn bestillingen på 5. Du vil motta en med ordrebekreftelse 6. Valgte produkter vil bli sendt fra lager i løpet av 1 arbeidsdag Last ned siste utgave av produktkatalogen fra:

44

303.01.0. Innholdsfortegnelse. Produktgruppe. Traversbeslag, klaver og festemateriell m.m. Produktkatalogen. Brødr. Berntsen as

303.01.0. Innholdsfortegnelse. Produktgruppe. Traversbeslag, klaver og festemateriell m.m. Produktkatalogen. Brødr. Berntsen as Innholdsfortegnelse Produktgruppe 3 Piggklammer (flensskive)... side 03. 02. 0 Piggfeste (midtfeste)... side 03. 02. 0 Piggfeste (flattstål)... side 03. 03. 0 Beslag for strekkjeder, to-sidig... side 03.

Detaljer

Tegnings- og fordelingsliste

Tegnings- og fordelingsliste Tegnings- og fordelingsliste Stokkamyrveien 3, Inngang Vest 433 Sandnes Tlf 5 22 46 00 multiconsult.no Oppdragsgiver: Statens vegvesen Prosjekt: Forsendelsenr: Bruvedlikehold Nord Rogaland MC-0 Dato: 06.02.205

Detaljer

Montasjeprinsipper for antenner/kabler i Telenors antennemaster. Responsible: Telenor Masts & Towers Date approved: 2015-09-15 Version: v3.

Montasjeprinsipper for antenner/kabler i Telenors antennemaster. Responsible: Telenor Masts & Towers Date approved: 2015-09-15 Version: v3. Montasjeprinsipper for antenner/kabler i Telenors antennemaster Responsible: Telenor Masts & Towers Date approved: 2015-09-15 Version: v3.0 Antennemontasje, generelt Antenner monteres mest mulig inntil

Detaljer

Bergsikring. Vann og frostsikring. Prisliste 3 / 2009. Let s connect. Prisene er eks. mva. Se våre produktdatablader for teknisk informasjon.

Bergsikring. Vann og frostsikring. Prisliste 3 / 2009. Let s connect. Prisene er eks. mva. Se våre produktdatablader for teknisk informasjon. Let s connect Bergsikring Vann og frostsikring Prisliste 3 / 2009 Prisene er eks. mva Se våre produktdatablader for teknisk informasjon. Revidert 18.03.2009 www.pretec.no Tlf. (+47) 69 10 24 60 Fax (+47)

Detaljer

bondura Multi Tool 200

bondura Multi Tool 200 bondura Multi Tool 200 pin and conical sleeve removal Ø200mm - Ø320mm user manual - for disassembly art. 103807 rev. 16.03.2016 A 1/ bondura 6.6 1.1 conical sleeve removal / demontering av konhylse 1.2

Detaljer

MODELL 7345 EU. Monterings anvisning. Skinner og fjærsystem for lav overhøyde.

MODELL 7345 EU. Monterings anvisning. Skinner og fjærsystem for lav overhøyde. MODELL 7345 EU Monterings anvisning Skinner og fjærsystem for lav overhøyde. AS Twobi, Industri veien 3-5, 3164 Revetal. tlf. + 47 330 60700, fax. + 47 330 60704 mail: firmapost@twobi.no www.twobi.no [Skriv

Detaljer

6 Barduneringsmateriell

6 Barduneringsmateriell Innholdsfortegnelse Produktgruppe 6 Barduneringsmateriell 66 Bardunbolt m/kile... side 06. 02. 0 Bardunstag m/bolt... side 06. 02. 0 Bardunstag m/lås for krok... side 06. 03. 0 Bardunankerstang... side

Detaljer

Manual. Spredervogn SW-36 Spridervagn SW-36

Manual. Spredervogn SW-36 Spridervagn SW-36 Manual Spredervogn SW-36 Spridervagn SW-36 540210 1 Montering og bruksanvisning 1. NYTTIGE TIPS: LES OG FORSTÅ BRUKSANVISNINGEN FØR MONTERING Hvis sprederen ikke sprer jevnt, påse at fronten på girkassen

Detaljer

Delekatalog Levo Kid & Junior

Delekatalog Levo Kid & Junior Delekatalog Levo Kid & Junior Gjelder for stolnummer f.o.m. 410000 / 510000 Rev:150301 Utgave: Mars 2001 Forside A.1.1 INNHOLDSFORTEGNELSE Innhold Forside Innholdsfortegnelse Side A.1.1 B.1.1 Ramme 1.1.1

Detaljer

Instruksjonsmanual HRZ 3500 Villaport selvbyggersett

Instruksjonsmanual HRZ 3500 Villaport selvbyggersett Instruksjonsmanual HRZ 3500 Villaport selvbyggersett Utenifra Utside Innside/Motorside Innenifra/Motorside 412 33 140 125 1. Montering stolpe. Deleliste 4 PORTSTOLPE Del Nr. Beskrivelse Antal/Portstolpe

Detaljer

prisliste Dreid treverk Stolte håndverkstradisjoner siden 1945

prisliste Dreid treverk Stolte håndverkstradisjoner siden 1945 prisliste Pr. OKT. 2011 Dreid treverk Stolte håndverkstradisjoner siden 1945 Vi LEIER UT FLAGGSTENGER TIL ULIKE ARRANGEMENT Referanser: OL - Lillehammer 1994 300 stk VM - Orientering Grimstad 60 stk Sørlandet

