Bruks- og monteringsanvisning til Abilica XFit 1 Art. nr

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Begynne med side:

Download "Bruks- og monteringsanvisning til Abilica XFit 1 Art. nr"

Transkript

1 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica XFit 1 Art. nr SERIAL NUMBER (found on frame):

2 Forholdsregler FORHOLDSREGLER ADVARSEL: For redusert risiko for, brann, elektrisk støt, eller personskade, les følgende viktige forholdsregler og informasjon før du tar tredemøllen i bruk. Bruk tredemøllen kun som beskrevet I denne bruksanvisningen. Plasser tredemøllen på et jevnt underlag, med 2 meters klaring bak den. Plasser gjerne en matte under den for å beskytte underlaget den står på. Plasser tredemøllen slik at du har tilgang til en strømkontakt. Bruk alltid en jordet kontakt til tredemøllen. Tredemøllen er laget til innendørs bruk og må ikke komme i kontakt med fuktighet. Tredemøllen må oppbevares utilgjengelig for barn. Anbefalt brukervekt er opp til 135 kg. Tredemøllen må kun brukes av en person av gangen. Pass på at løse gjenstander ikke fester seg i/på tredemøllen. Stå på sidekanten med bena på hver side av løpebåndet før du starter tredemøllen. La løpebåndet stanse helt før du går av tredemøllen. Putt aldri løse gjenstander inn i tredemøllen. Følg sikkerhetsinformasjonen før all bruk av tredemøllen. Pass på at ledningen ikke kommer i klem. Legg ikke ledningen under tredemøllen. Ta alltid ledningen ut av kontakten når tredemøllen ikke er I bruk. Service på tredemøllen bør alltid utføres av en autorisert person eller forhandler. Forlat ikke tredemøllen når løpebåndet går. Bruk sikkerhetsnøkkelen ved bruk av tredemøllen. Sikkerhetsnøkkelen festes på klærne. Denne er nødstopp funksjonen. Når sikkerhetsnøkkelen løsner fra computeren, vil drivkraften til tredemøllen automatisk stoppe. Farten på løpebåndet reduseres, slik at brukeren kan gå av tredemøllen. Fjern sikkerhetsnøkkelen og oppbevar den på et sikkert sted når tredemøllen ikke er i bruk. FØR MONTERING: Åpne eskene: Når du har åpnet eskene, gå igjennom delelisten og sjekk at alle delene følger med. Verktøy: Før du starter monteringen av tredemøllen, ha alt verktøyet du behøver tilgjengelig. Rydd plass: Rydd plass slik at du har stort nok arbeidsrom. Når tredemøllen er ferdig montert, pass på at du har god nok plass rundt tredemøllen, slik at du kan trene uhindret. Hjelp til montering: Noe av monteringen kan innebære tunge løft. Det er å anbefale at du får hjelp av noen når du monterer tredemøllen. Anbefalt brukervekt: 1

3 Dele liste: Deler som brukes til montering av tredemøllen: X-FIT 1 MOTORIZED TREADMILL DELE LISTE NR. BESKRIVELSE ANT. 8 M6 x 20mm Skrue 2 16 #8 x 15mm Skrue 4 17 M4 x 20mm Skrue 4 M8 x 19mm 23 Stjerneskrue 4 25 M8 x 78mm Bolt 2 26 Metall deksel 2 30 Plast Brakett 2 31 M6 x 15mm Skrue 2 32 M8 x 15mm Bolt 4 A Skrunøkkel 1 B Skrunøkkel 1 C Umbraconøkkel 1 MILLIMETER 2

4 DELE LISTE NR. BESKRIVELSE ANT. Nr. NR. BESKRIVELSE ANT. Nr. 1 Konsoll 1 XFIT Høyre stolpe 1 XFIT Holder til øvre konsoll 1 XFIT Plast deksel 2 XFIT1-30 Holder til nedre 3 konsoll 1 XFIT M6 x 20mm Skrue 2 XFIT Sikkerhetsnøkkel 1 XFIT M8 x 19mm Stjerneskrue 8 XFIT1-32 Støtte til konsoll 5 stolpe 1 XFIT M5 x 10mm Stjerneskrue 2 XFIT Strøm bryter 1 XFIT M4 x 12mm Skrue 13 XFIT Lås 1 XFIT1-35 M6 x 15mm Konsoll 8 Skrue 2 XFIT Hylse 2 XFIT M5 x 10mm Skrue 1 XFIT Støtte til ramme 1 XFIT Bakre Endedeksel til håndtak Venstre#1 1 XFIT Hylse 1 XFIT Bakre Endedeksel til håndtak Venstre #2 1 XFIT /8 x 30mm Stjerneskrue 1 XFIT Bakre Endedeksel til håndtak Høyre #2 1 XFIT Deksel 1 XFIT Bakre Endedeksel til håndtak Høyre #1 1 XFIT Hjul 1 XFIT Håndtak - Venstre 1 XFIT C Klemme 2 XFIT Håndtak - Høyre 1 XFIT Støtdemper 1 XFIT1-43 Endedeksel til 16 M8 x 15mm Skrue 4 XFIT hovedramme 2 XFIT M8 x 19mm Skrue 4 XFIT M14 x 90mm Bolt 2 XFIT1-45 Motion Control 18 Sensor 2 XFIT Fremre hjul 2 XFIT Hånd Puls Sensor 2 2 XFIT Pute 4 XFIT1-47 Fremre endedeksel til 20 håndtak 2 XFIT Basis ramme 1 XFIT M8 x 15mm Bolt 2 XFIT M8 Nylock mutter 5 XFIT M5 x 10mm Skrue 1 XFIT M10 Nylock mutter 5 XFIT1-50 M8 x 15mm 23 Stjerneskrue 4 XFIT Brakett til trinse 2 XFIT #4 x 19mm Skrue 4 XFIT M10 x 60mm Bolt 2 XFIT1-52 M8 x 76mm 25 stjerneskrue 2 XFIT M8 x 40mm Bolt 2 XFIT Metall Deksel 2 XFIT Trinse 2 XFIT Tverrgående avstiver 1 XFIT Nivå justerer 2 XFIT Venstre stolpe 1 XFIT x 13mm Pakning 13 XFIT1-56 3

