Oppgraderingssett for drivkomponent Modell 44905, eller GreensPro 1200-greenvalse

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Oppgraderingssett for drivkomponent Modell 44905, eller GreensPro 1200-greenvalse"

Transkript

1 Form No Rev A Oppgraderingssett for drivkomponent Modell 44905, eller GreensPro 00-greenvalse Modellnr Modellnr Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder et kjemikalie eller kjemikalier som staten California vet forårsaker kreft, fødselsdefekter eller forplantningsskade. Løse deler Bruk diagrammet nedenfor som en sjekkliste for å kontrollere at alle delene er sendt. Beskrivelse Ant. Bruk Flenshodebolt (M8 x 0 mm) Bolt (M8 x 55 mm) Flenshodebolt (M0 x 00 mm) Flensmutter (M8) 4 Flensmutter (0 mm) Skive (0 mm) Klargjør maskinen. Innrettingsrør Innrett motoren og girkassen. 4 Motorkrage (kun modell 44907) Settskrue (kun modell 44907), M8 x 5 mm Fjærskive (kun modell 44907), 8 mm Skive (kun modell 44907), 8 mm Skjermskive (kun modell 44907), 8 mm Kobling Bolt (M8 x 50 mm) Skive (M8) 4 Låsemutter (M8) Monter kragene. Monter koblingen. 5 Vifte Juster viften. 6 Låsemutter (M8) 4 Monter motoren. 7 Bolt (M8 x 75 mm) Skive (M8) 4 Avstandsstykke Låsemutter (M8) Koble koblingen til girkassen. 0 The Toro Company 8 Lyndale Avenue South Bloomington, MN 5540 Registrer ditt produkt på Oversettelse av originalen (NO) Trykt i USA Med enerett *8-644* A

2 Beskrivelse Ant. Bruk 8 9 Kjedevern Skrue (M6 x 5 mm) Skjermskive (M6) Skive (M6) Mutter (M6) Stort tannhjul Kjede Lite tannhjul Lederulltannhjulenhet Monter kjedevernet. Monter tannhjulene og kjedet. 0 Ingen deler er nødvendige Innrett kjedespenningen. Dreielagervern Monter dreielagervernene. Ingen deler er nødvendige Fullfør monteringen. Klargjøre maskinen Flenshodebolt (M8 x 0 mm) Bolt (M8 x 55 mm) Flenshodebolt (M0 x 00 mm) 4 Flensmutter (M8) Flensmutter (0 mm) Skive (0 mm) Fjerne dekselet og flytte motoren. Koble tennpluggledningen fra tennpluggen, se maskinens brukerhåndbok.. Fjern bolten som holder girdekselet på plass, og fjern dekslet (Figur ).. Fjern de fire mutterne, åtte skivene, to avstandsstykkene og fire boltene som fester koblingen og viften til kragene (Figur ). Merk: Kast mutrene, boltene, skivene og avstandsstykkene.. Mutter og bolt med skiver og avstandsstykker (4). Vifte Figur. Kobling G Fjern låsemutrene, boltene og skivene som fester motoren til rammen til maskinen (Figur og Figur 4). Merk: Du kan nå boltene fra undersiden av maskinen. Merk: Ta vare på låsemutrene, boltene og skivene for montering av motoren senere. G0449 Figur. Bolt

3 Fjerne det store tannhjulet og kjedet. Fjern de to settskruene som fester det store tannhjulet til hylsen (Figur 5). Merk: Ta vare på settskruene for fjerning av det eksisterende tannhjulet og montering av det nye tannhjulet. Figur G0490. Bolter, skiver og låsemutre Figur 5 G0440. Hylse. Settskruer. Tannhjul. Monter én settskrue inn i fjerningshullet i hylsen og tannhjulet (Figur 6). Viktig: Ikke lirk fra hverandre hylsen for å fjerne den, det vil skade hylsen. Figur 4 G0445. Bolter, skiver og låsemutre 5. Flytt motoren bort fra girkassen. 6. Fjern koblingen og viften. Merk: Kast koblingen og viften. Figur 6 G0440. Settskrue (montert i fjerningshullet). Fjern hylsen, det store tannhjulet og kjedet.

4 Skifte girkassefestene 4. Fjern strammingsmutteren og skivene på strammeren (Figur 7). Merk: Ta vare på mutteren og skivene for montering av strammeren. 5 Figur 9 G0455. Strammingsmutter Figur 7. Skift ut de tre mutrene, boltene og skivene som fester girkassen til rammen (Figur 8) med de tre flenshodeboltene (M8 x 0 mm) og flensmutrene (M8). Se Figur 9. Merk: Ikke stram mutrene og boltene.. Skive (0 mm) 4. Flensmutter (), M8. Flensmutter (M0) 5. Bolt, (M0 x 00 mm). Flenshodebolt (), M8 x 0 mm. Skift ut mutteren, bolten og skivene som fester girkassen til siden av maskinen (Figur 0) med en ny flenshodebolt (M8 x 55 mm) og en ny flensmutter (M8). Se Figur. Merk: Ikke stram mutteren og bolten. Figur 8 G0446. Spennarmbolt og -mutter. Monteringsbolter, -muttere og -skiver G0447 Figur 0. Monteringsbolt, -mutter og -skive (side) 4

5 G049 Figur Modell og Krage. Nøkkel. Settskrue. Fjern settskruen som fester krageenheten til girkassen (Figur 4). Figur. Flensmutter (M8). Flenshodebolt (M8 x 55 mm) 4. Skift ut mutteren, bolten og skivene som fester spennarmen, med en ny bolt (M0 x 00 mm), skive (0 mm) og flensmutter (M0) for å feste spennarmen som vist i Figur 9. Merk: For alle modeller, ta vare på settskruen, kragen og nøkkelen for montering av kragen senere. Fjerne kragene. Fjern settskruene som fester krageenheten til motorakselen (Figur eller Figur ). Merk: For modell 44907, ta vare på nøkkelen for montering av kragen senere. For modell og 44906, ta vare på settskruen, kragen og nøkkelen Figur 4. Nøkkel. Krage. Settskrue G0494 Figur Modell G0448. Settskrue 4. Krage. Fjærskive 5. Avstandsstykke. Skive 6. Nøkkel 5

6 Innrette motoren og girkassen Innrettingsrør. Skyv innrettingsrøret over motorakselen (Figur 5). Figur 6 G0496. Innrettingsrør. Innrettingsrør Figur 5. Når innrettingsrøret er koblet til motorakselen, justerer du posisjonen til motoren slik at den andre enden av innrettingsrøret passer på girkasseakselen (Figur 6).. Monter og stram lett de fire eksisterende boltene, skivene og mutrene som fester motoren til klippeenheten. 4. Monter, men ikke stram, de tre nye flenshodebolter (M8 x 0 mm) og flensmutrene (8 mm) for å montere girkassen til maskinrammen (Figur 9). 5. På siden av maskinen strammer du den nye flenshodebolten (M8 x 55 mm) og den nye flensmutteren (M8) til 4 4 Nm. Se Figur. 6. Stram spennarmmutteren og -bolten til 65 8 Nm og de tre flensmutrene og tre flenshodeboltene til 4 4 Nm. Se Figur 9. Viktig: Mens du strammer mutrene og boltene, sørg for at innrettingsrøret forblir løst ved å rotere det med hånden din. 7. Bruk en markør eller en tusj for å markere nøyaktig plassering av motoren. Merk: Pass på at motoren og klippeenheten er rene, slik at markeringene er synlige. 8. Fjern mutrene, boltene og skivene som fester motoren til maskinrammen. 6