Detaljer

SCRUBTEC 343 B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC 343 B SCRUBTEC 343 B OBC SCRUBTEC 343 COMBI

SCRUBTEC 343 B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC 343 B SCRUBTEC 343 B OBC SCRUBTEC 343 COMBI Model: OBC SCRUBTEC 343 COMBI Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Opløsningstank 3 VAKUUMSYSTEM 5 GENINDVINDINGSTANK 7 CHASSISSYSTEM BA 430S/510S 9 KONTROLPANELSAMLING 11 OPLØSNINGSSYSTEM 13 GUMMISKRABERSAMLING

Detaljer

bondura Multi Tool 200 Hydraulic Ø200mm - Ø320mm user manual - for disassembly

bondura Multi Tool 200 Hydraulic Ø200mm - Ø320mm user manual - for disassembly bondura Multi Tool 200 Hydraulic Ø200mm - Ø320mm user manual - for disassembly 1/ cone sleeve removal demontering av konhylse 2/ pin removal demontering av bolt 3/ additional Ø140mm - Ø195mm tillegg for

Detaljer

07 Stålkonstruksjoner (bærende)

07 Stålkonstruksjoner (bærende) 43(555) 07 Stålkonstruksjoner (bærende) 00.07.1 Stålkonstruksjoner Posten gjelder generelt og overordnet for alle øvrige poster for arbeider med stålkonstruksjoner. Enhetsprisene skal inkludere utarbeidelse

Detaljer

Dusj beslag. Dette kapitelet inneholder ulike typer beslag til dusj løsninger. Hengsler 4 ulike design. Side 2-10. Aluminium hel hengsle Side 11

Dusj beslag. Dette kapitelet inneholder ulike typer beslag til dusj løsninger. Hengsler 4 ulike design. Side 2-10. Aluminium hel hengsle Side 11 Dusj beslag Dette kapitelet inneholder ulike typer beslag til dusj løsninger Hengsler 4 ulike design. Side 2-10 Aluminium hel hengsle Side 11 Knotter Side 12-13 Håndtak Side 13-14 Støtte stag Side 15-18

Detaljer

Brukermanual og tekniske spesifikasjoner

Brukermanual og tekniske spesifikasjoner Brukermanual og tekniske spesifikasjoner N 24.08.2012 E-mail: post@ringmek.com Web adresse: WWW.ringmek.com Tel: +47 62 33 00 00 / Fax: +47 62 33 00 01 Produsent: Norge Forord : Denne brukerinnstruksen

Detaljer

Brukermanual / tekniske spesifikasjoner

Brukermanual / tekniske spesifikasjoner Brukermanual / tekniske spesifikasjoner Art.nr.: 180 665 gangbane m/gasstrykkfjær, 3 meter. Art.nr.: 180 666 gangbane m/gasstrykkfjær, 4 meter. Art.nr.: 180 667 gangbane m/gasstrykkfjær, 5 meter. E-post:

Detaljer

2.0 Tråltyper / Trawl... side 4 2.1 Sorteringssystem /... side 10 Sorting Systems 2.2 Sekker / Cod Ends... side 12 2.3 Lin - Nett / Nets...

2.0 Tråltyper / Trawl... side 4 2.1 Sorteringssystem /... side 10 Sorting Systems 2.2 Sekker / Cod Ends... side 12 2.3 Lin - Nett / Nets... 2.0 Tråltyper / Trawl... side 4 2.1 Sorteringssystem /... side 10 Sorting Systems 2.2 Sekker / Cod Ends... side 12 2.3 Lin - Nett / Nets... side 13 Slitematter / Protcetion Net Labbetuss 2.4 Kuler / Floats...

Detaljer

Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm Vers: 1.01 Telefon: 33 00 47 10 Fix Engros As Faks: 33 00 47 13 Postadresse: Andebuveien 78 3170 Sem Besøksadresse: Andebuveien 78 3170 Sem Org.nr:

Detaljer

OSLO LUFTHAVN AS 08.08.2013 BA - VA Verksted og kontor adm. bygn.

OSLO LUFTHAVN AS 08.08.2013 BA - VA Verksted og kontor adm. bygn. Kap.: 00.07 Stålkonstruksjoner Side 28 Postnr. Orientering / Generelle utfyllende spesifikasjoner og andre krav 00.07 Stålkonstruksjoner ORIENTERING Dette kapitlet omfatter stålarbeidene knyttet til etablering

Detaljer

NARVIK. datterselskaper i Sverige, Polen, Frankrike og Italia.

NARVIK. datterselskaper i Sverige, Polen, Frankrike og Italia. 2009 1 NARVIK 24 Norlys har som målsetting å kunne dekke de fleste behov for hjem og hage samt enkelte områder innen prosjektbasert belysning. Nesten all produksjon skjer ved selskapets egen 6000m 2 store

Detaljer

Installasjonsveiledning

Installasjonsveiledning Installasjonsveiledning Norges mest solgte sykkelstativ som innfrir både estetiske og funksjonelle krav. I den genialt enkle formen får syklene nødvendig støtte, og du får låst både hjul og ramme til stativet

Detaljer

V-plog VPL / V-plow VPL 15/18/21/24/27/30 Reservedelsliste / Spare parts

V-plog VPL / V-plow VPL 15/18/21/24/27/30 Reservedelsliste / Spare parts Innhold / Index V-plog VPL / V-plow VPL 15/18/21/24/27/30 Reservedelsliste / Spare parts Set number Beskrivelse Description 35025012 Hoveddeler VPL 15 Main parts VPL 15 35025022 Skjær sett VPL 15 Cutting

Detaljer

:skaper løsninger MONTERINGSVEILEDNING GARDEROBEINNREDNINGER. NØDVENDIG VERKTØY FOR MONTERING: Vinkel, vater, meter, skrutrekker, blyant og evt. bor.