5 DELE LISTE Nr. BESKRIVELSE ANT. Nr. Nr. BESKRIVELSE ANT. Nr. 57 #8 x 15mm Skrue 36 XFIT Aksel til fremre valse 1 XFIT Pute 1 XFIT Motor deksel 1 XFIT Liten bryter 1 XFIT #8 x 50mm Skrue 2 XFIT M6 x 70mm Bolt 3 XFIT Side Skinne (R & L) 2 XFIT mm Valse 1 XFIT Endedeksel - Venstre 1 XFIT Hylse 2 XFIT Løpebånd 1 XFIT Dekk ramme 1 XFIT Endedeksel - Høyre 1 XFIT Side deksel til motordeksel - Høyre 1 XFIT Skinne Leder 8 XFIT Side deksel til motordeksel - Venstre 1 XFIT M8 x 25mm Skrue 10 XFIT Sidedeksel til ramme - Høyre 1 XFIT Løpe Dekk 1 XFIT Sidedeksel til ramme - Venstre 1 XFIT Pute til dekk 10 XFIT Plast klemme - Øvre 2 XFIT M10 x 35mm Bolt 9 XFIT Plast klemme - Nedre 2 XFIT M5 x 12mm Skrue 2 XFIT Brakett 2 XFIT Klemme 2 XFIT M8 x 19mm Stjerneskrue 4 XFIT Heve Motor 1 XFIT Bakre valse 1 XFIT1-100 M10 x 63mm 73 Sekskantet Bolt 1 XFIT Aksel til bakre valse 1 XFIT Pakning 2 XFIT M8 x 43mm Bolt 2 XFIT Gummi pute 1 XFIT Hjul 2 XFIT M8 x 135mm Bolt 1 XFIT Fjærskive 10 XFIT M8 x 15mm Skrue 2 XFIT M8 Mutter 10 XFIT Fjærskive 2 XFIT *8 x 35mm Skrue 3 XFIT x 16mm Pakning 1 XFIT Elevation Support Tube Cover - Venstre 1 XFIT M10 x 136mm Sekskantet Bolt 1 XFIT Elevation Support Tube Cover - Høyre 1 XFIT Motor Brakett 1 XFIT Heve motor 1 XFIT Drivmotor 1 XFIT M10 x 90mm Bolt 1 XFIT Belte til drivmotor 1 XFIT Motor Deksel 1 XFIT1-111 Fremre Valse med 84 Svinghjul 1 XFIT Plate under løpebånd 1 XFIT

6 DELE DIAGRAM DE FLESTE DELENE DU SER PÅ DIAGRAMMET UNDER ER FERDIG MONTERT FRA FABRIKK. 5

7 DELE DIAGRAM DE FLESTE DELENE DU SER PÅ DIAGRAMMET UNDER ER FERDIG MONTERT FRA FABRIKK. 6

8 MONTERING TRINN 1: Fjern emballasjen og legg tredemøllen på gulvet som vist i FIG 1. Løft opp venstre stolpe (28) og høyre stolpe (29) til korrekt posisjon og fest de med fire M8 x 19mm umbraco skruer (32). FIG. 1 s 7

9 MONTERING TRINN 2: Løft støtten til konsoll stolpen (5)opp til korrekt posisjon, som vist under, og fest den med en M5 x 10 skrue (9). 8

10 MONTERING TRINN 3: Løft holderen til det øvre konsollet opp (2) til korrekt posisjon, som vist under, og fest den med to M6 x 15mm skruer (8). 9

11 MONTERING TRINN 4: Skru M8 x 15mm skruene godt til (21). Fest den tverrgående avstiveren (27) til den venstre stolpen (28) og høyre stolpen (29) ved å bruke to M8 x 76mm umbracoskruer (25) og metall deksler (26). 10

12 MONTERING TRINN 5: Koble først sammen ledningene mellom det venstre håndtaket (14) og venstre stolpe (28) som vist på FIG 2. Fest deretter det venstre håndtaket (14) til den venstre stolpen (28) ved å bruke to M8 x 15mm umbracoskruer (23). Følg samme prosedyre ved montering av det høyre håndtaket (15) og den høyre stolpen (29). FIG. 2 Koble sammen ledningene først 11

13 MONTERING TRINN 6: Fest det ene venstre dekselet (10) til det venstre håndtaket og det andre venstre dekselet til håndtaket (11) over den venstre stolpen (28) skru til ned M8 x 15mm skruer (16) og M8 x 19mm skruer (17). Fest det ene høyre dekselet (12) til håndtaket og det andre venstre dekselet (13) over den høyre stolpen (29) skru til med M8 x 15mm skruer (16) og M8 x 19mm skruer (17). 12

14 MONTERING TRINN 7: Fest motordekselet (30) til den venstre stolpen (28) og høyre stolpen (29) og fest den ved å bruke en M6 x 20mm skrue (31) på hver. Din X-Fit 1 tredemølle er nå ferdig montert. 13

15 MONTERING HVORDAN FESTE PUTENE UNDER HJULENE: Det følger med to firkantete puter til tredemøllen. Disse skal plasseres under hjulene i front på tredemøllen (46) for å unngå vibrasjon og støy fra hjulene under trening. Før du monterer disse må du slå opp løpebåndet, følg instruksjonene på sidene hvor det står hvordan du kan legge sammen/slå ut tredemøllen i denne manualen. Løft hvert av hjulene litt opp (46) og skyv putene under hvert hjul. 14

16 STABILISERINGS JUSTERING NIVÅINNSTILLING AV TREDEMØLLEN: Et ujevnt gulv eller feilaktig stabiliserings nivå kan forårsake at tredemøllen vakler under bruk eller at stigningsnivåene ikke fungerer korrekt. Følg prosedyrene beskrevet under for å forsikre deg om at tredemøllen er korrekt stabilisert før bruk. 1. For å utføre stabiliserings justering må du først heve løpebåndet til høyeste stigningsnivå. Dette er vist på tegning 1. Når du har utført monteringsinstruksjonene plugger du inn kontakten og slår på bryteren. Sett inn sikkerhetsnøkkelen og trykk på START knappen. Trykk på stigningsnivå knappen til løpebåndet når det høyeste nivået. Nå kan du trykke på STOPP knappen og trekke ut sikkerhetsnøkkelen. Slå av møllen med bryteren og trekk ut kontakten. 1. Hev løpebåndet til det høyeste stigningsnivået. 2. Undersøk de to stabilisatorene (en på hver side) som befinner seg under hovedrammen. Tredemøllen skal ligge på gulvet med begge stabilisatorene og alle fire putene hvilende fast mot gulvet som vist på tegning 2. Rist håndtakene frem og tilbake for å sjekke at de ligger fast mot gulvet. Gjør de ikke det, dra håndtakene bakover for å justere stabilisatorene som vist på tegning 3. stabilisatorene justeres ved at du skrur på de som en skrue. Repeter dette til tredemøllen ligger stabilt mot gulvet. 2. Sjekk posisjonen på stabilisatorene og putene. 3. Vipp tredemøllen for å komme til stabilisatorene. 15

