Innholdsfortegnelse transmisjon

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Innholdsfortegnelse transmisjon"

Transkript

1 Videoovervågning Innholdsfortegnelse transmisjon Introduksjon til transmisjon Oversikt transmisjon, med mange muligheter Oversikt to-tråds transmisjon Fiber Video Fiber Video + datakommunikasjon Oversikt nettverk switcher Nettverksswitch Gigabit Ethernet Nettverksswitch Fast Ethernet Nettverksswitch Industriell Ethernet Mini-GBIC SFP sendere/mottakere Mediekonvertere nettverk fiber Nettverk via koaksialkabel Strømforsyning PoE

2 Introduksjon til transmisjon I vår serie av transmisjonsprodukter, har du tilgang til en komplett portefølje av løsninger, både for overføring av analoge og digitale signaler. Med introduksjonen av våre nye produkter i kategoriene to-tråds enheter, fiber moduler, nettverksswitcher og mediekonvertere får du alle fordelene ved å kunne bruke en enkelt leverandør av både nye og eksisterende installasjoner. To-tråd Serien med passive og aktive to-trådsvideo sendere/mottakere muliggjør overføring av sanntidsdata svart/hvitt eller fargevideo over uskjermet tvunnet parkabel (UTP). Send videosignalet opp til 400 meter med passive enheter, og opp til 800 meter med en aktiv mottaker. Fiber I vår serie av transmisjonsprodukter, finner du produkter for overføring via optisk fiber. Disse fiberoptiske modulene håndterer overføring av video, duplex data, toveis lyd og relé styringer via single-mode eller multi-mode fiber kabler. Enhetene er vedlikeholdsfrie og fungerer til praktisk talt alle produkter innenfor videoovervåkning. Nettverk For transmisjon over IP-nettverk, kan vi tilby flere serier av nettverksswitcher, med avanserte funksjoner og høye hastigheter, noe som gjør dem til et ideelt valg for mange oppgaver. Vi tilbyr f.eks. 8 ports switcher og 24 ports "backboneswitch" samt industrielle gigabit-switcher som håndterer selv de barskeste miljøer. Mediekonvertere Våre ethernet til fiber mediekonvertere er spesielt designet for å operere i tøffe miljøer. De har en monteringsvennlig størrelse, samtidig som de er pålitelige. Vi tilbyr også produkter som gjør det mulig å bruke eksisterende koaksialkabel til nettverksvideo, som ofte kan gi en økonomisk fordel. Videoovervågning For mer detaljert informasjon om fiber og nettverk produkter besøk 83

3 Videoovervågning Oversikt transmisjon, med mange muligheter Analog kamera Fiber ANALOG Analog via digital fiber IP NETTVERK Mediakonvertere IP via fiber IP kameraer Analog kamera Kan konverteres fra IFS fiber enheter IP PoE injektor og splitter enheter IP kameraer Med full analog nettverksstatus og diagnostikk (SNMP) IP via koaksial IP kameraer SMART RACK Nettverk IP kamera Analog kamera To-tråds Analog via 2-tråds 24-port PoE switch i Enterprise klassen IP via kat 6 Analog kamera Overvåking av status via web-tjenester og/eller API integrasjon Analog kamera med ekstern IP encoder WAN/LAN Industrielt nettverk Fjernlokasjon 8-port PoE Industri switch 84

4 Oversikt to-tråds transmisjon To-tråds Videotransmisjonsserie Produkter i følgende skjema er enten beregnet for video fra faste kameraer (bare video) eller PTZ-kameraer "up-the-coax" (både video + PTZ) via tvunnet par-kabler. Du kan velge mellom bare passiv, blandet eller bare aktive enheter til to-tråds transmisjon. Den faktiske overføringsavstanden avhenger av hvordan du kombinerer de passive og aktive enhetene. Videoovervågning PVTC serien Kort rækkevidde Kun passiv PVTC serien Video Balun Opp til 228 meter Kort rekkevidde Video Balun PVP serien Video Hub 1AV serien Lang rækkevidde Blandet (Passiv + aktiv) PVTC serien Video Balun PVTC serien Video Balun Opp til 610 meter Lang rekkevidde Passiv sender til Aktiv mottaker Opp til meter Lang rekkevidde Passiv sender Aktiv Hub (mottaker) GEC-1AVR-AVC-4 VAR-4 serien Video hub, Multikanal Aktiv Rx VAR-6 serien Video hub, Multikanal Aktiv Rx 1AV serien 1AV serien Opp til meter GEC-1AVR-AVC-4 Udvidet rækkevidde Kun passiv GEC-1AV 1AV serien GEC-1AVT Utvidet rekkevidde Aktiv sender til Aktiv mottaker meter Utvidet rekkevidde Aktiv sender til Aktiv mottaker (HUB) VAR-4 serien Video hub, Multikanal Aktiv Rx VAR-6 serien Video hub, Multikanal Aktiv Rx To-tråds kombinasjons serien Overføring av video, data og spenning. Produktene i dette skjemaet kombinerer video, data og spenningsforsyning via to-tråds kabling med spesielle baluner og en flerkanals mottaker. Kort rækkevidde Kun passiv VDP serien Kombinationsbalun VDP serien Kombinationsbalun Opp til 228 meter Kort rekkevidde Passiv til Passiv med 24 VAC Opp til 228 meter Kort rekkevidde Passiv til Passiv med 24 VAC og RS 485 til PTZ-kamera VDP serien Kombinationsbalun VD-ES serien Multikanal kombinations Rx 85

5 Videoovervågning To-tråds transmisjon To-tråds videotransmisjonsserie PVTC serien Videobalun Enkelt kanals passiv UTP sender/mottaker, standard. GEC-1PVTC-F Passiv sender/mottaker, Hunn BNC, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. *CTaNI = Cross Talk and Noise Immunity. GEC-PVTC-M Passiv sender/mottaker, Hann BNC, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. El nummer: GEC-PVTC-MC Passiv sender/mottaker, 25 cm Coax, Hann BNC, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. El nummer: EMC beskyttelse GEC-PVTC-MRTSP Passiv sender/mottaker, 90 vinklet, Hann BNC med spenningsbeskyttelse, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. GEC-PVTC-MCSP Passiv sender/mottaker, 25 cm Coax, Hann BNC, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, med spenningsbeskyttelse. El nummer: GEC-PVTC-FCSP Passiv sender/mottaker, Hunn BNC, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, med spenningsbeskyttelse. GEC-PVTC-MSP Passiv sender/mottaker, Hann BNC, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, med spenningsbeskyttelse. 86

6 To-tråds transmisjon To-tråds videotransmisjonsserie VP serien Video Hub Multikanals passiv to-tråds sender/mottaker HUBs GEC-4VPHUB 4 kanals passiv HUB med spenningsbeskyttelse, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, RJ-45 og skrutilkobling. Videoovervågning GEC-8VPHUB 8 kanals passiv HUB med spenningsbeskyttelse, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, RJ-45 og skrutilkobling. GEC-16VPHUB 16 kanals passiv HUB med spenningsbeskyttelse, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, RJ-45 og skrutilkobling. GEC-32VPHUB 32 kanals passiv HUB med spenningsbeskyttelse, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, RJ-45 og skrutilkobling. 1AV serien Enkelt kanals aktiv to-tråds sendere & mottakere GEC-1AVT Aktiv sender, Hunn BNC med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 70 db CTaNI, Automatisk videokompensasjon, inntil meter. Strømforsyning 12 VAC - 1 A er ikke inkludert. GEC-1AVR-AVC-4 Aktiv mottaker, Hunn BNC med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 70 db CTaNI, Automatisk videokompensasjon, inntil meter. Strømforsyning 12 VAC - 1 A er ikke inkludert. 87

7 Videoovervågning To-tråds transmisjon To-tråds videotransmisjonsserie VAR-4 serie Videohub, Multikanal Aktiv Rx Multikanals aktiv to-tråds mottakere HUBs* GEC-4VARHUB-4 GEC-8VARHUB-4 4 kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. Strømforsyning 12 VAC - 1 A er ikke inkludert. 8 kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. GEC-16VARHUB-4 16 kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. GEC-32VARHUB-4 32 kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. VAR-6 serien Videohub, Multikanal Aktiv Rx Multikanal aktive to-tråds mottakere HUBs** GEC-8VARHUB kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. GEC-16VARHUB kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. GEC-32VARHUB kanals aktiv mottaker med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, 70 db CTaNI, RJ-45 og skruetilkobling, automatisk videokompensasjon, inntil meter. Merk: * Maks. rekkevidde m. Merk: ** Maks. rekkevidde m. 88

8 To-tråds transmisjon Kombinert - video, data og spenningsforsynt transmisjonsserie VP-serien Kombinasjonsbalun Videoovervågning To-tråds passiv video-strømforsyning-data GEC-VCR Passiv kombi-enhet for video og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. GEC-VPDBC Passiv kombi-enhet for video, data og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. VD-ES serien Kombinasjon Multikanal Rx GEC-VCR12V Passiv kombi-enhet for video, data og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 dbb CTaNI, 24/12 DC converter. To-tråds multikanal video og spenningsforsyningsmottaker ekstern forsynt GEC-4VDPBC 4 kanals passiv kombi-enhet for video og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. GEC-16VDPBC 16 kanals passiv kombi-enhet for video og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 db CTaNI. To-tråds multikanal video og spenningsforsyningsmottaker ekstern forsynt GEC-8PVPDTCHUB 8 kanals passiv mottaker for video, data og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, innebygget 24/28 VAC, 6 A strømforsyning, maks 1 A pr. kanal, med LED indikatorer. GEC-16PVPDTCHUB 16 kanals passiv mottaker for video, data og strøm, med spenningsbeskyttelse og GL isolasjon, Up-the-Coax, 60 db CTaNI, innebygget 24/28 VAC, 12 A strømforsyning, maks 1 A pr. kanal, med LED indikatorer. 89