:skaper løsninger MONTERINGSVEILEDNING GARDEROBEINNREDNINGER. NØDVENDIG VERKTØY FOR MONTERING: Vinkel, vater, meter, skrutrekker, blyant og evt. bor. MONTERINGSVEILEDNING GARDEROBEINNREDNINGER NØDVENDIG VERKTØY FOR MONTERING: Vinkel, vater, meter, skrutrekker, blyant og evt. bor. NB! Du finner også filmer på www.langlo.no som viser montering av en del

Detaljer

Rockhopper and Spacers Bobbins Stoppeskiver / Steel Discs Låseskiver / Stopwashers Trekant Børtre / Triangle Yoke. Dører / Doors

Rockhopper and Spacers Bobbins Stoppeskiver / Steel Discs Låseskiver / Stopwashers Trekant Børtre / Triangle Yoke. Dører / Doors 2.0 Tråltyper / Trawl 2.1 Sorteringssystem / Sorting Systems 2.2 Sekker / Cod Ends 2.3 Lin - Nett / Nets Slitematter / Protcetion Net Labbetuss 2.4 Kuler / Floats 2.5 2.6 2.7 2.8 Gear Rockhopper and Spacers

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

Brukerhåndbok - Sikkerhetspresenning manuell med skinner

Brukerhåndbok - Sikkerhetspresenning manuell med skinner MEGET ENKELT! Når man lukker bassenget ved å trekke i reimen til utrekkstanga så rulles inn en reim på den ene siden av opprulleren. Mekanismen kan valgfritt plasseres på høyre eller venstre side. Man

Detaljer

D70/K70/K70S kombinasjonsplog D70/K70/K70S Combination plow Reservedelsliste / Spare parts # 1

D70/K70/K70S kombinasjonsplog D70/K70/K70S Combination plow Reservedelsliste / Spare parts # 1 Innhold / Index D70/K70/K70S kombinasjonsplog D70/K70/K70S Combination plow Reservedelsliste / Spare parts # 1 Set number Beskrivelse Description 35090034 K70 3100 Hoveddeler K70 3100 Main parts 35070019

Detaljer

ELEKTROFIX AS PRODUKTKATALOG. FIX-IT Jordingssystem for betongarmering

ELEKTROFIX AS PRODUKTKATALOG. FIX-IT Jordingssystem for betongarmering Side 4.5.1-1 FIX-IT er et jordingssystem som på en enkel og sikker måte setter deg i stand til å etablere et ytre kontaktpunkt for å jorde armeringen i betongkonstruksjoner. De forskjellige enheter er

Detaljer

FOSS AS Skjøtebokser for fiber

FOSS AS Skjøtebokser for fiber FOSS AS Skjøtebokser for fiber FOSC-400 serien S K J Ø T E B O K S E R INNLEDNING Tidligere ble selve skjøtingen av den optiske fiberen ansett som problematisk. Det er ikke lenger tilfelle. Utviklingen

Detaljer

Gjengstang Syrefast A4-70

Gjengstang Syrefast A4-70 Gjengstang Syrefast A4-70 Monteringsanvisning Syrefast A4 for bruk i service class 3 aggressivt miljø så som kyst-, by- og industri miljø. Brukes ofte sammen med: - Kjemisk anker. - Gjennomgående bolter

Detaljer

Split & DuoSplit tilbehør

Split & DuoSplit tilbehør Profesjonelt tilbehør for split-systemer Split & DuoSplit tilbehør Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) SAE Flare koblinger Installasjonskanaler og tilbehør Veggdeksler og forbindelser Gulvstøtter og veggbraketter

Detaljer

Produkter til rimelige priser

Produkter til rimelige priser 313525 AKSELSTÅL S355J0 25 MM X Ø X 6 M 2010 400,86 KG 316510 AKSELSTÅL S355J2+N 55 MM X Ø X 6-7,5 M 2005 1140 KG 313149 AL COIL 3003/3103 H14 1000X0,70 500 KG 2003 2815 KG 313211 AL PL 1050/1200 1/2H

Detaljer

Produkter til rimelige priser

Produkter til rimelige priser 311363 DUPLEX HUP 1.4362 60 X 60 X 4,0 MM X 6 M 2005 606 M 311364 DUPLEX HUP 1.4362 80 X 80 X 4,0 MM X 6 M 2005 276 M 176451 SF HUP EN 1.4571 50 X 50 X 4,0 X 6 M 2002 6 M 311355 SF HUP EN 1.4571 60 X 60

Detaljer

PURE 150-PRO EPOXY ANKERMASSE

PURE 150-PRO EPOXY ANKERMASSE ONLINE PROGRAMVARE FOR ANKERDESIGN PURE 150-PRO EPOXY ANKERMASSE Komplett, brukervennlig web-basert grensesnitt Enkel femtrinns ankerdesign med 3D-modellering av fester Profesjonelle festespesifikasjoner

Detaljer

Småkanaler UNP S235JR. Kanalstål UNP S355J2

Småkanaler UNP S235JR. Kanalstål UNP S355J2 Toleranser etter DIN 1026/EN10279:2000 Småkanaler UNP S235JR Gruppe 112 Søk: UNP-235-Dim Kvantumstrinn med priser i kr pr tonn UNP 40 (40x35) 6 5.02 30.1 32 960 25 640 21 980 18 310 UNP 50 (50x38) 6 5.76