17 SAMMENLEGGINGS INSTRUKSJONER Hvordan legge sammen tredemøllen: Tredemøllen kan legges sammen når den ikke er I bruk. For å gjøre dette følg instruksjonene: 1. Senk løpebåndet til det laveste stigningsnivået. 1. Senk løpebåndet til laveste stigningsnivå. 2. Løft løpebåndet opp bakfra med et fast grep med begge hender. 2. Løft løpebåndet opp bakfra. 3. Løpebåndet er låst når det høres et klikk. 3. Når du løfter løpebåndet opp vil du høre et klikk når det låses. 16

18 FOLDE UT INSTRUKSJONER Hvordan folde ut tredemøllen: For å folde ut tredemøllen følg instruksjonene under: 1. Stå bak løpebåndet og støtt dette med begge hender. Deretter låser du opp løpebåndet ved å bruke den ene foten på utløsermekanismen. Hold fortsatt i løpebåndet med begge hender. 1. Løsne låsen ved å sette foten på den. 2. Senk løpebåndet sakte ned til det ligger mot gulvet. 2. Senk løpebåndet ned. 17

19 TRANSPORT INSTRUKSJONER 1. Når løpebåndet løftet opp (foldet sammen), kan den løftes/vinkles til den ene siden, slik at en kommer under tredemøllen. Hold under hovedrammen, og trekk ut transporthjulet (51). Dette repeteres på den andre siden, slik at begge transporthjulene blir tatt frem. 1. Flytting av tredemøllen utføres enkelt ved å holde i håndtakene og dytte som vist på bildet. 2. Når tredemøllen er plassert på det ønskede stedet, skyv transporthjulene tilbake i riktig posisjon. 18

20 HVORDAN VEDLIKEHOLDE TREDEMØLLEN: X-FIT 1 MOTORIZED TREADMILL VEDLIKEHOLD Riktig vedlikehold er viktig både for å sikre at tredemøllen fungerer slik den skal og for at levetiden på den blir optimal. VIKTIG: Bruk aldri sterke vaskemidler eller løsemidler til å vaske tredemøllen. For å forhindre skader på computeren, hold væsker unna og ikke la den stå i direkte sollys. Undersøk og stram til alle delene på tredemøllen regelmessig. Dersom det oppstår slitasje på noen deler må disse byttes ut umiddelbart. JUSTERING AV LØPEBÅND: Løpebåndet er korrekt justert fra fabrikken. Transport, ujevnt gulv eller andre grunner kan medføre at beltet kommer ut av posisjon og kan forårsake skade på tredemøllen. For å justere beltet tilbake til korrekt posisjon vennligst følg instruksjonene under: 1. Dersom beltet har en tendens til å forskyve seg mot høyre, skru den høyre stramme skruen med klokken. Det anbefales å stramme skruen ¼ omdreining av gangen, etterfulgt av en liten omdreining. Hvis beltet fortsetter å forskyve seg mot høyre, kan dette justeres ved å skru den venstre stramme skruen ¼ omdreining mot klokken, etterfulgt av en ny test av løpebåndet. 2. Dersom beltet forskyver seg mot venstre, skru på den venstre stramme skruen ¼ omdreining med klokken av gangen, etterfulgt av en test. Hvis beltet fortsetter å forskyve seg mot venstre, kan dette justeres ved å skru på den høyre stramme skruen mot klokken. 3. Hvis du opplever at beltet føles løst, skru på begge strammeskruene samtidig med ¼ omdreining. Oppleves beltet som stramt, løsne begge stramme skruene samtidig med ¼ omdreining. SMØRING AV LØPEBÅNDET: Høyre og venstre stramme skrue befinner seg bak på tredemøllen. Løpebåndet er smurt under produksjon fra fabrikken. Men det er likevel å anbefale at du sjekker det jevnlig for smøring for optimal bruk. Sjekk også løpebåndet jevnlig for slitasje. Løpebåndet smøres etter 1 år eller etter 500 timers bruk. Etter 30 dagers- eller 30 timers bruk løfter du løpebåndet opp og sjekker om det fortsatt er silikon mellom løpebåndet og platen under. Føles løpebåndet tørt følger du instruksjonene under. Bruk silikon som ikke inneholder sprit. 19

21 VEDLIKEHOLD Påføring av smøring på løpebåndet: 1. Posisjoner løpebåndet slik at sømmen er plassert på topp og i senter av løpebanen. 2. Løft løpebåndet opp på den ene siden, spray deretter silikon fra front til bakerst på løpebåndet på denne siden. Utfør samme operasjon på den andre siden. 3. La silikonet sette seg i ca 1 minutt før du begynner å bruke tredemøllen igjen. RENSING: Rutinemessig rensing av tredemøllen: Spray silikonet på fra front og bakover. Advarsel: For å forhindre elektrisk støt under rensing eller vedlikehold, husk alltid å slå av tredemøllen og trekk støpselet ut av kontakten. Viktig: Bruk kun rensemidler beregnet på elektriske apparater. Bruk ikke flytende væsker direkte på computeren. Pass også på at computeren ikke blir eksponert for sollys. Etter bruk: Tørk av tredemøllen etter bruk med en fuktig klut. (NB! ikke FOR fuktig). Ukentlig: Bruk rene tørre sko. Partikler fra skoene kan sette seg i motoren og forårsake skade. Støvsug under løpebåndet og tredemøllen ukentlig. Særlig viktig hvis tredemøllen star på et teppe. 20

22 PULS Finn din puls: Før man starter treningen bør man finne ut hvor mange slag hjertet slår per minutt. Dette hjelper deg til å finne ut i hvilken sone i tabellen under du bør trene. Den enkleste måten å finne ut dette på er å finne pulsslagene dine på halsen. Disse kjennes best på hver side av adamseplet. Tell deretter antall pulsslag i 10 sekunder og gang dette antallet med 6. Dette gir antall pulsslag i minuttet. Hvor fort bør ditt hjerte slå under trening? Fort nok til at du når og holder deg innenfor din pulssone under treningen. Hvilken sone du trener i avgjøres av alder og fysiske form. For å finne den rette sonen for deg, se tabellen under. Finn din pulssone HEART RATE in beats per minute Antall år Avansert: Kondisjons- og intervall trening Puls trening: Optimal puls trening Fettbrenning: Nybegynnere, lav intensitet med lav puls som optimerer fettbrenningen. Aerob trening: Når du trener aerobt vil blodet transportere oksygen via hjertet og lungene til musklene dine. Dette vil igjen føre til at du styrker hjertet og lungene som er din kropps viktigste muskler. Disse transporterer oksygen til alle dine andre muskelgrupper, og hjelper til å styrke også disse. Derfor er det viktig at aerob trening er en del av ethvert treningsprogram. Leverandør: Sport Supply Int. AS Postboks 244, 3051 Mjøndalen, Norway Tlf.: / Fax: E-post: Sport Supply Int. AS 21