9 Videoovervågning To-tråds transmisjon To-trådstilbehør Coax produkter GEC-VIT Video GL isolasjonsomformer, 10 Hz til 8 MHz båndvidde, Up-the-Coax, eliminerer DC utlikning. To-trådstilbehør GEC-RPK Rack-panel kit. For inntil tre 4-ports HUBer. 613P-EU Strømforsyning 13,5 VDC, 1 A. 614P-EU Strømforsyning 13,5 VDC, 2,7 A. 90

10 Fiber Video De fiberoptiske transmisjons enhetene kjennetegnes av den modulære designen, som både kan brukes enkeltvis eller i rack moduler. Denne generasjonen av fiberoptiske moduler er digitale, de bruker kun en fiber, og er basert på laserteknologi. Dette gir den beste kvaliteten, med et minimum av fiber forbruk. Siden coaxkabler har en begrenset evne til å sende video signaler over lengre avstander, er det mulig å bruke fiber for å sende over lange avstander. Fiber er mindre følsom for støy, som for eksempel fra elektrisitet. UTC Fire & Security har et omfattende program for løsninger med bruk av fiber. Det kan være både frittstående enheter, men også med bruk av rackmonterte enheter. Nedenfor finner du et utvalg av sortiment. Digital Video - 8-bit video (standard) - 10-bit video (høy kvalitet) Video/data/lyd/reléstyring Komplett serie med multipleksere "Plug-N-Play" design Driftstemperatur (-40 til +75 C) Kostnadseffektiv fiber design Tilkoblinger kan byttes på stedet - Standard ST kontakter - Kit med kontakter for SC, FC, etc. Videoovervågning Fiberoptisk transmission: 1 videokanal, 8 bit, mikrokabinett MFVMM1-TX MFVMM1-RX 1 kanal videosender, multimode (mikro). Uten strømforsyning. 1 kanal videomottaker, multimode (mikro). Uten strømforsyning. MFVSM1-TX 1 kanal videosender, singlemode (mikro). Uten strømforsyning. MFVSM1-RX 1 kanal videomottaker, singlemode (mikro). Uten strømforsyning. Fiberoptisk transmisjon: 1 videokanal, 8 bit, standardkabinett* FVMM1-TX 1 kanal videosender, multimode. Uten strømforsyning. FVMM1-RX 1 kanal videomottaker, multimode. Uten strømforsyning. FVSML1-TX 1 kanal videosender, singlemode. Uten strømforsyning. FVSML1-RX 1 kanal videomottaker, singlemode. Uten strømforsyning. Merk:* Standardkabinettet kan brukes til rackmontering eller stand-alone. 91

11 Videoovervågning Fiberoptisk transmisjon: 2 videokanaler, 10 bit, standardkabinett* DFVMM2-T 2 kanals videosender, multimode. Uten strømforsyning. DFVMM2-R DFVSML2-T 2 kanals videomottaker, multimode. Uten strømforsyning. 2 kanals videosender, singlemode, opp til 60 km. Uten strømforsyning. DFVSML2-R Fiberoptisk transmisjon: 4 videokanaler, 10 bit, standardkabinett* 2 kanals videomottaker, singlemode, opp til 60 km. Uten strømforsyning. DFVMM4-T 4 kanals videosender, multimode. Uten strømforsyning. DFVMM4-R DFVSML4-T 4 kanals videomottaker, multimode. Uten strømforsyning. 4 kanals videosender, singlemode, opp til 60 km. Uten strømforsyning. DFVSML4-R 4 kanals videomottaker, singlemode, opp til 60 km. Uten strømforsyning. Fiberoptisk transmisjon: 8 videokanaler, 10 bit, standardkabinett* DFVMM8-T 8 kanals videosender, multimode. Uten strømforsyning. DFVMM8-R 8 kanals videomottaker, multimode. Uten strømforsyning. DFVSM8-T 8 kanals videosender, singlemode. Uten strømforsyning. DFVSM8-R 8 kanals videomottaker, singlemode. Uten strømforsyning. VRS121000EE Strømforsyning 12 VDC, 1 A. Merk:* Standardkabinettet kan brukes til rackmontering eller stand-alone. 92

12 Fiber Video + datakommunikasjon Bevegelige kameraer (PTZ) trenger foruten videosignalet også et styresignal (protokoll). Med bruk av en fiberoptisk kabel er det mulig å håndtere både video og styring. Digital Video - 8-bit video (standard) - 10-bit video (høy kvalitet) Videoovervågning Vi tilbyr produkter som håndterer mange ulike protokoller for både single- og multimode. Video/data/lyd/reléstyring Komplett serie med multipleksere "Plug-N-Play" design Driftstemperatur (-40 til +75 C) Kostnadseffektiv fiber design Fiberoptisk transmisjon: 1 video + 1 datakanal, 10 bit, standardkabinett* Tilkoblinger kan byttes på stedet - Standard ST kontakter - Kit med kontakter for SC, FC, etc. DFVMMD101-T DFVMMD101-R Sender til 1 kanal video + 2-veis datakommunikasjon, multimode. Uten strømforsyning. Mottaker til 1 kanal video + 2-veis datakommunikasjon, multimode. Uten strømforsyning. Fiberoptisk transmisjon: 1 video + 1 datakanal, 8 bit, mikrokabinett* MFVSMD101-TX Sender til 1 kanal video + 2-veis datakommunikasjon, singlemode. Uten strømforsyning. MFVSMD101-RX Mottaker til 1 kanal video + 2-veis datakommunikasjon, singlemode. Uten strømforsyning. Fiberoptisk transmisjon: 4 video + 1 datakanal, 10 bit, standardkabinett* DFVMMD401-T Sender til 4 kanals video + 2-veis datakommunikasjon, multimode. Uten strømforsyning. DFVMMD401-R Mottaker til 4 kanals video + 2-veis datakommunikasjon, multimode. Uten strømforsyning. DFVSMD401-T Sender til 4 kanals video + 2-veis datakommunikasjon, singlemode. Uten strømforsyning. DFVSMD401-R Mottaker til 4 kanals video + 2-veis datakommunikasjon, singlemode. Uten strømforsyning. Merk:* Standardkabinettet kan brukes til rackmontering eller stand-alone. 93

13 Videoovervågning Fiberoptisk transmisjon: 1 datakanal, 10 bit, standardkabinett* DFDMM001-TX DFDMM001-RX Sender til 1 kanal data (RS232, RS422, RS485), multimode. Uten strømforsyning. Mottaker til 1 kanal data (RS232, RS422, RS485), multimode. Uten strømforsyning. DFDSM001-TX Sender til 1 kanal data (RS232, RS422, RS485), singlemode. Uten strømforsyning. DFDSM001-RX Mottaker til 1 kanal data (RS232, RS422, RS485), singlemode. Uten strømforsyning. VRS121000EE Strømforsyning 12 VDC, 1 A. Fiberoptisk transmisjonstilbehør: DFRP Rack kabinett for installasjon av fiberkortene i rack, inklusive strømforsyning. DFR-NETC Webservermodul for overvåking av fiberenheter. VRS121000EE Strømforsyning 12 VDC, 1 A. Merk:* Standardkabinettet kan brukes til rackmontering eller stand-alone. 94

14 Oversikt nettverk switcher Nettverksswitchene fra UTC Fire & Security er utviklet for raskt bredbånd, sanntids IP-videoytelse for bedrifter og industrielle miljøer. De tilbyr en enkel og kraftfull innebygd Web Service, fullisolert PoE innebygd diagnostikk og komplett multicasting drift for å redusere belastningen på nettverket. Videoovervågning GIGABIT ETHERNET Managed Stackable Managed Non- Stackable PoE Enabled 24-port GigE Fiber Switch 24-port GigE PoE Switch 24-port GigE Ethernet Switch GE-DSSG-244 GE-DSSG-244-PoE GE-DSG-244 FAST ETHERNET Managed PoE Enabled 8-port Fast Ethernet Switch 8-port Fast PoE Switch 24-port Fast PoE Switch GE-DS-82 GE-82-PoE GE-DS-242-PoE Managed 7 10/100 Mbps + 3 GigE Uplinks GE-DSH-73 INDUSTRIEL ETHERNET PoE Enabled 8 10/100 Mbps + 2 GigE Uplinks 8 10/100 Mbps w/poe + 2 GigE Uplinks 5-Port GigE Wide-Temp GE-DSH-82 GE-DSH-82-PoE GE-DSGH-5 Unmanaged 8-Port GigE Wide-Temp GE-DSGH-8 8-Port GigE Ethernet Switch GE-DSG-8 95

15 Videoovervågning Nettverksswitch Gigabit Ethernet Foruten et omfattende fiber sortiment, kan UTC Fire & Security også tilby ett komplett utvalg av nettverksswitcher til å bygge et sikkerhetsnettverk som kan brukes til videoovervåking og/eller adgangskontroll. Switchene vi presenterer her brukes som TCP/IP-nettverks hub. Vi tilbyr modeller med Gigabit-og Power over Ethernet (PoE) og hvor du kan sammenkoble opp til 16 enheter. Disse kan senere administreres fra en enkelt IP-adresse. IEEE 802.x kompatibel Ekstern SFP for enkel konfigurasjon Layer 2+ støtte, ideell for full video multicasting (snooping/querying) Støtter opp til 250 VLAN Link sammenkobling med opp til 4 porter (4 Gbps backbone) Versjoner som kan "stackes", med opp til 384 porter på en IP-adresse (16 switcher) Full PoE tilgjengelig per. port (ingen deling av spenning) Redundant strømforsyningsinngang (industrielle switcher og mediekonvertere) GE-DSSG port 10/100/1000 Mbit samt ytterligere 24 stk. mini-gbic/sfp, stackbar opp till 16 switcher. GE-DSSG-244-POE 24-port gigabitswitch, mulighet for 4 stk. fiber (SFP), 14 porter med full PoE, stackbar opp til 16 switcher. GE-DSG port gigabitswitch, mulighet til 4 stk. fiber (SFP). El nummer:

16 Nettverksswitch Fast Ethernet Foruten et omfattende fiber sortiment, kan UTC Fire & Security også tilby ett komplett utvalg av nettverksswitcher til å bygge et sikkerhetsnettverk som kan brukes til videoovervåking og/eller adgangskontroll. Her presenterer vi switcher med 8 til 24 porter og Power over Ethernet samt mediekonvertere, som kan bruke eksisterende koaksialkabel for tilkobling av enheter som kommuniserer via TCP/IP. Videoovervågning GE-DS-82 8-port switch 10/100, 2 stk. gigabit RJ45 eller 2 stk. gigabit fibertilkoblinger (SFP). GE-DS-82-POE 8-port switch 10/100, 2 stk. gigabit RJ45 eller 2 stk. gigabit fibertilkoblinger (SFP). Power over Ethernet. El nummer: GE-DS-242-POE 24-port 10/100 switch, 2 stk. gigabit RJ45 eller fiber (SFP), alle porter med full PoE. El nummer:

17 Videoovervågning Nettverksswitch Industriell Ethernet Når miljøet er tøft og du trenger pålitelig og robust utstyr, kan vi tilby switcher for industrielle miljøer. Svitsjene klarer ekstreme temperaturer, og har innebygde funksjoner for redundans og alarm ved strømbrudd. GE-DSH-73 GE-DSH-82 GE-DSH-82-POE 7-port industriell 10/100-switch, 3 stk. gigabit RJ45 eller 3 stk. fiber SFP, temp -40 till +75 C. Strømforsyning er ikke inkludert. Egnet strømforsyning 613P-EU (bestilles separat). 8-port industriell 10/100-switch, 2 stk. gigabit RJ45 eller 2 stk. fiber SFP, temp -40 till +75 C. Strømforsyning er ikke inkludert. Egnet strømforsyning 613P-EU (bestilles separat). 8-port industriell 10/100-switch, 2 stk. gigabit RJ45 eller 2 stk. fiber SFP, temp -40 till +75 C, med PoE. Strømforsyning er ikke inkludert. Egnet strømforsyning PS48VDC240W-EU (bestilles separat). GE-DSGH-5 5-port industriell gigabitswitch, montering på vegg eller dinskinne, temp -40 till +75 C. Strømforsyning er ikke inkludert. Egnet strømforsyning 613P-EU (bestilles separat). GE-DSGH-8 8-port industriell gigabitswitch, montering på vegg eller dinskinne, temp -40 till +75 C. Strømforsyning er ikke inkludert. Egnet strømforsyning 613P-EU (bestilles separat). GE-DSG-8 8-port switch, 10/100/1000 switch for vegg eller montering på din-skinne, temp -40 till +75 C. Strømforsyning er ikke inkludert. Egnet strømforsyning 613P-EU (bestilles separat). El nummer:

18 Mini-GBIC SFP sendere/mottakere Serien med SFP moduler gir maksimal fleksibilitet da de kan brukes i alle enheter med SFP-tilkobling. De kompletterer våre mediekonvertere og switcher. Når du kjøper en media konverter eller switch og trenger en fiber tilkobling eller en ekstra RJ45-port, så kan disse SFP-modulene benyttes. 100 Base FX Følger SFP multi-source avtalen (MSA) Datahastighet 100Mbps Standard dobbel LC-kontakt Plug N Play for rask installasjon Hot Pluggable TTL signal indikator Strømforsyning 3,3 V Oppfyller IEEE 8023ab Samsvarer med klasse 1 laser standard IEC Videoovervågning S20-2MLC-2 SFP modul. Antall fiber 2, multimode, maks avstand 2 km, TX / RX 1310nm/1310nm bølgelengde, LC-kontakt, 100Base-FX. Driftstemperatur 0 til +50 C. S25-2MLC-2 SFP modul. Antall fiber 2, multimode, maks avstand 2 km, TX / RX 1310nm/1310nm bølgelengde, LC-kontakt, 100Base-FX. Driftstemperatur -40 til +75 C. 100 Base LX S20-2SLC-20 SFP modul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 20 km, TX/RX 1310nm/1310nm bølgelengde, LC-kontakt, 100Base- FX. Driftstemperatur 0 til +50 C. S25-2SLC-20 SFP modul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 20 km, TX/RX 1310nm/1310nm bølgelengde, LC-kontakt, 100Base- FX. Driftstemperatur -40 til +75 C. 100 Base-BX S20-1SLC/A-20 SFP modul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 20 km, TX/RX 1310nm/1550nm bølgelengde, LC-kontakt, 100Base- BX20-U. Driftstemperatur 0 til +50 C. S20-1SLC/B-20 SFP modul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 20 km, TX/RX bølgelengde: 1550nm/1310nm, LC-kontakt, 100Base- BX20-U. Driftstemperatur 0 til +50 C. 99

19 Videoovervågning Mini-GBIC SFP sendere/mottakere Merk* Avhengig av fiberstandard Koppar RJ45 Følger SFP multi-source avtale (MSA) Datahastighet 100Mbps Standard dobbel LC-kontakt Plug N Play for rask installasjon Hot Pluggable TTL signal indikator Strømforsyning 3,3 V Oppfyller IEEE 8023ab Samsvarer med klasse 1 laser standard IEC Base-SX S30-RJ SFP Port Gigabit Mini GBIC sender/mottaker kobber modul. Maks avstand 100 m. RJ45-kontakt. Datahastighet 1.25Gbps. Driftstemperatur 0 til +50 C. S30-2MLC SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul (850nm). Antall fiber 2, multimode, maks avstand 220/550 m*. TX/RX 850nm/850nm bølgelengde. Datahastighet 1.25Gbps. LCkontakt.1000Base-SX. Driftstemperatur 0 til +50 C. S35-2MLC SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul (850nm). Antall fiber 2, multimode, maks avstand 220/550 m*. TX/RX 850nm/850nm bølgelengde. Datahastighet 1.25Gbps. LC-kontakt. 1000Base-SX. Driftstemperatur -40 til +75 C. S30-2MLC-2 SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul (1310nm). Antall fiber 2, multimode, maks distanse 2 km*. TX/RX bølgelengde 1310nm/1310nm. Datahastighet 1.25Gbps. LC-kontakt. 1000Base-SX. Driftstemperatur 0 til +50 C. Merk* Avhengig av fiberstandard. 100

20 Mini-GBIC SFP sendere/mottakere 1000Base-LX/LHX/ZX Følger SFP multi-source avtale (MSA) Datahastighet 100Mbps Standard dobbel LC-kontakt Plug N Play for rask installasjon Hot Pluggable TTL signal indikator Strømforsyning 3,3 V Oppfyller IEEE 8023ab Samsvarer med klasse 1 laser standard IEC Videoovervågning S30-2SLC-10 S35-2SLC-10 SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul. antall fiber 2, singlemode, maks avstand 10 km. TX/RX bølgelengde 1310nm/1310nm, datahastighet 1.25Gbps, 1000Base-LX. Driftstemperatur 0~50 C. SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 10 km. TX/RX bølgelengde 1310nm/1310nm, datahastighet 1.25Gbps, 1000Base-LX. Driftstemperatur -40~75 C. S30-2SLC-30 SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 30 km. TX/RX bølgelengde 1310nm/1310nm, datahastighet 1.25Gbps, 1000Base-LHX. Driftstemperatur 0~50 C. S35-2SLC-30 SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 30 km. TX/RX bølgelengde 1310nm/1310nm, datahastighet 1.25Gbps, 1000Base-LHX. Driftstemperatur -40~75 C. S30-2SLC-70 SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 70 km. TX/RX bølgelengde 1550nm/1550nm, datahastighet 1.25Gbps, 1000Base-ZX. Driftstemperatur 0 ~ 50 C. C. S35-2SLC-70 SFP Port Gigabit Mini GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 2, singlemode, maks avstand 70 km. TX/RX bølgelengde 1550nm/1550nm, datahastighet 1.25Gbps, 1000Base-ZX. Driftstemperatur -40~75 C. 101