7 Montere kragene Motorkrage (kun modell 44907) Settskrue (kun modell 44907), M8 x 5 mm Fjærskive (kun modell 44907), 8 mm Skive (kun modell 44907), 8 mm Skjermskive (kun modell 44907), 8 mm Modell og Monter den eksisterende motorkragen ved å bruke den eksisterende settskruen (Figur ). Merk: Pass på at nøkkelen er i nøkkelgangen på motorakselen.. Monter den eksisterende girkassekragen (Figur 4). Merk: Pass på at nøkkelen er i nøkkelgangen på girkasseakselen. Merk: Bruk den eksisterende settskruen, men ikke stram den.. Monter den eksisterende girkassekragen (Figur 4). Merk: Pass på at nøkkelen er i nøkkelgangen på girkasseakselen. Merk: Bruk den eksisterende settskruen, men ikke stram den. 4 Montere koblingen Kobling Bolt (M8 x 50 mm) 4 Skive (M8) Låsemutter (M8) Innrett koblingen med motorkragen, og fest dem sammen med to bolter, fire skiver og to låsemutre (Figur 8). 4 Modell Monter den nye motorkragen ved å bruke den nye settskruen (M8 x 5 mm), fjærskiven (8 mm), skiven (8 mm) og skjermskiven (8 mm). Se Figur 7. Merk: Pass på at nøkkelen er i nøkkelgangen på motorakselen. Figur 8 Modell vist G0498. Bolt, M8 x 50 mm (). Kobling. Skive, M8 () 4. Låsemutter, M8 () Figur 7. Settskrue (M8 x 5 mm) 4. Skjermskive (8 mm). Fjærskive (8 mm) 5. Krage. Skive (8 mm) 6. Nøkkel 7

8 5 Justere viften Vifte Skyv viften over girkassekragen (Figur 9). 7 Koble koblingen til girkassen og montere viften Bolt (M8 x 75 mm) 4 Skive (M8) Avstandsstykke Låsemutter (M8). Innrett koblingen med kragen på girkassen, og fest dem og viften med to bolter, fire skiver, to avstandsstykker og to låsemutre (Figur 0). 4 5 Figur 9. Krage. Vifte 6 Montere motoren Figur 0 Girkasse ikke vist 6 G Låsemutter (M8). Innrett basen av motoren med merkene som du laget tidligere.. Monter og stram boltene, skivene og de nye låsemutrene (M8) for å feste motoren til klippeenheten (Figur og Figur 4).. Bolt, M8 x 75 mm () 4. Vifte. Skive, M8 () 5. Kobling. Avstandsstykke () 6. Låsemutter, M8 (). Stram settskruen for girkassekragen (Figur ). 8

9 4 5 4 Figur. Girkasse 4. Kobling. Settskrue for girkassekrage. Vifte 5. Motor. Stram settskruen for motorkragen (kun modell og 44906). Se Figur. 8 Montere kjedevernet G04400 Figur. Bor hull 7 mm. 9 mm. 5 mm 4. 0 mm. Bruk en kjørner på hvert punkt.. Bor et hull på 7 mm ved hvert punkt. 4. Monter kjedevernet med skruene, skjermskivene, skivene og mutrene (Figur ). Merk: Hvis kjedevernet er buet, monter det slik at det buer bort fra kjedet. Kjedevern Skrue (M6 x 5 mm) Skjermskive (M6) Skive (M6) Mutter (M6) 4 5. Mål og merk to punkter på rammestøtten nær kjedet, 5 mm fra hverandre, 0 mm fra den nederste kanten og 9 mm fra hjørnet på siden (Figur ). Merk: Noen maskinen har allerede ett hull. Hvis det er tilfelle, monter vernet på hullet og bruk vernet til å avgjøre plasseringen av det andre hullet. Figur. Kjedevern 4. Skive, M6 (). Skrue, M6 x 5 mm () 5. Mutter, M6 (). Skjermskive, M6 () G0440 9

10 9 Montere tannhjulene og kjedet Stort tannhjul Kjede Lite tannhjul Viktig: Bytt mellom de to settskruene når du strammer dem, slik at tannhjulet forblir korrekt innrettet.. Kontroller innrettingen av tannhjulene ved å plassere en rett kant på tvers av begge tannhjulene (Figur 5). Viktig: Begge tannhjulene må være innrettet med en rett kant, med en maksimal forskjell på 0,57 mm. Hvis tannhjulene ikke er innrettet innenfor 0,57 mm, løsne hylsen og gjenta trinn og. Lederulltannhjulenhet Skifte ut det lille tannhjulet. Bruk en låseringtang for å fjerne låseringen fra drivakselen til girkassen (Figur 4). Merk: Ta vare på låseringen for montering av det nye tannhjulet. Figur 5. Lite tannhjul. Rett kant. Stort tannhjul G04540 Skifte lederulltannhjulet. Fjern låsemutteren, bolten, hylsen og skiven som fester lederulltannhjulet til spennenheten (Figur 6). Figur 4. Låsering. Fjern og kast de små tannhjulene.. Påfør Anti-seize-smøremiddel på drivakselen til girkassen. 4. Monter det nye lille tannhjulet og fest det med låseringen som du fjernet tidligere. Montere det store tannhjulet og kjedet. Monter hylsen, kjedet og tannhjulet, og fest dem på plass med de to settskruene (Figur 5). G Figur 6 Vist montert. Bolt. Skive. Hylse 4. Låsemutter. Fjern og kast lederulltannhjulet med de to lagrene og avstandsstykket. 0

11 . Monter det nye lederulltannhjulet, med de nye lagrene og avstandsstykket, ved å bruke den eksisterende bolten, hylsen, skiven og låsemutteren. 0 Innrette kjedespenningen Ingen deler er nødvendige Kjedespenning: avbøyning på 5 mm til 8 mm. Monter en skive på strekkstangen.. Sett den løse enden av strekkstangen inn i rammebraketten, og monter den andre skiven og mutteren (Figur 7). Montere dreielagervernene Dreielagervern Enkelte maskiner har en plate som er sveiset på hver lagerflensmontering. Monter dreielagervernene på maskiner som ikke har det.. Se under maskinen for å sjekke om den har en plate som er sveiset på hver lagerflensmontering (Figur 8). Merk: Hvis maskinen har en plate som er sveiset på hver lagerflensmontering, er ikke ytterligere tiltak nødvendig. Hvis den ikke har det, fortsett denne prosedyren. 5 4 Figur 7. Avbøyning på 5 mm til 4. Låsemutter 8 mm. Strammingsmutter 5. Strekkstang. Skiver. Juster spenningen som følger: G045 For å øke spenningen, stram strammingsmutteren. For å redusere spenningen, løsne strammingsmutteren. Merk: Hvis det ikke er nok gjenger på strekkstangen, kan du flytte låsemutteren ved siden av strammingsmutteren og bruke den som en låsemutter. 4. Når kjedet gir etter fra 5 mm til 8 mm, stram låsemutteren på strekkstangen. Figur 8. Lagerflensmontering. Dreielagervern. Fjern all skitt og rusk fra toppen av hvert lager. G0444. Skyv et dreielagervern inn i den åpne siden på hver lagerflensmontering og sørg for at hvert vern forblir ordentlig på plass (Figur 8).