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex2 Art. nr. 555 072

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex2 Art. nr. 555 072 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex2 Art. nr. 555 072 ADVARSEL: For å unngå brann, elektrisk støt eller annen personskade, vennligst les de følgende sikkerhetsregler før du tar tredemøllen i

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip Art. 555 050 M O D E L : - 1 - MONTERING AV FREMRE OG BAKRE TVERRSTAG TRINN 1 Montér fremre tverrstag (C) til hovedrammen (A) ved å bruke boltene (C3),

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 OVERSIKT OVER DELER DELELISTE Nr Beskrivelse Antall 1 Sete 1 2 Setebolt 1 3 Plastikk deksel for vertikal setejustering 1 4 Firkantdeksel for vertikal

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 3 Art. nr. 555 033

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 3 Art. nr. 555 033 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 3 Art. nr. 555 033 Modell T-1600 EA ADVARSEL: For å unngå brann, elektrisk støt eller annen personskade, vennligst les de følgende sikkerhetsregler før du

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Merknader 3 Montering 5 Computer 7 Stell og vedlikehold 8 Tøying 9 Service 10 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom alle instruksjonene i denne

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning Abilica SpinOff. Art. 554 060

Bruks- og monteringsanvisning Abilica SpinOff. Art. 554 060 Bruks- og monteringsanvisning Abilica SpinOff Art. 554 060 1 Viktig sikkerhetsinformasjon Vennligst følg sikkerhetsreglene nedenfor for å unngå skader eller ulykker: 1. Du kan stoppe sykkelen øyeblikkelig

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025

BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL XTR PRO 91025 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL TR PRO 91025 Sikkerhetsregler * Rådfør deg med lege før du begynner med et treningsprogram for å få råd om optimal trening. * Advarsel: Feil / for mye trening kan forårsake helseskader.

Detaljer

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10).

STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). BRUKERVEILEDNING MONTERING STEG 1 Fest fremre og bakre stabilisator (18, 14) til rammen ved hjelp av muttere (8), skiver (9) og bolter (10). STEG 2 Fest styrestammen (22) ved å føre den inn i den fremre

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler Varenr: 104629 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese VIKTIG hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre Før skader. du begynner treningen bør

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER BRUKERVEILEDNING VIKTIGE FORHOLDSREGLER VIKTIG: Før du benytter deg av NORDIC 225 rower, ber vi deg om å lese nøye gjennom disse viktige forholdsreglene for å redusere risikoen for skade. 1. Før du påbegynner

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip 2.0. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip 2.0. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinElip 2.0 Art. 555 055 1 MONTERING AV HOVEDSTAMME TRINN 1.TILKOBLE SENSORVAIEREN(A2) OG COMPUTER LEDNINGEN(F2) TRINN 2.MONTER HOVEDSTAMMEN(F) TIL HOVEDRAMMEN(A)

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING FORHOLDSREGLER Bruk kun orginale deler som er levert med produktet. Inspiser produktet før du benytter deg av det for første gang, og med jevne mellomrom deretter. Forsikre deg om

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 4 Art. nr. 554 041

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 4 Art. nr. 554 041 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 4 Art. nr. 554 041 MT-7650B ADVARSEL: For å unngå brann, elektrisk støt eller annen personskade, vennligst les de følgende sikkerhetsregler før du tar tredemøllen

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045

Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045 Bruks- og monteringsanvisnig til Abilica CondiSpin Art. nr. 555 040 / 555 045 KOMPLETT DELETEGNING 2 KOMPLETT DELELISTE Nr. Beskrivelse Antall Nr. Beskrivelse Antall 1 Hovedramme 1 37 Kjede, 104L 1 2 Fremre

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExElip 1.0 Art. nr. 555 061 MONTERINGSDELER 2 VIKTIG INFORMASJON o Bruksområdet for dette apparatet er hjemmetrening. o Plasser apparatet på et jevnt og hardt

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Vibro Medio Art. nr. 555 610

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Vibro Medio Art. nr. 555 610 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Vibro Medio Art. nr. 555 610 Modell VT 800 SIKKERHETSINSTRUKSJONER Les hele manualen før montering og bruk av apparatet. I tillegg ber vi deg merke deg de følgende

Detaljer

MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013

MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT. Art. 555 013 MONTERINGS- OCH BRUKSANVISNING ABILICA WINFIT Art. 555 013 ÖVERSIKT ÖVER DELAR 2 DELLISTA Nr Beskrivning Antal 1 Säte 1 2 Sätebolt 1 3 Plast kåpa för vertikal sätejustering 1 4 Fyrkantskåpa för vertikal

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 305 Cycle BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 305 Cycle BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen er kun beregnet

Detaljer

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner

BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner BRUKERMANUAL for EXERFIT 730 Spinner UF-9.2F-F-XXL 05.03.2007 V01 BUILT FOR HEALTH 1 INNHOLD *SIKKERHET OG VEDLIKEHOLD.... 3 *TILBEHØR... 4-5 *MONTERING Deleliste...... 6 Trinn for trinn....7-9 *OPERASJONER

Detaljer

Brukerveiledning Montering Bruk Deler

Brukerveiledning Montering Bruk Deler Brukerveiledning Montering Bruk Deler NB: Maksimumvekt på bruker er 110 kg Før du starter treningen bør du konsultere med en lege først. Dette gjelder særlig hvis det er lenge siden du har trent regelmessig.

Detaljer

Sikkerhetsmessige forhåndsregler

Sikkerhetsmessige forhåndsregler 1 Art. Nr: 101100 Sikkerhetsmessige forhåndsregler Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym. Art No. 722 210

Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym. Art No. 722 210 Bruks- og monteringsanvisning Multi Gym Art No. 722 210 VIKTIG SIKKERHETSINFORMASJON Forholdsregler Apparatet bør oppbevares utilgjengelig for barn. Apparatet bør kun brukes av en person av gangen. Dersom

Detaljer

Brukerveiledning Put in a picture

Brukerveiledning Put in a picture Brukerveiledning Put in a picture Varenr 104582 Sikkerhetsmessige forhåndsregler NB: Før du tar sykkelen i bruk, vær vennlig å lese hele sikkerhetsinstruksen nedenfor nøye for og forhindre skader. 1. Denne

Detaljer

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5

HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 HÅNDBOK TRIMSYKKEL CASALL S10.5 91010 Sikkerhetsinstruksjoner Hvis du føler smerter i brystet, blir svimmel eller kortpustet, må du avbryte treningen og kontakte lege. Ikke dra pedalarmene rundt med hendene.