21 Videoovervågning Mini-GBIC SFP sendere/mottakere 1000-Base-BX Følger SFP multi-source avtale (MSA) Datahastighet 100Mbps Standard dobbel LC-kontakt Plug N Play for rask installasjon Hot Pluggable TTL signal indikator Strømforsyning 3,3 V Oppfyller IEEE 8023ab Samsvarer med klasse 1 laser standard IEC S30-1SLC/A-10 S30-1SLC/B-10 SFP port Gigabit enkel fiber GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 10 km. TX/RX bølgelengde 1310nm/1490nm. LC-kontakt. 1000BX10-U. Driftstemperatur 0~50 C. SFP port Gigabit enkel fiber GBIC sender-/mottakermodul. Antall 1 fiber, singlemode, maks avstand 10 km, TX/RX bølgelengde 1490nm/1310nm LC-kontakt. 1000BX10-D. Driftstemperatur 0~50 C. S30-1SLC/A-20 SFP port Gigabit enkel fiber GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 20 km, TX/RX bølgelengde 1310nm/1490nm. LC-kontakt. 1000BX20-U. Driftstemperatur 0~50 C. S30-1SLC/B-20 SFP port Gigabit enkel fiber GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 20 km, TX/RX bølgelengde 1490nm/1310nm LC-kontakt. 1000BX20-D. Driftstemperatur 0~50 C. S30-1SLC/A-60 SFP port Gigabit enkel fiber GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 60 km, TX/RX bølgelengde 1310nm/1490nm. LC-kontakt. 1000BX60-U. Driftstemperatur 0~50 C. S30-1SLC/B-60 SFP port Gigabit enkel fiber GBIC sender-/mottakermodul. Antall fiber 1, singlemode, maks avstand 60 km, TX/RX bølgelengde 1490nm/1310nm LC-kontakt. 1000BX60-D. Driftstemperatur 0~50 C. 102

22 Mediekonvertere nettverk fiber Mediekonvertere gir kostnadseffektive løsninger til eksisterende kabel infrastruktur. Ved migrering fra analog til IP-løsninger er mediekonvertere en smart måte å minimere kostnadene for ekstra materialer og arbeid, slik at du kan unngå å trekke nye kabler når man går over til et nettverksbasert system. Ettersom Ethernet har en begrensning i rekkevidden på opp til 100 meter, har vi utstyr som kan øke denne avstanden betraktelig med bruk av fiber. Vi har både modeller for single og multimode. Videoovervågning MC-4TX1FXMM-2KM MC-4TX1FXSM-15KM Mediekonvertere 4 stk. Ethernet 10/100 > 1 fiber SC, multimode, montering på vegg eller din-skinne, temperatur -10 til +60 C. Strømforsyning er ikke inkludert. Mediekonvertere 4 stk. Ethernet 10/100 > 1 fiber SC, singlemode, montering på vegg eller din-skinne, temperatur -10 til +60 C. Strømforsyning er ikke inkludert. MC-4TX2FX Mediekonvertere 4 stk. Ethernet 10/100 > 2 fiber SC, multimode, montering på vegg eller din-skinne, temperatur -10 til +60 C. Strømforsyning er ikke inkludert. 613P-EU Strømforsyning 13,5 VDC, 1,3 A. MC100FX-TX-POE Mediekonverter 1 stk. Ethernet port 10/100 samt PoE support. PS48/DC.38A-EU Strømforsyning til MC100FX-TX-POE, 48 VDC, 38 A. 103

23 Videoovervågning Mediakonvertere nettverk fiber Nedenfor finner du IFS mediekonvertere for Fast og Gigabit nettverk til overføring over fiber. Serien gjør det mulig å fritt velge SFP-modulen man ønsker å bruke for å oppnå maksimal fleksibilitet. IFS mediekonvertere for industriell bruk. Konvertering av Gigabit nettverk til fiber som er designet for de mest krevende nettverksløsninger. Serien gir stor fleksibilitet ved hjelp av SFP moduler som er stabile ved lave temperaturer. MCR205-1T/1S MCR300-1T/1S Mediekonvertere Fast Ethernet (100 MB)> SFP Fiber. Konverterer 10/100Mbps (TX) Ethernet på kobber til 100Mbs (FX) fiber via Small Form-format Pluggable (SFP) teknologi. 1x SFP (Mini-GBIC) kontakten gir mulighet for valgfri konfigurasjon. Optisk fiber og avstanden avhenger av den valgte SFP modulen. Kan monteres i rack (MCR R15). Strømforsyning 5 VDC. Mediekonvertere Gigabit Ethernet (1000 MB)> SFP Fiber. Konverterer 10/100/1000Base-T Ethernet på kobber til 1000Base-LX/ SX optisk fiber via Small Form-format Pluggable (SFP) teknologi. Optisk fiber og avstand avhenger av valgt SFP modul. Kan monteres i rack (MCR R15). Strømforsyning 5 VDC. MCR-R15 Rack kabinett til mediekonvertere. Intern strømforsyning med 15 porter/slots. Brukes til standard 19" EIA rack. Lav profil 2.4 høydeenheter. Plass til 15 mediekonverter moduler. MC355-1T/1S Mediekonvertere for industriell bruk Gigabit nettverk (1000 MB)> SFP (Industri). Konverterer 10/100/1000Mbps (TX) Ethernet på kobber til 1000Mbs (FX) fiber via Small Form-format Pluggbar (SFP) teknologi. Driftstemperatur -30~+75 C. MC201-1P/1FS Mediekonvertere Fiber (multimode)> nettverk med PoE injektor. Nettverksdata kan sendes over lange avstander via fiber. Denne modulen kan installeres i nærheten av en strømforsyning og leverer 48 VDC sammen med data de siste 100 meterne til en PoE-forsynt enhet. PS5VDC2A-EU Strømforsyning 5 VDC, 2 A, veggmontering. MCR-RPS Redundant strømforsyning til MCR rack kabinett VAC (130 W). 104

24 Nettverk via koaksialkabel For å bruke eksisterende kabel, bruker vi enheter som kan benytte koaksialkabel for overføring av data over IP. Dette gjør det mulig å bruke eksisterende kabler med BNC-kontakter for TCP/IP-nettverk. Hastigheten bestemmes av kvalitet på kabelen og avstanden. Man kan kommunisere over avstander opp til 3 km via koaksialkabel. VDSL2 transmisjon LED indikering for nettverksdiagnose Plug and Play installasjon Videoovervågning MCR200-1T/1CX Mediekonverter nettverk over koaksialkabel. Enhetene brukes i par og kan overføre nettverksdata opp til 3 km over 50 eller 75 ohm koaksialkabel, avstand og datahastigheten er avhengig av avstand og kabelkvalitet. 10/100Mbps nettverk. Kan monteres i rack (MCR-R15). Driftstemperatur 0~50 C. Strømforsyning 5 VDC, 2 A. MC250-4T/1CXT Mediekonverter nettverk over koaksialkabel. Med fire nettverksporter, designet for industriell bruk. Benyttes med en annen MC250-4T/1CTX eller MCR200-1T/1CX for rack-montering. 10/100Mbps nettverk. Driftstemperatur -40 ~ +75 C. Støtter 50 eller 75 ohm koaksialkabel. Strømforsyning VDC. PS5VDC2A-EU Strømforsyning til MCE-coax, 5 VDC, 2 A. 105

25 Videoovervågning Strømforsyning PoE Med denne serien av IFS "Power Over Ethernet" enheter, er det lettere å planlegge nettverket for PoE strømforsyning, samtidig som kostnadene for installasjon av strømforsyninger reduseres. PoE201-EX Forlengelse av PoE strømforsyning og Ethernet data opp til 300 meter. Enheten kan forsynes fra en switch med PoE eller MS- PoE Power over Nettverk injektor, uten ekstern strømforsyning. Den maksimale avstanden avhenger av spenningen som kreves for å forsyne PoE enheten. Metallkapsling. Dimensjoner (BxDxH) 94x70x26 mm. POE302-MS Gigabit Power over Ethernet, Injector (PoE +). Støtter 10/100/1000-TX nettverk. Automatisk registrering av PoE IEEE 802.3at enheter. Metallkapsling. Dimensjoner (BxDxH) 95x70x25 mm. PS56VDC65W-EU Strømforsyning til POE302-MS. 56 VDC, 65 W. POE302-SP Gigabit Power over Ethernet, Splitter (PoE +). Støtter 10/100/1000Base-TX nettverk. Kan brukes med IFS POE302- MS injektor eller andre enheter som oppfyller PSE IEEE 802.3at standarden. Metallkapsling. Dimensjoner (BxDxH) 95x70x25 mm. 106

26 Videoovervågning 107

Økte hastigheter høyere sambandklasser nye bruksområder for datakabling Espen Øien Lanse AS

Økte hastigheter høyere sambandklasser nye bruksområder for datakabling Espen Øien Lanse AS 1 Økte hastigheter høyere sambandklasser nye bruksområder for datakabling Espen Øien Lanse AS 2 Lanse AS NCS Norwegian Cabling System Markedsleder med > 20% markedsandel Autoriserte installatører over

Detaljer

Aruba G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt

Aruba G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise J9727A#ABB Aruba 2920-24G-PoE+ - switch - 24 porter - Styrt Spesifikasjon Generelt Enhetstype Undertype Porter Strøm via Ethernet

Detaljer

Security by technology. Løsninger knyttet til sikkerhet. Vi leverer adgangskontroll, kameraovervåkning og alarm.