Detaljer

Installasjonsveiledning

Installasjonsveiledning Installasjonsveiledning Publicus sykkelskur leveres som ensidig løsning eller dobbel løsning. Ved dobbel løsning settes to enkle moduler mot hverandre og kobles sammen med mellomtak, eller rygg mot rygg

Detaljer

MONTERINGSBESKRIVELSE

MONTERINGSBESKRIVELSE MONTERINGSBESKRIVELSE CC4-Brurekkverk type 1 (CC4-BT1) CC4-Brurekkverk type 2 CC4-BT2) Side 1 INNHOLD: 1: Beskrivelse side 3 2: Innfestning side 3 3: Installasjon av brustolper side 3 4: Installasjon av

Detaljer

Montasjeveiledning Saxi 120

Montasjeveiledning Saxi 120 Montasjeveiledning Saxi 120 August 2013 1 DOWN FULL 1 Sjekk at høyde og bredde stemmer med målspesifikasjonen. 2 Sjekk at omkringliggende konstruksjon er rett, i vinkel, skruefast og utført tilstrekkelig

Detaljer

Automatdrag 26-080000

Automatdrag 26-080000 Automatdrag 26-080000 Monteringsanvisning/Serviceanvisning 20--08 8-0500g Beskrivelse VBG Automatdrag 26-080000 er en forlengbar trekkstang med to eller flere faste innstillingsposisjoner med luftmanøvrert

Detaljer

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm www.dahl.no Vers: 3.03 Medfølger ikke TOPP BUNN Medfølger ikke OBS. Dusjsettet i fig 11 kan avvike noe fra aktuell modell.

Detaljer

Pris: Kr. 17000,- Firma Lek og natur Askvegen 283 5307 Ask E-mail: kundenservice@lekognatur.no Org.-Nr. 998072638MVA

Pris: Kr. 17000,- Firma Lek og natur Askvegen 283 5307 Ask E-mail: kundenservice@lekognatur.no Org.-Nr. 998072638MVA Lek og natur Nyheter lekeplassdeler 2016 Priser eks. mva. og frakt. Hengekøye med 2 stolper Stolper av galvanisert stål. Lengde 2300 mm, pulverlakkert blå. Fargevalg stolper: røt, sølv, sort, blå. Stolper

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 240 Rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 240 Rower BRUKERMANUAL for Exerfit 20 Rower BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD MONTASJEDELER... MONTASJEMATERIELL... 5 DELELISTE... 5 MONTASJEINSTRUKSJONER... 7 BRUKSANVISNING... 9 SPESIFIKASJONER... 9 VIKTIG VEDRØRENDE

Detaljer

Småkanaler UNP S235JR. Kanalstål UNP S355J2

Småkanaler UNP S235JR. Kanalstål UNP S355J2 Toleranser etter DIN 1026/EN10279:2000 Småkanaler UNP S235JR Gruppe 112 Søk: UNP-235-Dim Kvantumstrinn med priser i kr pr tonn UNP 40 (40x35) 6 5.02 30.1 31 380 24 410 20 920 17 430 UNP 50 (50x38) 6 5.76

Detaljer

Teknisk håndbok. Rilledeler

Teknisk håndbok. Rilledeler Teknisk håndbok Rilledeler Utgave 3 2012 Rillespesifikasjoner Rillet Nominell størrelse OD A B D C T F Pakningsområde Toleranse (+/-0,76) Rille bredde Tolleranse (+/-0,76) Rille dybde Ref. Rilleomkrets

Detaljer

Montering av brurekkverk.

Montering av brurekkverk. Montering av brurekkverk. Denne monteringsanvisningen bygger på Veivesenets håndbok 268 Vi skal her montere standard brurekkverk element, slik det vil oppleves i felten. Vi tar selvsagt gjerne i mot tilbakemeldinger

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

Automatdrag 26-080000

Automatdrag 26-080000 Automatdrag 26-080000 Monteringsanvisning/Serviceanvisning 2005-07-07 8-0500e Beskrivelse VBG Automatdrag 26-080000 er en forlengbar trekkstang med to eller flere faste innstillingsposisjoner med luftmanøvrert

Detaljer

Gratangen Mekaniske Industri AS Adresse: Telefon: Telefax: E-post: Hellarbogen, 9470 GRATANGEN +47 770 20730 +47 770 20720 postmottak@gmi-as.

Gratangen Mekaniske Industri AS Adresse: Telefon: Telefax: E-post: Hellarbogen, 9470 GRATANGEN +47 770 20730 +47 770 20720 postmottak@gmi-as. 19 13.0 Reservedelsliste for kommunalblad, type KBL; Deletegning Kommunalblad, plogblad- og skjærutrustning Art.nr. KBL KBL KBL Benevnelse Description Part.no. 300 330 360 1-3 101801 1 1 1 Plogblad, 300-330

Detaljer

Monteringsanvisning Tine

Monteringsanvisning Tine Monteringsanvisning Tine Sist oppdatert 12.11.2007 Innsats NI-22 Stålpipe Kan monteres med stålpipe ved hjelp av 100 mm senterforskyver. Skorsteinstrekk Anbefalt pipelengde er minst 3-4 m med et tverrsnittsareal

Detaljer

Kroker i sjakttopp 2/05 - KS

Kroker i sjakttopp 2/05 - KS Kroker i sjakttopp 2/05 - KS 2/05 - KS Innholdsfortegnelse Innstøpning 20kN, 25kN og 40kN m/vajerløft Innstøpning 10kN og 15kN m/løfteskrue DIN 580 Innstøpning og ettermontasje 20kN og 40kN m/rud øyebolt