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold Justering av motorbelte 2 Justering av løpebånd 3 Oversiktsdiagram

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER FØR DU MONTERER TRENINGSAPPARATET VIKTIG: Les hele bruksanvisningen før du forsøker å montere eller bruke dette apparatet. Denne bruksanvisningen inneholder

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower

BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower BRUKERMANUAL for Exerfit 260 rower Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: Art.no: 206200 For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk treningsproduktet. Version 1 2007/08

Detaljer

MAXXUS Art. nr

MAXXUS Art. nr MAXXUS Art. nr. 555 700 BRUKSANVISNING TIL ET KOMPLETT ALT- I- ETT TRENINGSAPPARAT 1) Øvre stolpe 2) Motstandsstolpe 3) Motstandsregulator med låsepinne 4) Hovedstolpe 5) Dra/skyv stang 6) Fotstang 7)

Detaljer

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9

INNHOLD. Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... 9 BRUKERVEILEDNING INNHOLD Viktige forhåndsregler... 3 Før du begynner... 4 Montering... 5 Justeringer... VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før du benytter deg av vektbenken.

Detaljer

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for. 660 Multigym BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for 660 Multigym BUILT FOR HEALTH INNHOLD FORHÅNDSREGLER 3 MONTERING 4-11 KARTLEGGING AV KABEL 12 OVERSIKTSDIAGRAM 13 DELELISTE 14-15 VEDLIKEHOLD 16 FORHÅNDSREGLER 1. Les og sett deg inn i

Detaljer

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER

VIKTIGE FORHÅNDSREGLER VIKTIGE FORHÅNDSREGLER ADVARSEL: Vennligst les nøye gjennom de følgende sikkerhetsreglene før du begynner å bruke maskinen. Dette er viktig for din egen sikkerhet. 1. Dette produktet er kun designet for

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress. Art Bruks- og monteringsanvisning til Abilica WinExpress Art. 555 025 1 KOMPLETT MONTERINGSTEGNING 2 DELELISTE NO. BESKRIVELSE QUANTITY 1 COMPUTER 1 2 ENDESTYKKE FOR POLSTRING TIL STYRE 2 3 HÅNDPULS SENSOR

Detaljer

(Put in picture of NORDIC 140 cycle)

(Put in picture of NORDIC 140 cycle) (Put in picture of NORDIC 140 cycle) Art. Nr: 101213 Generell informasjon: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren

Detaljer

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01

NORDIC. 240 cycle. Brukermanual UF-56610 07.13.2007 V01 NORDIC Brukermanual 240 cycle UF-56610 07.13.2007 V01 Oversiktsdiagram Deleliste NR. BESKRIVELSE ANT NR BESKRIVELSE ANT 1 Hovedramme 1 36 c klemme 1 2 Setestamme 1 37 Skrue 2 3 Seteglider 1 38 Skrue 5

Detaljer

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM

HERTZMASTER. 200 cycle. Brukerveiledning UF-989-3U-HM HERTZMASTER Brukerveiledning 200 cycle UF-989-3U-HM Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som

Detaljer

Abilica Art. nr

Abilica Art. nr Abilica 4000 Art. nr. 554 000 Deleliste Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag 1 2 Mutter for tverrstag M8 2 A3 Nedre glideplate

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower. Art. nr. 555 170 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica C-Rower Art. nr. 555 170 KOMPLETT DELELISTE Nr Delebeskrivelse Antall Nr Delebeskrivelse Antall A1 Hovedramme 1 1 Bolt for tvertstag M8 / 90mm 2 A2 Fremre tverrstag

Detaljer

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH

BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH BRUKERMANUAL for BUILT FOR HEALTH FORHOLDSREGLER Behold denne brukerveiledningen for senere referanse. 1. Det er viktig at du leser gjennom hele denne brukerveiledningen før du monterer apparatet og tar

Detaljer

BRUKERMANUAL For 230 Rower

BRUKERMANUAL For 230 Rower ccc BRUKERMANUAL For 230 Rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER BUILT FOR HEALTH VIKTIG: Før du benytter deg av denne romaskinen, er det viktig at du leser og setter deg inn i de følgende forholdsreglene. 1. Dette

Detaljer

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402

495 Spinner FX. UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 495 Spinner FX UF-902G-FX-NF Art.no: 101402 1 DETALJERT DELEKART 2 DELE LISTE: hovedramme 101402-1 stabilisator skive 101402-10 stabilisator låsemutter M8 101402-11 krank deksel 101402-12 pedal venstre

Detaljer

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower

brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower brukermanual Art.-Nr. BP960F 295 rower VIKTIGE FORHOLDSREGLER Les nøye gjennom de følgende forholdsreglene før du benytter deg av romaskinen. 1. Denne romaskinen er kun designet for hjemmebruk. Ikke bruk

Detaljer

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER

BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER BRUKERVEILEDNING 5 MINUTES SHAPER Advarsel Rådfør deg med lege før du starter med dette eller andre diett- og treningsopplegg, særlig om du er i tvil om din egen helse og fysiske form, eller om trening

Detaljer

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet.