12 Fullføre monteringen Ingen deler er nødvendige. Sett på girdekslet igjen (Figur ).. Koble tennpluggledningen til tennpluggen.

Sett for 254 cm CE-gressklipperdeksel Groundsmaster 7210-trekkenhet eller Groundsmaster 360-universalmaskin

Sett for 254 cm CE-gressklipperdeksel Groundsmaster 7210-trekkenhet eller Groundsmaster 360-universalmaskin Form No. Sett for 54 cm CE-gressklipperdeksel Groundsmaster 70-trekkenhet eller Groundsmaster 360-universalmaskin Modellnr. 30687 3386-73 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel

Detaljer

Sikkerhet. Lasteplanstativsett Bruksbiler i Workman GTX-serien. Sikkerhets- og instruksjonsmerker ADVARSEL. Installasjonsveiledning

Sikkerhet. Lasteplanstativsett Bruksbiler i Workman GTX-serien. Sikkerhets- og instruksjonsmerker ADVARSEL. Installasjonsveiledning Lasteplanstativsett Bruksbiler i Workman GTX-serien Modellnr. 07031 Form No. 3406-395 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder et kjemikalie

Detaljer

Fleksibel gresskurv-sett eller utvidet fleksibel gresskurv-sett 46 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien

Fleksibel gresskurv-sett eller utvidet fleksibel gresskurv-sett 46 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien Form No. Fleksibel gresskurv-sett eller utvidet fleksibel gresskurv-sett 46 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien Modellnr. 03923 Modellnr. 03924 3397-835 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA

Detaljer

Trådløst timetellersett Serienummer og oppover GreensPro eller 1260-greenvalse

Trådløst timetellersett Serienummer og oppover GreensPro eller 1260-greenvalse Form No. 3408-464 Rev A Trådløst timetellersett Serienummer 3500000 og oppover GreensPro 40- eller 60-greenvalse Modellnr. 4497 Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette

Detaljer

Klargjøre maskinen. Prosedyre ADVARSEL. Installasjonsveiledning

Klargjøre maskinen. Prosedyre ADVARSEL. Installasjonsveiledning Form No. 3416-611 Rev A Sikkerhets- og beskyttelsessett for førerhus Groundsmaster 4500-, 4700-, - eller Reelmaster 7000-trekkenhet med forlengelsessett med to stolper for veltebeskyttelse Modellnr. 136-2030

Detaljer

Bremse- og blinklyssett Workman GTX-bruksbil

Bremse- og blinklyssett Workman GTX-bruksbil Bremse- og blinklyssett Workman GTX-bruksbil Modellnr. 13-8579 Form No. 3404-80 Rev B Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder et kjemikalie eller

Detaljer

Dempersett Klippeenheter for Groundsmaster 3500-D-trekkenhet Modellnr Installasjonsveiledning

Dempersett Klippeenheter for Groundsmaster 3500-D-trekkenhet Modellnr Installasjonsveiledning Form No. 3369-85 Rev A Dempersett Klippeenheter for Groundsmaster 3500-D-trekkenhet Modellnr. 119-07 Installasjonsveiledning Løse deler Bruk diagrammet nedenfor som en sjekkliste for å kontrollere at alle

Detaljer

Trekkmattesett Sand Pro -trekkenhet

Trekkmattesett Sand Pro -trekkenhet Trekkmattesett Sand Pro -trekkenhet Modellnr. 08850 Form No. 8-808 Rev A Installasjonsveiledning Merk: En trekkstang eller en finishingskrape må være montert på bakdelen av maskinen før trekkmatten kan

Detaljer

Prosedyre Beskrivelse Ant. Bruk ADVARSEL

Prosedyre Beskrivelse Ant. Bruk ADVARSEL Form No. Trekkpedalforbedringssett Groundsmaster 360 universalmaskin med serienummer 315000001 til og med 316999999 Modellnr. 136-4450 3413-100 Rev A Installasjonsveiledning Montering Løse deler Bruk diagrammet

Detaljer

Tetningssett Greensmaster 800/1000/1010/1600/1610-drivsystem for trimsats. Klargjøre venstre side av maskinen. Løse deler.

Tetningssett Greensmaster 800/1000/1010/1600/1610-drivsystem for trimsats. Klargjøre venstre side av maskinen. Løse deler. Form No. 3408-715 Rev A Tetningssett Greensmaster 800/1000/1010/1600/1610-drivsystem for trimsats Modellnr. 136-7200 Installasjonsveiledning Merk: Angi hva som er høyre og venstre side på maskinen ved

Detaljer

ADVARSEL. CALIFORNIA Proposition 65-advarsel

ADVARSEL. CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Form No. 3378-139 Rev A Strømningsfordelersett Trekkenhet i Groundsmaster 4000-serien med Yanmar-motor Modellnr. 30407 Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet

Detaljer

Trehjulsdriftsett uten veltebeskyttelse Groundsmaster 3250-D-trekkenhet Modellnr Installasjonsveiledning

Trehjulsdriftsett uten veltebeskyttelse Groundsmaster 3250-D-trekkenhet Modellnr Installasjonsveiledning Form No. 69-82 Rev A Trehjulsdriftsett uten veltebeskyttelse Groundsmaster 250-D-trekkenhet Modellnr. 077 Installasjonsveiledning Løse deler Bruk diagrammet nedenfor som en sjekkliste for å kontrollere

Detaljer

Reversalarmsett Workman MD-, MDX-, MDX-D-bruksbil Modellnr Installasjonsveiledning

Reversalarmsett Workman MD-, MDX-, MDX-D-bruksbil Modellnr Installasjonsveiledning Reversalarmsett Workman MD-, MDX-, MDX-D-bruksbil Modellnr. 115-7824 Form No. 3370-857 Rev A Installasjonsveiledning Løse deler Bruk diagrammet nedenfor som en sjekkliste for å kontrollere at alle delene

Detaljer

Eksternt hydraulikkflotasjonssett Workman -bruksbil i HD-serien ADVARSEL

Eksternt hydraulikkflotasjonssett Workman -bruksbil i HD-serien ADVARSEL Eksternt hydraulikkflotasjonssett Workman -bruksbil i HD-serien Modellnr. 117-4828 Form No. 3386-926 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder

Detaljer

Monteringssett for lasteplan med manuell dump eller elektrisk løft 2011 til 2013 Workman -bruksbil i MD-serien ADVARSEL

Monteringssett for lasteplan med manuell dump eller elektrisk løft 2011 til 2013 Workman -bruksbil i MD-serien ADVARSEL Form No. 3385-512 Rev A Monteringssett for lasteplan med manuell dump eller elektrisk løft 2011 til 2013 Workman -bruksbil i MD-serien Modellnr. 127-7385 Modellnr. 127-7386 Installasjonsveiledning Sikkerhet