Security by technology. Løsninger knyttet til sikkerhet. Vi leverer adgangskontroll, kameraovervåkning og alarm. Løsninger knyttet til sikkerhet Vi leverer adgangskontroll, kameraovervåkning og alarm. Nøkkeltall: Ansatte i Westec: 7 ansatte 4 konsulenter Ansatte totalt i Realgroup: 30 Omsetning Westec 2013: 13 millioner

Detaljer

LAN løsninger for fiber til kontoret (FTTO)

LAN løsninger for fiber til kontoret (FTTO) LAN løsninger for fiber til kontoret (FTTO) Nexans Cabling Solutions NCS Kompetansesentre. LAN Connectivity & Advanced Networking Solutions Buizingen, Belgium State of the art LAN products Intelligent

Detaljer

Ethernet. www.jfknudtzen.no Side 881

Ethernet. www.jfknudtzen.no Side 881 Ethernet Switch 883 Basic line 883 Gigabit switcher 883 PoE switch 884 Media konverter 885 Value line 885 Skinne mont. uttak 886 RJ45 DIN-skinne uttak 886 RJ45 DIN-skinne uttak (RS profil) 886 RJ45 - SteadyTec

Detaljer

GigaSwitch V3 System

GigaSwitch V3 System GigaSwitch V3 System Page 2 Internasjonal 45mm formfaktor Ingen spesielle monteringsrammer trengs! Kommunikasjonssøyle Page 3 Forskjellige installasjonsmuligheter Kabelkanal Gulvboks DIN-rail På veggen/i

Detaljer

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks

CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks S CWDM-DRB CWDM DIN Rail Boks CWDM DIN Rail boks (DRB) øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll og bit hastighet

Detaljer

AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER

AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER AUTROVOICE MULTIVES MIKROFONER Talevarslingssystem Produktdatablad ABT-DFMS brannmannsmikrofon Overvåkning av mikrofon og mikrofonforbindelse Dedikert evakueringsknapp Tre fritt programmerbare funksjonsknapper

Detaljer

FICS. Field Installable CWDM System

FICS. Field Installable CWDM System FICS Field Installable CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig

Detaljer

CWDM-MPS Modulært CWDM System

CWDM-MPS Modulært CWDM System CWDM-MPS Modulært CWDM System Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av

Detaljer

Last Mile Communication AS GPRS og radio kommunikasjon for GRID

Last Mile Communication AS GPRS og radio kommunikasjon for GRID Last Mile Communication AS GPRS og radio kommunikasjon for GRID 1 GPRS EGDE 3G 4G LTE 2 dominerende aktører med eget nett Telenor Netcom Hastigheter Hente data 9,6kbps til 7 Mbps LTE 50 Mbps Sende data

Detaljer

Kapittel 6: Lenkelaget og det fysiske laget

Kapittel 6: Lenkelaget og det fysiske laget Kapittel 6: Lenkelaget og det fysiske laget I dette kapitlet ser vi nærmere på: Lenkelaget Oppgaver på lenkelaget Konstruksjon av nettverk Aksessmekanismer Det fysiske laget Oppgaver på det fysiske laget

Detaljer

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser

CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser DS-GW-00001-1-NO-REV-B CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser Passivt optisk system som på en god og rimelig måte øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på

Detaljer

Atea AS. HPE MSR ruter - stasjonær. Sentralbord: Produktinformasjon. Informasjon. Hewlett Packard Enterprise

Atea AS. HPE MSR ruter - stasjonær. Sentralbord: Produktinformasjon. Informasjon. Hewlett Packard Enterprise Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise JD663B#ABB HPE MSR20-21 - ruter - stasjonær Spesifikasjon Generelt Enhetstype Utførelse Overføringsteknologi Datakjedeprotokoll

Detaljer

FIDS. Field Installable DWDM system

FIDS. Field Installable DWDM system FIDS Field Installable DWDM system DWDM er et passivt optisk system som øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Systemet er uavhengig av protokoll

Detaljer

Innbruddsalarm. med merverdi. ATS Advanced. We listened to you. www.utcfssecurityproducts.no. Videoovervågning. Transmission

Innbruddsalarm. med merverdi. ATS Advanced. We listened to you. www.utcfssecurityproducts.no. Videoovervågning. Transmission ATS Advanced med merverdi Vi presenterer løpende spennende nyheter til ATS Advanced. ATS Advanced-serien har fantastisk og pålitelig ytelse, med opprinnelse fra mange års erfaring og utvikling av innbruddsalarmsentraler.

Detaljer

1 a 2 b 3 c 4 d 5 e 6 f. 7 Produktets krav og funksjon. Funksjon

1 a 2 b 3 c 4 d 5 e 6 f. 7 Produktets krav og funksjon. Funksjon 1 a 2 b 3 c 4 d 5 e 6 f 7 Produktets krav og funksjon 7.1 Funksjon 7.1.1 Elpas pasientvarslingssystem Varsling til Aastra SIP-DECT telefoner med melding. Med mulighet for tilbake ringing til romenhet med

Detaljer

Honeywell OneWireless

Honeywell OneWireless Honeywell OneWireless Honeywell OneWireless er et komplett ISA100 system bestående av nettverk og inn og utgangsenheter Et nettverk kan bestå av fra en transmitter og en gateway, til opp til flere tusen

Detaljer

ITV Quick Scan Versjon, August 2013

ITV Quick Scan Versjon, August 2013 ITV Quick Scan Versjon, August 2013 1 2 ITV Quick Scan Vedlagt finner du en oversikt over de mest brukte ITV produktene. Slik at du raskt og enkelt kan velge riktig produkt eller løsning. Innholdsfortegnelse:

Detaljer

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder

FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon. av bølgelengder FOSS CWDM - Profesjonelle løsninger for administrasjon av bølgelengder Innledning FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Mux/Demux-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

Strukturert kabling med fokus på kabling for 10Gigabit Ethernet 09.12.2009

Strukturert kabling med fokus på kabling for 10Gigabit Ethernet 09.12.2009 Strukturert kabling med fokus på kabling for 10Gigabit Ethernet 09.12.2009 Kurt-Even Kristensen kkn@cowi.no 1 Referansemodell OF Områdefordeler BF Bygningsfordeler EF Etasjefordeler CP Konsolideringspunkt,

Detaljer

Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp

Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp er en kraftig 19 fordeler for el kraft med topolet automatsikringer. PDUèn er konstruert for plassering i 19 dataskap og bygger 3U. Med Lanse Sikret

Detaljer

GPS MAGNET MOTTAGER ANTENNE GPS mottaker antenn med 1,7m kabl og 6 pinn plugg. Til GSM A2G, GSM-A6A2 men også for PC. Type BR-305 Mål: 60x45x18mm.

GPS MAGNET MOTTAGER ANTENNE GPS mottaker antenn med 1,7m kabl og 6 pinn plugg. Til GSM A2G, GSM-A6A2 men også for PC. Type BR-305 Mål: 60x45x18mm. Bergen Hightech AS Prisliste A2G + HE77 + TR4E Alle prisene er oppgitt inkl. 25% MVA. Event. frakt kommer i tillegg. Det tas forbehold om feil i prisliste eller prisendringerendringer fra vår leverandør

Detaljer

Security by technology. Om oss. Westec leverer løsninger knyttet til sikkerhet og beredskap.

Security by technology. Om oss. Westec leverer løsninger knyttet til sikkerhet og beredskap. Om oss Westec leverer løsninger knyttet til sikkerhet og beredskap. Westec er leverandør av større sikkerhetsløsninger til Oslo Lufthavn Gardermoen, Forsvaret og Bergen Havn med Hurtigruteterminalen. I

Detaljer

Forvaltning: 1 x 4 (total) / 4 (ledig) x Flexible Interface Card (FIC)

Forvaltning: 1 x 4 (total) / 4 (ledig) x Flexible Interface Card (FIC) Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise JD433A HPE -40 - modulær utvidelsesbase - rackmonterbar Spesifikasjon Generelt Enhetstype Utførelse Overføringsteknologi Nettverks-/transportprotokoll

Detaljer

Kurt Vatnvåg. Tema: Kameraovervåking fra sofakroken nåtid og framtid. Instanes Monstad Paradis Prosjektering Svenkerud Thunes Partners

Kurt Vatnvåg. Tema: Kameraovervåking fra sofakroken nåtid og framtid. Instanes Monstad Paradis Prosjektering Svenkerud Thunes Partners Kurt Vatnvåg Tema: Kameraovervåking fra sofakroken nåtid og framtid 1 Vår basis 2 Opticonsult omfatter 145 ansatte Hovedkontor med over 120 ansatte i Bergen Lokalkontorer i Stavanger, Stord, Odda, Førde,

Detaljer

COMBI-36 36-kanalers kombinasjonsmodul

COMBI-36 36-kanalers kombinasjonsmodul COMBI-36 36-kanalers kombinasjonsmodul Generelt 12 digitale innganger, 8 digitale utganger, 8 analoga innganger, 8 analoge utganger Optimal på størrelse og funksjon Pluggbare tilkoblingsterminaler RS-485

Detaljer

AVAX Analoge Adresserbare Alarmorganer

AVAX Analoge Adresserbare Alarmorganer 990-095, Issue 2 March 2006 AVAX Analoge Adresserbare Alarmorganer EGENSKAPER Felles sokkel for alle enheter Kobles direkte på den analoge adresserbare sløyfen Enhetene byttes uten at kabling påvirkes

Detaljer

Programmering, oppsett og installasjonsløsninger av LIP-8000 serien IP apparater

Programmering, oppsett og installasjonsløsninger av LIP-8000 serien IP apparater Programmering, oppsett og installasjonsløsninger av LIP-8000 serien IP apparater Oppsett og programmering av LIP 8000 IP apparat Et IP apparat kan tilkobles ipecs systemet på 3 forskjellige måter avhengig

Detaljer

ELKO nettverksguide. Komplett guide til systemer og utstyr for 250 og 125 MHz nettverk. Rev. 02.06. 1.2.158.B.30000.02.06.S&J/Schultz Grafisk

ELKO nettverksguide. Komplett guide til systemer og utstyr for 250 og 125 MHz nettverk. Rev. 02.06. 1.2.158.B.30000.02.06.S&J/Schultz Grafisk ELKO nettverksguide Komplett guide til systemer og utstyr for 250 og 125 MHz nettverk 1.2.158.B.30000.02.06.S&J/Schultz Grafisk Rev. 02.06 Kurs og sertifisering ELKO arrangerer introduksjons- og sertifiseringskurs