1. Fest sikkerhetsnøkkelen til treningstøyet ditt hver gang du bruker apparatet. 400 Walker 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 3 Montering 5 Folding 8 Stigning 9 Computer 10 Vedlikehold 13 Justering av løpebånd 14 Oversiktsdiagram 15 Deleliste 16 Feilsøk 18 Service 19 1 VIKTIGE FORHOLDSREGLER

Detaljer

Bruksanvisning. Art. nr: 106106

Bruksanvisning. Art. nr: 106106 Bruksanvisning Art. nr: 106106 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere enn hva som er anbefalt

Detaljer

Tredemølle Bruksanvisning

Tredemølle Bruksanvisning Viktige sikkerhetsanvisninger Tredemølle Bruksanvisning Advarsel: - Hold alltid i styret for å holde balansen og forhindre fall når du går i raskt tempo. - Så på sidene når du starter maskinen. - Juster

Detaljer

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning

NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning NORDIC ROWER R2 Brukerveiledning (Picture) Deleskisse (picture of parts) NORDIC Rower R2 er en fantastisk praktisk og effektiv måte å trene på. Den er lett å bruke og tar liten plass. Den er derfor det

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 330 magnetic Art.no. 201200 Version 1 2007/08 Sikkerhetsinstrukser: BUILT FOR HEALTH ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

TOTAL GYM BENEFIT 97103

TOTAL GYM BENEFIT 97103 TOTAL GYM BENEFIT 97103 BRUKSANVISNING 0 VIKTIGE ADVARSEL: For å unngå alvorlige skader må du lese alle forhåndsregler, instruksjoner og advarsler i bruksanvisningen før du bruker Total Gym. Casall tar

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica ExBike Art. nr. 555 014 VIKTIG INFORMASJON Bruksområdet for dette treningsapparatet er hjemmetrening. Barn må ikke benytte apparatet uten tilsyn, og bør heller

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 640

BRUKERMANUAL for Exerfit 640 BRUKERMANUAL for Exerfit 640 1 BUILT FOR HEALTH INNHOLD SIKKERHETSINSTRUKSJONER... 3 PRESENTASJON... 4 PLEIE OG VEDLIKEHOLD:... 4 MONTERING... 5 DELELISTE... 6 KABELMONTERING... 13 VIKTIG VEDRØRENDE SERVICE...

Detaljer

SPINNER S7. Brukerveiledning

SPINNER S7. Brukerveiledning SPINNER S7 Brukerveiledning Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trimapparat.

Detaljer

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01

595 Spinner FX. MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 595 Spinner FX MJL-9.3F-FX-NF May 28, 2008 Version 01 1 Detaljert delekart 2 DELE LISTE: No. Beskrivelse Spesifikasjoner Antall 1 Hovedramme 1 2 Bakre Stabilisator 1 3 Fremre Stabilisator 1 4 Sete 1 5

Detaljer

220 cycle Brukerveiledning

220 cycle Brukerveiledning 220 cycle Brukerveiledning SRS-968-NF May 28, 2008 version 01 Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk sykkelen 1. Denne sykkelen

Detaljer

BORD SAG 200mm 600W BRUKSANVISNING. Home Design AS erklærer herved at følgende produkter er i samsvar med gjeldende direktiver: Produkt: Bordsag, 600W

BORD SAG 200mm 600W BRUKSANVISNING. Home Design AS erklærer herved at følgende produkter er i samsvar med gjeldende direktiver: Produkt: Bordsag, 600W BORD SAG 200mm 600W Home Design AS erklærer herved at følgende produkter er i samsvar med gjeldende direktiver: BRUKSANVISNING Produkt: Bordsag, 600W Produktbetegnelse: Direktiver: Normer: Sted og dato:

Detaljer

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK

TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK TRIMSYKKEL 91022 BRUKERHÅNDBOK BRUKERVEILEDNING 1) Modell 91022 er utformet for lett kommersiell bruk eller hjemmebruk. Den har et fast hjuldrevet svinghjul og bør brukes under tilsyn av profesjonelle,

Detaljer

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse.

BRUKERVEILEDNING MERK. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0. Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Modellnr.: Serienr.: WEEVBE7909.0 BRUKERVEILEDNING Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. Serienummer MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner før du benytter deg av dette

Detaljer

ELEKTRISK TREDEMØLLE PD111 BRUKSANVISNING

ELEKTRISK TREDEMØLLE PD111 BRUKSANVISNING ELEKTRISK TREDEMØLLE PD111 BRUKSANVISNING Vennligst sørg for å lese denne bruksanvisningen grundig før bruk, og ta godt vare på bruksanvisningen. 8 Kontrollpanel Skann Hastighet Tid Distanse Kalorier På/Av

Detaljer

Casall XTR700 Racing INNENDØRSSYKKEL BRUKERHÅNDBOK

Casall XTR700 Racing INNENDØRSSYKKEL BRUKERHÅNDBOK 904 Casall XTR700 Racing INNENDØRSSYKKEL BRUKERHÅNDBOK BRUKSANVISNING ) Modell XTR700 er beregnet for bruk som gruppetreningssykkel på mosjonsanlegg og treningssentre eller for hjemmebruk. Den har et fast,

Detaljer

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583

NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 NF art. no: 104583 Gresvig art. no. 104583 Sikkerhetsinstrukser: Før du starter treningen bør du konsultere din lege først. Det er anbefalt at du gjennomgår en komplett undersøkelse. Ikke tren hardere

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING 1. Forholdsregler For din egen sikkerhet, bør du regelmessig inspisere apparatet for skader og slitasje. Dersom du overlater apparatet til en annen person, er det ditt ansvar å passe

Detaljer

Wonder Core Smart brukerveiledning WCS-61

Wonder Core Smart brukerveiledning WCS-61 WCS-61 Wonder Core Smart brukerveiledning Vær nøye med å lese «Sikkerhetsregler» før bruk så du vet hvordan du skal benytte utstyret riktig. Oppbevar instruksene på et trygt sted så du kan slå opp i dem

Detaljer

350 elliptical BRUKERMANUAL

350 elliptical BRUKERMANUAL 350 elliptical BRUKERMANUAL Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet, forsikre

Detaljer

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING

230 Spinner FX BRUKSANNVISNING 230 Spinner FX BRUKSANNVISNING UF-9.2G-FX-NF 1 Delekart 2 Deleliste NAVN PÅ DEL DEL NR. NAVN PÅ DEL DEL NR. hovedramme 1 bremseklosser 44 krank deksel 10 brems armer 45 krank bolt 11 brems bolt rund 46

Detaljer

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1

Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 20-TONNS HYDRAULISK PRESSJEKK BRUKSANVISNING Vennligst les denne bruksanvisningen grundig før bruk. DELELISTE Delenr. Beskrivelse Antall 1 Trykkmåler 1 2 Nylonring 1 3 Løftearm 1 4 Låsemutter M6 1 5 Takket

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Stretch Art. nr. 724 150 KOMPLETT DELELISTE Del nr. Beskrivelse Ant. 1 Hovedramme 1 2 Justeringsstag 1 3 Liggeplate 1 4 Hengsler 2 5 Håndtak 2 6 Støttestag 2 7

Detaljer

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8

Innholdsfortegnelse. Viktige opplysninger side 2. Oversikt over deler side 3. Monteringsanvisning side 5. Computeren side 7. Treningsprogram side 8 Brukerveiledning 0 Innholdsfortegnelse Viktige opplysninger side 2 Oversikt over deler side 3 Monteringsanvisning side 5 Computeren side 7 Treningsprogram side 8 Instruksjoner side 9 Oversikt over sykkel