Detaljer

Sikkerhet. Viftesett EFI Workman -kjøretøy for bruk med Multi Pro WM-gresspreder ADVARSEL. Installasjonsveiledning. CALIFORNIA Proposition 65-advarsel

Sikkerhet. Viftesett EFI Workman -kjøretøy for bruk med Multi Pro WM-gresspreder ADVARSEL. Installasjonsveiledning. CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Form No. 79-78 Rev A Viftesett EFI Workman -kjøretøy for bruk med Multi Pro WM-gresspreder Modellnr. 7-979 Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder

Detaljer

Veilys- og typegodkjennelsessett Workman -nyttekjøretøy HD fra 2012 og nyere

Veilys- og typegodkjennelsessett Workman -nyttekjøretøy HD fra 2012 og nyere Veilys- og typegodkjennelsessett Workman -nyttekjøretøy HD fra 202 og nyere Modellnr. 20-5030 Modellnr. 20-5045 Form No. 3386-94 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel

Detaljer

Hastighetskontrollsett 2011 og After GrandStand -gressklipper Modellnr Installasjonsveiledning

Hastighetskontrollsett 2011 og After GrandStand -gressklipper Modellnr Installasjonsveiledning Hastighetskontrollsett 20 og After GrandStand -gressklipper Modellnr. 9-7390 Form No. 3369-62 Rev A Installasjonsveiledning Sikkerhet Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker og instruksjoner

Detaljer

Standard- og premiumsetesett for TriFlex -trekkenheter i Greensmaster 3300/3400-serien

Standard- og premiumsetesett for TriFlex -trekkenheter i Greensmaster 3300/3400-serien Form No. Standard- og premiumsetesett for TriFlex -trekkenheter i Greensmaster 3300/3400-serien Modellnr. 04718 Modellnr. 04719 3411-623 Rev A Installasjonsveiledning Løse deler Bruk diagrammet nedenfor

Detaljer

Montering. Dørsett med skyvevindu Workman MDX- eller HDX-bruksbil. Installere dørene. Klargjøring for montering av dørsettet ADVARSEL

Montering. Dørsett med skyvevindu Workman MDX- eller HDX-bruksbil. Installere dørene. Klargjøring for montering av dørsettet ADVARSEL Dørsett med skyvevindu Workman MDX- eller HDX-bruksbil Modellnr. 07356 Modellnr. 07393 Form No. 3385-470 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder

Detaljer

200 mm klippeenhet med glatt eller sporet valse Modellnr Serienr og oppover Modellnr Serienr og oppover

200 mm klippeenhet med glatt eller sporet valse Modellnr Serienr og oppover Modellnr Serienr og oppover Form No. 3410-417 Rev A 200 mm klippeenhet med glatt eller sporet valse Modellnr. 02822 Serienr. 400000000 og oppover Modellnr. 02823 Serienr. 400000000 og oppover Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA

Detaljer

Montering. Lyssett Groundsmaster 3280-D trekkenhet. Løse deler. Installasjonsveiledning

Montering. Lyssett Groundsmaster 3280-D trekkenhet. Løse deler. Installasjonsveiledning Lyssett Groundsmaster 3280-D trekkenhet Modellnr. 30405 Form No. 3369-368 Rev A Installasjonsveiledning Ekstra kraftenhetssett (modell 30382) kreves for å montere dette settet. Montering Løse deler Bruk

Detaljer

Avbrytersett for fremre differensial Workman HDX/HDX-D-bruksbil med firehjulsdrift

Avbrytersett for fremre differensial Workman HDX/HDX-D-bruksbil med firehjulsdrift Avbrytersett for fremre differensial Workman HDX/HDX-D-bruksbil med firehjulsdrift Modellnr. 121-6337 Form No. 3378-790 Rev B Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet

Detaljer

Veilys- og typegodkjennelsessett Multi-Pro 5800-gresspreder Modellnr Brukerhåndbok. Prosedyre Beskrivelse Ant. Bruk

Veilys- og typegodkjennelsessett Multi-Pro 5800-gresspreder Modellnr Brukerhåndbok. Prosedyre Beskrivelse Ant. Bruk Veilys- og typegodkjennelsessett Multi-Pro 5800-gresspreder Modellnr. 41603 Form No. 3370-150 Rev A Brukerhåndbok Montering Løse deler Bruk diagrammet nedenfor som en sjekkliste for å kontrollere at alle

Detaljer

Innledning. Innhold. Montering. 69 cm eller 81 cm børstesett til bakre valse Reelmaster Edge-klippeenheter i 3100-D- og 7000-D- seriene ADVARSEL

Innledning. Innhold. Montering. 69 cm eller 81 cm børstesett til bakre valse Reelmaster Edge-klippeenheter i 3100-D- og 7000-D- seriene ADVARSEL Form No. 3407-843 Rev B 69 cm eller 81 cm børstesett til bakre valse Reelmaster Edge-klippeenheter i 3100-D- og 7000-D- seriene Modellnr. 03243 Modellnr. 03246 Installasjonsveiledning Innledning ADVARSEL

Detaljer

Sikkerhet. Toro Workman-chassis ProPass-200 gjødselspreder Modellnr Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Installasjonsveiledning

Sikkerhet. Toro Workman-chassis ProPass-200 gjødselspreder Modellnr Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Installasjonsveiledning Toro Workman-chassis ProPass-200 gjødselspreder Modellnr. 44707 Form No. 3365-545 Rev A Installasjonsveiledning Sikkerhet Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker og -instruksjoner er lett synlige

Detaljer

Strømningsfordelersett Trekkenhet med serienummer og senere i Groundsmaster 4100-serien ADVARSEL

Strømningsfordelersett Trekkenhet med serienummer og senere i Groundsmaster 4100-serien ADVARSEL Form No. Strømningsfordelersett Trekkenhet med serienummer 400000000 og senere i Groundsmaster 4100-serien Modellnr. 31526 3413-571 Rev B Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel

Detaljer

Sikkerhet. Kablet kontrollersett Pro Force -ruskblåser. Sikkerhets- og instruksjonsmerker ADVARSEL. Løse deler. Installasjonsveiledning

Sikkerhet. Kablet kontrollersett Pro Force -ruskblåser. Sikkerhets- og instruksjonsmerker ADVARSEL. Løse deler. Installasjonsveiledning Kablet kontrollersett Pro Force -ruskblåser Modellnr. 119-1100 Form No. 3397-498 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder et kjemikalie eller

Detaljer

Sikkerhet. CE-sett for Multi-Pro 5700-D/5800-gresspreder Modellnr Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Installasjonsveiledning

Sikkerhet. CE-sett for Multi-Pro 5700-D/5800-gresspreder Modellnr Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Installasjonsveiledning CE-sett for Multi-Pro 5700-D/5800-gresspreder Modellnr. 06-484 Form No. 3366-39 Rev A Installasjonsveiledning Sikkerhet Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker og -instruksjoner er lett synlige

Detaljer

122 cm, 132 cm eller 152 cm E-Z Vac -vifte- og -driftssett 2016 og etter GrandStand -gressklipper

122 cm, 132 cm eller 152 cm E-Z Vac -vifte- og -driftssett 2016 og etter GrandStand -gressklipper Form No. 3407-167 Rev B 122 cm, 132 cm eller 152 cm E-Z Vac -vifte- og -driftssett 2016 og etter GrandStand -gressklipper Modellnr. 78574 Serienr. 400010798 og oppover Modellnr. 78575 Serienr. 400010798

Detaljer

Montering. Børstesett for bakre valse 46 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien med 12,7 cm spole og universaltrimsats ADVARSEL.