Detaljer

Norske produkter og kompetanse satt i system

Norske produkter og kompetanse satt i system -Norwegian Cabling System Markedets mest fleksible og robuste system NCS er et kablingsystem utviklet av Lanse i samarbeid med norske produsenter med international spisskompetanse. Komponenter fra Telesafe

Detaljer

PowerLogic EGX300. Integrated web-server

PowerLogic EGX300. Integrated web-server PowerLogic EGX300 Integrated web-server PowerLogic EGX300 Integrated gateway-server Ingen installasjon av programvare! Bruk ditt eksisterende Ethernet for tilgang til elektriske måledata Vis data med bare

Detaljer

MIC-serie 500 Robust, utendørs pan-tilt-zoom-kamera

MIC-serie 500 Robust, utendørs pan-tilt-zoom-kamera MIC-serie 500 Robust, utendørs pan-tilt-zoom-kamera 2 MIC-serie 500 Setter standarden innen overvåking ff Attraktiv, kompakt utforming for diskret integrering i urbane miljøer ff Robust, vandalsikker konstruksjon

Detaljer

Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp

Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp Lanse Sikret PDU 2x6x16Amp er en kraftig 19 fordeler for el kraft med topolet automatsikringer. PDUèn er konstruert for plassering i 19 dataskap og bygger 3U. Med Lanse Sikret

Detaljer

SPC modulært alarmsystem Sikkerhet for de minste til de største virksomhetene. SPC Modulært alarmsystem Sept 2014

SPC modulært alarmsystem Sikkerhet for de minste til de største virksomhetene. SPC Modulært alarmsystem Sept 2014 SPC modulært alarmsystem Sikkerhet for de minste til de største virksomhetene. SPC Modulært alarmsystem Sept 2014 1 Introduksjon av SPC modulært alarmsystem Utviklet av Siemens Security Products i Europa

Detaljer

Rekkevidde opp til 60m Integrert muting Type 2 eller 4 ihht EN T og L konfigurasjon

Rekkevidde opp til 60m Integrert muting Type 2 eller 4 ihht EN T og L konfigurasjon Sikkerhet Lysstrålevern Lysbom SG Body Big Rekkevidde opp til 60m Integrert muting Type 2 eller 4 ihht EN 61496-1 T og L konfigurasjon Beskrivelse SG Body Big er en robust og komplett lysstrålevern med

Detaljer

SG Body Big Reflector

SG Body Big Reflector Sikkerhet Lysstrålevern Lysbom SG Body Big Reflector Rekkevidde opp til 8 m Speil-speil Type 2 eller 4 ihht EN 61496-1 T og L konfigurasjon Beskrivelse Den samme lysbommen som SG Body Big men med "speil-speil"

Detaljer

TRÅDLØS MOTTAKER BT-PR02 RF BT-FR02 RF BT-WR02 RF BT-WR02 H&C RF. BRUKSANVISNING NO Trådløse mottakere 4-5

TRÅDLØS MOTTAKER BT-PR02 RF BT-FR02 RF BT-WR02 RF BT-WR02 H&C RF. BRUKSANVISNING NO Trådløse mottakere 4-5 TRÅDLØS MOTTAKER BT-PR02 RF BT-FR02 RF BT-WR02 RF BT-WR02 H&C RF BRUKSANVISNING NO Trådløse mottakere 4-5 1 NO CZ Mottakere 1. Presentasjon Navn Pluggmottaker Innfelt mottaker Veggmottaker Veggmottaker

Detaljer

Vnett Multi gir deg enkel tilgang til dagens og morgendagens informasjonsteknologi i din nye bolig

Vnett Multi gir deg enkel tilgang til dagens og morgendagens informasjonsteknologi i din nye bolig Vnett Multi gir deg enkel tilgang til dagens og morgendagens informasjonsteknologi i din nye bolig Fortsatt bygges det boliger i Norge som ikke er tilrettelagt for informasjonsteknologi Uten Vnett Multi:

Detaljer

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6

DWDM. DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 DWDM DATABLAD DB4134-N Utgave F Side 1 av 6 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

B Y N E T T F O R E N E B O L I G E R

B Y N E T T F O R E N E B O L I G E R B Y N E T T F O R E N E B O L I G E R Den fiberrike familien Fremtidssikker infrastruktur for rask kommunikasjon, Internett, digital-tv, telefoni, data, film, spill, arbeid, nytte og underholdning. Når

Detaljer

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER

FOSS CWDM. Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER FOSS CWDM Profesjonell administrasjon av bølgelengder KOMPONENTER INNLEDNING FOSS AS Color PRO Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) Muks/Demuks-moduler er pålitelige og billige løsninger for

Detaljer

DIGITAL VIDEO DØRTELEFON SYSTEMER 2 LEDERE OVERALT! FORDELER UANSETT HVORDAN DU SNUR OG VENDER PÅ DET.

DIGITAL VIDEO DØRTELEFON SYSTEMER 2 LEDERE OVERALT! FORDELER UANSETT HVORDAN DU SNUR OG VENDER PÅ DET. DIGITAL VIDEO DØRTELEFON SYSTEMER 2 LEDERE OVERALT! FORDELER UANSETT HVORDAN DU SNUR OG VENDER PÅ DET. 2 ledere overalt. 128 brukere pr. stiger. 2 dørtablå pr. stiger. 32 stigere. 4.096 brukere. 4 felles

Detaljer

Tilbud fra Canal Digital Kabel TV AS. Boligsameiet Åsheim Skog Att: Johnny Ørnulf Gjelnes

Tilbud fra Canal Digital Kabel TV AS. Boligsameiet Åsheim Skog Att: Johnny Ørnulf Gjelnes Tilbud fra Canal Digital Kabel TV AS Boligsameiet Åsheim Skog Att: Johnny Ørnulf Gjelnes 07.10.2015 TILBUDET OMFATTER: Signalleveranse og fremføring til grensesnitt Bygging av nytt intern-nett Abonnementsvederlag,

Detaljer

Power Solutions. vekselrettere. ladelikerettere UPS. Moderne AC/DC-løsninger for industriell bruk. batterier. Gleichricht h er 1 5.

Power Solutions. vekselrettere. ladelikerettere UPS. Moderne AC/DC-løsninger for industriell bruk. batterier. Gleichricht h er 1 5. DC net - Net z Gleichricht h er 1 5 DC -N - Net z Batt terie Power Solutions Moderne /DC-løsninger for industriell bruk Flytoget AS UE - Net z mains 230 / 3 x 400 V ladelikerettere power supply DC -Net

Detaljer

FUKTIGHET. Hygrostater...112. Fuktighet- og temperaturtransmitter...113. Tlf.: 67 17 64 00, Fax: 67 17 64 01

FUKTIGHET. Hygrostater...112. Fuktighet- og temperaturtransmitter...113. Tlf.: 67 17 64 00, Fax: 67 17 64 01 FUKTIGHET Hygrostater... Fuktighet- og temperaturtransmitter... Tlf.: 67 7 6 00, Fax: 67 7 6 0 HYGROSTATER Med hårelement Hygrostatene leveres i eller trinn med vekselkontakt. De er utmerket for å regulere

Detaljer

1 hhv. 3, avhengig av PDU-varianter integrert bredområde-koblingsnettdel, feiltolerant fra alle faser

1 hhv. 3, avhengig av PDU-varianter integrert bredområde-koblingsnettdel, feiltolerant fra alle faser Kompakt strømfordeling for bruk i IT-servere og nettverksskap. Følg de aktuelle produktmålene og kontroller om PDU kan monteres i ønsket rack. PDU-dimensjonene og minimumshøyden til nødvendig rack finner

Detaljer

Bilag 3 Del 1 Kundens tekniske løsning Avtalereferanse: NT Digitale Display

Bilag 3 Del 1 Kundens tekniske løsning Avtalereferanse: NT Digitale Display Bilag 3 Del 1 Kundens tekniske løsning Avtalereferanse: NT-0860-14 Digitale Display VERSJON : 10 DATO: 19.12.2014 Side 1 av 6 Bilag 3 Del 1 NT-0860-14 Digitale Display Innholdsfortegnelse Innhold 1 INFORMASJON

Detaljer

PowerMax / PowerMax Pluss

PowerMax / PowerMax Pluss PowerMax / PowerMax Pluss PowerMax PowerMax er det første systemet som kombinerer innbrudd, brann og trygghetsalarm i ett og samme system. Visonic Ltd., som produsere systemet, har mer 30 års erfaring

Detaljer

SOLICARD ARX. Adgangssystemet som gir deg ubegrenset frihet. An ASSA ABLOY Group company

SOLICARD ARX. Adgangssystemet som gir deg ubegrenset frihet. An ASSA ABLOY Group company SOLICARD ARX Adgangssystemet som gir deg ubegrenset frihet An ASSA ABLOY Group company SOLICARD ARX arkitektur SOLICARD ARX LCU oppkoblet via Internet Eksisterende nettverk SOLICARD ARX AC SOLICARD ARX

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave H Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 DATABLAD DB4047-N Utgave K Side 1 av 8 CWDM Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

REG-Sentry fra Bosch Automatisert adgangskontrollsystem for biler

REG-Sentry fra Bosch Automatisert adgangskontrollsystem for biler REG-Sentry fra Bosch Automatisert adgangskontrollsystem for biler 2 Bosch REG-Sentry automatisert adgangskontrollsystem for biler REG-Sentry er en adgangskontrolløsning for biler som er basert på gjenkjennelse

Detaljer

EKSAMEN. Emne: Datakommunikasjon

EKSAMEN. Emne: Datakommunikasjon EKSAMEN Emnekode: ITF20205 Emne: Datakommunikasjon Dato: 28.Nov 2005 Eksamenstid: kl 9:00 til kl 13:00 Hjelpemidler: 4 sider (A4) (2 ark) med egne notater. Kalkulator. Gruppebesvarelse, som blir delt ut