Detaljer

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15

INNHOLD. Forholdsregler 3. Montering 4. Folding 7. Stigning 8. Computer 9. Vedlikehold 13. Justering av motorbelte 14. Justering av løpebånd 15 1600 Runner INNHOLD Forholdsregler 3 Montering 4 Folding 7 Stigning 8 Computer 9 Vedlikehold 13 Justering av motorbelte 14 Justering av løpebånd 15 Oversiktsdiagram 16 Deleliste 17 Feilsøk 18 Service 19

Detaljer

Skuremaskin Primaster Top Light

Skuremaskin Primaster Top Light Brukerveiledning Skuremaskin Primaster Top Light www.skovly.no 1 Generell informasjon: Top Light skuremaskin er designet for effektiv rengjøring av små, trange områder, trapper og avsatser. De er tilpasset

Detaljer

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1

Komponenter: Seteskinne x 1. Hovedramme x 1. Fot plater x 2 Sete x 1. Midtre stabilisator x 1. Fot plate aksling x 1 UF-EBW850 11.01.2008 Viktig informasjon Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen person å benytte seg av apparatet,

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING Modellnr. Serienr. WEEVBE1334.1 Skriv ned serienummeret i feltet over for fremtidig referanse. NORSK BRUKERVEILEDNING Serienummermerke MERK Les alle forholdsregler og instruksjoner i denne brukerveiledningen

Detaljer

BRUKSANVISNING. En sunnere og mer smakfull hverdag

BRUKSANVISNING. En sunnere og mer smakfull hverdag BRUKSANVISNING En sunnere og mer smakfull hverdag VIKTIG SIKKERHETSINFORMASJON KUN TIL BRUK I PRIVATE HUSHOLDNINGER Når man bruker elektriske maskiner, bør man alltid ta enkelte forholdsregler, inkludert

Detaljer

UNIVERSAL TRAINER LA-1447

UNIVERSAL TRAINER LA-1447 UNIVERSAL TRAINER LA-1447 ====Bruksanvisning ===== Viktig informasjon a) Dette produktet har blitt testet i henhold til EN-standard 957-1, 957-2 klasse H (hjemmebruk). Maksimal kroppsvekt er 140 kg. b)

Detaljer

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN

Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Casall R300 II bruksanvisning ROMASKIN Før du fortsetter må du finne serienummer. Serienummer: - 3 - R300 II Monteringsdiagram UTVIDET DIAGRAM - 3 - Deleliste Nr. Beskrivelse Antall A DATAMASKIN 1 SETT

Detaljer

NORSK BRUKERVEILEDNING

NORSK BRUKERVEILEDNING NORSK BRUKERVEILEDNING INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 2 DELELISTE 3 OVERSIKTSDIAGRAM 6 DELEOVERSIKT 8 SMÅDELER 9 MONTERING 10 COMPUTER 14 TRENINGSINSTRUKSJONER 17 SERVICE 19 VIKTIGE FORHOLDSREGLER Dette

Detaljer

www.active-walker.com

www.active-walker.com www.active-walker.com 1 1. INNHOLD 1. Innhold 2. Introduksjon 3. Produktbeskrivelse 4. Vedlikehold 5. Justering av rullatoren 6. Transport og sammensetting 7. Personlig sikkerhet 8. Praktisk bruk 9. Tekniske

Detaljer

VIKTIGE FORHOLDSREGLER

VIKTIGE FORHOLDSREGLER 420 Runner 0 INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER 3 MONTERING 4 FOLDING 7 COMPUTER 8 JUSTERING AV MOTORBELTE 11 VEDLIKEHOLD 12 JUSTERING AV LØPEBÅND 13 OVERSIKTSDIAGRAM 14 DELELISTE 15 FEILKODER 17 SERVICE 18

Detaljer

BRUKSANVISNING VIFTEOVN VT 2000E

BRUKSANVISNING VIFTEOVN VT 2000E BRUKSANVISNING VIFTEOVN VT 2000E LES BRUKSANVISNINGEN NØYE FØR APPARATET TAS I BRUK. BESKYTT DEG SELV OG ANDRE VED Å GRUNDIG GÅ I GJENNOM SIKKERHETSREGLENE. VED IKKE Å FØLGE DISSE KAN BÅDE PERSONSKADE

Detaljer

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row

BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row BRUKERMANUAL for 4000 Pro Row INNHOLD Forholdsregler 3 Oversiktsdiagram 5 Deleliste 6 Montering 8 Computer 15 Oppvarming 18 Vedlikehold 19 Service 20 FORHOLDSREGLER 1. Vennligst forsikre deg om at hun

Detaljer

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic

BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic BRUKERMANUAL for Exerfit 360 magnetic Art.no: 201300 Version 1 2007/08 BUILT FOR HEALTH Sikkerhetsinstrukser: ADVARSEL: For å forhindre skader og ulykker, les gjennom instruksjonene nøye før du tar i bruk

Detaljer

Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm

Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm Monteringsanvising for dusjkabinett Eline 70x90cm / 90x70cm Vers: 1.01 Telefon: 33 00 47 10 Fix Engros As Faks: 33 00 47 13 Postadresse: Andebuveien 78 3170 Sem Besøksadresse: Andebuveien 78 3170 Sem Org.nr:

Detaljer

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600

Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 Instruksjonshåndbok ROMASKIN R-600 SETTVERKTØY OG SKRUESETT Liste R600 I-1 Allen Bolt M8x16mm ]8 ^ I-2 Curved washer for?8*?19*2t bolt(8) I-3 Screw M5*12 (8) Screwdriver (1) (Pedal Wrench) Allen Key(1)

Detaljer

COZZY FIRE INSTALLASJONSVEILEDNING OG BRUKSANVISNING

COZZY FIRE INSTALLASJONSVEILEDNING OG BRUKSANVISNING COZZY FIRE INSTALLASJONSVEILEDNING OG BRUKSANVISNING Gratulerer med ditt kjøp av Cozzy Fire elektrisk peis. Før du bruker produktet, bør du lese denne installasjonsveiledningen og bruksanvisningen nøye,

Detaljer

Monteringsanvisning på 8004-A

Monteringsanvisning på 8004-A Monteringsanvisning på 8004-A Leveransen består av 4 pakker Pakke I inneholder bunn og topp Pakke 2 inneholder glassvegger innvendig Pakke 3 inneholder glassdører og handtak Pakke 4 inneholder aluminiumsstolpermed