Montering. Børstesett for bakre valse 46 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien med 12,7 cm spole og universaltrimsats ADVARSEL. Form No. 3397-669 Rev A Børstesett for bakre valse 46 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien med 12,7 cm spole og universaltrimsats Modellnr. 03657 Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition

Detaljer

Erstatningssett for styrer Pro Force-ruskblåserenhet Modellnr Installasjonsveiledning. 1. Mottaker

Erstatningssett for styrer Pro Force-ruskblåserenhet Modellnr Installasjonsveiledning. 1. Mottaker Erstatningssett for styrer 2010-11 Pro Force-ruskblåserenhet Modellnr. 121-2812 Form No. 3372-988 Rev A Installasjonsveiledning Montering 1. Koble først fra den negative batterikabelen, og deretter den

Detaljer

Montering. Skummarkørfinishingsett 2015 og nyere Multi-Pro 5800-gresspreder ADVARSEL. Løse deler. Installasjonsveiledning

Montering. Skummarkørfinishingsett 2015 og nyere Multi-Pro 5800-gresspreder ADVARSEL. Løse deler. Installasjonsveiledning Skummarkørfinishingsett 2015 og nyere Multi-Pro 5800-gresspreder Modellnr. 130-8292 Form No. 3395-818 Rev B Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder

Detaljer

Sikkerhet. SH-/EH-dobbeltspinner MH-400 materialhåndteringsenhet. Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Installasjonsveiledning

Sikkerhet. SH-/EH-dobbeltspinner MH-400 materialhåndteringsenhet. Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Installasjonsveiledning SH-/EH-dobbeltspinner MH-400 materialhåndteringsenhet Modellnr. 44944 Form No. 3389-498 Rev A Installasjonsveiledning Sikkerhet Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker og -instruksjoner er lett

Detaljer

CrossTrax-sett for trekkraft på alle hjulene 2015 og nyere Reelmaster -trekkenhet i 5010-serien

CrossTrax-sett for trekkraft på alle hjulene 2015 og nyere Reelmaster -trekkenhet i 5010-serien Form No. CrossTrax-sett for trekkraft på alle hjulene 2015 og nyere Reelmaster -trekkenhet i 5010-serien Modellnr. 03655 3385-767 Rev B Installasjonsveiledning Merk: Dette settet, når det er installert

Detaljer

Bremse- og blinklyssett Workman MD/MDX/MDE-kjøretøy Modellnr Installasjonsveiledning

Bremse- og blinklyssett Workman MD/MDX/MDE-kjøretøy Modellnr Installasjonsveiledning Bremse- og blinklyssett Workman MD/MDX/MDE-kjøretøy Modellnr. 115-7749 Form No. 3366-126 Rev B Installasjonsveiledning Sikkerhet Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker og -instruksjoner er

Detaljer

Innledning. Innhold. Sikkerhet. 69-cm eller 81-cm børstesett for bakre valse DPA-klippeenhet i Reelmaster 3100-D- og 7000-D-seriene

Innledning. Innhold. Sikkerhet. 69-cm eller 81-cm børstesett for bakre valse DPA-klippeenhet i Reelmaster 3100-D- og 7000-D-seriene Form No. 69-cm eller 81-cm børstesett for bakre valse DPA-klippeenhet i Reelmaster 3100-D- og 7000-D-seriene Modellnr. 03186 Modellnr. 03187 3395-116 Rev A Installasjonsveiledning Innledning ADVARSEL CALIFORNIA

Detaljer

Hydraulikksett med høy strømning Workman -bruksbil i HD-/HDX-/HDX-D-serien ADVARSEL

Hydraulikksett med høy strømning Workman -bruksbil i HD-/HDX-/HDX-D-serien ADVARSEL Hydraulikksett med høy strømning Workman -bruksbil i HD-/HDX-/HDX-D-serien Modellnr. 07316 Form No. 3408-318 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder

Detaljer

CE-sett for Multi-Pro og 1250-gresspreder, 2005 og nyere Modellnr

CE-sett for Multi-Pro og 1250-gresspreder, 2005 og nyere Modellnr Sikkerhet Form No. 3368-881 Rev A CE-sett for Multi-Pro 1200- og 1250-gresspreder, 2005 og nyere Modellnr. 106-4840 Installasjonsveiledning Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker og -instruksjoner

Detaljer

Sikkerhet. Børstesett for bakre valse 46 cm og 56 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien. Regler for sikker bruk. Brukerhåndbok

Sikkerhet. Børstesett for bakre valse 46 cm og 56 cm klippeenheter i Reelmaster 3550-serien. Regler for sikker bruk. Brukerhåndbok Form No. Børstesett for bakre valse 46 cm og 56 cm klippeenheter i Reelmaster 550-serien Modellnr. 098 75-90 Rev B Brukerhåndbok Dette produktet er i samsvar med alle relevante europeiske direktiver. Du

Detaljer

Montering. CE-lyssett Groundsmaster 4500-D-, 4700-D- eller Reelmaster 7000-D-trekkenhet ADVARSEL. Løse deler. Installasjonsveiledning

Montering. CE-lyssett Groundsmaster 4500-D-, 4700-D- eller Reelmaster 7000-D-trekkenhet ADVARSEL. Løse deler. Installasjonsveiledning Form No. CE-lyssett Groundsmaster 4500-D-, 4700-D- eller Reelmaster 7000-D-trekkenhet Modellnr. 31573 3399-298 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet

Detaljer

STIGA PARK 107M 8211-3036-01

STIGA PARK 107M 8211-3036-01 STIGA PARK 107M 8211-3036-01 1. Park -1993 5. 2. Park -1993 6. 3. Park -1993 7. 4. Park -1993 8. 9. 13. 10. 14. 11. 15. A+5 A B+5 B 12. 16. NORSK NO SYMBOLER Følgende symboler finnes på maskinen for å

Detaljer

Montering. Kalesjesett Workman GTX-bruksbil. Klargjøre maskinen ADVARSEL. Prosedyre. Installasjonsveiledning

Montering. Kalesjesett Workman GTX-bruksbil. Klargjøre maskinen ADVARSEL. Prosedyre. Installasjonsveiledning Kalesjesett Workman GTX-bruksbil Modellnr. 07140 Serienr. 316000501 og oppover Form No. 3406-321 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder et

Detaljer

Montering. Kalesjesett Workman GTX-bruksbil for flere passasjerer. Klargjøre maskinen ADVARSEL. Prosedyre. Installasjonsveiledning

Montering. Kalesjesett Workman GTX-bruksbil for flere passasjerer. Klargjøre maskinen ADVARSEL. Prosedyre. Installasjonsveiledning Kalesjesett Workman GTX-bruksbil for flere passasjerer Modellnr. 07141 Serienr. 316000001 og oppover Form No. 3407-148 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet

Detaljer

MH-400 transportbånd/svivel/understell Modellnr ADVARSEL

MH-400 transportbånd/svivel/understell Modellnr ADVARSEL Form No. MH-400 transportbånd/svivel/understell Modellnr. 44938 3389-484 Rev A Brukerhåndbok ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet inneholder et kjemikalie eller kjemikalier som staten

Detaljer

STIGA PARK 107M

STIGA PARK 107M STIGA PARK 107M 8211-3036-03 1. Park -1993 5. 2. Park -1993 6. 3. Park -1993 7. 4. Park -1993 8. 2 9a. 9b. Pro 18-Pro 20 13. 10. 14. R L 11. 15. L A+5 A B+5 B Z X Y 12. 16. V W 3 NORSK NO SYMBOLER Følgende

Detaljer

Lasteplan, 2 3 og full størrelse For Workman 3000 serien

Lasteplan, 2 3 og full størrelse For Workman 3000 serien FORM NO. 3318-395 N Rev A MODELLNR. 07301-60001 OG OVER MODELLNR. 07321-60001 OG OVER Monterings- anvisninger Lasteplan, 2 3 og full størrelse For Workman 3000 serien MONTERING AV RADIATORDEKSEL (kun til

Detaljer

4-bolters spoleklipper med 8 eller 11 blad Greensmaster 3250-D

4-bolters spoleklipper med 8 eller 11 blad Greensmaster 3250-D Form No. 3326-884 4-bolters spoleklipper med 8 eller blad Greensmaster 3250-D Modellnr. 04470 serienr. 22000000 og oppover Modellnr. 0447 serienr. 22000000 og oppover Brukerhåndbok Norsk (N) Innhold Side

Detaljer

STIGA VILLA 92M 8211-3037-01

STIGA VILLA 92M 8211-3037-01 STIGA VILLA 92M 8211-3037-01 1. 2. A C B 3. 4. 5. 6. A+5 A B+5 B 7. 8. 2 9. 10. R L L+R X Z Y 11. 12. W V 3 NORSK NO SYMBOLER Følgende symboler finnes på maskinen for å påminne deg om den forsiktighet

Detaljer

Blinkende signalgiversett Tredobbel gressklipper i CT-, LT- eller LT-F-serien eller trekkenhet i Groundsmaster 3400-serien

Blinkende signalgiversett Tredobbel gressklipper i CT-, LT- eller LT-F-serien eller trekkenhet i Groundsmaster 3400-serien Form No. 3410-593 Rev A Blinkende signalgiversett Tredobbel gressklipper i CT-, LT- eller LT-F-serien eller trekkenhet i Groundsmaster 3400-serien Modellnr. 02920 Serienr. 400000000 og oppover Installasjonsveiledning

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 660 Multigym BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHÅNDSREGLER 3 MONTERING 4-11 KARTLEGGING AV KABEL 12 OVERSIKTSDIAGRAM 13 DELELISTE 14-15 VEDLIKEHOLD 16 FORHÅNDSREGLER 1. Les og sett deg inn i

Detaljer

Innledning. Slangetrommelsett Workman 200-spredersystem. Installasjonsveiledning

Innledning. Slangetrommelsett Workman 200-spredersystem. Installasjonsveiledning Slangetrommelsett Workman 200-spredersystem Modellnr. 41097 Serienr. 312000001 og oppover Form No. 3372-583 Rev A Installasjonsveiledning Innledning Les denne håndboken nøye, slik at du lærer å bruke og

Detaljer

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm www.dahl.no Vers: 3.03 Medfølger ikke TOPP BUNN Medfølger ikke OBS. Dusjsettet i fig 11 kan avvike noe fra aktuell modell.

Detaljer

Optimavent 60/30 P/F Monteringsveiledning

Optimavent 60/30 P/F Monteringsveiledning Optimavent 60/30 P/F Monteringsveiledning Bestanddeler i komplett Optimavent 60/30 P/F: - Optimavent P / F-modell - ½ rør L = 1000 mm - ½ rør L = 1500 mm - Innblåsningsvifte type D - Hette Ø 1170 mm -

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm Vers: 1.01 Telefon: 33 00 47 10 Fix Engros As Faks: 33 00 47 13 Postadresse: Andebuveien 78 3170 Sem Besøksadresse: Andebuveien 78 3170 Sem Org.nr:

Detaljer

Monteringsanvisning. Innholdsfortegnelse. Smartpendler AS

Monteringsanvisning. Innholdsfortegnelse. Smartpendler AS Smartpendler AS Monteringsanvisning Innholdsfortegnelse Hva trenger du, hva har du... 1 Klargjøring av felgen... 1 Feste pakkebærer... 3 Bremsehåndtak og gasshåndtak... 4 PAS føler... 5 Smartkontroller...

Detaljer

8-Kniv og 11-Kniv 4-Spolegressklipper med bolter Greensmaster 3000 serien

8-Kniv og 11-Kniv 4-Spolegressklipper med bolter Greensmaster 3000 serien Form No. 6-65 8-Kniv og -Kniv -Spolegressklipper med bolter Greensmaster 000 serien Modellnr. 00 serienr. 000000 og oppover Modellnr. 006 serienr. 000000 og oppover Modellnr. 008 serienr. 000000 og oppover

Detaljer

SYKKELTILHENGER. Manual Vennligst oppbevar denne manualen på en trygg plass. Ved videresalg bør den legges ved.

SYKKELTILHENGER. Manual Vennligst oppbevar denne manualen på en trygg plass. Ved videresalg bør den legges ved. SYKKELTILHENGER Manual Vennligst oppbevar denne manualen på en trygg plass. Ved videresalg bør den legges ved. Produktstørrelse: L136cm x B81cm x H86cm Produktvekt: 8,2Kg Før montering Les nøye gjennom

Detaljer

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 20-TONNS HYDRAULISK PRESSJEKK BRUKSANVISNING Vennligst les denne bruksanvisningen grundig før bruk. DELELISTE Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 4 Låsemutter M6 1 5 Takket

Detaljer

myturf -basestasjonsett Trådløst timetellersystem

myturf -basestasjonsett Trådløst timetellersystem myturf -basestasjonsett Trådløst timetellersystem Modellnr. 114-5144 Modellnr. 114-5145 Modellnr. 115-4754 Modellnr. 115-9524 Modellnr. 115-9542 Modellnr. 115-9543 Form No. 3415-176 Rev A Quick Start Guide

Detaljer

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for Primeo dusjkabinett 80x80, 90x90 og 70x90cm / 90x70cm www.dahl.no Vers: 3.03 Medfølger ikke TOPP BUNN Medfølger ikke OBS. Dusjsettet i fig 11 kan avvike noe fra aktuell modell.

Detaljer

SPA spoleklipper med 8 eller 11 blad Greensmaster 3250-D

SPA spoleklipper med 8 eller 11 blad Greensmaster 3250-D Form No. 3326-897 SPA spoleklipper med 8 eller blad Greensmaster 3250-D Modellnr. 04472 serienr. 22000000 og oppover Modellnr. 04473 serienr. 22000000 og oppover Brukerhåndbok Norsk (N) Innhold Side Innledning..................................