Detaljer

WA Modulært gulvskap system, IP54

WA Modulært gulvskap system, IP54 WA Modulært gulvskap system, IP54 WA modulært gulvskap system, IP54 rask, enkel montasje for optimal kombinasjon av moduler W serien laget av Striebel & John har bevist sin verdi som tavlesystem gjennom

Detaljer

DBC604 ADRESSEENHET ESMIKKO 2000

DBC604 ADRESSEENHET ESMIKKO 2000 DBC604 ADRESSEENHET ESMIKKO 2000 Funksjoner for innbruddsalarm kan integreres i ESMIKKO 200 systemet med DBC604 adresseenheter. Disse benytter samme buss som de øvrige enhetene. DBC604 adresseenhet kobles

Detaljer

Ekspansjon / Tilkoplinger 12 (total) / 0 (ledig) x driftutskiftbar - 3.5" LFF

Ekspansjon / Tilkoplinger 12 (total) / 0 (ledig) x driftutskiftbar - 3.5 LFF Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise B7E38A HPE D3600 - lagerskap Spesifikasjon Generelt Enhetstype Lagerskap Utførelse Kan monteres i rack - 2U Chassis Antall installerte

Detaljer

PSTN interface. Mod. 1083/67

PSTN interface. Mod. 1083/67 PSTN interface Mod. 1083/67 Telefon interface Ref. 1083-1067 gjør det mulig å koble telefoner eller en hussentral til et 2VOICE system. Med denne enheten kan alle 2 Voice systemets typiske operasjoner

Detaljer

HP Enterprise Series Rack

HP Enterprise Series Rack HP Enterprise Series Rack Universelle Rack Høykvalitetsrack for datasenter Dette er neste generasjons enterprise class rack, konstruert for å nåværende og framtidige krav fra datasentere. Rack og utstyr

Detaljer

Informasjon og priser på digital trygghetsalarm i utgave CareIP og CareIP-M

Informasjon og priser på digital trygghetsalarm i utgave CareIP og CareIP-M Til Fra : Båtsfjord kommune v/ Elin Karlsen : Tryggitel AS v/ Arne Sporild Dato : 18.02.2013 Informasjon og priser på digital trygghetsalarm i utgave CareIP og CareIP-M Vi viser til henvendelse mottatt

Detaljer

MPS Splitter Modulært splitter System

MPS Splitter Modulært splitter System MPS Splitter Modulært splitter System Passiv optisk splitter som fordeler det optiske signalet på multiple fiber uten at det påvirker bølgelengden. Systemet leveres som 1U panel, eller som innstikksmoduler

Detaljer

Tilbud fra Canal Digital Kabel TV AS. SKULLERUDENGA BRL Att:

Tilbud fra Canal Digital Kabel TV AS. SKULLERUDENGA BRL Att: Tilbud fra Canal Digital Kabel TV AS SKULLERUDENGA BRL Att: 11. mars 2013 TILBUDET OMFATTER: Signalleveranse og fremføring til grensesnitt Bygging av nytt intern-nett Abonnementsvederlag, signalleveranse,

Detaljer

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8

CWDM. DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 CWDM DATABLAD DB4133-N Utgave A Side 1 av 8 Passiv optisk multiplekser/demultiplekser. Øker kapasiteten på eksisterende nettverk ved at flere bølgelengder overføres på samme fiber. Uavhengig av protokoll

Detaljer

Lanse 3-Play AS ivaretar salg og distribusjon av Telesafe-produkter på det norske markedet.

Lanse 3-Play AS ivaretar salg og distribusjon av Telesafe-produkter på det norske markedet. Telesafe har i over 30 år vært kjent for sine innovative løsninger innenfor strukturerte kablingssystemer. Etter at Telesafe AS i 2003 ble fusjonert med ELKO AS, har utviklingen av nye Telesafe produkter

Detaljer

Videregående kurs. EA6 utestasjon

Videregående kurs. EA6 utestasjon Videregående kurs utestasjon Montert i eget stålplateskap 400x600x200 (bxhxd) 1 prosessor og io-moduler GSM-telefon/analogt modem LAN ethernet TCP/IP Tilkopling 24V, fjærklemmer Sikringer 6x20mm 2AT Strømforsyning

Detaljer

Strømforsyningen har følgende nøkkeldata:

Strømforsyningen har følgende nøkkeldata: Generelt: EL800-4813 er en driftssikker strømforsyning basert på switch-mode teknologi som gir høy virkningsgrad og små dimensjoner. Strømforsyningen er beregnet for å stå i paralelldrift med et 48V batteri

Detaljer

IA5-3-10. Loggekoffert

IA5-3-10. Loggekoffert Loggekoffert Prosjektgruppa Espen Løkseth Kristian Torsvik André Skare Berg Prosjektet Brunvoll AS Spesifikasjoner Måle og lagre ulike signaler Brukergrensesnitt Kommunikasjon Batterikapasitet IP-grad

Detaljer

Kontroll. Integrert porttelefoni. I dagens samfunn er kontroll ikke et valg, men en nødvendighet.

Kontroll. Integrert porttelefoni. I dagens samfunn er kontroll ikke et valg, men en nødvendighet. Kontroll Integrert porttelefoni I dagens samfunn er kontroll ikke et valg, men en nødvendighet. Der mennesker, steder og eiendommer trenger sikker kontroll, er ITS Telecom porttelefon den beste løsningen.

Detaljer

in270 Datakommunikasjon, vår 03 forelesningsnotater kap. 6.2.1 og 7.1/7.2

in270 Datakommunikasjon, vår 03 forelesningsnotater kap. 6.2.1 og 7.1/7.2 in270 Datakommunikasjon, vår 03 forelesningsnotater kap. 6.2.1 og 7.1/7.2 c Ketil Danielsen Høgskolen i Molde 7. februar 2003 sammenkobling av DTE er innenfor lite område datakanalene er korte og brede

Detaljer

Varsling. Trygghet er viktig for oss alle, enten som pasienter, pårørende eller omsorgspersoner i helsevesenet.

Varsling. Trygghet er viktig for oss alle, enten som pasienter, pårørende eller omsorgspersoner i helsevesenet. Varsling Trygghet er viktig for oss alle, enten som pasienter, pårørende eller omsorgspersoner i helsevesenet. Vi har i dag et bredt spekter av radiobaserte alarmer som gir økt trygghet for den enkelte

Detaljer

Introduksjon til avansert detekteringsteknologi

Introduksjon til avansert detekteringsteknologi Introduksjon til avansert detekteringsteknologi Vi er stolte over å presentere et bredt spekter av avansert deteksjon. I dette kapittelet vil du finne alt du trenger for å detektere innbrudd og sikre dine

Detaljer

LOS Bynett. Tilkobling og intern kabling i huset

LOS Bynett. Tilkobling og intern kabling i huset LOS Bynett Tilkobling og intern kabling i huset Tilkobling av fiber i bolig Når du har bestilt fiber fra LOS Bynett, og området du bor i er vedtatt utbygd, vil du bli kontaktet av montør fra vår entreprenør.

Detaljer

NCS 125D NCS 250E SYSTEMGARANTI

NCS 125D NCS 250E SYSTEMGARANTI NCS 125D NCS 250E SYSTEMGARANTI SYSTEMGARANTI FOR NCS 125D OG NCS 250E 1.0 Generelt om systemgaranti Garantibestemmelsene for bygningsinterne NCS kablingssystemer gjelder for : I Kanal, klasse D ll Kanal,

Detaljer

Brukerveiledning Garrison fotoelektrisk detektorsystem LK-20HD

Brukerveiledning Garrison fotoelektrisk detektorsystem LK-20HD Generelt Brukerveiledning Garrison fotoelektrisk detektorsystem LK-20HD LK-20HD, LK-35HD og LK-70HD er fotoelektriske detektorsystemer som er designet for å aktivere en inntrengeralarm gjennom et par usynlige

Detaljer

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.)

Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) Pluggbar elektronikk (SFP, XFP etc.) DATABLAD DB4144-N Utgave H Side 1 av 9 SFP, SFP+, QSFP, XFP, X2 og XENPAK fra 100Mbit/s til 40Gbit/s. Standard (850, 1310, 1550 nm), CWDM og DWDM bølgelengder. Finnes

Detaljer

JULI Graving og kabling BRUKERVEILEDNING

JULI Graving og kabling BRUKERVEILEDNING JULI 2015 Graving og kabling BRUKERVEILEDNING 1 1 DETTE MÅ GJØRES FØR HJEMMESENTRALEN INSTALLERES S 3 2 GRAVING PÅ EIENDOM S 4 3 PLASSERING AV MEDIEKONVERTER OG HJEMMESENTRAL S 7 4 TIPS OM KABLER S 9 5

Detaljer

EC Vent. Montasjeanvisning -NO 2013-06-17 A003. Dokument oversatt fra engelsk

EC Vent. Montasjeanvisning -NO 2013-06-17 A003. Dokument oversatt fra engelsk Dokument oversatt fra engelsk -NO 2013-06-17 A003 Innhold 1 Samsvarserklæring... 1 2 Advarsler... 2 3 Introduksjon av produktet... 3 3.1 Generelt... 3 3.1.1 Beskrivelse av veggpanelet... 3 3.1.2 Beskrivelse

Detaljer

Strømforsyningen har følgende nøkkeldata:

Strømforsyningen har følgende nøkkeldata: Generelt: EL500-2405 er en driftssikker strømforsyning basert på switch-mode teknologi som gir høy virkningsgrad og små dimensjoner. Strømforsyningen er beregnet for å stå i paralelldrift med et 24V batteri