Detaljer

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical

BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BRUKERMANUAL EXERFIT 530 elliptical BUILT FOR HEALTH 1 1. Sikkerhetsinstruks Av sikkerhetsmessige årsaker er det viktig å sjekke apparatet regelmessig for skader og slitasje. Dersom du tillater en annen

Detaljer

BRUKERVEILEDNING Patio terrassevarmer (kvarts, HEA-1)

BRUKERVEILEDNING Patio terrassevarmer (kvarts, HEA-1) BRUKERVEILEDNING Patio terrassevarmer (kvarts, HEA-1) Vennligst les bruker veiledningen nøye før bruk! Takk for at du kjøpte vår terrassevarmer. Vi håper vil blir førnøyd med den. For å bruke terrassevarmeren

Detaljer

NORDIC ELLIPTICAL E5 1

NORDIC ELLIPTICAL E5 1 NORDIC ELLIPTICAL E5 1 Dele liste Delenr. Beskrivelse Antall 1 Bakre stabilisator 1 2 Justerbare endekapsler 1 3 Bærebolter for stabilisator M8*75L 4 4 Mutter for stabilisator 4 5 Skiver ( ø8*2t) 16 6

Detaljer

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2

190 cycle. Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 190 cycle Varenummer: 101109 BP 250 2006-2007, Version 2 Sikkerhetsmessige forhåndsregler: Denne trimsykkelen er bygget for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler

Detaljer

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING FOR GARASJEPORTÅPNER

MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING FOR GARASJEPORTÅPNER MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING FOR GARASJEPORTÅPNER Vennligst les denne manualen nøye før du installerer Innhold A. Deleliste.. 2 B. Funksjoner.. 3 C. Montering.. 4 D. Fjernkontroll og design.. 7 E. Programmering..

Detaljer

Nominell kapasitet (trygg belastning) Senket høyde Maksimal høyde

Nominell kapasitet (trygg belastning) Senket høyde Maksimal høyde BIG RED JACKS 1-1/2 TONNS HYDRAULISK GULVJEKK Bruksanvisning og vedlikeholdsinstrukser TEKNISKE DATA Nominell kapasitet (trygg belastning) Senket høyde Maksimal høyde Maksimalt 1300 kg 8 cm 45 cm BRUK

Detaljer

BRUKSANVISNING OG MONTERING

BRUKSANVISNING OG MONTERING GARASJEPORTÅPNER 6710310200 BRUKSANVISNING OG MONTERING BRUKSANVISNING I: Forberedelse Pakk ut åpneren. Kontroller at alle delene er på plass. II: Verktøy du trenger. Se på bilde 1 Skiftenøkkel/fastnøkler

Detaljer

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM

INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM BRUKERMANUAL INNHOLD VIKTIGE FORHOLDSREGLER FØR DU BEGYNNER SMÅDELER MONTERING JUSTERINGER RETNINGSLINJER DELELISTE OVERSIKTSDIAGRAM VIKTIGE FORHÅNDSREGLER. Les alle instruksjonene i denne manualen før

Detaljer

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007

Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 Instruksjoner for montering og bruk for Innendørssykkel S600 91007 F-14 O 1 UTVIDET TEGNING F-16 O 1 FULLSTENDIG SYKKELMONTERING F-16 O 2 MONTERING INSTRUKSJONER TRINN 1 1. Monter bakre og fremre stabilisator

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 5 Art. nr. 554 055

Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 5 Art. nr. 554 055 Bruks- og monteringsanvisning til Abilica Trex 5 Art. nr. 554 055 ADVARSEL: For å unngå brann, elektrisk støt eller annen personskade, vennligst les de følgende sikkerhetsregler før du tar tredemøllen

Detaljer

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg.

11. Produktet har vært testet og klassesertifisert til EN957 under klasse HB. Trimsykkelen er kun til hjemmebruk. Maksimumsvekt på bruker er 100 kg. Art. Nr: 101304 1 Sikkerhetsinstrukser Denne trimsykkelen er bygd for å gi optimal sikkerhet. Til tross for dette er det alltid noen forhåndsregler som må tas når man skal benytte et trim apparat. Vær

Detaljer

Bruks- og monteringsanvisning Abilica WinFit. Art. 555 013

Bruks- og monteringsanvisning Abilica WinFit. Art. 555 013 Bruks- og monteringsanvisning Abilica WinFit Art. 555 013 OVERSIKT OVER DELER 2 DELELISTE Nr Beskrivelse Antall 1 Sete 1 2 Setebolt 1 3 Deksel til setebom 1 4 Firkantdeksel for vertikal setejustering 1

Detaljer

Advarsel: Produktet må kun kobles,l rik,g jordet s,kkontakt.

Advarsel: Produktet må kun kobles,l rik,g jordet s,kkontakt. Innhold: Vik,ge forholdsregler Før du tar produktet i bruk Rik,g bruk av tredemøllen Annen vik,g informasjon Vanlige spørsmål og vedlikehold Service Vik,ge forholdsregler Ta vare på bruksanvisningen! Advarsel:

Detaljer

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004

BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 BRUKERHÅNDBOK XT10.5 93004 Monteringstrinn 1 1. Løsne de forhåndsmonterte skruene på fremre (J) og bakre (J4) stabilisator. 2. Fest fremre og bakre stabilisator til hovedrammen med 2 vognbolter (K2), muttere

Detaljer

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T

BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T BRUKSANVISNING FOR NORDIC 700T 0 INNHOLD Viktige forholdsregler 2 Montering 3 Monteringsanvisning 4 Folding 6 Stigning 7 Computer 8 Vedlikehold 11 Justering av motorbelte 12 Justering av løpebånd 13 Oversiktsdiagram

Detaljer

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER

Casall Inspire PT1. Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER Casall Inspire PT1 Power Trainer MONTERINGS- OG BRUKSANVISNING SKRIV SERIENUMMERET HER www.inspirefitness.net Des. 2010 INNHOLD Delbeskrivelse..... Side Instruksjoner..... 1 Nødvendige verktøy... 1 Dele-

Detaljer

SYKKELTILHENGER. Manual Vennligst oppbevar denne manualen på en trygg plass. Ved videresalg bør den legges ved.

SYKKELTILHENGER. Manual Vennligst oppbevar denne manualen på en trygg plass. Ved videresalg bør den legges ved. SYKKELTILHENGER Manual Vennligst oppbevar denne manualen på en trygg plass. Ved videresalg bør den legges ved. Produktstørrelse: L136cm x B81cm x H86cm Produktvekt: 8,2Kg Før montering Les nøye gjennom

Detaljer