Detaljer

Rilledeler. www.dahl.no

Rilledeler. www.dahl.no Rilledeler www.dahl.no 1 HER FINNER DU OSS Verktøyspesialister Hemming Hemmingsen Salgskonsulent Troms/Finnmark 77 66 49 22 / 950 00 502 hemming.hemmingsen@dahl.no Kjetil Aune Salgskonsulent Nordland 75

Detaljer

Tilbehør Arbeidsmaskiner 2008 / 2009

Tilbehør Arbeidsmaskiner 2008 / 2009 Tilbehør Arbeidsmaskiner 2008 / 2009 NO Tilbehør Grizzly 700 Komplett kit YFM70080 Inkluderer artnr: YFM70012 / YFM70018 / YFM70020 / YFM 70022 3.325,- (2.660,-) YFM70012 1.451,- (1.161,-) stigtrinn YFM70018

Detaljer

PRODUKTKATALOG FOR BYGGEVAREHANDELEN

PRODUKTKATALOG FOR BYGGEVAREHANDELEN RUSTFRITT ARMERINGSSTÅL PRODUKTKATALOG FOR BYGGEVAREHANDELEN norskstaal.no 1 BYGGEVARER FRA «GRUNN TIL TAK» Her er Norsk Ståls katalog for deg som selger byggevarer. Dette gir deg en totaloversikt over

Detaljer

ROTAX. Hovedkontor Elverum +47 624 00 111 post@solideq.no Avd. Oslo +47 454 76 495 oslo@solideq.no Avd. Bergen +47 452 22 116 bergen@solideq.

ROTAX. Hovedkontor Elverum +47 624 00 111 post@solideq.no Avd. Oslo +47 454 76 495 oslo@solideq.no Avd. Bergen +47 452 22 116 bergen@solideq. ROTAX Hovedkontor Elverum +47 624 00 111 post@solideq.no Avd. Oslo +47 454 76 495 oslo@solideq.no Avd. Bergen +47 452 22 116 bergen@solideq.no Side 1 av 21 Bunnspir Dimensjon (m) Art. nr. Vekt i kg. Pris

Detaljer

Innholdsfortegnelse 09.01.0. Produktgruppe. Armatur for henge- og avspenningskjeder. Produktkatalogen. Brødr. Berntsen as

Innholdsfortegnelse 09.01.0. Produktgruppe. Armatur for henge- og avspenningskjeder. Produktkatalogen. Brødr. Berntsen as Innholdsfortegnelse Produktgruppe 9 rmatur for henge- og avspenningskjeder Kulehake m/gaffel... side 09. 02. 0 Kulehake m/stamme... side 09. 03. 0 Opphengsbolt m/ovalt og rundt øye... side 09. 04. 0 Kulegaffel

Detaljer

MaskinkappinG. Formstål - bredflensbjelker

MaskinkappinG. Formstål - bredflensbjelker MaskinkappinG Tilrigging: Kr. 150,- pr. posisjon. Beregnes kun en gang når det bestilles flere stk. av samme dimensjon. Skråkapping: Kr. 230,- pr. vinkelinnstilling og dimensjon, og kappepris økes med

Detaljer

A127372 Økt toalettkapasitet pir øst. Kap.: 07 Stålkonstruksjoner Side 07-1

A127372 Økt toalettkapasitet pir øst. Kap.: 07 Stålkonstruksjoner Side 07-1 Økt toalettkapasitet pir øst OSLO LUFTHAVN AS 31.01.2014 Kap.: 07 Stålkonstruksjoner Side 07-1 Postnr. Orientering / Generelle utfyllende spesifikasjoner og andre krav 07 Stålkonstruksjoner ORIENTERING

Detaljer

Sporskinner ATD for direktemontering på vegg

Sporskinner ATD for direktemontering på vegg Sporskinner ATD for direktemontering på vegg ATD Sporskinner finnes i ulike varianter. Avhengig av hvilke type skap kan skinnen e monteres direkte på, eller felles inn i veggen, enten med lim, poppnaggler

Detaljer

Monteringsanvisning For RT-9909 og RT-9911

Monteringsanvisning For RT-9909 og RT-9911 Monteringsanvisning For RT-9909 og RT-9911-1 - Kjære bruker: Takk for at dere kjøpte dusjkabinett hos oss. For din sikkerhet, vær vennlig og les manualen nøye før montering og bruk av dusjkabinettet Innholdsfortegnelse:

Detaljer

Betongstøttevegger. Produktark og vedlegg

Betongstøttevegger. Produktark og vedlegg Produktark og vedlegg Støttevegger i betong VEDLEGG 1 Beregninger iht. Eurokode 1 for last på konst. Eurokode 2 for betong konstruksjoner. Standard løsning for intilfylling av bakre yttervegg med forsterkning

Detaljer

LUDVIG menneskelig varme

LUDVIG menneskelig varme UDVIG menneskelig varme KOMPETANSE - KVAITET - VAGFRIET TEKNISKE DATA Riktig effekt uten overdimensjonering Radiatorene er en viktig del av tilfeldighetene når man velger type, funksjonalitet og utseende.