Detaljer

STIGA VILLA 85 M READY 85 M

STIGA VILLA 85 M READY 85 M STIGA VILLA 85 M READY 85 M 8211-3039-03 1. 2. A B 3. 4. 5. 6. 7. 8. R L 9. 10. Y Z X W V 11. NO NORSK SYMBOLER Følgende symboler finnes på maskinen for å minne om den forsiktighet og oppmerksomhet som

Detaljer

Rosemount 415 brannpumpe

Rosemount 415 brannpumpe Hurtigmonteringsveiledning 0025-0110-30, Rev AA Januar 200 Rosemount 15 brannpumpe Rosemount 15 brannpumpe Trinn 1: Plassering og orientering Trinn 2: Bore hull i røret Trinn 3: Sveise festeanordningene

Detaljer

Monteringsanvising for Primeo Rund. Dusjkabinett 90x90

Monteringsanvising for Primeo Rund. Dusjkabinett 90x90 Vers: 01.03 Monteringsanvising for Primeo Rund Dusjkabinett 90x90 www.dahl.no Medfølger ikke Dusjstang kan avvike fra levert modell Kommentarer til monteringsanvisning for Primeo Rund Montering gjøres

Detaljer

Installasjonsveiledning

Installasjonsveiledning Installasjonsveiledning Publicus sykkelskur leveres som ensidig løsning eller dobbel løsning. Ved dobbel løsning settes to enkle moduler mot hverandre og kobles sammen med mellomtak, eller rygg mot rygg

Detaljer

Casall XTR700 Racing INNENDØRSSYKKEL BRUKERHÅNDBOK

Casall XTR700 Racing INNENDØRSSYKKEL BRUKERHÅNDBOK 904 Casall XTR700 Racing INNENDØRSSYKKEL BRUKERHÅNDBOK BRUKSANVISNING ) Modell XTR700 er beregnet for bruk som gruppetreningssykkel på mosjonsanlegg og treningssentre eller for hjemmebruk. Den har et fast,

Detaljer

BORD SAG 200mm 600W BRUKSANVISNING. Home Design AS erklærer herved at følgende produkter er i samsvar med gjeldende direktiver: Produkt: Bordsag, 600W

BORD SAG 200mm 600W BRUKSANVISNING. Home Design AS erklærer herved at følgende produkter er i samsvar med gjeldende direktiver: Produkt: Bordsag, 600W BORD SAG 200mm 600W Home Design AS erklærer herved at følgende produkter er i samsvar med gjeldende direktiver: BRUKSANVISNING Produkt: Bordsag, 600W Produktbetegnelse: Direktiver: Normer: Sted og dato:

Detaljer

Rosemount 5400 nivåtransmitter

Rosemount 5400 nivåtransmitter 00825-0610-4026, Rev AA Rosemount 5400 nivåtransmitter Monteringsanvisninger for parabolantenne 1.0 Om denne veiledningen Denne hurtigstartveiledningen gir anvisninger for mekanisk montering av Rosemount

Detaljer

GJØDSELPREDER TYPE DMSP

GJØDSELPREDER TYPE DMSP Del Morino srl, v.caroni di Sotto 19, I-52033 Caprese Michelangelo AR Italy Ph: +39-575-791059 Fax: +39-575-791210 E.mail: export@del-morino.it http://www.del-morino.it BRUKSANVISNING GJØDSELPREDER TYPE

Detaljer

8- og 11- knivs spoleklipper med ett-trinns justering Greensmaster 3000 serien

8- og 11- knivs spoleklipper med ett-trinns justering Greensmaster 3000 serien Form Nr. 6-69 8- og - knivs spoleklipper med ett-trinns justering Greensmaster 000 serien Modellnr. 04450 serienr. 000000 og oppover Modellnr. 04468 serienr. 000000 og oppover Brukerhåndbok Norsk (N) Innhold

Detaljer

Generell informasjon. Rammedeler. Bunnprofil under U1 og U2. Bunnprofil topp T1 og T2. Bærebjelke A og B (uten merking): Sidekant med skjøtestykke AB.

Generell informasjon. Rammedeler. Bunnprofil under U1 og U2. Bunnprofil topp T1 og T2. Bærebjelke A og B (uten merking): Sidekant med skjøtestykke AB. 1 Generell informasjon Frictionboard er enkelt å sette sammen. Det kan gjøres av en person, men da anbefaler vi å montere sammen rammen stående, i rett posisjon. Alle delene kan festes sammen med skralle,

Detaljer

Spikertrekk Sand Pro 2040Z-trekkenhet

Spikertrekk Sand Pro 2040Z-trekkenhet Form No. 3378-563 Rev B Spikertrekk Sand Pro 2040Z-trekkenhet Modellnr. 08717 Serienr. 314000001 og oppover G023933 Registrer ditt produkt på www.toro.com. Oversettelse av originalen (NO) *3378-563* B

Detaljer

HUNDEGÅRD MED TAK MONTERINGSANVISNING

HUNDEGÅRD MED TAK MONTERINGSANVISNING HUNDEGÅRD MED TAK MONTERINGSANVISNING Grunnet stadige forbedringer, kan det være at det faktiske produktet kan variere noe fra beskrivelsene i denne monterings- og bruksanvisningen. Fyll ut opplysningene

Detaljer

Flex-tannrake Sand Pro 2040Z-trekkenhet

Flex-tannrake Sand Pro 2040Z-trekkenhet Form No. 3382-557 Rev B Flex-tannrake Sand Pro 200Z-trekkenhet Modellnr. 08716 Serienr. 31000001 og oppover G0250 Registrer ditt produkt på www.toro.com. Oversettelse av originalen (NO) *3382-557* B ADVARSEL

Detaljer

Manual. Spredervogn SW-36 Spridervagn SW-36

Manual. Spredervogn SW-36 Spridervagn SW-36 Manual Spredervogn SW-36 Spridervagn SW-36 540210 1 Montering og bruksanvisning 1. NYTTIGE TIPS: LES OG FORSTÅ BRUKSANVISNINGEN FØR MONTERING Hvis sprederen ikke sprer jevnt, påse at fronten på girkassen

Detaljer

Bordsag. Bruksanvisning

Bordsag. Bruksanvisning Bordsag Bruksanvisning Kjære kunde, Med denne kraftige bordsagen kan du gjøre perfekte kutt i tre med tykkelse på opptil 80 mm. Med et sagblad som kan skråstilles og en justerbar stoppvinkel, kan du oppnå

Detaljer

Multi Tilhengerdrag. Monteringsanvisning 2005-07-07 38-150903d

Multi Tilhengerdrag. Monteringsanvisning 2005-07-07 38-150903d Multi Tilhengerdrag Monteringsanvisning 2005-07-07 38-150903d Beskrivelse VBG Multi Tilhengerdrag består av flere sidevanger, framdeler og bakre fester som monteres sammen med boltforbindelser. Delene

Detaljer

Modellnr Installasjonsveiledning

Modellnr Installasjonsveiledning Form No. 3369-774 Rev A Strømningsfordelersett 2009 og senere Groundsmaster og Reelmaster 7000-Dtrekkenhet Modellnr. 30871 Installasjonsveiledning Sikkerhet Sikkerhets- og instruksjonsmerker Sikkerhetsmerker

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER FØR DU MONTERER TRENINGSAPPARATET VIKTIG: Les hele bruksanvisningen før du forsøker å montere eller bruke dette apparatet. Denne bruksanvisningen inneholder

Detaljer

MONTERINGSANVISNING WHEELDRIVE 9010230A

MONTERINGSANVISNING WHEELDRIVE 9010230A MONTERINGSANVISNING NO WHEELDRIVE 9010230A Forberedelser før du tar I bruk WheelDrive Montering av WheelDrive skal alltid utføres av kvalifi sert personale. Gjør følgende før du tar i bruk de motoriserte

Detaljer

Sikkerhet. Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Håndregulatorsett Workman HDX-bruksbil med serienummer og nyere ADVARSEL

Sikkerhet. Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Håndregulatorsett Workman HDX-bruksbil med serienummer og nyere ADVARSEL Form No. 3415-313 Rev A Håndregulatorsett Workman HDX-bruksbil med serienummer 400000000 og nyere Modellnr. 07408 Installasjonsveiledning Sikkerhet ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet

Detaljer

Sikkerhet. Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Merk: Angi hva som er høyre og venstre side på maskinen ved å stå i normal arbeidsstilling.