Detaljer

Nødlyssentralen har følgende nøkkeldata:

Nødlyssentralen har følgende nøkkeldata: Generelt: NL600-2410-36 er en driftssikker nødlyssentral basert på switch-mode teknologi som gir høy virkningsgrad og små dimensjoner. Nødlyssentralen er beregnet for å stå i paralelldrift med et 24V batteri

Detaljer

BIPAC-711C2 / 710C2. ADSL Modem / Router. Hurtigstartguide

BIPAC-711C2 / 710C2. ADSL Modem / Router. Hurtigstartguide BIPAC-711C2 / 710C2 ADSL Modem / Router Hurtigstartguide BIPAC-711C2 / 710C2 ADSL Modem / Router For mer detaljerte instruksjoner angående konfigurering og bruk av ADSL Modem Router, vennligst gå til online

Detaljer

DIESELVAKT. Teknikerveiledning DIESELVAKT med/uten GSM VARSLING TRÅDLØS VARSLING V: 3,1

DIESELVAKT. Teknikerveiledning DIESELVAKT med/uten GSM VARSLING TRÅDLØS VARSLING V: 3,1 Teknikerveiledning DIESELVAKT med/uten GSM VARSLING TRÅDLØS VARSLING V: 3,1 Trådløsoverføring av ALARM Mottaker kan monteres 50 m fra sender. 1 reléutgang for styring Kan forhåndsprogrammeres Enkel montering.

Detaljer

Fysisk Lag. Den primære oppgave

Fysisk Lag. Den primære oppgave Fysisk Lag Fysisk Fysisk Den primære oppgave flytte bits fra avsender til mottaker krever: standardisert måte å representere bit inn på transmisjonsmediet standardisering av kabler og tilkoplingsutstyr

Detaljer

48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP (opplink)

48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP (opplink) Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Hewlett Packard Enterprise JL262A#ABB Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP - switch - 48 porter - Styrt - rackmonterbar Spesifikasjon Generelt Enhetstype Utførelse

Detaljer

Industrielle IT- løsninger.

Industrielle IT- løsninger. Industrielle IT- løsninger. Introduksjon Nordkontakt AS er en ingeniørbedrift med automasjon og informasjonsteknologi som spesialområde. Vi leverer produkter og tjenester på alle nivå i foredlingsprosessen,

Detaljer

Strømforsyningen har følgende nøkkeldata:

Strømforsyningen har følgende nøkkeldata: Generelt: EL120-2401-1.8 er en driftssikker lineær strømforsyning spesielt designet for å arbeide sammen med vedlikeholdsfrie batterier. Strømforsyningen er beregnet for å stå i parallelldrift med et 24V

Detaljer

AEGIS-belysning fra Bosch Belysning for trygghet og sikkerhet

AEGIS-belysning fra Bosch Belysning for trygghet og sikkerhet AEGIS-belysning fra Bosch Belysning for trygghet og sikkerhet 2 AEGIS-belysning AEGIS-belysning Belysning for trygghet og sikkerhet patentanmeldt Constant Light-teknologi som kompenserer for svekket lampeytelse

Detaljer

Grunnleggende om datanett. Av Nils Halse Driftsleder Halsabygda Vassverk AL IT konsulent Halsa kommune

Grunnleggende om datanett. Av Nils Halse Driftsleder Halsabygda Vassverk AL IT konsulent Halsa kommune Grunnleggende om datanett Av Nils Halse Driftsleder Halsabygda Vassverk AL IT konsulent Halsa kommune LAN LAN Local Area Network. Et lokalt kommunikasjonsnettverk med datamaskiner, printere, filservere,

Detaljer

Oslo kommune Utviklings- og kompetanseetaten. Retningslinjer for LAN design (ekstern utgave)

Oslo kommune Utviklings- og kompetanseetaten. Retningslinjer for LAN design (ekstern utgave) Oslo kommune Utviklings- og kompetanseetaten Retningslinjer for LAN design (ekstern utgave) Dokumenttype Designdokument for: LAN design (ekstern utgave) Utarbeidet av: Karl Johan Hanken 01.04.2014 Godkjent

Detaljer

KRIMINALOMSORGEN TRONDHEIM FENGSEL

KRIMINALOMSORGEN TRONDHEIM FENGSEL KRIMINALOMSORGEN TRONDHEIM FENGSEL Oppgradering ITV-SYSTEM Serverpark med software Svar på spørsmål til konkurransen Side i av 5 1. Innledning Det vises til kunngjøringen på Doffin, https://kgv.doffin.no/ctm/publication/documents/folder/135653

Detaljer

140 RYGGEKAMERA. Ryggekamerasett. Ryggekamerasett. Ryggekamerasett. Ryggekamerasett ALFAKODE/VARENR PRODUKTNAVN PAKN PRIS EKS. MVA.

140 RYGGEKAMERA. Ryggekamerasett. Ryggekamerasett. Ryggekamerasett. Ryggekamerasett ALFAKODE/VARENR PRODUKTNAVN PAKN PRIS EKS. MVA. 140 RYGGEKAMERA sett REK CS560 RYGGEKAMERA SETT 5,6 U/LUKKER 1 2990.00 Komplett sett med 5,6 digital fargeskjerm (MO120D-13) med touch brytere, kamera uten lukker (CW086) 20m kabel og fjernkontroll. Alle

Detaljer

Smarthusløsninger PRODUKTOVERSIKT

Smarthusløsninger PRODUKTOVERSIKT Smarthusløsninger PRODUKTOVERSIKT Iddero produserer produkter for hjem og bygningsautomasjon, basert på KNX standarden KNX er internasjonal standard for hjem og bygningsautomasjon, brukt av over hundrevis

Detaljer

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5

OADM. Systembeskrivelse. DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 DATABLAD DB4136-N Utgave E Side 1 av 5 Bredbåndet versjon: Legger til og trekker fra bredbåndet nm. Ekspress-kanalen kan overføre opp til 8 CWDM kanaler. CWDM versjon: Legger til og trekker fra CWDM kanaler.

Detaljer

Bruksanvisning. Forsterker med 2 mikrofoninnganger, fjernkontroll og rom for 4 mikrofonmottakere ALBASE4+

Bruksanvisning. Forsterker med 2 mikrofoninnganger, fjernkontroll og rom for 4 mikrofonmottakere ALBASE4+ Bruksanvisning Forsterker med 2 mikrofoninnganger, fjernkontroll og rom for 4 mikrofonmottakere ALBASE4+ Modulær stemmeforsterker for AudioLink mikrofonmottakere. Dok.nr.: 1141A1 Dato: 2013-02-13 Sandefjord

Detaljer

Strategi for IP tjenester

Strategi for IP tjenester Strategi for IP tjenester Trond Øvreeide Direktør Salg og Forretningsutvikling Fiber og Borettslag 1 19.06.2013 NextGenTel Telio konsernet 2 dd.mm.yyyy NextGenTel NextGenTel NextGenTel er kjent som en

Detaljer

Lenovo System x3500 M Xeon E5-2620V3 2.4 GHz - 16 GB - 0 GB

Lenovo System x3500 M Xeon E5-2620V3 2.4 GHz - 16 GB - 0 GB Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Lenovo 5464K7G Lenovo System x3500 M5 5464 - Xeon E5-2620V3 2.4 GHz - 16 GB - 0 GB Spesifikasjon Generelt Server Produktformfaktor Tower - 5U Innebygde

Detaljer

Nye standarder for WiMAX: IEEE 802.16j og 802.16m

Nye standarder for WiMAX: IEEE 802.16j og 802.16m Nye standarder for WiMAX: IEEE 802.16j og 802.16m TEKNA Seminar: WiMAX - trådløse bredbåndsnett Presentert av Tor Andre Myrvoll, SINTEF Oversikt To nye utvidelser av IEEE 802.16-standarden: IEEE 802.16j

Detaljer

PageCom. M-840L smykkesender

PageCom. M-840L smykkesender M-840L smykkesender M-840L Trådløs UHF Smykkesender er laget for å sende forhåndsprogrammerte tekstmeldinger til en eller flere bestemte personsøkere. Smykkesenderen kan henges rundt halsen eller festes

Detaljer

Brukermanual for RadioLink base

Brukermanual for RadioLink base Brukermanual for RadioLink base For din sikkerhet, vennligst ta vare på denne manualen RadioLink-base for trådløs kommunikasjon- 230V MODELL: PXB-BASEwAC El nummer 6230202 RadioLINK basen sender radiosignal

Detaljer

Fujitsu PRIMERGY RX1330 M1 - Xeon E3-1220V3 3.1 GHz - 8 GB - 0 GB

Fujitsu PRIMERGY RX1330 M1 - Xeon E3-1220V3 3.1 GHz - 8 GB - 0 GB Produktinformasjon Informasjon Produsent: Artnr: Fujitsu VFY:R1331SC040IN Fujitsu PRIMERGY RX1330 M1 - Xeon E3-1220V3 3.1 GHz - 8 GB - 0 GB Spesifikasjon Generelt Server Produktformfaktor Rackmonterbar

Detaljer

BIPAC 7100SG/7100G. 802.11g ADSL Router. Hurtigstartguide

BIPAC 7100SG/7100G. 802.11g ADSL Router. Hurtigstartguide BIPAC 7100SG/7100G 802.11g ADSL Router Hurtigstartguide Billion BIPAC 7100SG / 7100G 802.11g ADSL Router For mer detaljerte instruksjoner angående konfigurering og bruk av 802.11g ADSL Router, vennligst

Detaljer