Detaljer

Nav Hjulganger Deler. Vårt varelager skal dekke de fleste av dine reservedelsbehov. www.hydramek.no tlf. 928 04 999

Nav Hjulganger Deler. Vårt varelager skal dekke de fleste av dine reservedelsbehov. www.hydramek.no tlf. 928 04 999 Hjulganger Deler Gjennom ADR tilbyr vi et bredt produktspekter og funksjonelle tekniske løsninger. Med sitt konstante fokus på produktutvikling og nære samarbeid med kjøretøy og tilhengerprodusentene er

Detaljer

BIG RED JACKS HYDRAULISK MOBIL BORDJEKK KAPASITET: 300 KG BRUKSANVISNING INTRODUKSJON

BIG RED JACKS HYDRAULISK MOBIL BORDJEKK KAPASITET: 300 KG BRUKSANVISNING INTRODUKSJON BIG RED JACKS HYDRAULISK MOBIL BORDJEKK KAPASITET: 300 KG BRUKSANVISNING INTRODUKSJON Gratulerer med ditt kjøp av en Champion Power Equipment hydraulisk bordjekk. Med riktig vedlikehold vil denne bordjekken

Detaljer

PURE 110-PRO EPOXY ANKERMASSE

PURE 110-PRO EPOXY ANKERMASSE ONLINE PROGRAMVARE FOR ANKERDESIGN PURE 110-PRO EPOXY ANKERMASSE Komplett, brukervennlig web-basert grensesnitt Enkel femtrinns ankerdesign med 3D-modellering av fester Profesjonelle festespesifikasjoner

Detaljer

Ski IL Alliansen Oppstartsmøte 21. mars 2007

Ski IL Alliansen Oppstartsmøte 21. mars 2007 Ski IL Alliansen Oppstartsmøte 21. mars 2007 Hinderløype i Skorhaugåsen Idrettsskolen 1 KART HINDERLØYPE Idrettsskolen 2 Hinderløype i Skorhaugåsen Ski IL Idrettsskolen har fått ansvaret for bygging av

Detaljer

Monteringsveiledning. Handy Porten

Monteringsveiledning. Handy Porten Forberedelse Forberedelses side 1) Sjekk at du har alt verktøy som du trenger. 2) Deleliste 3) Viktige mål før montering Installasjon av porten 4) Forberede bunnelementet før monteringen starter 5) Montering

Detaljer

ACO Bygg. ACO Takrenner. Eksklusive takrenner med stor kapasitet. ACO Takrennesystem i sink, kobber og stål

ACO Bygg. ACO Takrenner. Eksklusive takrenner med stor kapasitet. ACO Takrennesystem i sink, kobber og stål ACO Bygg ACO Takrenner Eksklusive takrenner med stor kapasitet ACO Takrennesystem i sink, kobber og stål ACO Takrenner Presentasjon til ACO takrennesystem ACO takrenner Er et eksklusivt takrennesystem

Detaljer

Prosjekt/Project: Detaljhåndboka Beregningseksempel PF2 Prosjektnr: 513 00 75

Prosjekt/Project: Detaljhåndboka Beregningseksempel PF2 Prosjektnr: 513 00 75 BA 013-05-7 Beregningseksempel PF Side 1 av 9 t.p HEA 00 S355 PL 0x30x380 S355J FUNDAMENTBOLTER 4x M4x600 8.8 BETONG B30 t.fc h.c Ø d.0 c.1 b.c t.wc c. c.1 b.1 e.1 m.0 e. d.1 Input Stålsort : "S355" f

Detaljer

Montering av stål-kabelbru og plast kabelkasser.

Montering av stål-kabelbru og plast kabelkasser. www.opplandstaal.no Montering av stål-kabelbru og plast kabelkasser. Dette er en forenklet monteringsanvisning av stål-kabelbru og plast kabelkasser, beregnet på kabelfremføring langs jernbanetraseer.

Detaljer

MONTERINGSVEILEDNING 31 cm overhøyde Versjon 2014-3 Med PVC lister

MONTERINGSVEILEDNING 31 cm overhøyde Versjon 2014-3 Med PVC lister Denne veiledningen inneholder viktig informasjon. Les den før monteringen igangsettes. MONTERINGSVEILEDNING 31 cm overhøyde Versjon 2014-3 Med PVC lister GENERELLE INSTRUKSER: For montering, bruk og vedlikehold

Detaljer

ROYAL STÅLHALL Montasjeanvisning av stålhall 5 x 6 m.

ROYAL STÅLHALL Montasjeanvisning av stålhall 5 x 6 m. ROYAL STÅLHALL Montasjeanvisning av stålhall 5 x 6 m. NORSK SMÅFESERVICE A/S 1480 SLATTUM TEL 67 07 72 00 MONTASJE AV STÅLHALL 1. Kontroller delene mot tegningene. Hallen består av følgende hovedkomponenter:

Detaljer

N 0 Rd,c > > > >44

N 0 Rd,c > > > >44 2.2.3 Dimensjonering av stagboltene Aktuelle bolter er Hilti HSA Ekspansjonsanker (kvikkbolt, stikkanker. stud anchor) i M16 og M20 og HSL3 Sikkerhetsanker (heavy duty anchor) i M20. I tillegg er HCA fjæranker

Detaljer

Agromet dumperhenger T-041/KO, KN

Agromet dumperhenger T-041/KO, KN Agromet Norge AS Stasjonsveien 7 N-75 RAMNES Tlf. +7 0 00 Fax. +7 0 0 e-post: post@agromet.no WEB: www.agromet.no Agromet dumperhenger T-0/KO, KN Reservedelskatalog versjon 0 Chassis nr: T0KO00 Reg nr:

Detaljer

Original instructions Elztrip EZ100 600-1500 W

Original instructions Elztrip EZ100 600-1500 W Original instructions Elztrip 00 600-1500 W SE... 7 GB... 9 NO... 11 FR... 13 RU... 15 DE... 17 PL... 19 FI... 21 MÅTT Elztrip 00 L A 06N 870 655 11N 1470 1252 15N 1950 1731 1 2 EZMVK 00 2 Elztrip 00 3

Detaljer

Multi Tilhengerdrag. Monteringsanvisning 2005-07-07 38-150903d

Multi Tilhengerdrag. Monteringsanvisning 2005-07-07 38-150903d Multi Tilhengerdrag Monteringsanvisning 2005-07-07 38-150903d Beskrivelse VBG Multi Tilhengerdrag består av flere sidevanger, framdeler og bakre fester som monteres sammen med boltforbindelser. Delene

Detaljer

FLOORTEC 560B. Model: FLOORTEC 560 B. Stykliste Dansk

FLOORTEC 560B. Model: FLOORTEC 560 B. Stykliste Dansk Model: FLOORTEC 560 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassissystem 3 Hovedkostsamling 5 SIDEKOSTSAMLING 7 STYREHJULSSAMLING 9 Skidtkassesystem 11 TRANSMISSIONSSYSTEM 13 REMSTRAMMERSAMLING 15 Reduction

Detaljer

MODELL 7345 EU. Monterings anvisning. FLEXIFORCE RES200 skinner og fjærsystem

MODELL 7345 EU. Monterings anvisning. FLEXIFORCE RES200 skinner og fjærsystem MODELL 7345 EU Monterings anvisning FLEXIFORCE RES200 skinner og fjærsystem AS Twobi, Industriveien 3, 3164 Revetal. tlf. + 47 330 60700, fax. + 47 330 60704 mail: firmapost@twobi.no www.twobi.no august

Detaljer

Faste partier og malskårne partier.

Faste partier og malskårne partier. Faste partier og malskårne partier. Karmytterbredde/høyde = hullmål i konstruksjonen Toleranse bredde: +10-10 mm (per parti) Toleranse høyde: +7-7 mm Kontroller alltid at du har fått med riktig antall

Detaljer

FASADESTIGE. Stige. Skjøtesett. Konsollpar. Forsterkning av fasadestige. Opphengsbeslag. 2 www.weland.no Tlf: 46 93 91 00. Art.nr.

FASADESTIGE. Stige. Skjøtesett. Konsollpar. Forsterkning av fasadestige. Opphengsbeslag. 2 www.weland.no Tlf: 46 93 91 00. Art.nr. Fasadestiger FASADESTIGE Lett stige med god stabilitet. Trinnpinnen er profilert for å gi økt sklisikring og er flatet ut både inn- og utvendig for dobbel sikkerhet. Utførelse i henhold til SS 83 13 40

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

Monteringsanvisning på 8004-A

Monteringsanvisning på 8004-A Monteringsanvisning på 8004-A Leveransen består av 4 pakker Pakke I inneholder bunn og topp Pakke 2 inneholder glassvegger innvendig Pakke 3 inneholder glassdører og handtak Pakke 4 inneholder aluminiumsstolpermed

Detaljer

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5

Stativ, FR70 PRO. DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ, FR70 PRO DATABLAD DB4119-N Utgave E Side 1 av 5 Stativ med integrert sideorganisator for enkel og effektiv administrasjon av snorer. Velegnet for montering av alle FOSS panel/odf. Finnes som 1-,

Detaljer

NO 2/2016 GYLDIG FRA 15.04.2016 30.06.2016 NÅR TING MÅ GJØRES RASKT.

NO 2/2016 GYLDIG FRA 15.04.2016 30.06.2016 NÅR TING MÅ GJØRES RASKT. NO 2/2016 GYLDIG FRA 15.04.2016 30.06.2016 NÅR TING MÅ GJØRES RASKT. HVOR MYE TID HAR DU? Siegmund tilbyr deg de riktige produktene for å raskt spenne opp dine konstruksjon. Fra hurtigspenn tvinger til

Detaljer

Monteringsinstruksjon motstrømsveksler

Monteringsinstruksjon motstrømsveksler Luftbehandlingsaggregat Monteringsinstruksjon motstrømsveksler Delt utførelse Advarsel! Produktene må ikke tas i bruk før den maskinen eller det anlegget hvor de inngår overensstemmer med kravene i EUs

Detaljer

Desember 2013. Vannkummer. Produkt og prisliste. Haplast AS TLF +47 77 71 12 20 post@haplast.no haplast.no

Desember 2013. Vannkummer. Produkt og prisliste. Haplast AS TLF +47 77 71 12 20 post@haplast.no haplast.no Desember 2013 Vannkummer Produkt og prisliste Haplast AS TLF +47 77 71 12 20 post@haplast.no haplast.no Prinsipptegning av Ø1600 vannkum A: Kumemnerør i valgfri høyde. D: Montert tettegummi i utfrest pakningsspor

Detaljer

Faste partier og malskårne partier.