Sikkerhet. Sikkerhets- og instruksjonsmerker. Merk: Angi hva som er høyre og venstre side på maskinen ved å stå i normal arbeidsstilling. Form No. 3366-759 Rev C Skummarkørsett til Multi-Pro i serien 1200, 1250 og 5000 med gresspredere og Workman 200-spredersystemer Modellnr. 41236 Serienr. 311000001 og oppover Installasjonsveiledning Sikkerhet

Detaljer

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9 BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før du benytter deg av vektbenken.

Detaljer

EKSTRA STOR PORTABEL GARASJE/LAGERHALL

EKSTRA STOR PORTABEL GARASJE/LAGERHALL EKSTRA STOR PORTABEL GARASJE/LAGERHALL MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING Grunnet stadige forbedringer, kan det være at det faktiske produktet kan variere noe fra beskrivelsene i denne monterings- og bruksanvisningen.

Detaljer

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER Casall Inspire PT1 Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER www.inspirefitness.net Des. 2010 INNHOLD Delbeskrivelse..... Side Instruksjoner..... 1 Nødvendige verktøy... 1 Dele-

Detaljer

Hjulmotorsett Reelmaster 5410/5510/5610- og Groundsmaster 4300-D-trekkenhet

Hjulmotorsett Reelmaster 5410/5510/5610- og Groundsmaster 4300-D-trekkenhet Form No. Hjulmotorsett Reelmaster 5410/5510/5610- og Groundsmaster 4300-D-trekkenhet Modellnr. 125-8785 3382-518 Rev A Installasjonsveiledning ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette produktet

Detaljer

Brukerveiledning Elektrisk båndsag OBT-BS01-150

Brukerveiledning Elektrisk båndsag OBT-BS01-150 Brukerveiledning Elektrisk båndsag OBT-BS01-150 Båndsag Advarsel! Les denne brukerveiledningen nøye før du tar maskinen i bruk, for din egen sikkerhet. Forsiktighetsregler Når du tar denne maskinen

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

REELMASTER 5100 KLIPPEENHET

REELMASTER 5100 KLIPPEENHET FORM NR. 3318-294 N Rev A MODELLNR. 03505 60001 OG OVER MODELLNR. 03508 60001 OG OVER FØRERHÅNDBOK REELMASTER 5100 KLIPPEENHET The TORO COMPANY 1991, Rev. 1992, 1993, 1994 Innholdsfortegnelse Sidenr. SPESIFIKASJONER

Detaljer

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 91010 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

Renseanlegg PATRONFILTER Partnerline art.nr. 3-0353 Fabrikat: ASTRAL Modell: 00650

Renseanlegg PATRONFILTER Partnerline art.nr. 3-0353 Fabrikat: ASTRAL Modell: 00650 Renseanlegg PATRONFILTER Partnerline art.nr. 3-0353 Fabrikat: ASTRAL Modell: 00650 Følgende følger med i esken ved kjøp av nytt anlegg: 1. Filter enheten m/filter patron 2. Nøkkel til lokket 3. Gjenget

Detaljer

SPINNER S7. Brukerveiledning

SPINNER S7. Brukerveiledning SPINNER S7 Brukerveiledning Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

STIGA PARK 107 M HD 8211-3042-02

STIGA PARK 107 M HD 8211-3042-02 STIGA PARK 107 M HD 8211-3042-02 S SVENSKA 1 2 3 4 5 7 A B 6 SVENSKA 8 9 X Z S Y W V 10 NO NORSK SYMBOLER Følgende symboler finnes på maskinen for å minne om den forsiktighet og oppmerksomhet som kreves

Detaljer

STIGA PARK 121M 8211-3011-06

STIGA PARK 121M 8211-3011-06 STIGA PARK 121M 8211-3011-06 E 1. Park -1993 5. D 2. Park -1993 6a. Park -1999 6b. Park 2000- F G H 3. Park -1993 7. I I 4. Park -1993 8. J 9. 13. 10. 14. Z X V Y W 11. 15. Denna produkt, eller delar därav,

Detaljer

Sikkerhet. Førerhussett Workman HDX- og HDX-Auto-bruksbil. Sikkerhets- og instruksjonsmerker ADVARSEL. Installasjonsveiledning

Sikkerhet. Førerhussett Workman HDX- og HDX-Auto-bruksbil. Sikkerhets- og instruksjonsmerker ADVARSEL. Installasjonsveiledning Førerhussett Workman HDX- og HDX-Auto-bruksbil Modellnr. 07392 Serienr. 315000001 og oppover Form No. 3392-329 Rev A Installasjonsveiledning Sikkerhet ADVARSEL CALIFORNIA Proposition 65-advarsel Dette

Detaljer

BEITEPUSSER OG KANTSLÅMASKIN - FUNNY SUPER

BEITEPUSSER OG KANTSLÅMASKIN - FUNNY SUPER Del Morino srl, v.caroni di Sotto 19, I-52033 Caprese Michelangelo AR Italy Tlf:: +39-575-791059 Faks: +39-575-791210 E.post: export@del-morino.it http://www.del-morino.it BRUKS- OG VEDLIKEHOLDSHÅNDBOK

Detaljer

MONTERINGSANVISNING. Hyttedusj 80 x 80. med frontinngang. med trykktank 12 liter. med 12 volt pumpe og tank. med blandabatteri

MONTERINGSANVISNING. Hyttedusj 80 x 80. med frontinngang. med trykktank 12 liter. med 12 volt pumpe og tank. med blandabatteri MONTERINGSANVISNING Hyttedusj 80 x 80 med frontinngang med blandabatteri med trykktank 12 liter med 12 volt pumpe og tank Monteringsanvisningen for disse dusjene består av to deler: Del 1 Tar for seg alt

Detaljer

HYDRAULISK MOTORISERT KRAN BRUKSANVISNING

HYDRAULISK MOTORISERT KRAN BRUKSANVISNING HYDRAULISK MOTORISERT KRAN BRUKSANVISNING VIKTIG: DET ER VIKTIG AT DU HAR LEST OG FORSTÅTT DENNE BRUKSANVISNINGEN FØR DU TAR KRANEN I BRUK. SØRG ALLTID FOR Å BRUKE DENNE PÅ RIKTIG MÅTE, NOE SOM VIL FORHINDRE

Detaljer