Faste partier og malskårne partier. Faste partier og malskårne partier. Karmytterbredde/-høyde = hullmål i rammen Toleranse bredde: +0 5 mm Toleranse høyde: +5 5 mm Kontroller alltid at du har fått med riktig antall artikler før du begynner

Detaljer

Avtrekkssystem type CD 400

Avtrekkssystem type CD 400 Avtrekkssystem type CD 400 Monteringsveiledning Bestanddeler i komplett CD 400 avtrekkssystem: Viftepanel (innsugskon) Spjeldring/opphengsbånd ½ rør L = 1000 mm/1500 mm Skjøtebånd rør-rør Strammebånd Avtrekksvifte

Detaljer

HÅNDBOK. Bruksanvisning terrassevarmer TV2000IN

HÅNDBOK. Bruksanvisning terrassevarmer TV2000IN HÅNDBOK Bruksanvisning terrassevarmer Råd og vink 2 Kjære kunde Gratulerer med din nye Beha terrassevarmer. Du har kjøpt et moderne produkt av høy kvalitet. I tillegg er det enkelt å betjene. Denne håndboken

Detaljer

Ludvig MONTERINGSANVISNING 1 MONTERING AV VEGGFESTENE. Standardfester MÅLTABELL. Compakt Integra (MCI) Plan front (MCP) og (MCPI) Standard (M)

Ludvig MONTERINGSANVISNING 1 MONTERING AV VEGGFESTENE. Standardfester MÅLTABELL. Compakt Integra (MCI) Plan front (MCP) og (MCPI) Standard (M) MONTERINGSANVISNING Ludvig Standard (M) Compakt (MC) Compakt Integra (MCI) Plan front (MCP) og (MCPI) 1 MONTERING AV VEGGFESTENE Radiatorene monteres på veggen med veggfester som griper over radiatorens

Detaljer

Trekonstruksjoner -dimensjonering etter Eurokoder

Trekonstruksjoner -dimensjonering etter Eurokoder Trekonstruksjoner -dimensjonering etter Eurokoder Beregningseksempler med ulike forbindelser. Erik Syversen PBM AS Beregningseksempler 1. Laskeskjøt med spiker og trelasker 2. Laskeskjøt med bolter og

Detaljer

(OJtkee) O/lJcet, RESERVEDELER. lop køalilel ORKELGJØDSELVOGN GV 4000-6000 DELELISTE FOR G~DNNES MEK.VERKSTED NS N-7320 FANNREM

(OJtkee) O/lJcet, RESERVEDELER. lop køalilel ORKELGJØDSELVOGN GV 4000-6000 DELELISTE FOR G~DNNES MEK.VERKSTED NS N-7320 FANNREM U'!'UAvr; 1-91 (OJtkee) lop køalilel DELELISTE FOR ORKELGJØDSELVOGN GV 4000-6000 O/lJcet, Ved bestillinger er det vanligvis tilstrekkelig bare å oppgi delen I s nummer. Hvis bestilleren imidlertid er i

Detaljer

Reservedeler for Weishaupt brenner WG5

Reservedeler for Weishaupt brenner WG5 Reservedeler for Weishaupt brenner WG5 Side 1 Bilde nr Holte Industri varenummer Weishaupt varenummer Beskrivelse 1. Brenner 1,1 241 050 0101 7 E Burner housing 1,2 241 050 0128 7 E Burner flange 1,3 WH200498

Detaljer

TEKNISK KATALOG 10 Mekanisk variable skilt

TEKNISK KATALOG 10 Mekanisk variable skilt TEKNISK KATALOG 10 Mekanisk variable skilt MEKANISK VARIABLE SKILT BESKRIVELSE Euroskilt Mekanisk Variabelt skilt Mark III. Skiltkassen og cellene er fremstilt av ekstruderte aluminiumsprofiler og aluminiumsplater

Detaljer

TRIOject injeksjonslange

TRIOject injeksjonslange TRIOject 3 separate injeksjonskanaler 1 2 3 30 mm kontaktflate til underlaget Kan injiseres med: Polyuretan Akrylat Mikrosement 3 trinns injeksjon Fleksibel Stabil Festes med nett Rask installasjon 3 separate

Detaljer

Monteringsanvisning DeLaval nakkebom FT50

Monteringsanvisning DeLaval nakkebom FT50 Opprinnelig instruksjon Monteringsanvisning DeLaval nakkebom FT50 Innholdsfortegnelse DeLaval nakkebom FT50... 1 Planlegging... 1 Stolper... 1 Festebeslag... 1 Feste for 70x70x4 stolper... 1 Feste på

Detaljer

Ankersystem 15,0. Top50 ankermutter 15,0 3,8 580073000 Top50 form-tie nut 15.0

Ankersystem 15,0. Top50 ankermutter 15,0 3,8 580073000 Top50 form-tie nut 15.0 Forankring/opphengskonuser Ankersystem 15,0 Stag 15,0mm galvanisert 0,50m 0,72 581821000 Stag 15,0mm galvanisert 0,75m 1,1 581822000 Stag 15,0mm galvanisert 1,00m 1,4 581823000 Stag 15,0mm galvanisert

Detaljer

Optimavent 80/40 F Monteringsveiledning

Optimavent 80/40 F Monteringsveiledning Optimavent 80/40 F Monteringsveiledning Bestanddeler i komplett Optimavent 80-40 F: - Optimavent F-modell m/ 0,5 m kanal - ½ rør L = 1000 mm - Innblåsningsvifte type D 802/D 803 - Topphatt Ø 1300 mm -

Detaljer

BrukerManual. dusjstol McWet

BrukerManual. dusjstol McWet BrukerManual dusjstol McWet Brukermanual McWet Dusjstol McWet Vi gratulerer med valget av dette produktet og er sikker på at dette vil gjøre deg mer mobil og derfor være til stor nytte. Produktet produseres

Detaljer

Doughty Engineering Ltd- Modular Rigging System

Doughty Engineering Ltd- Modular Rigging System Doughty Engineering Ltd- Modular Rigging System Det nye modulære riggesystemet fra Doughty er designet for å være et fleksibelt og sikkert riggesystem for scenebruk. Systemet er tilgjengelig som modulære

Detaljer